Φύλαξη και εξάσκηση


alex_pandi

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2009
52
0
37
Kavala - Kozani
Παντελη δεν ειναι λιγο μικρος ο Αλεξ,για φυλαξη και σωματοφυλακη?(ηλικιακα)

το βιντεο με το Malinois ειναι φοβερο...ειδικα την ωρα που επιτιθεται στο αλλο χερι...τι να πει κανεις!
Ναι μικρουλης ειναι ακομα αλλα η εκπαιδευση κραταει περιπου 2-3 χρονια...ολο το προγραμμα με ολα τα τεστ κτλ...οποτε μεχρι τοτε θα εχει μεγαλωσει!!
 


alex_pandi

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2009
52
0
37
Kavala - Kozani
Επιθέσεις όπως αυτή που έκανε το malinois έχω δει πολλές αυτό που με ενδιαφέρει είναι αυτό που είπες ότι ο σκύλος είναι με την ουρά στα σκέλια και κάτω και μετά επιτίθεται και ακινητοποιεί τον κακοποιό με τα πόδια στο λαιμό ... κάτι τέτοιο δεν έχω δει...
Οταν λεω με τα ποδια στο λαιμο δεν εννοω απαραιτητα να παταει πανω στον κακοποιο...αρκει να στεκεται διπλα στο κεφαλι του αρκει!...Αυτο μεχρι και ο τηλεοπτικος Rex θα μπορουσε να το κανει! Γιατι σου φαινεται τοοοσο περιεργο?

Για μενα το περιεργο ειναι πως θα κατσει ο σκυλος κατω ξαπλωμενος με το κεφαλι κατω...! Πως θα πεισεις τον σκυλο να βαλει κατω το κεφαλι ενω καποιος αγνωστος περπαταει περα δωθε?! Οσο για αυτο με την ουρα ειναι το ιδανικο...οπως και αυτο με το κεφαλι κατω αλλα σου λεω εχω δει Rottie να το κανει!! Ο Αλεξ (ο σκυλος μου) δεν εχει φτασει ακομα σε τετοια επιπεδα ακομα στην αρχη ειμαστε...κι οπως εγραψα πριν το προγραμμα διαρκει περιπου 2+ χρονια για να περασεις και τις επαναληψεις και τα κρατικα τεστ.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Οταν λεω με τα ποδια στο λαιμο δεν εννοω απαραιτητα να παταει πανω στον κακοποιο...αρκει να στεκεται διπλα στο κεφαλι του αρκει!...Αυτο μεχρι και ο τηλεοπτικος Rex θα μπορουσε να το κανει! Γιατι σου φαινεται τοοοσο περιεργο?
Χωρίς βέβαια να ξέρω τίποτα, εμένα αυτό μου θυμίζει αυτό που είχε πει ο mildecoy...stand off dog=dead dog...
 


alex_pandi

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2009
52
0
37
Kavala - Kozani
Χωρίς βέβαια να ξέρω τίποτα, εμένα αυτό μου θυμίζει αυτό που είχε πει ο mildecoy...stand off dog=dead dog...
Ναι πολυ πιθανο να εχεις και δικιο...αλλα σκεψου να βρισκεται πανω απο το κεφαλι-λαιμο καποιου και να δωσει ο ιδιοκτητης εντολη επιθεσης...μαλλον dead θα ειναι αυτος που βρισκεται κατω...!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95