Χρειάζομαι Φωτό!




kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Δύσκολα μας βάζεις.... τι καλωπισμό να κάνεις στον κοντότριχο κοπριτη??? (αν και ένα πλυσιματάκι το θέλει αυτές τις μέρες, απο το καλοκαίρι έχει να πλυθεί, αλλά πάνω που το αποφάσισα έπεσε ο χειμώνας και τον λυπαμαι τον κακομοίρη να τουρτουρίζει....:p)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
αλλά πάνω που το αποφάσισα έπεσε ο χειμώνας και τον λυπαμαι τον κακομοίρη να τουρτουρίζει....:p)
Δεν ξηγιέστε μπανιέρα, ζεστό νεράκι και καλοριφεράκι; Ασε που δεν έχει και τρελλά κρύα μέχρι στιγμής τουλάχιστον.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Κάτσε ρε, αυτό θα είναι ψευδής διαφήμιση!:p:D:D Δηλαδή θα καλλωπίσει ο Αμερικάνος groomer το Μουφ και μετά θα διαφημίσουμε την ομορφιά του ως δουλειά ινστιτούτου καλλονής στην Ελλάδα?!:p:p:D:D:D:D:D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Κάτσε ρε, αυτό θα είναι ψευδής διαφήμιση!:p:D:D Δηλαδή θα καλλωπίσει ο Αμερικάνος groomer το Μουφ και μετά θα διαφημίσουμε την ομορφιά του ως δουλειά ινστιτούτου καλλονής στην Ελλάδα?!:p:p:D:D:D:D:D
Αρα λοιπόν, προτιμάς να μην εμφανιστεί το μανκέν Μουφ σε ελληνικές διαφημιστικές φωτό:)
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Έχει εμφανιστεί ανά την Αμερική ήδη στο ημερολόγιο της ARPH. Αυτό όμως ήταν για αγαθοεργία για τα αδέσποτα, για τον οποίον λόγο και έστειλα τη φωτογραφία του στο fundraiser τους. Δηλαδή δεν ήταν για εμπορικούς λόγους. Δεν έχω κοιτάξει για εμπορικούς λόγους που θα ήταν ίσως προσοδοφόρα οδός για μένα, αλλά όπως είπα άντε να τον πείσω να κάτσει ήσυχος....:D:D:D:D:D
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Όπως ο σκύλος στην διαφήμηση της Κόκα Κόλα δεν πρέπει απαραίτητα να πίνει κόκα κόκα, έτσι και το "μανεκέν" μου δεν είναι απαραίτητο να μένει στην Ελλάδα (ή να καλλωπίζεται από μένα).

Επίσης, ΔΕΝ θέλουμε να κάτσει ήσυχος. Προτιμώ φυσικές φωτό με ωραίο φόντο (ΟΧΙ studio).

Οσο για τα κοντότριχα, σκύλοι είναι κι εκείνοι. ΟΛΟΙ οι σκύλοι θέλουν καλλωπισμό (έστω μόνο μπάνιο, κόψιμο νυχιών και καθάρισμα αυτιών).

Ολοι είναι ευπρόσδεκτοι! (και οι άτριχοι ακόμη!)
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Χμμμμ, αυτό είναι πιο αληθοφανές: θα πάρω μια φωτογραφία του Μουφ μες στη λάσπη και τη βρώμα, ελεεινό και τρισάθλιο και θα γράψετε από κάτω: παίρνουμε το ζωντανό σας σ' αυτό το χάλι και μετά θα έχετε μια περιποιημένη φωτογραφία άλλου σκύλου για το πώς το κάνετε αφού το περιποιηθείτε.

Όσο για το φυσικόν της φωτογραφίας, Στέλλα, σε συμβουλεύω να το σκεφτείς καλύτερα. Διότι εγώ πάω να πάρω φυσικές φωτογραφίες του Μουφ, πατάω το κουμπάκι και μέχρι να βγει η φωτογραφία έχει γυρίσει τον αποτέτοιο του και βγαίνει μια αηδία!:p:p:D:D:D
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Επίσης, ΔΕΝ θέλουμε να κάτσει ήσυχος. Προτιμώ φυσικές φωτό με ωραίο φόντο (ΟΧΙ studio).
Σιγά να μην είναι και μακιγιαρισμένος....:p:p

Οσο για τα κοντότριχα, σκύλοι είναι κι εκείνοι. ΟΛΟΙ οι σκύλοι θέλουν καλλωπισμό (έστω μόνο μπάνιο, κόψιμο νυχιών και καθάρισμα αυτιών).
Δεν είχες ποτέ Fila γι'αυτό το λες.... ;)

(θα με βρίσει ο Omarock οταν επιστρεψει αλλα δεν πειράζει...)

Κρίμα να μην είσαι στην Αθήνα.... θα στον έφερνα να τον λούσεις (γιατι μου κάνει το σπίτι κ@λο οταν τον λούζω μέσα, οπότε έχω καταργήσει το λούσιμο το χειμώνα.....)...

Ολοι είναι ευπρόσδεκτοι! (και οι άτριχοι ακόμη!)
Ατριχος δε μας βρίσκεται.....

Πάντως ναι, κάνε μια βόλτα στους διαγωνισμούς ή στα σχόλια των διαγωνισμων (που βάζουμε τις υπόλοιπες που δε διαλεξαμε).... ολο και κάτι θα βρεις....:):)
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Πάντως ναι, κάνε μια βόλτα στους διαγωνισμούς ή στα σχόλια των διαγωνισμων (που βάζουμε τις υπόλοιπες που δε διαλεξαμε).... ολο και κάτι θα βρεις....:):)
Θα συμπλήρωνα και στα άλπμουμ και στην Εικονική Κυνο-βιβλιοθήκη του φόρουμ, έχει πάρα πολλές και καλές φωτογραφίες.
Οι δικές μας, αν και κοντότριχες στη διάθεσή σας! (διαθέτουμε και τεράστια γκάμα από φωτογραφίες παραλίας αν σας ενδιαφέρει για το καλοκαίρι) :D :D :D
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
τωρα που το λες σοφια οι φωτο που εχεις σε καποια θεματα δεν μου ανοιγουν ολο το πρωι προσπαθουσα να τις δω..
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Το ξέρω, είναι φωτογραφίες που είχα ανεβάσει μέσω του imageshack.gr, Με το οποίο δεν ξέρω τι έγινε, κάποια στιγμή απλά σταμάτησε να παίζει... Κι είναι αρκετές δυστυχώς.... :(
 


Tonini

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
843
2
36
Munich/Germany
Τι φώτο χρειάζεσαι;Με τι θέμα; Ο Διάς είναι σκύλος που στήνεται στην κυριολεξία για να τον φωτογραφήσεις!!!!Εχω αρκετες στο αλμπουμ του...Αν θες ρίξε μια ματια...έχω και αλλες που δεν έχω ανεβάσει...