Χτυπούσε το σκύλο του!!


din@

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2010
58
1
αθηνα
γυρισα απ το παρκο που ειχα παει την κλαιρη βολτα και ειμαι εξαλλη!!!ηταν ενα με ενα πιτ μπουλ το οποιο ηθελε να παιξει με την κλαιρη.η κλαιρη ως συνηθως δεν θελει.παιδια το βαζει κατω το σκυλι και του δινει μια στην κοιλια!!!λεω μην μιλας...μετα αυτο παει να επιτεθει στην κλαιρη και αυτος το ξαναβαζει κα ξαπλωσει και του δινει κλωτσια στο κεφαλι και ξανα στην κοιλια!!!κατι παιδια που ηταν εκει τρομαξαν.
παω και του λεω ''ενταξει δεν πειραζει μην το βαρατε'' και μου λεει ''ειναι πιτ μπουλ θελει ξυλο για να μαθει''...του λεω''υπαρχουν κι αλλοι τροποι για να μαθει δεν χρειαζεται να το βαρατε'' και γυριζει και μου λεει ''δεν ειναι τσιουαουα ειναι πιτ μπουλ και θελει ξυλο γιατι αν ανοιξει το στομα του σ εφαγε''.του λεω ''ε αν θες να βαρας παρε σακο του μποξ να το βαρας και να μη μιλαει και να κανει οτι θελεις εσυ''αι στο καλο πια!!!
η κλαιρη η καημενη ειχε ανεβει σε ενα παγκακι και ειχε κατσει φοβισμενη διπλα σε ενα παιδι...τα παιδια εκει μου ειπαν οτι τους εκανε φιγουρα γι αυτο τα εκανε ολα αυτα.
ρε παιδια τι να παω?αν ειναι δυνατον πια!!!!μα να το βαραει???στο σπιτι θα το σαπιζει στο ξυλο αυτος!!!
 




Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Είχα δει κι εγώ μία φορά στα Βριλήσσια έναν που χτυπούσε με την αλυσίδα ένα Λαμπραντόρ.
Ήταν πολύ μακριά -έπρεπε να περάσω τη λεωφόρο- και δεν μπορούσα να πλησιάσω για να του μιλήσω. Όχι ότι αν του έλεγα "σταμάτα να χτυπάς το σκύλο σου" θα γινόταν κάτι..
Τι το θέλουν το σκύλο ήθελα να 'ξερα!
 


din@

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2010
58
1
αθηνα
αυτοι θελουν ξυλο τελικα...συγχιστηκα βρε παιδια...και αφου επιτιθεται ας μην το εχει ελευθερο!τον εχω ξαναδει και παντα το εχει ελευθερο οταν το βγαζει βολτα!
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Άλλος ενας μ$λ*κ%ς κυκλοφορεί ελεύθερος και μετά παρεξηγούνται οι σκύλοι και ειδικά οι συγκεκριμένοι, δεν έχει περάσει και καιρός που γινόταν η κουβέντα. Τι να πω ...
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Οταν ημουν μικρος στη γειτονια ηταν ο κυρ Τασος με ενα Σεττερ. Το εκλεινε στην αυλη του σε μια γωνια και το σαπιζε...Δεν εχω ξαναδει τοσο ξυλο, εκτος απο το κοπανημα με οτι εβρισκε η αγαπημενη του κινηση ηταν να πιεζει οσο δυνατα μπορουσε το αυτι της Σπιθας μεχρι να την ακουει να κλαιει...:(:(

Θυμαμαι οτι ηταν σαν να ηδονιζοταν εκεινη την ωρα γιατι εβγαζε κατι παραλληλες με το κλαμα του σκυλου κραυγες και αυτο το ΖΩΟ...
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Το μεγαλείο ενός έθνους και η ηθική του πρόοδος κρίνεται από το πως φέρεται στα ζώα...

Όταν ένας άνθρωπος φτάσει στο σημείο να σηκώσει χέρι σημαίνει ότι έχει πάψει να χρησιμοποιεί την συζήτηση ή απλά δεν του αναπτύχθηκε αυτό το προνόμιο!Είναι κατάντια...
 




Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Να πώ το αυτονόητο ; Αφού δεν τα αγαπούν, τί στο διάολο τα παίρνουν τα σκυλιά ; Ξέρω, ξέρω ... Ρητορικό το ερώτημα ... :(:(:(:mad::mad::mad::mad::mad:
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Δεν μπορουν να ξεσπασουν εκει που πρεπει και σε αυτους που τους δημιουργουν η τους εχουν
δημιουργησει ολα αυτα τα νευρα - προβληματα και κομπλεξ και την πληρωνουν τα δυστυχα
τα ζωα. Ε ρε βουρδουλας που χρειαζονται.
 




-eleni-

Well-Known Member
18 Απριλίου 2011
433
2
Athens,Kalli8ea
εχουνε μεγαλο κομπλεξ ολοι αυτοι οι τυποι...ειναι αρρωστοι.....εμενα μου ειχε τυχει να δω σκηνικο με ενα τυπο που χτυπαγε με την αλυσιδα στο προσωπο ενα κουταβι γερμ.ποιμενικο, επειδη δεν εκανε αυτο που του ελεγε....και το τραβαγε απιστευτα δυνατα με πνιχτη...να φανταστειτε το σηκωνε στον αερα.....και εννοειται οτι πηρα θεση στο ολο σκηνικο που εβλεπα, αλλα δυστυχως κατι τετοιοι δεν αλλαζουν......απο τοτε ορκιστηκα πως αν ξαναδω κατι αναλογο οχι μονο θα παιρνω θεση και θα τον κανω και ρεζιλι, αλλα δεν θα μεινω απραγη σε καμια περιπτωση..... πρεπει να τους κανουμε ακριβως αυτα που κανουν στα σκυλια του......ακριβως οτι κανουν.......
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Απέναντι από 'μενα έμενε μια οικογένεια παλιότερα που τους κλέψανε κάποια στιγμή και αποφασίσανε να πάρουν σκύλο. Πήρανε Τερβύρεν. Δεν ξέρω πόσοι γνωρίζετε από Βέλγικα. Είναι φοβεροί φύλακες αλλά και πολύ ευγενικά ζώα. Εγώ δεν είμαι εκπαιδευτής ή κάτι παρόμοιο. Αγαπάω τα ζώα και δεν φοβάμαι εύκολα (ντάξει υπάρχει περιστατικό με μη εκπαιδευμένο ντόπερμαν της γειτονιάς κάποιο βράδυ που δεν ξέρω τελικά ποιός απ' τους δυο μας φοβήθηκε περισσότερο :cuniaoo: αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία). Κάποια στιγμή είχα πάει στο σπίτι τους και το σκυλί δεν πρέπει να είχε κλείσει χρόνο, όπως καθόμουν στον καναπέ έλιωσε στα πόδια μου όσο το χάιδευα. Παρόλ' αυτά όταν το χέρι μου πλησίαζε στα πλευρά του χωρίς ν' αγριεύει πραγματικά έβγαζε δόντι και τραβιόταν. Το συγκεκριμένο ζώο μέχρι εκείνη τη στιγμή είχε εκπαιδευτεί με τον πολύ γνωστό ελληνικό τρόπο : ξύλο-εντολές-κι άλλο ξύλο. Δυστυχώς το άκουγα. Μετά από 'κεινο το περιστατικό όπου οι ιδιοκτήτες του το κοιτάγανε παράξενα λιωμένο στα πόδια μου λίγες βδομάδες μετά το σκυλί εξαφανίστηκε. Στη γειτονιά είπανε πως τους το φωλιάσανε.
Τη θέση του πήρε αμέσως (κι όταν λέω αμέσως το εννοώ) κάτι που άκουσα και είδα για πρώτη φορά στη ζωή μου το λεγόμενο ''μπαντογκ''. Δεν υπήρξε μέχρι να ξεκουμπιστούν ούτε ένας στη γειτονιά που να μην έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Το βγάζανε έξω και προκαλούσαν τον κόσμο. Έχω κι άλλες άσκημες εμπειρίες με τη συγκεκριμένη ράτσα (αν είναι πραγματική ράτσα κι όχι πολύ πετυχημένη μίξη) αλλά αυτό το ζώο ήταν σαν κάτι το πολύ διαστρεβλωμένο, σαν τέρας. Λυπάμαι που μιλάω έτσι, αλλά εγώ το έτρεμα. Ήταν πάντα θυμωμένο και κάτι στη στάση τους το προκαλούσε περισσότερο.
Ο σκύλος είναι παρέα αλλά για κάποιους είναι και εργαλείο. Το ίδιο το ''εργαλείο'' δεν σημαίνει πως είναι κακό, ο τρόπος όμως που θα το χρησιμοποιήσεις κάνει τη διαφορά.
Και με ροτβάιλερ ουδέποτε είχα καλές εμπειρίες, μέχρι που γνώρισα της κοπέλας μου. Είναι και με ποιούς ζεις νομίζω. Μπορεί η κοπέλα μου να το έχει στην πρίζα για συνεχή άθληση αλλά δεν έψαχνε για φύλακα όταν το βρήκε αιμόφυρτο μόλις 7 μηνών, επομένως δεν έδωσε και στην εκπαίδευση του τέτοια κατεύθυνση.
Λυπάμαι πάρα πολύ που κάποιοι έχουν σκυλιά.
 


Lord & Maya

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2009
470
0
τι είναι το μπαντογκ?
Και μετά σου λένε να πουλήσει ο εκτροφέας φθηνά. Μωρε ακόμα ποιο ακριβά για να τα εκτιμάνε και να μην τα εξαφανίζουν
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Λίγες μέρες πριν βγαίναμε βόλτα με την Λούση και ξαφνικά ένα σκυλάκι μικροσωμο που είδε τον σκύλο μου (αντίθετα από την κυρά του) κατσούλωσε τα αφτιά και έμεινε ακίνητο κοιταζοντάς την. Η κυρία που το συνόδευε και δεν μας είχε δει άρχισε να το βρίζει και έπειτα σήκωσε το λουρί και αρχισε να τον χτυπάει. Πραγματικά το σκυλάκι ήταν τόσο δα, είχε βάλει την ουρίτσα του κάτω από τα σκέλια και υπέμενε το ξύλο. Γιατί το χτυπάτε, την ρωτάω, μα δεν είδες κοπέλα μου , μου λεεί, δεν προχωρούσε , αα θα είδε το σκύλο σου. Ναι , της λέω, τον σκύλο μου είδε γι΄αυτό και έμεινε και κοίταζε... Και έπειτα παίρνει με το ζόρι το δαρμένο σκυλάκι και το φέρνει κοντά στην δικιά μου που ηταν 4 φορές το μέγεθος του , παίξε του λέει σαν να του έλεγε "heil hitler" έντρομο αυτό , της λέω κυρία μου γνωρίζετε ότι το σκυλί μου δεν είναι επιθετικό; Αν δάγκωνε το δικό σας; Με κοιτάζει άναυδη αυτή, της λέω ο σκύλος μου επιτίθεται σε θηλυκά, και το παίρνει και φεύγει βρίζοντας...Πως να αντιμετωπίσεις τόσο βλακεία και αθλιότητα..;
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Είχα δει κι εγώ μία φορά στα Βριλήσσια έναν που χτυπούσε με την αλυσίδα ένα Λαμπραντόρ.
Ήταν πολύ μακριά -έπρεπε να περάσω τη λεωφόρο- και δεν μπορούσα να πλησιάσω για να του μιλήσω. Όχι ότι αν του έλεγα "σταμάτα να χτυπάς το σκύλο σου" θα γινόταν κάτι..
Τι το θέλουν το σκύλο ήθελα να 'ξερα!
Για τον ίδιο λόγο που οι παιδεραστές πιάνουν δουλειές όπου έχει παιδάκια. Τα περισσότερα σκάνδαλα παιδεραστών, κυρίως στην Αμερική, έχουν να κάνουν με άτομα που δουλεύουν με παιδάκια σε σχολεία, κυρίως επόπτες, όμως και διοικητικοί υπάλληλοι, καμιά φορά και δάσκαλοι, σε εκκλησίες (κυρίως κατηχητικό αλλά και παπάδες που έχουν πάρε-δώσε με παπαδοπαίδια), αρχιπρόσκοποι και υπάλληλοι κατασκηνώσεων, κ.ο.κ. Πρόσεξε, δεν λέω ότι έτσι είναι όλοι, αλλά πιάνουν αρκετούς έτσι. Το ίδιο και οι ανώμαλοι που βασανίζουν ζώα. Προφανώς για να τα βασανίσουν πρέπει πρώτα να τα αποκτήσουν. Γι' αυτό και μάλλον οι περισσότεροι που βασανίζουν ζώα είναι ιδιοκτήτες ζώων. Εννοείται και πάλι όχι όλοι. Αλλά μερικοί σίγουρα. :(
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Για τον ίδιο λόγο που οι παιδεραστές πιάνουν δουλειές όπου έχει παιδάκια. Τα περισσότερα σκάνδαλα παιδεραστών, κυρίως στην Αμερική, έχουν να κάνουν με άτομα που δουλεύουν με παιδάκια σε σχολεία, κυρίως επόπτες, όμως και διοικητικοί υπάλληλοι, καμιά φορά και δάσκαλοι, σε εκκλησίες (κυρίως κατηχητικό αλλά και παπάδες που έχουν πάρε-δώσε με παπαδοπαίδια), αρχιπρόσκοποι και υπάλληλοι κατασκηνώσεων, κ.ο.κ. Πρόσεξε, δεν λέω ότι έτσι είναι όλοι, αλλά πιάνουν αρκετούς έτσι. Το ίδιο και οι ανώμαλοι που βασανίζουν ζώα. Προφανώς για να τα βασανίσουν πρέπει πρώτα να τα αποκτήσουν. Γι' αυτό και μάλλον οι περισσότεροι που βασανίζουν ζώα είναι ιδιοκτήτες ζώων. Εννοείται και πάλι όχι όλοι. Αλλά μερικοί σίγουρα. :(
Ακριβως. Αυτο συμβαινει και εδω και τα σκηπτρα στην παιδεραστια δυστυχως ανηκουν σε ατομα "υπερανω πασης υποψιας", οπως οι κληρικοι...


Sent from my Liquid MT using Tapatalk
 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Εγω μια φορα σε αναλογο περιστατικο κρατηθηκα να μην πλανταξω στο κλαμα και πλησιασα το ορθιο ζωον και το εβγαλα φωτογραφια με το κινητο την ωρα που χτυπουσε το σκυλι του. Μου λεει με μια αγριαδα "Τι κανεις??" και του απαντησα πως σε λιγο θα βλεπεις την μουρη σου στο internet γιατι σκεφτομαι να σε κανω ρεζιλι παλιο@$$@#$#@$ (εννοειται δεν θα εκανα τπτ, να τον τρομαξω λιγο ηθελα). Εκεινη την ωρα βεβαια τα ειχα δει ολα γιατι δεν ηξερα πως θα αντιδρασει ο αλλος, φοβομουν, αλλα ηταν κοσμος μπροστα οποτε με καθησυχασε λιγο. Βεβαια αυτος σταματησε να χτυπαει το σκυλι, το πηρε και εφυγαν χωρις να μου πει τπτ αλλο. Λιγο ακραια και ριψοκινδυνη η αντιδραση μου αλλα δεν ηξερα τι να κανω εκεινη τη στιγμη, χτυπουσε το σκυλι και εγω ενιωθα οτι πονουσα το ιδιο με αυτο!
 


din@

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2010
58
1
αθηνα
Τι μπορούμε να κάνουμε για αυτό ρε παιδιά? Πως μπορούμε να τους τρομάξουμε να μην το ξανακάνουν?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981