Τι τρέχει με την Royal Canin;


lospsi1980

Banned
Banned
12 Οκτωβρίου 2011
74
0
Το οτι πηγε καλα στο σκυλακι σου δεν σημαινει οτι ειναι η καλυτερη τροφη!
Για τον σκυλο μου ειναι η καλυτερη τροφη . Αν ειχα καμια 100κατοστη σκυλια θα σου ελεγα... Σόρι αλλα εχω μονο ενα και με βαση αυτο λεω την αποψη μου
 






lospsi1980

Banned
Banned
12 Οκτωβρίου 2011
74
0
αποδεδειγμενα με βαση του σκυλο του μιλα ο καθενας...συμφωνω με τον Lospsi1980
Γεια σου βρε σκαρλετ που σημφωνησες και μια φορα μαζι μου... Ελα να σε κερασω καφεδακι ...
 




lospsi1980

Banned
Banned
12 Οκτωβρίου 2011
74
0
δεν με εχεις καταλαβει αγαπητε... οταν εισαι καλο παιδι και μιλας ηρεμα εισαι αρχων!!!!
ειμαι αρχων ? αρχωντας ? xaxa thanks ... το ονοματακι σου αν επιτρεπετε ?
 






stamatina

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2011
363
0
Αιγαλεω city
εμενα παντως με την acana μου κανει τσαλιμια δεν την τρωει οπως ετρωγε την royal αλλα ελα μου ντε που δεν θελω να την αλλαξω γιατι την θεωρω καλυτερη απο την royal και απο κακα οτι ειχα απο royal το ιδιο εχω με την acana:confused::confused::confused:
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
δεν θεωρω πως εχουν τρελη ποιοτικη διαφορα παντως...ασε που καποια στιγμη σκεφτομουν πως,η ακανα,ειναι κατασκευασμενη για αλλης περιοχης ζωα...πιο πολυ κρυο απο οτι η ελλαδα,αλλο κλιμα κτλ,οποτε αναγκη για αλλα συστατικα....δε ξερω...σκεψεις κανω....
 




vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
να σου πω και γω που την ψάχνω για τροφές τις εχω ξανα ακουσει αυτές τις σκέψεις λαυρέντη
... και μάλλον δίνω βάση, προσωπικά εγώ τουλάχιστον
 








stamatina

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2011
363
0
Αιγαλεω city
δεν θεωρω πως εχουν τρελη ποιοτικη διαφορα παντως...ασε που καποια στιγμη σκεφτομουν πως,η ακανα,ειναι κατασκευασμενη για αλλης περιοχης ζωα...πιο πολυ κρυο απο οτι η ελλαδα,αλλο κλιμα κτλ,οποτε αναγκη για αλλα συστατικα....δε ξερω...σκεψεις κανω....
Ναι ομως Lawrence φανταζομαι εχεις διαβασει τα συστατικα δεν σου φαινεται σαφεστατα καλυτερη η acana?Δεν το θετω απο αποψη ποια εχει ποσα αστερια:confused::confused::confused:
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
δεν θεωρω πως εχουν τρελη ποιοτικη διαφορα παντως...ασε που καποια στιγμη σκεφτομουν πως,η ακανα,ειναι κατασκευασμενη για αλλης περιοχης ζωα...πιο πολυ κρυο απο οτι η ελλαδα,αλλο κλιμα κτλ,οποτε αναγκη για αλλα συστατικα....δε ξερω...σκεψεις κανω....
Συμφωνώ με αυτή την άποψη. Acana και Orijen,θεωρώ, πως για να ταιριάξουν σε σκυλιά πρέπει ή να είναι Super δραστήρια σκυλιά ή να ζουν σε πολύ ψυχρό κλίμα...(Βλέπε Canada που είναι και η Χώρα προέλευσης τους.)
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Παιδιά, δεν γνωρίζω καλά από σκυλοτροφές, αλλά και ο δικός μου κτηνίατρος που έχει καλή φήμη στην Καρδίτσα στοκάρει πολύ Royal Canin. Πιστεύω αν ήταν ακατάλληλη δε θα μου την έδινε για το κουτάβι μου. Αλλιώς τι σόι κτηνίατρος είναι; Πάντως το σκυλί μου τις τρώει σα να έχει να φάει χρόνια (Starter και Junior), χωρίς να τις μασάει καν. Αλλά πάλι, και τι δε θα 'τρωγε... Ενεργείται κανονικά πάντως, είναι δραστήριος, το στόμα του σταμάτησε να μυρίζει και το τρίχωμα είναι πλούσιο και γυαλιστερό.
 
Last edited:


stamatina

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2011
363
0
Αιγαλεω city
Συμφωνώ με αυτή την άποψη. Acana και Orijen,θεωρώ, πως για να ταιριάξουν σε σκυλιά πρέπει ή να είναι Super δραστήρια σκυλιά ή να ζουν σε πολύ ψυχρό κλίμα...(Βλέπε Canada που είναι και η Χώρα προέλευσης τους.)
Και εγω που το συζητησα με την εκτροφεα μου αυτη ακριβως ειναι και η δικη της αποψη
 


Dina1984

Well-Known Member
2 Μαϊου 2011
176
1
Υπάρχουν τροφές "αγνές" υποτίθεται όπως η Arden...και η Blue. Νομίζω όμως ότι πάνω απ'ολα έχει σημασία τι ταιριάζει στο σκύλο σου. Στον δικό μου που τα έχω δοκιμάσει όλα...από Blue μέχρι Purina..μόνο η Royal Canin του έκανε. Δεν κάνει διάρροιες,γυαλίζει το τρίχωμά του και είναι υγιής. Οι εξετάσεις αίματος βγαίνουν πάντα πολύ καλές. Τώρα που πήρα και ένα κουτάβι του δίνω Royal Junior και αυτό δείχνει πολύ καλά.