Ψυχοπαθείς "φολορίχτες"


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
ROTTIE: Άλλαξα τον τίτλο σε “Ψυχοπαθείς "φολοριχτες"” διότι η πλατφόρμα του forum δεν δέχεται παραπάνω από 32 χαρακτήρες ως τίτλο θέματος.


Αρχές Αυγούστου εμφανίστηκε στην πυλωτή μας γάτα, εξαιρετικά φιλική, παιχνιδιάρα και ...πεινασμένη. Κάπου εκεί ξεκίνησα να της βάζω φαγητό και νερό - η γάτα έγινε πλέον "γατόσκυλο": Συνοδεία όποτε έμπαινα και έβγαινα, ΄περπάτημα από δίπλα σε στυλ φοράω λουρί, χάδια, παιχνίδια κλπ. και όχι μόνο για τη μάσα! Παρεπιπτόντως, τις τελευταίες 2 εβδομάδες μαζεύτηκαν άλλα 2 γατιά, αλλά αυτά "εξ αποστάσεως" για να φάνε ότι περίσσευε από την "Κανέλλα".

Για να μην πολυλογώ, η Κανέλλα μας "τούμπαρε" κανονικά και μας "υιοθέτησε" - πριν από 3 εβδομάδες την στειρώσαμε, κάναμε τα πρώτα εμβόλια και περιμέναμε το 20ήμερο για να κάνει τα δεύτερα εμβόλια και εξετάσεις αίματος, ώστε να ανέβει επισήμως στο σπίτι ως 3ο πλέον τετράποδο της οικογενείας (παρότι είχαμε πει ότι "στοπ στα 2"). Ήταν θέμα μιας εβδομάδας για να μπει "μέσα". Περιμέναμε το διάστημα αυτό για να λήξουν οι εμβολιασμοί και να είμαστε ασφαλείς από τυχόν αρώστειες (aids της γάτας κλπ.) που μπορεί να ήταν κολλητικές για την ήδη υπάρχουσα γάτα στο σπίτι (κατ' εντολήν και κτηνίατρου).

Την Κανέλλα την είδα τελευταία φορά την Τρίτη βράδυ. Έκτοτε έχει εξαφανιστεί αυτή και το ένα εκ των δύο άλλων γατιών. Χτένισα επανειλημμένα όλη την πυλωτή και τους γύρω δρόμους αλλά δεν υπάρχει ίχνος του εγκλήματος (Η δουλειά εκκαθάρισης πρέπει να έγινε την Τρίτη τη νύχτα).

Ο δράστης είναι προφανώς από την πολυκατοικία. Ο ύποπτοι είναι δύο και ο βασικός ύποπτος Ένας. Αποδείξεις δεν υπάρχουν.

Αυτά... για να ξεμπουκώσω γιατί είμαι σκασμένη από την Τετάρτη που πήρα τη γάτα στο λαιμό μου ταίζοντάς τις στην πυλωτή (στη ζούλα...). Μάθημα 1ο λοιπόν..

Από εκεί και πέρα το λιγότερο που κάνω είναι να του εύχομαι του Κ@ρι@λη να ψοφήσει αργά και επώδυνα.(sorry admin και mods). Για το "περισσότερο" προσπαθώ να συγκρατηθώ...
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Τι να πω βρε Βασούλα… Αρρώστησα… :cry:
Σε καταλαβαίνω απόλυτα… τα έχω και εγώ πρόσφατα στο μυαλό μου…

Εάν δεν έχει δει κάποιος τα γεμάτα τρόμο και αγωνία μάτια ενός ζώου που πεθαίνει μέσα σε σπασμούς, ούρα και σάλια, δεν μπορεί να καταλάβει τον πόνο…

Έχεις κάποιες ενδείξεις για το δράστη? Πως έφτασες στο σημείο να υποψιάζεσαι αυτόν συγκεκριμένα?
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Στο παρελθόν υπήρχαν πάλι γάτες (1-2) στην πυλωτή, πριν μερικά χρόνια (παρότι δεν τις ταίζαμε) και το είχε κάνει θέμα γιατί θα ...αρχίσουν να σέρνονται αρρώστειες. Επίσης έκανε θέμα σε συνέλευση της πολυκατοικίας λέγοντας ότι τα σάλια του σκύλου στον 5ο όροφο (ένα χάσκυ με σάλια???) είχαν μπει στο μπαλκόνι του διαγράφοντας μια πορεία/τεθλασμένη γραμμή - καταρρίπτοντας έτσι το νόμο της βαρύητας και άλλους νόμους της φυσικής αν δει κανείς και το σχηματισμό των μπαλκονιών. Επίσης είναι τύπος μουλωχτός, κλέφτης (κοινοχρήστων) και γλοιώδης - δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες.
Αλληλοσιχαινόμαστε και εχουμε τσακωθεί κατ' επενάληψη στις γνωστές συνελεύσεις πολυκατοικίας - αυτό νομίζω πως συντέλεσε και στην εξολόθρευση (οι ...ταίζοντες στην πολυκατοικία ήμουν εγώ και η γειτόνισσα με το ...σαλιάρικο χάσκυ!).
Καταλήγω σε αυτόν και είμαι σίγουρη δια της μεθόδου του αποκλεισμού των άλλων (3 από εμάς έχουμε σκύλο, κάποιοι άλλοι είναι απλώς αδιάφοροι κλπ.).
Αποδείξεις όπως είπα πριν δεν υπάρχουν όπως δεν υπάρχουν συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις. Όταν ενημέρωσα την γειτόνισα/σαλιάρικο-χάσκυ για την εξαφάνιση, αναφώνησε και αυτή για τον ίδιο ύποπτο...

O ...amangos τι θα έκανε στη θέση μου άραγε... ?
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Αυτοι οι ψυχοπαφεις φωλα οι ιδιοι θελουν..τι να πω :evil: :evil: :evil:

παντως νομιζω, αν τον πιασεις και εχεις αποδεικτηκα στοιχια μπορεις να του κανεις μηνυση και να παρεις αποζιμιωση!! :twisted:
οχι οτι κατι τετοιο γυριζει πισω αυτα που σκοτωσαι ,αλλα για το γαμωτο!! :twisted: :evil: :evil:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Να πάρει αποζημίωση όχι, πρέπει να ισχυριστεί ότι η γάτα ήταν δική της, και τότε θα είναι υπόλογη που την άφηνε να γυροφέρνει σε κοινόχρηστους χώρους ... όπως ρητά αναφέρεται (ΚΑΙ) στον καινούριο νόμο, στους κοινόχρηστους χώρους δεν μένει τίποτα. Να πληρώσει πρόστιμο αυτός ο τύπος γίνεται ... απλά πρέπει να αποδείξει ότι αυτός ενήργησε, δεν ξέρω πώς (ίσως μαγνητοφώνηση?) εκεί πρέπει να συμβουλευτεί δικηγόρο ... μετά κάνει μηνυση κλπ κλπ ... ο άλλος τρόπος είναι να βάλει κάτω και σε όλη την επιφάνεια της εξώπορτάς του ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ - σπίρτο - και να του το κάνει καλοκαιρινό :evil: :evil: ή διάφορα άλλα (αν θές σου στέλνω pm 8) )
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Πωπω - στενοχορηθηικα τωρα!

Μιας και τα ειχαμε πει προ λιγο, οτι θα την παρεις την γατα κλπ.

Σκατοφαρα ο μ....!

Και στην ουσια δεν μπορεις να του κανει και κανεις τιποτα....
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Αποδείξεις δεν υπάρχουν - την μαγνητοφώνηση τη σκέφτηκα αλλά ο τύπος είναι πολύ χέστης, ύπουλος και μουλωχτός.
Denis αυτό με το σπίρτο του χρειάζεται αλλά ...δεν είναι εφαρμόσιμη μέθοδος! :lol:
Διότι - αν μη τι άλλο, αν μπω φυλάκα - ποιος θα κανακεύει το μούργο μου?
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
μου φαίνεται εφιαλτικό να είμαι αναγκασμένη να ζω στην ίδια πολυκατοικία με τέτοιους μ$%@#^ες.Δεν ξέρω,νομίζω πως ακόμα και αν το διαμέρισμα ήταν δικό μου θα σκεφτόμουν να φύγω,θα χαλιόμουν αφάνταστα αν τον συναντούσα στην είσοδο ή στο ασανσέρ :evil: Γιατί ό,τι και να πεις ό,τι και να κάνεις αυτοί δεν διορθώνονται με τίποτα,είναι καμμένα χαρτιά.Μόνο αν παρανομήσεις και του κάνεις πραγματική ζημιά θα του γίνει μάθημα,αλλά μετά θα σου κάνει κι αυτός κ.ο.κ.....δεν βγαίνει πουθενά :( .Πόσο θα ήθελα να ζω κάπου απομονωμένα μόνο με ανθρώπους που ''ταιριάζω''.....πριν άποκτήσουμε την Μάγια μας δεν μου ήταν τόσο έμμονη η ιδέα(βέβαια πάντα ήμουν αντικοινωνική :lol: )τώρα όμως κάθε βόλτα με την Μάγια είναι ένας μικρός Γολγοθάς,μην χέσει μην κατουρήσει εκεί που δεν πρέπει,μην ακουμπήσει κανέναν στον δρόμο,μην τρομάξει κανένα,μην ανέβει σε κανέναν κάνοντας χαρές.....ουφ τόσο νωρίς και κουράστηκα από τα βλέμματα τους.....αλλά που θα πάει θα γίνω και γω αναίσθητη με τον καιρό και μάλλον δεν θα με νοιαζει :wink: Μήπως να έφτιαχναν οικισμούς για φιλόζωους και μη φιλόζωους?όπως λέμε καπνίζοντες και μη καπνίζοντες?sorry αν ξέφυγα από το θέμα :(
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Δεν έχουν μόνο τα οικόσιτα σκυλιά και γάτες δικαιώματα αλλά και τα αδέσποτα. Σύμφωνα με τον νέο νόμο μπορεί να καταδικαστεί κάποιος που φωλιάζει ζώα είτε αυτά είναι αδέσποτα είτε δεσποζόμενα.

Rottie τα φώτα σου!!!!!!! Θυμάμαι καλά? Έχεις το κομμάτι του νόμου που αναφέρεται σχετικά??
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Η δηλητηρίαση, η κακοποιηση και η εγκαταληψη των ζώων ειναι έγκλημα. Σύμφωνα με τον νόμο 1197/1981, άρθρο 8 και τον νόμο 3710/2003, άρθρο 12 "Όποιος σκοτώνει, κακοποιεί ή εγκαταλείπει ζώο θα τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι 6 μήνες ή/και με χρηματική ποινή 300 μέχρι και 1500 €".
Εάν γνωρίζετε κάποιον που έχει ή πρόκειται να διαπράξει ένα τέτοιο έγκλημα, μη διστάσετε να τον καταγγείλετε στην αστυνομία! Τέτοιες πράξεις δεν πρέπει να μένουν ατιμώρητες!
Η προμελετημένη δηλητηρίαση είναι ένα από τα πιο άθλια και βάρβαρα εγκλήματα εναντίων των ζώων!
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Παιδιά, τα φαινόμενα μερικές φορές απατούν. Καταλαβαίνω την οργή σου, αλλά αν δεν έχεις ατράνταχτες αποδείξεις, δεν μπορείς να κατηγορείς κανέναν.

Εγώ είχα στο γραφείο έναν γατούλη, εκπληκτικό γατί, τον είχαμε ερωτευτεί και εγώ και η συνέταιρος μου. Ένα πρωί τον μάζεψα σκοτωμένο από αυτοκίνητο, στην μέση του δρόμου. Το γατί έμοιαζε σαν να κοιμόταν, αλλά ήταν νεκρό. Ο γατούλης δεν έβγαινε ποτέ στον δρόμο, παρέμενε στην αυλή, φοβόταν πολύ τα αυτοκίνητα...

Επειδή η συνέταιρος μου θα κατέρρεε αν ήξερε πως πέθανε, του είχε τρομερή αδυναμία, δεν της είπα πως πέθανε, και αυτή άρχισε να υποθέτει εγκληματικές ενέργειες... Πίστευε πως κάποιος από εκδίκηση ή από ζήλεια το έβλαψε... Προσπαθησα να της το πω έμμεσα, αλλά βλέποντας την να καταρρέει στην πιθανότητα ο γάτος να έχει πάθει κάτι, της έλεγα πως μπορεί επίσης κάποιος να το πήρε σπίτι του, μπορεί να βρήκε αλλού καλύτερα και απλώς να έφυγε κλπ.

Όσο έλπιζε ότι μπορεί να είναι κάπου και να γυρίσει, ή έστω να είναι κάπου και να είναι καλά, παρηγοριότανε...

Μετά από μια εβδομάδα, μια γυναικούλα με ένα γέρικο κόκερ με το οποίο έπαιζε ο γατούλης, μου είπε πως είδε το συμβάν: Ένα αδέσποτο σκυλί κυνήγησε τον γατούλη μας, πανικοβλήθηκε αυτός και βγήκε στον δρόμο για να γλυτώσει, αλλά τον χτύπησε ένα αμάξι...

Μου έχει τυχει πολλές φορές να μαζεύω σκοτωμένα γατάκια από τον δρόμο, πιθανόν κάποιοι να τα ψάχνανε μετά αλλά να μην τα βρήκανε και να υποθέτουν ότι κάποιος τα φόλιασε κλπ.

Οι άνανδροι που φολιάζουν ζώα, δεν προειδοποιούν, πιθανόν να είναι υπεράνω υποψίας. Δεν είναι βέβαιο ότι κάποιος που απειλεί θα φολιάσει κιόλας. Υπάρχουν και οι μουλωχτοί...

Επαναλαμβάνω, καταλαβαίνω τον πόνο σου και την πικρα σου, πιθανόν στην θέση σου να αντιδρούσα συναισθηματικά, αλλά επειδή σου γράφω την γνώμη μου ψύχραιμα, σου λέω πως πολλά μπορούν να συμβαίνουν, μην κατηγορείς χωρίς αποδείξεις...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
amangos,

Το ατύχημα αποκλείεται για τον εξής λόγο:

1. Εξαφανίστηκαν χωρίς ίχνη δύο από τα τρία γατιά της πυλωτής (την τρίτη την έδιωξα εγώ πλέον, αφού μάζεψα και πιατάκια). Στατιστικά, το να σκοτωθεί το ένα από ατύχημα είναι πιθανό. Όχι όμως δύο ταυτόχρονα.

Επίσης, το να αποφασίουν να πάνε βόλτα 2 από τα 3 γατιά μαζί επίσης είναι στατιστικά αδύνατο. Δεδομένου μάλιστα δεν έκαναν μεταξύ τους παρέα - το 2ο κυνηγούσε τη "δικιά μου" και ενίοτε την αγρίευε για να τις φάει το φαγητό - πολλές φορές περίμενα να φάει αυτή και μετά έφευγα, γιατί η δικιά μου ήταν η πιο "αδύναμη".

Ειδικότερα η δικιά μου δεν το κουνούσε ρούπι από την πυλωτή/κήπο - είχε γίνει πλέον "σπιτιού" - της έμενε μόνο να μπει σε 4 τοίχους.

Τέλος, δεν νομίζω ότι κάποιος εκτός πολυκατοικίας θα έμπαινε στον κόπο να ανοίξει την πόρτα της πυλωτής, να μπει μέσα, να κάνει ό,τι κάνει και να φύγει - αν ήταν να κάνει κάτι θα το έκανε στην δική του οικία/πολυκατοικία.
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Έχεις βάσιμες υποψίες, αλλά χωρίς αποδείξεις, μπορεί να συμβαίνει όμως και κάτι άλλο που δεν περνάει από μυαλό μας, και άδικα να κατηγορούμε κάποιον, που είναι μαλάκας έτσι κι αλλιώς, δεν νομίζω να αμφιβάλλει κάποιος επ αυτού!!!

Αφήστε του ένα σημείωμα τύπου:
Άναδρο σκουλίκι, όπως σκότωσες εμάς, έτσι θα δεις τα παιδιά σου να πεθαίνουν ένα-ένα!!! Η εκδίκηση μας θα είναι τέτοια, που θα προτιμούσες να πεθάνεις εσύ, παρά να σκοτώσεις εμάς...
Οι γάτες

Άστον να ψήνεται, να φοβάται, να αγωνιά... Σκέφτεσαι καλύτερη τιμωρία?
Και να μην είναι ένοχος, είναι αποδεδειγμένα μαλάκας, οπότε του εξίζει να φυλάει και την σκιά του για μεγάλο διάστημα μέχρι να ξανααισθανθεί ασφαλής.

Τι λες?
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Δώσε τα κλειδιά της εισόδου της πολυκατοικίας σε κάποιον τρίτον, και σαφείς οδηγίες για το διαμέρισμα του υπόπτου, και... φρόντισε να λείπετε όλοι μαζί οι ζωόφιλοι του σπιτιού, πηγαίνετε μια εκδρομή για παράδειγμα, και το σημείωμα να πέσει κάτω από την πόρτα του όσο λείπετε...

Έτσι δεν θα μπορει κανένας να σας κατηγορήσει!!! 8)

(ΥΓ. όποιος θέλει να ξεφορτωθεί την γυναίκα του ή τη πεθερά του, οι συμβουλές μου χρεώνονται!!! :lol: )
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Μπορεί το ένα γατί να κυνήγησε το άλλο, και να βγήκαν (κυνηγόμενα) στο δρόμο, και να έγινε το κακό, και κάποιος να τα μάζεψε...

Πάντως, οι θρασύδειλοι που πετάνε φόλες, δεν μαζεύουν τα σκοτωμένα ζώα, θέλουν να καμαρώσουν όλοι το κατόρθωμα τους, να περάσουν το άρρωστο τους μήνυμα με τα διασκορπισμένα πτώματα...

Άλλωστε, όπως είπες το "δικό" σου το γατάκι, έτρωγε μετά από τα άλλα αφού ήταν πιο αδύναμο κλπ...Γιατί επιβίωσε το τρίτο από την φόλα? Δεν έπρεπε να φάει πρώτα αυτό?
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
To "δικό μου" ήταν το πιο αδύναμο μεν, αλλά και το "προνομιούχο" - ήταν σαφές ότι το φαγητό προοριζόταν γι αυτό. Οι άλλες δύο γάτες το ήξεραν ότι η τροφή ήταν της δικιάς μου αλλά "χώνονταν" μόλις εγώ απομακρυνόμουν με το αυτοκίνητο (γι αυτό περίμενα πρώτα να προλάβει να φάει λίγο η δική μου). Το "ξένο" θύμα ήταν πιο τσαμπουκάς και βουλιμική - μόλις έφευγα με το αυτοκίνητο (οπότε ένιωθε ασφάλεια) έτρεχε στο πιατάκι και έκανε και κανα "χου". Η δικιά μου φοβόταν τον τσαμπουκά και υποχωρούσε πάντα ειρηνικά - παραχωρούσε το φαγητό και χωνόταν στο θάμνο της για να μην μπλέξει με καυγάδες.
Επίσης η δικιά μου ήταν εξαιρετικά φιλική με τους ανθρώπους (αυτό μας είχε κάνει εντύπωση και μας είχε "τραβήξει" σε αυτή) - πιθανόν να ήταν παρατημένη? Ακόμη και στον κτηνίατρο δεν έκανε φασαρία με τα εμβόλια, ενέσεις κλπ. Άρα απο αγαθοσύνη ..."όλοι οι δίποδοι είναι σαν αυτούς που με ταϊζουν" μάλλον ήταν εύκολο θύμα για τάισμα. Για να καταλάβεις, την παίρναμε άνετα αγκαλιά - πράγμα παράδοξο για αδέσποτη γάτα.
Η τρίτη που την γλίτωσε, ήταν η πιο επιφυλακτική από όλες. Περίμενε πάντα τις άλλες δύο να φάνε ή να ξεκαθαρίσουν, και αφού το τοπίο ήταν "καθαρό", μόνο τότε έβγαινε μπροστά. Κάτι που μάλλον τη γλίτωσε.
 




amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
vrmode said:
To "δικό μου" ήταν το πιο αδύναμο μεν, αλλά και το "προνομιούχο" - ήταν σαφές ότι το φαγητό προοριζόταν γι αυτό. Οι άλλες δύο γάτες το ήξεραν ότι η τροφή ήταν της δικιάς μου αλλά "χώνονταν" μόλις εγώ απομακρυνόμουν με το αυτοκίνητο (γι αυτό περίμενα πρώτα να προλάβει να φάει λίγο η δική μου)..
Ναι αλλά... δεν είσαι αυτή που την τάϊσε!!!
Ο υποτιθέμενος φολορίχτης αποκλείεται να έκατσε εκεί και να έκανε τον χωροφύλακα, κάποιο ματι θα τον έπαιρνε, θα κινδύνευε να αποκαλυφθεί.
Άρα, θα τηγάνησε κεφτεδάκια ας πούμε, θα τα παραγέμισε κάπως με δηλητήριο, θα τα ξαμόλυσε και όποιον πήρε ο χάρος.
Άρα η δικιά σου γάτα δεν είχε τις πλάτες σου για να φάει...

Λέω τώρα... υποθέσεις κάνω, για να θολώσω τα νερά, και να μην είσαι βέβαιη για τον ένοχο, ενώ δεν έχεις αποδείξεις. Δεν αποκλείεται να είναι και αυτός ο ένοχος, ο ύποπτος, αλλά... αποδείξεις γιοκ!!!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Αγαπημένοι μου Συν-forumites (...διότι σήμερα αγαπάω όοοοοοοολο τον κόσμο ...ακόμη και τον Νταλάρα!),

Για πρώτη φορά χαίρομαι που είμαι λάθος!!! :)
Amangos, εκτός από άπαικτος είσαι και ...η Νικολούλη! (Να σκεφτείς σοβαρά για νέα σταδιοδρομία ...προβλέψεων-ανευρέσεων! :D:D:D)
Χθες ενώ ήμουν γραφείο το απόγευμα, χτυπά τηλέφωνο η "Χασκο-γειτόνισσα" και ούρλιαζε ότι είδε την Κανέλα ζωντανή! Μέχρι να ανέβει στο σπίτι και να της κατεβάσει φαγητό για να την "κρατήσει", η γάτα είχε εξαφανιστεί πάλι. Εγώ την κοπανάω από γραφείο-σπίτι αλά Σουμάχερ για να την προλάβω. Ξαναψάξαμε χθες το βράδυ 2-3 φορές, εξαφανισμένη η δικιά σου!
Σήμερα το πρωί, γυρνώντας με τον μούργο από την πρωινή εφημεριδοβόλτα, νάσου η τσούλα! Ανεβάζω σκύλο στο σπίτι, κανακατεβαίνω σφαίρα με φαγητό, άφαντη η δικιά σου πάλι και μετά από κανα δεκάλεπτο, σκάει μύτη! Πολύ επιφυλακτική, ψάχνεται συνέχεια κοιτώνας γύρω της, φοβισμένη, αλλά ανέκτησε γρήγορα την εμπιστοσύνη.
Κατευθείαν κλούβιασμα και ανέβασμα στο σπίτι! Την έχω βάλει στο μπαλκόνι - "κλειστό" από τα άλλα 2 ζώα - θέλει συνέχεια αγγκαλιά, ζυμώνει συνέχεια και ακατάπαυστα, ακόμη και όταν τρώει και όταν πίνει, κυλιέται ανάσκελα στο μπαλκόνι κλπ. Χρόνος προσαρμογής στο μπαλκόνι... 5 λεπτά! Επίσης μπαίνει στο κλυβί και κάθεται σε στυλ σπιτάκι!

Δρόμος για Κανέλλα τέλος! Σήμερα το απόγευμα θα πάει κτηνίατρο, όπου θα μείνει μια εβδομάδα, θα γίνουν όλες οι εξετάσεις. Παραλαβή Σάββατο πρωί και το Σαββτοκύριακο έχει διαδικασία γνωριμίας με τα άλλα δύο ζώα (όπου θα έχουμε μακελειά με το σκύλο αλλά ελπίζω ότι σε ένα Σαββατοκύριακο συνεχούς εποπτείας θα καλμάρει η κατάσταση).

Sorry για τον "ξεσηκωμό" - αλλά με είχε πιάσει μεγάλη απελπισία και οργή :D
(Πάντως ο "ύποπτος" τύπος εξακολουθεί να παραμένει m@1@k@s ...έτσι για να ξηγιόμαστε!) :D:D:D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU