αυτοικανοποιηση σκυλου


marga

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2007
164
1
zoofilia-klp.blogspot.com
ενα κακο π εχει ο Κουκι(γιορκι 3.5 χρονων) ειναι οτι αρκετα συχνα αυτοικανοποιειται...
η πραξη από μονη της δε με πειραζει, με ενοχλει το αποτελεσμα.
Εκτος από τα πατωμα, το κανει κ σε καναπεδες, κρεββατια... οπως καταλαβαινετε, λερωνει...
τν λατρευω αλλα δε κρυβω
οτι όταν τα βλεπω αυτά ψιλοσιχαινομαι κ δε μπορω να τα εχω στ κρεββατι ή τον καναπε μου.
Υπαρχει καποιος τροπος αυτο νσ σταματισει ή τουλαχιστον ν ελλατωθει?

Υ.Γ. δεν εχει ζευγαρωσει κι ουτε θελω στειρωση
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Σύμφωνα με την Ελένη Μενεγάκη, αυτά που σιχαίνεσαι δεν είναι βρώμικα, είναι εξαιρετικά για επάλλειψη σαν κρέμα προσώπου, αλλά βλάπτουν το στομάχι κατά την κατάποση!!!

Να ενθαρύνεις τον κανακάρη σου να το κάνει σε βαζάκια, και να το πουλάς σαν λοσιόν... :lol:

Κάτι ξέρω που παίρνω μόνο θηλυκά σκυλιά!!! :wink:
 


marga

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2007
164
1
zoofilia-klp.blogspot.com
μεχρι εκει εφτασε?! :lol: :lol:
και το κακο ειναι οτι ειν κ προσοντουχος οποτε μεγαλωνει τα προβλημα!χαχαχα
Σοβαρα τρα, ας μ πει καποιος τι να κνω!
 


Amelie

Guest
12 Δεκεμβρίου 2007
69
0
Thessaloniki
Εμενα πάλι μόνο τη κουβέρτα του έχει γκομενίτσα...είναι μονογαμικό το χρυσό μου...Την κάνει μια μπάλα και δώστου...τάγόρι μου!! :lol:
Οπότε δεν λερώνει από 'δώ και από κεί .
 




LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
:lol: :lol: :lol: αχ αυτη η Ελενη ](*,) ](*,) ](*,) λοιπον κι εγω γι'αυτο το λογο δεν τα θελω τα μικρα τα αρσενικα και πηρα θηλυκο καλυτερα με περιοδο που το κατεχουμε το σπορ παρα αυτο το κακο και να γινεσαι ρεζιλι στον κοσμο :shock: ειχαμε ενα κανισακι και το χαρισαμε γι'αυτο τον λογο....πηδουσε τα παντα :lol: :lol: :lol:
 




marga

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2007
164
1
zoofilia-klp.blogspot.com
αρα ν στειρωνουμε και τους ανθρωους!
δε το κανει μπροστα σε αλλους. ουτε στα ποδια μας. μονος τα καθεται ο φουκαρας κ μρος-πισω βολευεται..
αν τν ζευγαρωσω λετε ν σταματσει??
καποιο αναφερθηκατε σε θυληκα.. η περιοδος σας δημιουργει προβλημα? γιατι ορισμενοι γνωστοι μας π εχουν κοριτσακια, λενε οτι εινι δυσκολα...
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
εγώ διαφωνώ με την στείρωση χωρίς λόγο.

τύνει να γίνει μόδα.

- είναι κυριαρχικό

- στείρωσε το

- αυτοικανοποιήτε

- στείρωσε το

- γαβγίζει

- στειρωσε το.

ε όχι.

όποτε είχα αυτό το πρόβλημα στα σκυλιά μου υπέθετα ότι υπάρχει συσωρευμένη ενέργεια που κάπου έπρεπε να διοχετευτεί.

έτσι ή αύξανα την άσκηση (όχι την βόλτα . την ΑΣΚΗΣΗ) και διοχέτευε εκεί την ενέργεια του ή του έδινα τροφή με λιγότερα λιπαρά και ΠΑΝΤΑ ηρεμούσε.

ΕΡΏΤΗΣΗ.

μπορεί να κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ΒΑΣΑΝΙΖΕΤΕ?????????

όσο για το συμπέρασμα σου magda περί ανθρώπων και αυτοικανοποίησης.

ίσως εαν το συνεχίζουν μετά από κάποια ηλικία θα είναι προτιμότερο να τους ................ ευνουχίζαμε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

όχι το ζευγάρωμα ΔΕΝ είναι λύση.

μπορεί να ηρεμήσει πρόσχαιρα αλλά μπορεί (το πιθανότερο) να γλυκαθεί και τότε την πάτησες.

πολλά αρσενικά αλλάζουν μετά από ένα ζευγάρωμα αλλά δεν έχω ακούσει για ΚΑΝΕΝΑ που να ηρέμησε.

συμπέρασμα.

εξάντλησε το στην άσκηση (καλό σκυλί το κουρασμένο σκυλί όπως είχε κάποιος παλαιότερα) δώστου και τροφή light και θα ηρεμήσει πολύ γρήγορα :wink: :wink:
 


Amelie

Guest
12 Δεκεμβρίου 2007
69
0
Thessaloniki
Ο δικός μου πάντως είναι χαρούμενος ... :lol: :lol:
Ο Μάκης έχει δίκιο, και έχω παρατήρησει όταν βαριέται, δεν ασχολούμαστε μαζί του το κάνει,( όχι για να τραβήξει την προσοχή γιατι έτσι κι αλλιώς δεν αντιδράμε σαυτη του την κίνηση) . Πότε δεν ήρθε πτώμα από τη βόλτα και δώστου ....
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
το ότι αυτοϊκανοποιείται δεν είναι καλο γιατί μπορεί να προκληθούνε διαφορες μολύνσεις από την τριβή με κάποιο βρώμικο αντικείμενο..η δερματίτιδες,ουρολοιμώξεις κι αλλα..μην τον αφήνεις να το κάνει παντού..,η τουλάχιστον εχε ένα αρκούδι που να του το πλένεις συχνά,
ούτε εγώ είμαι υπέρ στις στειρώσεις στα αρσενικά στα καλά
καθούμενα..
εξάντλησε τον στο παιχνίδι και στις βόλτες..!!! :p :p
 


marga

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2007
164
1
zoofilia-klp.blogspot.com
αυτο θα κανω. :lol:
(βασικα δε "τριβεται" πανω σε κατι. μονος του καθεται κ κουνιεται.. το κανει στ κρεββατι πχ που ειναι σχετικα καθαρα αλλα εχεις δικιο. οσο να ναι σκονη υπαρχει. αλλα κ στ φυση π γινεται, γινεται στ υπεθρο... :shock: )
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
μα................ στον αέρα :lol: :lol: :lol: :lol:

και τα δικά μου ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια κίνηση κάνουν.

δεν χρειάζοντε τίποτα παραπάνω :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
αν ειναι στον αερα δεν πειραζει..αλλα αν εχει επαφη μην λεμε και λεπτομεριες καταλαβατε ολοι..δεν κανει..
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Η έντονη τάση του σκύλου να καβαλά ανθρώπους και αντικείμενα είναι ένδειξη προβληματικής συμπεριφοράς, η οποία ως βασικό αίτιο έχει την ανία!
Αποδοκιμάστε και αποθαρρύνετε αυτές τις τάσεις από την αρχή και κουράστε με άσκηση και έντονο παιχνίδι τον σκύλo! :wink:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
kango1 said:
αν ειναι στον αερα δεν πειραζει..αλλα αν εχει επαφη μην λεμε και λεπτομεριες καταλαβατε ολοι..δεν κανει..
πως δεν πειράζει :?: :?: :?: :?: :?: :?:

εδώ μιλάμε για ............. ολοκλήρωση :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
το μαλτεζακι μου ειχε προτιμησει την αρκουδα του-γυναικα του απο την θηλυκια που του ειχαμε φερει..,ηταν πολυ σοβαρα γιατρε.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
ρε κορίτσια, τι είναι αυτά που διαβάζουν τα μάτια μου?
Εγώ από παιδί είχα μια αντιπάθεια στους αρσενικούς σκύλους,
γιατί όταν τους χάιδευα, τους σηκωνόταν η μαλαπέρδα,
και όταν σταματούσα να τους χαϊδεύω, αυτοτσιμπουκονώντουσαν!!!

Τελικά, είχα δίκιο να πιστεύω ότι κατά βάθος,
θέλανε να με πηδήξουν, τα κωλόσκυλα!!!!!!!!!!!

:evil:

Και μην μου πείτε ότι λέω χαζά,
οι σκύλοι σαν έχουν της ψ***** τους τον χαβά!!!

:shock:

Σοβαρολογείτε ότι όλην την ώρα "σπέρνουν" στο σπίτι αριστερά δεξιά, στα κρεβάτια σας, στους καναπέδες σας και πάνω στα λούτρινα αρκουδάκια?

Παιδιά έχετε στο σπίτι???

Εαν είχατε, και ο γιός σας έμπαινε στην εφηβεία, τι θα κάνατε?

Έλεος, και μετά τα φιλάτε τα σκυλιά σας?
Γλύφουν τον άντρα σας στην μούρη του?

Κάτια, τόπα εγώ, θυμασαι?
Ο σκύλος όταν φιλάει τον άντρα σου, είναι σαν ομοφυλοφιλική πράξη,
εγώ ο έρμος για αστείο το είπα, αλλά έχω την αίσθηση ότι έπρεπε να σοβαρολογώ!!!!!!!!!
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Ναι ενταξυ το πες βρε Αντωνη αλλα ο blanco σε συμπαθησε πολυ..θυμασε τι φιλακια σου εδεινε.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ενταξυ εχουμε μια τσουτσουνα..πρεπει να την κραταμε ηρεμη...
θελουμε πολυ παιχνιδι..και εκτονωση.. :D :D :D :D

δεν ειναι πιο κακα τα αγορακια απο τα κοριτσακια.. :oops:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf