3 ή 2 φορές; (την ημέρα τάισμα σκύλου)


xris1

Active Member
6 Μαρτίου 2008
37
0
μεχρι τωρα που ειναι 8 μηνων τον ταιζα 3 φορες να τις κανω 2? πρωι απογευμα? ειναι βαρελακι και κουραζεται ευκολα και οσο πλυσιαζει το καλοκαιρι.... :?
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
και 2 φορές την ημέρα να τον ταίζεις προφανώς θα δίνεις την ίδια συνολική ποσότητα τροφής χωρισμένη στα 2 αντί στα 3..
 








Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
zoulou said:
Και μετά απο πόσο χρονικό διάστημα το πάμε μία φορά την ημέρα :!:
Καλύτερα είναι να τον ταίζεις δυο φορές τη μέρα, ανεξαρτήτως ηλικίας. Και εγώ 1 φορα τη μέρα τα τάιζα ως ενήλικα, αλλά καμμιά φορά είχα παρατηρήσει γαστρικά υγρά. Από τότε που πήγα σε δυο φορές είναι τέλεια.
 






elle

Well-Known Member
28 Φεβρουαρίου 2008
223
0
Αλεξανδρούπολη
Οντως γιατί οχι τρείς φορές ;

Εμείς σκεφτόμασται να συνεχίσουμε να την ταΐζουμε τρείς φορές τη μέρα αντί για δύο..
 




aleka2

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
300
0
46
Και μετά πώς θα βγούμε για τα απογευματινά παιχνίδια μας???
 








denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Oχι, ο σκύλος έχει αργή πέψη, δεν μπορεί να τον έχουμε σε διαδικασί α πέψης 20 ώρες το 24ωρο, τα τρια γεύματα αυτό κάνουν ...
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
keyman said:
τι εννοείς πέψη?Μετα από πόση ώρα κάνει κακά αυτά που έφαγε και σε πόση ώρα εμείς?Νομίζω πιο γρήγορα
αυτα που εφαγε ποτε? :wink:
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
και εγω πιστευω οτι απο αυτην την πλευρα καλυτερα 2..,απο την πλευρα της συστοφης 3...,αλλα αν σκεφτεις οτι μια η αλλη πριν και μετα το γευμα το σκυλι θα πρεπει να ειναι ηρεμο για κανα 3ωρο...οποτε ακομα και για εμας αν το σκεφτεις πιο βολικο ειναι :wink:

εγω καθε φορα που τρωει ο χοντρος με νυχια και με δοντια τον κραταω μετα το φαγητο να μην χοροπηδαει..
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Εγώ την ταίζω 2 φορές..
Μια φορά έκανε εμετό κανα 2ωρο πριν φάει το βραδινό και έβγαλε κανονικά τροφή!Μου έκανε εντύπωση που δεν την είχε χωνέψει.. :? :?