Χαιρετισμός ενός νέου μέλους


















d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
καλως ηρθες και καλα ποσταρισματα.
Καλώς σας βρήκα Παίδες! Ευχαριστώ, αλλά τα παραλέτε. Μεταξύ μας, αν κρίνω από τα ποστ κάποιων δεκαπεντάχρονων που είδα τελευταία, ίσως να έχετε απογοητευτει λίγο.. Όταν όμως το αυτονόητο γίνεται "φως στο τούνελ" τρομάζω για το τι μπορεί να έχουν διαβάσει τα μάτια σας.
 


rodriguez

Well-Known Member
5 Απριλίου 2013
329
111
Ανω Γλυφάδα
Τις τελευταίες μέρες διαβάζοντας, αλλά και κρίνοντας από την ολιγόλεπτη τυχαία συνύπαρξη μου με ένα Mini Schnauzer, ίσως να καλλιέργησα μια παραπάνω συμπάθεια σε αυτή τη ράτσα. Φαίνεται όμορφο, έξυπνο, κοινωνικό, με προσωπικότητα, και βολικό από πολλές απόψεις, σε σχέση με το μέγεθος και τις μετακινήσεις, το ότι δε μαδάει.. Αν υπάρχει στο forum κάποιος με τέτοιο σκύλο θα ήθελα να μου πει δυο λόγια σχετικά. Αλλά είπαμε.. εν καιρώ, όταν με το καλό κάποια στιγμή θα έχω την οικονομική δυνατότητα, από κάποιο σοβαρό εκτροφέα, και εφόσον φυσικά δεν έχει μεσολαβήσει κανένας "αδέσποτος" έρωτας.
Τώρα κοντεύω ένα χρόνο με τον δικό μου μπορώ να πώ οτι δεν έχω δεί ποτέ τρίχα του στο σπίτι/αμάξι
έχει ένστικτο φύλακα (με την έννοια watch όχι guard), εντάξει είναι καθαρός αλλά και ομιλητικός, ότι και να συμβεί θα πεί την αποψή του :cool:
Ειλικρινά ένα ημίαιμο μπορεί να είναι καλύτερο σε θέμα υπακοής/συμπεριφοράς αλλά ο δικός και γενικά αυτή η ράτσα παίρνει αστείες εκφράσεις που γελάς και του συγχωρείς τις βλακείες που κάνει.
Σου εύχομαι να βρείς το καλύτερο παρεάκι και να περνάτε ωραία :)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: d-friend


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Τώρα κοντεύω ένα χρόνο με τον δικό μου μπορώ να πώ οτι δεν έχω δεί ποτέ τρίχα του στο σπίτι/αμάξι
:cool:
Ειλικρινά ένα ημίαιμο μπορεί να είναι καλύτερο σε θέμα υπακοής/συμπεριφοράς.
Αυτό με την τρίχα μια και δεν είμαι και με τη σκούπα στο χέρι, θα ήταν πολύ σημαντικό για εμένα. Σε ότι αφορά την υπακοή, πώς το εννοείς ακριβώς; Πιο κάτω επισυναπτω ένα βιντεάκι που ειδα στο youtube. Φαίνεται να τα παίρνει εύκολα τα γράμματα το παιδί.. χαχα

Funny Dog Tricks starring Homer the mini schnauzer - YouTube
 
Last edited:


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
Καλησπέρα και από μένα Θανάση, ωραία παρουσίαση μπράβο.

Τί ηλικία έχεις αν επιτρέπεται ?

ΥΓ : Ανήκω στο φύλο που κατουράει όρθιο :p
 
  • Like
Reactions: d-friend




rodriguez

Well-Known Member
5 Απριλίου 2013
329
111
Ανω Γλυφάδα
Ναι το έχω δεί το βίντεο, θέλω να είμαι ειλικρινής αυτός ο σκύλος είναι μέσα στο σπίτι και δεν έχει εξωτερικά ερεθίσματα σκύλους/γάτες κλπ και μένα στο σπίτι με την κατάλληλη λιχουδιά κάνει ότι θές.
Βέβαια τώρα ο δικός μου είναι αρσενικός 13-14 μηνών δηλαδή στην εφηβία αλλά έχω δεί σνάουτσερ 2+ χρονών, θυληκά κυρίως που περπατάνε δίπλα στο αφεντικό τους χωρίς λουρί.
Εχεις δίκιο παίζει η ηλικία ρόλο.
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Σε ευχαριστώ Kimigaz! Εσύ κατουράς όρθιος; Χαχαχα.. Λέω μήπως πετύχω και κανα συνάδελφο πέραν από τις κοριτσάρες που με υποδέχτηκαν. Ευγενέστατες και εξυπηρετικότατες όλες η σκυλομαμάδες, και τις ευχαριστώ θερμά! Αλλά οι σκυλομπαμπάδες, που είναι ρε παιδία;
Κι όμως, υπάρχουν γυναίκες στο net. Και είναι όλες μαζεμένες στο dogforum :p

Καλωσόρισες κι από μένα! (Κι εγώ όρθιος κατουράω τις περισσότερες φορές...)
 
  • Like
Reactions: d-friend


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Καλησπέρα και από μένα Θανάση, ωραία παρουσίαση μπράβο.

Τί ηλικία έχεις αν επιτρέπεται ?

ΥΓ : Ανήκω στο φύλο που κατουράει όρθιο :p
ΧΑΧΑ, Άσε τη μετάνιωσα αυτήν την καφρίλα που είπα, ίσως να κακοφάνηκε στις κοπέλες. Χθες έγινα 32! Εσύ; Γιατι δε γράφει και την ηλικία ή το φύλο μας κάπου στο προφιλ ρε παιδια, να προσέχουμε και πως απευθύνουμε το λόγο ο ένας στον άλλο;
 


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
ΧΑΧΑ, Άσε τη μετάνιωσα αυτήν την καφρίλα που είπα, ίσως να κακοφάνηκε στις κοπέλες. Χθες έγινα 32! Εσύ; Γιατι δε γράφει και την ηλικία ή το φύλο μας κάπου στο προφιλ ρε παιδια, να προσέχουμε και πως απευθύνουμε το λόγο ο ένας στον άλλο;
Χρόνια πολλά !! Και εγώ γεννηθείς του 82 ;)

(αναμφίβολα η καλύτερη γενιά EVER :p )
 
  • Like
Reactions: d-friend




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Χρόνια πολλά !! Και εγώ γεννηθείς του 82 ;)

(αναμφίβολα η καλύτερη γενιά EVER :p )
Χαχα.. Είσαι και σκύλος στο κινέζικο ωροσκοπειο σαν κι εμένα; Άσε και στο ινδιάνικο ειμαι λύκος.. Μήπως τελικά το λυκλόσκυλο είναι η ράτσα μου;
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95