Τράβηγμα στη βόλτα - πήδηγμα επάνω σε ανθρώπους - δάγκωμα στα χέρια


Status
Κλειδωμένο θέμα

IbuDesu03

Banned
Banned
19 Ιουλίου 2016
2
0
31
Καλησπέρα!
Αυτό το θέμα έχει να κάνει με τα 3 σκυλάκια μου τα οποία είναι πολύ ενθουσιώδη. Κάθε φορά που πηγαίνω να τα βγάλω βόλτα κτλ, αυτά κάνουν σαν τρελά. Τον Rocky και την Εύα τα έχουμε δεμένα επειδή πηδούν την μάντρα και βγαίνουν έξω και μάλιστα φέτος τον σκυλάκο μου τον Billy που ήταν έξω και αλόνιζε αλλά φύλαγε το σπίτι και αν ο πατέρας μου πήγαινε ξέρω 'γω στο μπακάλικο ή στο καφενείο ( είμαστε μικρή γειτονιά ) τον έπαιρνε από πίσω ή εμένα αν πήγαινα κάπου με τα πόδια, τον φώλιασαν και την Εύα που κι αυτή έκανε τα ίδια, την φώλιασαν αλλά την σώσαμε.. Και τώρα φοβόμαστε να τα αφήσουμε και ο πατέρας μου έχει αδυναμία στον Rocky. H άλλη η σκυλίτσα μου η Luna, έχει στραβό το δεξί μπροστινό της πόδι και έτσι την έχουμε ελεύθερη γιατί δεν μπορεί να πηδήξει με μόνο 3 πόδια που μπορεί να πατήσει κι ας είναι πιο μεγάλη από τα άλλα 2. Το πρόβλημα είναι πως όταν πηγαίνω, πηδούν πάνω μου, η Luna μου δαγκώνει τα δάχτυλα, και τα τρία τραβάνε στην βόλτα ( ιδίως η Εύα γιατί δεν έχει μάθει με λουρί ). Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί δεν ακούνε ότι και να πω.. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι που βοηθάει στην περίπτωσή μου, ας το μοιραστεί μαζί μου! Ευχαριστώ!:D
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Κι ο Πίπης τι κάνει σε όλα αυτά;

Η απύθμενη γαιδουριά σας να τρολάρετε σε ένα φόρουμ που είναι ακόμα μουδιασμένο και, κακά τα ψέμματα, σε πένθος για να ικανοποιήσετε τι; Τι σκατά παίρνεις πίσω από τόσο τρολάρισμα; Το λίγο να καυλαντίσεις το καταλαβαίνω. Πώς μπορεί να γουστάρεις τόσο; Δε βαριέσαι; Ειλικρινά, είναι δυνατόν να μην έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις; Το ίντερνετ είναι τίγκα σε πράγματα να ασχοληθείς. Κατέβασε τουλάχιστον το Pokemon go μπας και βγεις λίγο απ'το σπίτι. Είναι λυπηρό, ειδικά αν είσαι νέος άνθρωπος.

@admin
 




Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22