29-30 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΟΜΙΛΟΣ ΚΥΝΟΦΙΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΚΘΕΣΗ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑΣ (C.A.C.I.B.)


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
29-30 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΟΜΙΛΟΣ ΚΥΝΟΦΙΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΚΘΕΣΗ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑΣ (C.A.C.I.B.)
 


















puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Καλη επιτυχια σε ολους μας...
Μετα απο μια πολυ κουραστικη εβδομαδα στη δουλεια αυριο ωρα για χαλαρωση και να περασουμε ομορφα...
Good luck μας...!!!!!
 


rott the world

Active Member
28 Ιουλίου 2008
34
0
Thessaloniki
Σχολιάζοντας τις κρίσεις των Ροττ και στις δύο ημέρες και εκφράζοντας αποκλειστικά και μόνο τον εαυτό μου θα έλεγα ότι ή πρέπει το 90% των εκθετών να αλλάξουμε σκυλιά γιατί αυτά που έχουμε είναι χάλια μαύρα... ή θα πρέπει ο ΟΚΑ και ο κάθε ΟΚΑ να επιλέγει τους κριτές του με μεγαλύτερη υπευθυνότητα, αλλά και σεβασμό προς όσους πληρώνουν το διόλου ευκαταφρόνητο ποσό των 40€ για κάθε σκύλο και κατεβαίνουν στην έκθεση προκειμένου να τους εξετάσει κάποιος άνθρωπος που έχει τις απαραίτητες γνώσεις πάνω στη συγκεκριμένη φυλή, η οποία συμειωτέον είναι μέσα στις 5 πολυπληθέστερες σε κάθε έκθεση. Τα όσα τραγελαφικά έγιναν το Σάββατο και δυστυχώς συνεχίστηκαν την Κυριακή με τις κρίσεις των κριτών στα ροττ δεν τιμούν κανένα και πάνω από όλα τον ΟΚΑ, η οργάνωση του οποίου για μια ακόμη φορά ήταν ανύπαρκτη.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
εγω δεν ειμουν στην εκθεση

εμαθα ομως το τι εγινε

για τα αποτελεσματα δεν μπορω να κρινω σιγουρα αλλά μπορω να κρινω αλλα διαδικαστικα

δεν ειχα σκοπό να συμμετάσχω ΚΑΙ ΟΥΤΕ θα ξανασυμετασχω ΣΕ ΚΑΜΙΑ εκθεση κανένος ομίλου ο οποίος δεν σέβετε εμένα και τα λεφτά μου....

δόξα τον θεο νετ υπάρχει και με μια απλη αναζητηση στο νετ μπορεις ευκολα να μαθεις τι και ποιος ειναι ο καθε κριτης

οποιον δεν τον ενδιαφέρει ας πάει

εμενα που με ενδιαφερει δεν θα τους κανω την χαρη
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
και για να μην ξεχνιομαστε

περιμενω να δω αντιδράσεις

επωνυμα

θα υπάρξουν αραγε???????
 


rott the world

Active Member
28 Ιουλίου 2008
34
0
Thessaloniki
εγώ μια φορά τα είπα γιατί αισθάνθηκα πολύ μ.....ς με όσες αθλιότητες είδα..... αντε καλό μου ταξίδι για θεσσαλονίκη.... τα λέμε από το Βορρά
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Συμφωνώ

Και ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν συμμετείχα με σκυλιά και ΟΥΤΕ θα ξανασυμμετάσχω σε τέτοια έκθεση μέχρι όπως λέει ο Μάκης ΣΕΒΑΣΤΟΥΝ τα λεφτά μου, αλλά και (το σημαντικότερο) τα Rottweiler ώς φυλή.

Για τις κρίσεις ΦΥΣΙΚΑ δεν θα πώ τίποτα αν και όποιος είδε καταλαβαίνει, να πώ μόνο ότι κατά την γνώμη μου ήταν τραγελαφικό το σκηνικό σκυλιά με αρκετά (μερικά δεκάδες) cac να παίρνουν πολύ καλός και καλός ή μία ολόκληρη κατηγορία (ανοιχτή θηλυκών το Σάββατο) να μην έχει εξαίρετο σκύλο. Αλλά έστω ο κριτής είναι κριτής ... ακούστε τα παρακάτω :

- Το Σάββατο για να αποδοθεί CAC ο κριτής διάλεξε έναν σκύλο από τους 3 πρώτους όλων των κατηγοριών. Ωραία μέχρι εδώ. Μετά φωνάζει τους ΔΕΥΤΕΡΟΥΣ για να απονείμει μεταξύ τους το RCAC :eek:

- Tην Κυριακή ΔΙΝΕΤΑΙ το BOB και ΜΕΤΑ γίνεται η κατάταξη των σκυλιών της ανοιχτής θηλυκών !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:eek: :eek: :eek:

Αυτοί είναι οι κριτές που "πασπατευουν" τα rottweiler και θα κρίνουν και τον χαρακτήρα τους με αυτόν τον τρόπο ΕΛΕΟΣ

Eπίσης:

Ο βοηθός στίβου πλησίαζε με το τεφτέρι του και έλεγε σε όποιον έβρισκε αραχτό στις καρέκλες (άντε είμασταν εμείς - αν ήταν επισκέπτης ???? ) ποιά κατηγορία θα ακολουθήσει και ποιά σκυλιά θέλει μέσα ο κριτής ... επίσης ΕΛΕΟΣ μία ντουντούκα από τα Jumbo κάνει 10 ευρώ - να μην συζητήσουμε για την κρίση που ΦΥΣΙΚΑ δεν ακουγόταν αυτό έχει παγιωθεί ... αλλά με 40 ευρώ συμμετοχή παίρνεις μία καλή ντουντούκα :D κάποιος θα ενημερώθηκε μαζί με το παιδάκι του για το ποιό νούμερο έπεται σίγουρα :p :p :p

Αυτό φυσικά επαναλαμβανόταν σε όλους τους στίβους και ο επισκέπτης ζαλίζεται μέσα στο χάος μην γνωρίζοντας τί βλέπει.

Επίσης εκτροφείς που δεν είναι εκτροφείς περιφέραν μέσα στην έκθεση σκύλους που δεν συμμετείχαν φυσικά και ενώ απαγορεύεται και "ενημέρωναν" τον κόσμο για τις φυλές τους ... τα συμπεράσματα δικά σας σε μία έκθεση σε κλειστό χώρο με αυστηρότατο έλεγχο εισητηρίων όπου εμείς δίναμε λόγο για να βγούμε να πάμε να βάλουμε νερό στα σκυλιά , δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό ...

Εγώ προτείνω είτε μέσω ομίλου είτε όχι να γίνει μία αποστολή σημειώματος διαμαρτυρίας για αυτά - δεν είδα κανέναν ευχαριστημένο και ελπίζω αυτήν την φορά να συννενοηθούμε όλοι και να αντιδράσουμε λίγο εγώ προτιμώ πάντως να πληρώσω για μία έκθεση στην επαρχία ή στο εξωτερικό και να έχει έστω τα ωφέλη μιας εκδρομής ...
 








spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
φιλε denis μηπως μπορεις επιγραμματικα να εξηγησεις και σε μας που δεν ξερουμε απο εκθεσεις λιγο τους τιτλους;