Φόλες σε όλη την Ελλάδα


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Δύσκολο να έχουν συναίσθηση γενικά για να έχουν και συναίσθηση της ντροπής.
 


Kathrinf1

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2012
330
0
Δύσκολο να έχουν συναίσθηση γενικά για να έχουν και συναίσθηση της ντροπής.
Άσε, έτσι έχασα πριν ένα χρόνο το σκυλάκι μου στο χωριό μου... Δεν μπορεί, κάποιος θα πιάσει κανέναν και θα δει αυτός...:mad:
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
To πατρικό μου στην Κομοτηνή είναι σ' εκείνη την περιοχή. Μέχρι και μέσα στις αυλές πετούσαν οι άχρηστοι.. Που να το βρούνε μπροστά τους..
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, αλλά εδώ Ανθούσα που μένω έχουν εξαφανιστεί όλες οι γάτες (τάιζα μία και έχω να τη δω βδομάδες) και ερχόντουσαν κι άλλες 4-5 έξω από το σπίτι μου.
Τώρα τελευταία έχω να δω γάτες εδώ και βδομάδες...
Αν μένει κανείς εδώ, ας προσέχει. Αν και με το μικρό που πάμε βόλτες δεν έχουμε δει τίποτα κάτω.
 


Blade57HRC

Banned
Banned
2 Ιανουαρίου 2013
800
0
Αθηνα
www.facebook.com
Γενικα στην ελλαδα οποτε υπαρχει καποια ''αυνανιστικη'' θρησκευτικη γιορτη...παρατηρειται καθετη αυξηση στις φωλες...να εχετε παντα ολοι εξτρα προσοχη οταν πλησιαζουν πασχα ή ηλιου''χριστου''γεννα...
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Γενικα στην ελλαδα οποτε υπαρχει καποια ''αυνανιστικη'' θρησκευτικη γιορτη...παρατηρειται καθετη αυξηση στις φωλες...να εχετε παντα ολοι εξτρα προσοχη οταν πλησιαζουν πασχα ή ηλιου''χριστου''γεννα...
Θα σε παρακαλούσα ευγενικά (με την ιδιότητα του απλού μέλους φυσικά), να προσέχεις λίγο παραπάνω αυτά που γράφεις (και πίστεψέ με, δεν αφορά καθόλου στις δικές μου θεολογικές αναζητήσεις το σχόλιο σου)...
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Αν μαθαίνεις ότι ο παπα-Γιάννης βάζει φόλες για να ψοφήσουν τα περιστέρια που κουτσουλάνε τα περβάζια της εκκλησίας..Ούτε ιερό ούτε όσιο.
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Αν μαθαίνεις ότι ο παπα-Γιάννης βάζει φόλες για να ψοφήσουν τα περιστέρια που κουτσουλάνε τα περβάζια της εκκλησίας..Ούτε ιερό ούτε όσιο.
Οι πράξεις του κάθε παπα-Γιάννη (δολοφονίες για να μη παρεξηγηθώ), δεν δικαιολογούν το να ονομάζεις θρησκευτικές εορτές ως μαλακισμένες, δημοσίως σε ένα φόρουμ για σκυλιά, αγαπητή madOOlini...
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Γενικα στην ελλαδα οποτε υπαρχει καποια ''αυνανιστικη'' θρησκευτικη γιορτη...παρατηρειται καθετη αυξηση στις φωλες...να εχετε παντα ολοι εξτρα προσοχη οταν πλησιαζουν πασχα ή ηλιου''χριστου''γεννα...

Οτι να ναι είσαι.....
Τις φόλες τις άλλες μέρες να φανταστώ τις ρίχνουν απο αλλες θρησκείες που συμπίπτουν με γιορτές τους....
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Γενικα στην ελλαδα οποτε υπαρχει καποια ''αυνανιστικη'' θρησκευτικη γιορτη...παρατηρειται καθετη αυξηση στις φωλες...να εχετε παντα ολοι εξτρα προσοχη οταν πλησιαζουν πασχα ή ηλιου''χριστου''γεννα...
Δεν υπάρχει λόγος να γίνεσαι προσβλητικός !!!

Αν μαθαίνεις ότι ο παπα-Γιάννης βάζει φόλες για να ψοφήσουν τα περιστέρια που κουτσουλάνε τα περβάζια της εκκλησίας..Ούτε ιερό ούτε όσιο.
Ο παπα-Γιάννης και ο κάθε παπα - Γιάννης .....δεν αποτελεί πρότυπο.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Επειδή το θέμα είναι πολύ σημαντικό παρόλο που δε με πείραζε μια τέτοια συζήτηση, να την ανοίγατε κάπου αλλού?
 


Blade57HRC

Banned
Banned
2 Ιανουαρίου 2013
800
0
Αθηνα
www.facebook.com
Οι πράξεις του κάθε παπα-Γιάννη (δολοφονίες για να μη παρεξηγηθώ), δεν δικαιολογούν το να ονομάζεις θρησκευτικές εορτές ως μαλακισμένες, δημοσίως σε ένα φόρουμ για σκυλιά, αγαπητή madOOlini...
το ''αυνανιστικες'' το ειπα με την εννοια του ''προς ικανοποιησην του κοινου τους (ασχετως τροπου)''

(οχι οτι δεν τις θεωρω αυτο που ειπες, αλλα δεν εννοουσα αυτο, αλλιως θα το ελεγα με κανα %&$ )
 


Blade57HRC

Banned
Banned
2 Ιανουαρίου 2013
800
0
Αθηνα
www.facebook.com
Οτι να ναι είσαι.....
Τις φόλες τις άλλες μέρες να φανταστώ τις ρίχνουν απο αλλες θρησκείες που συμπίπτουν με γιορτές τους....

Ειλικρινα θελεις να κανουμε συζητηση ,εστω με π.μ. επι του θεματος να δεις αν ειμαι ''ο,τι ν'ναι''?
Ειπα καθετη αυξηση...και τι υπολοιπες μερες αλλωστε δεν αλλαζει η ''θρησκεια'' του πληθυσμου.
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Βασικά εγώ δεν ονόμασα τίποτα, οπότε δεν ξέρω γιατί αναφέρεσαι σε μένα.

Τον πόνο μου είπα, που όταν το σκυλί μου δηλητηριάστηκε μου είπαν ότι ο παπάς έβαλε φόλες για τα περιστέρια.

Ούτε ο blade προσέβαλε κανέναν, απλά τα γραπτά παρεξηγούνται αν μεταφραστούν με υποκειμενικότητα.
 


Blade57HRC

Banned
Banned
2 Ιανουαρίου 2013
800
0
Αθηνα
www.facebook.com
Δεν υπάρχει λόγος να γίνεσαι προσβλητικός !!!
Αρα, με αυτο το σκεπτικο, κατακρινουμε το ολοκαυτωμα αλλα ειναι προσβλητικο να βριζουμε τον χιτλερ και το ναζισμο, ετσι?

Θα παρακαλουσα οποιος θελει περαιτερω διευκρινισεις/συζητηση ,ας μου στειλει π.μ. η ας ανοιξει κανουριο θρεντ.
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Αρα, με αυτο το σκεπτικο, κατακρινουμε το ολοκαυτωμα αλλα ειναι προσβλητικο να βριζουμε τον χιτλερ και το ναζισμο, ετσι?

Θα παρακαλουσα οποιος θελει περαιτερω διευκρινισεις/συζητηση ,ας μου στειλει π.μ. η ας ανοιξει κανουριο θρεντ.
Δεν είναι το φόρουμ και φυσικά το θέμα για τέτοιου είδους συζήτηση και φυσικά δεν ενδιαφέρομαι και περαιτέρω διευκρινήσεις !!
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
απλά δεν καταλαβαίνω πως συνδέεις τα δυο γεγονότα (χριστούγεννα-αυξηση φόλας), κατά τα άλλα δεν θίγονται τα χριστά μου ήθη απλά ΑΠΟΡΏ!
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Όπως συνδέθηκε και το γεγονός Ολυμπιακοί Αγώνες 2004 - εξαφάνιση αδέσποτων από το κέντρο της Αθήνας και ναρκομανών από τους σταθμούς του τρένου.
 


Blade57HRC

Banned
Banned
2 Ιανουαρίου 2013
800
0
Αθηνα
www.facebook.com
απλά δεν καταλαβαίνω πως συνδέεις τα δυο γεγονότα (χριστούγεννα-αυξηση φόλας), κατά τα άλλα δεν θίγονται τα χριστά μου ήθη απλά ΑΠΟΡΏ!
Ε?
θεωρεις τυχαιο οτι πριν και κατα τη διαρκεια μεγαλων θρησκευτικων γιορτων (και οχι μονο αυτων που προανεφερα αλλα και αλλων μεγαλων τοπικων) παρατηρειται καθετη αυξηση των κρουσματων φολας σε 'κεντρικους' χωρους (τις περισσοτερες φορες σε πλατειες και εκκλησιες)???
 


Blade57HRC

Banned
Banned
2 Ιανουαρίου 2013
800
0
Αθηνα
www.facebook.com
Δεν είναι το φόρουμ και φυσικά το θέμα για τέτοιου είδους συζήτηση και φυσικά δεν ενδιαφέρομαι και περαιτέρω διευκρινήσεις !!
Κριμα γιατι εγω ενδιαφερομαι για ενδιαφεροντα επιχειρηματα, αν υπαρχουν.