Φτηνες τροφες-ακριβες τροφες...




roud

Member
17 Αυγούστου 2012
24
0
Τις προάλλες είχα πάει τον δικό μου βόλτα και άκουσα κάτι πολύ σωστό (τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε) από μια άλλη ιδιοκτήτρια σκύλου περί τροφής. Λέει ότι τα αδέσποτα ούτε την ποσότητα ούτε την ποιότητα του φαγητού των δικών μας έχουν, ούτε σε κτηνιάτρους πάνε όπως πάμε εμείς τα δικά μας και παρ' όλ' αυτά ζουν πάνω κάτω όσα χρόνια ζουν και τα σκυλιά από "σπίτι".....Δεν μου φαίνεται να έχει και πολύ άδικο....
 


Blade57HRC

Banned
Banned
2 Ιανουαρίου 2013
800
0
Αθηνα
www.facebook.com
Τις προάλλες είχα πάει τον δικό μου βόλτα και άκουσα κάτι πολύ σωστό (τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε) από μια άλλη ιδιοκτήτρια σκύλου περί τροφής. Λέει ότι τα αδέσποτα ούτε την ποσότητα ούτε την ποιότητα του φαγητού των δικών μας έχουν, ούτε σε κτηνιάτρους πάνε όπως πάμε εμείς τα δικά μας και παρ' όλ' αυτά ζουν πάνω κάτω όσα χρόνια ζουν και τα σκυλιά από "σπίτι".....Δεν μου φαίνεται να έχει και πολύ άδικο....
Μαλλον δεν εχει δει πολλα αδεσποτα.......
Αυτα που βλεπει ειναι τα τυχερα και τα δυνατοτερα απο γεννες φυσικης επιλογης...
και ειναι 1 στα 10 τουλαχιστον...τα υπολοιπα 9 που πεθαινουν της πεινας δεν τα εχει δει...
θες να σου δειξω να της δειξεις μερικα???
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.992
Τις προάλλες είχα πάει τον δικό μου βόλτα και άκουσα κάτι πολύ σωστό (τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε) από μια άλλη ιδιοκτήτρια σκύλου περί τροφής. Λέει ότι τα αδέσποτα ούτε την ποσότητα ούτε την ποιότητα του φαγητού των δικών μας έχουν, ούτε σε κτηνιάτρους πάνε όπως πάμε εμείς τα δικά μας και παρ' όλ' αυτά ζουν πάνω κάτω όσα χρόνια ζουν και τα σκυλιά από "σπίτι".....Δεν μου φαίνεται να έχει και πολύ άδικο....
Ναι βρε παιδί μου, ισχύει. Αλλά ήταν γερής κράσης απλά αυτά που επέζησαν. Γύρευε πόσα άλλα πέθαναν από απλές γαστρεντερίτιδες εώς πολλές άλλες ασθένειες.
 


roud

Member
17 Αυγούστου 2012
24
0
ναι εννοείτε ότι πολλά αδέσποτα δεν έχουν και την καλύτερη ζωή όμως αυτά που βρίσκουν φαγητό ότι να ναι και όπως να ναι επιζούν μια χαρά...
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
που να εβλεπε τη δικια μου οταν τη βρηκα,,, ενας σκελετος που περπαταγε και ενα κιλο τσιμπουρια επανω και ολο πληγες,,, και ηταν περιπου δυο μηνων με εκτιμηση του κτηνιατρου που την πηγα,,,,,, εχει κατι σκυλια στο δρομο για λυπηση,,, παντα εχω μαζι μου τροφη η μπισκοτακια και τους δινω,,,, αλλα μερικα ειναι τοσο τρομαγμενα που εξαφανιζονται σε κινηση καλεσματος,,, πολυ φοβισμενα,,, ποιος ξερει τι εχουν τραβηξει τα κακομοιρα απο τον ανθρωπο...
 


Blade57HRC

Banned
Banned
2 Ιανουαρίου 2013
800
0
Αθηνα
www.facebook.com
ναι εννοείτε ότι πολλά αδέσποτα δεν έχουν και την καλύτερη ζωή όμως αυτά που βρίσκουν φαγητό ότι να ναι και όπως να ναι επιζούν μια χαρά...
μεχρι να πανε κτηνιατρο...
και μην ξεχναμε οτι πολλα αδεσποτα ειναι γεννες ''φυσικης επιλογης'' και οχι ''συνοικεσια''/ΒΥΒ/εκτροφης/πετ-σοπ.......
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95