Το πεπρωμενο φυγειν αδυνατον


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Είναι κουκλάκι αλλά πολύ προσοχή με τον Φιντελάκο. Είναι λίγο απρόβλεπτος , θα ειχα κι εγώ τους ίδιους προβληματισμούς με σένα,
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Σελιγο θα παμε τον τζιβακο στον γιατρο να το δει(τσιπακι, και ενα τσεκ οτι ειναι οκ).Θα αφησουμε εκει και μια φωτο του σε περιπτωση που καποιος ξερει κατι.Ειναι μικρο το νησι, ελπιζω αν καποιος τον εχασε να ξαναβρεθει μαζι του.
Μετα εχει βολτα εκτος οικοπεδου, εγω με τον μεγαλο και η γυναικα μου με τον μικρο να δουμε αντιδρασεις.

Παντως το καλο ειναι οτι ο Φιντελ οταν επεστρεψε, επεστρεψε πεινασμενος και οι λιχουδιες δουλευουν.
Δεν θα φανταζομουν ποτε οτι θα το ελεγα μεινε αφηνοντας του λαχταριστο φαγητο μπροστα του και αυτος να μην σπαει την εντολη μεχρι να δωσω σημα να φαει.:eek:
 
Last edited:


irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Ισως δεν θα έπρεπε να περιπλέξεις τα πράγματα αυτή τη στιγμή βάζοντας έναν τρίτο σκύλο στην οικογένεια σας.
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Irma δεν εχεις αδικο.

Πηγαμε στο γιατρο, ο μικρος ειναι 4-5 ετων και υγειεστατος.
Δεν εχει τσιπ, δεν τον εχει αναζητησει κανεις και τον εχουν δει να τριγυρνα στην περιοχη εδω και 3 βδομαδες.

Μιλησα και με το σωματειο αδεσποτων του νησιου ομως ειναι ηδη τιγκα και ισως να μην τον παρουν.Την Δευτερα θα τον παω για κουρεμα να γινει ομορφος και θα αρχισω να βαζω αγγελιες αφισες κλπ.

Ο Φιντελ σε βολτα που καναμε εκτος σπιτιου με τον μικρο, δεν του εδωσε σημασια, τον μυρισε αλλα μεχρι εκει.Ο μικρος ομως στην δευτερη περασια μας γρυλισε του Φιντελ.Μολις καναμε να μπουμε στο κτημα τα πραγματα αλλαξαν.Οποτε δεν διακινδυνευουμε να παθει τιποτα ο μικρος.Θα μεινει στο διπλα αδειο σπιτι ωσπου να βρει ενα μονιμο.

Απο εβδομαδα ετοιμαζω αγγελια και ελπιζω να βρεθει ενα σπιτι ανταξιο του φοβερου σκυλακου.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Νομίζω είναι το καλύτερο nasouk, ειδικά αν γρυλίζει ο μικρός δεν θα φάνε καλά ψωμιά.
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Και οχι μονο βρηκε σπιτι ο μικρουλης, αλλα εμεινε στο νησι και μαλιστα ειναι στα χερια(η μαλλον στον καναπε) πολυ φιλων μας.Καλυτερα δεν γινοταν.
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Και οχι μονο βρηκε σπιτι ο μικρουλης, αλλα εμεινε στο νησι και μαλιστα ειναι στα χερια(η μαλλον στον καναπε) πολυ φιλων μας.Καλυτερα δεν γινοταν.
Well done Νάσο :)
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Ναι ηταν σουπερ η εξελιξη και μας εφτιαξε την μερα.:D
 






TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
μερικά σκυλιά είναι πολύ τυχερά......(και όχι μόνο ο καινουργιοφερμένος :) )...
καλή ζωή να έχει..
:D
 


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Δεν εγραψα ποτε σε αυτο το θεμα γιατι δεν ειχα ουτε την εμπειρια ουτε τη γνωση για να πω κατι... Το παρακολουθουσα ομως και μολις ειδα οτι εχουμε πολυ καιρο να δουμε εξελιξεις.
Το επαναφερω λοιπον με την ελπιδα να μας γραψεις νεα απο τον fidel.
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Γεια χαρα Μανου και σε ολες-ους.

Τα νεα μας ειναι ωραια.:)

Δεν ειχαμε κανενα συμβαν ουτε βεβαια υπηρξε και καμμια αφορμη, καθως εξακολουθουμε να κραταμε τα παιδια σε αποσταση απο τον Φιντελ.Η κορη μου η Πολυνη εξακολουθει να τον αγαπα πολυ και να του μιλαει γλυκα.

Εχουμε ''προγραμμα'' και οποτε τα παιδια λειπουν σε σχολειο, ασχολιες, τοτε τα κατσικια ειναι ελευθερα και αλωνιζουν.Οταν ειναι να βγουν για παιχνιδι, τους βαζουμε και τους 2 στο κενελ.Εκει αραζουν και κοιμουνται , η τεμπελιαζουν σαν τα λιονταρια το μεσημερι.

Ολα καλα σε αυτον τον τομεα.Οσον αφορα την σχεση την δικη μας με τον Φιντελ, της γυναικας μου και μενα, αποφασισαμε να κουλαρουμε λιγο, να χαλαρωσουμε και να δοκιμασουμε εναν πιο ηρεμο τροπο και προσεγγισης δεδομενου του ιστορικου.Και φαινεται να πιανει.

Εγω ειδικα μολις ξαναρθε ημουν στην τσιτα, ετοιμος να ''πλακωθω'' μαζι του.Θυμος και οργη κλπ κλπ.Σιγα σιγα καταλαβα οτι δεν ηταν ευχαριστο αυτο.Του πεταγα το φαγητο, τον καρφωνα στα ματια, γενικα τετοιες μλκς.Τελος παντων αφου μου εφυγε ο θυμος, ειπαμε να μας δωσουμε μια ευκαιρια.

Χαλαρωμα μαζι, χαδια, δουλεια με εντολη και λιχουδια, ηρεμη σταση και ετσι σιγα σιγα φανηκε να χαλαρωνει και αυτος.Και οταν κανει να ξεφυγει η κανει κατι που δεν πρεπει εκει αποφασισα να το κοβω μαχαιρι.Νομιζω μετα απο τοσο καιρο τωρα καταλαβαινω τι εννοουσαμε.(χεχε).

Με τα αλλα ζωα, γενικα εχει τα θεματα του,οκ και για αυτο δεν εχει πολλα.Δεν παει σε σκυλοπαρκοσυναντησεις και ειμαι και εγω ησυχος και με την μεση μου στην θεση της.


Σαν φυλακας ειναι καλος,αν και δεν φανταζομαι να θελει και κανεις να μπει και νιωθουμε ασφαλεια , εχει και την μουστακαλου σαν ξυπνητηρι.

Συνεχιζει να τρωει πρωτα η Αντιοπη και μολις αρχισει εκεινη τοτε σερβιρω τον Φιντελ που μεχρι εκεινη την στιγμη ειναι στο μεινε, φανταρος ομως.Αυτο με φτιαχνει λιγακι χεχε.

Γενικα ειμαι ευχαριστημενος με την μεχρι τωρα πορεια μας, ειμαι παντα αγρυπνος, αλλα ισως να ειναι και ενα ''τιμημα'' εχοντας τον παλι στην οικογενεια, το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι ολοι μας ειμαστε μια χαρα.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Ωωωωω...πρόεδρος και μουστακαλού, μετά από καιρό!!!
Καμμιά φωτό δεν παίζει;

Σας εύχομαι, όλο και καλύτερα πράγματα να βλέπετε με το θηρίο. Κάθε μέρα και καλύτερα...:)
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Μπράβο, Νάσο!!!

Μου άρεσαν πολύ αυτά που διάβασα! Εχουμε να πούμε πολλά και να ανταλλάξουμε απόψεις...
Απλά, αυτό το χρονικό διάστημα δεν βοηθάει... θα βρούμε χρόνο, όμως...:)
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
μπράβο....:)
τελικά η εμπειρία που έρχεται με τον χρόνο μας κάνει σοφότερους....
καλή πορεία να έχετε.....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981