Το σκυλάκι μου έχει καρδιακή ανεπάρκεια..


Mil

Well-Known Member
24 Νοεμβρίου 2011
77
1
Για μένα πρεπει να κανείς πρώτα ακτινογρΦια και μετά υπέρηχο.αλλα κανε το όσο πιο γρήγορα μπορείς πρώτον για το σκυλι και για να ηρεμησεις
 


blackpit35

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
374
0
Kalamata
Φίλε μου μην απελπίζεσαι χωρίς να γνωρίζεις ακριβώς το μέγεθος του προβλήματος. Ο υπέρηχος θα σου δώσει επακριβώς την αιτιολογία και το μέγεθος του προβλήματος και βάσει του αποτελέσματος θα σου προτείνουν και την απαιτούμενη θεραπευτική αγωγή. Ακτινογραφία δεν υφίσταται λόγος να γίνει διότι πολύ σημαντικότερες και εξειδικευμένες πληροφορίες λαμβάνεις από τον υπέρηχο καρδιάς, όπου εκτιμάται συν τοις άλλοις και το μέγεθος των καρδιακών κοιλοτήτων.
 


morfeas

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
142
3
το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας σε ειδικο καρδιολογο. αν θες προτασεις πες μου.
 




aetios7

Member
28 Μαρτίου 2012
13
0
αθηνα
Φίλε μου μην απελπίζεσαι χωρίς να γνωρίζεις ακριβώς το μέγεθος του προβλήματος. Ο υπέρηχος θα σου δώσει επακριβώς την αιτιολογία και το μέγεθος του προβλήματος και βάσει του αποτελέσματος θα σου προτείνουν και την απαιτούμενη θεραπευτική αγωγή. Ακτινογραφία δεν υφίσταται λόγος να γίνει διότι πολύ σημαντικότερες και εξειδικευμένες πληροφορίες λαμβάνεις από τον υπέρηχο καρδιάς, όπου εκτιμάται συν τοις άλλοις και το μέγεθος των καρδιακών κοιλοτήτων.
να ξερες ποσο σε ευχαριστω για αυτη τη πληροφορια που μου εδωσες..και γω αυτο πιστευα,οτι ο υπερηχος σου δειχνει με περισσοτερες λεπτομερειες το μεγεθος του προβληματος...πιστευεις δηλαδη οτι με τα ακουστικα και μονο που την κοιταξε, πεφτει πολυ εξω η διαγνωση, και οτι εχω ελπιδες να μην ειναι τελικα τοσο τραγικα τα πραγματα,οπως μου τα ειπε ο κτηνιατρος?? αν δεις το σκυλι μου,δεν θα πιστευεις οτι αυτο το πλασμα εχει μονο 4 μηνες ζωη...μονο οταν την πιανει ο βηχας υπαρχει προβλημα..και ορεξη εχει,και παιζει και τρεχει,οταν ερθει καποιος σπιτι αλλα εκεινη την ωρα βεβαια την πιανει ο βηχας και εχουμε προβλημα για καποια λεπτα μεχρι να της περασει..τι να πω...μακαρι να κανει λαθος ο κτηνιατρος, και να εχω ομορφα νεα να πω...και παλι σε ευχαριστω πολυ..να εισαι παντα καλα
 


aetios7

Member
28 Μαρτίου 2012
13
0
αθηνα
το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας σε ειδικο καρδιολογο. αν θες προτασεις πες μου.
εννοειται οτι θελω...πως θα γινει να μου πειτε? μπορειτε να μου στειλετε μηνυμα καπου? σας ευχαριστω πολυ...
 








morfeas

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
142
3
Κυριάκος Αφεντουλίδης λέγεται.

Έχει βάση τον πειραιά αλλα συνεργάζεται και με αλλα ιατρεία απ όσο ξέρω.