ζητώ κλουβί μεταφοράς




haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
παιδιά σας ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις. ε, τότε πολύ ενημερωμένος ήταν αυτός στις πληροφορίες, τι να πω...
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Τελικά μου απάντησαν στο e-mail μου. Μπορώ να έχω τσάντα τύπου Sherpa με διαστάσεις 40 x 25 x 23 cm
Το θέμα μπορεί να κλειδωθεί.
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Τελικά μου απάντησαν στο e-mail μου. Μπορώ να έχω τσάντα τύπου Sherpa με διαστάσεις 40 x 25 x 23 cm
Το θέμα μπορεί να κλειδωθεί.
Που βρηκες τετοια τσαντα αν επιτρεπεται ? Και εγω ενδεχεται να χρειαστω(αν και παιζουμε με τα γραμμαρια :p),αν και ειχα στο μυαλο μου πλαστικο κλουβι μου ανεφεραν σημερα για τσαντες μεταφορας..Αν μπορεις να με βοηθησεις haviharakennel θα σου ημουν ευγνωμων :D
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Που βρηκες τετοια τσαντα αν επιτρεπεται ? Και εγω ενδεχεται να χρειαστω(αν και παιζουμε με τα γραμμαρια :p),αν και ειχα στο μυαλο μου πλαστικο κλουβι μου ανεφεραν σημερα για τσαντες μεταφορας..Αν μπορεις να με βοηθησεις haviharakennel θα σου ημουν ευγνωμων :D
Μου την αγόρασε η εκτροφέας μου στη Δανία για να συνηθίσει το κουτάβι μέσα αλλά έχει και εδώ. Ας πούμε κάτι σαν αυτή: http://www.plus4u.gr/tsanta-trixie-metaforas-skyloy-malinda/137002512-137002512/p
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Μαλιστα..Απλα ψαχνω μεχρι συγκεκριμενων διαστασεων τσαντα,γιατι θα πεταξω με aegean.Το κουταβι εσυ πηγες και το πηρες ή ηρθε ασυνοδευτο ? Ρωταω για να μου πεις που ακριβως το ειχες στο αεροπλανο και αν υπηρχε κανενα προβλημα.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Μαλιστα..Απλα ψαχνω μεχρι συγκεκριμενων διαστασεων τσαντα,γιατι θα πεταξω με aegean.Το κουταβι εσυ πηγες και το πηρες ή ηρθε ασυνοδευτο ? Ρωταω για να μου πεις που ακριβως το ειχες στο αεροπλανο και αν υπηρχε κανενα προβλημα.
Ακριβώς, στην αεροπορική θα σου πουν μεχρι ποιες διαστάσεις επιτρέπεται. Βέβαια είναι και θέμα βάρους - στην καμπίνα επιτρέπεται σκύλος εως 8 κιλά μαζί με την τσάντα.
Και βεβαίως πήγα και το πήρα αλλιώς δεν θα το άφηνε η εκτροφέας μου. Σε μια πτήση την είχα κάτω από την μπροστινή θέση και στην άλλη δίπλα είχα κενή θέση και έβαλα την τσάντα εκεί. Πρόβλημα? όχι - πήρα συγχαρητήρια από τους αεροσυνοδούς επειδή το κορίτσι δεν ακούστηκε καθόλου σε αντίθεση με κάτι μικρά Ελληνάκια που φώναζαν ασταμάτητα. :)
 
  • Like
Reactions: Beyond Wonderland


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Οκ ! Οπως προειπα δεν ειναι σιγουρο πως θα ταξιδεψει το κουταβι στην καμπινα,μεχρι τελευταια στιγμη δεν θα μπορω να το γνωριζω αυτο καθως ειναι μεγαλοσωμη φυλη γενικα..Για να ειμαι καλυμμενος εκανα 2 κρατησεις,μια πανω και μια στις αποσκευες,ελπιζω να μπει πανω.Οι διαστασεις για την καμπινα απο την aegean ειναι συγκεκριμενες 55εκ. μήκος x 40εκ. ύψος x 23εκ. πλάτος,δεν ξερω αν υπαρχει "ανοχη" στον κανονισμο ή ειναι πολυ αυστηρα τα πραγματα .. Εσενα σου το ζυγισαν το κουταβι στο αεροδρομιο πριν να επιβιβαστεις ?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf