Acana - Origen








aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Αμα τη γυρισεις τωρα αποτομα σε ακανα, θα σου ξανακανει! Κανε το προγραμμα που σου γραψα, να ναι μια χαρα το κουταβι σου!!!!


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 


Antonis_a

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2011
200
0
Αμα τη γυρισεις τωρα αποτομα σε ακανα, θα σου ξανακανει! Κανε το προγραμμα που σου γραψα, να ναι μια χαρα το κουταβι σου!!!!


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
Σκέτη acana δεν ξανατρώει ακόμα και αν γίνει θαύμα και μου το ζητήσει η ίδια ;) !!!!! Θα της την δίνω μισή μισή μέχρι να τελειώσει. Της έδωσα και ένα μπριζολάκι πριν λίγο χωρίς να φοβάμαι παρενέργειες (όπως τον παλιό καλό καιρό :cool:). Σοβαρά τώρα, μία φορά τη μέρα ή το διήμερο της έδινα και λίγο μαγειρευτό φαγητό και δεν έπαθε ποτέ αυτό που έπαθε το τελευταίο εικοσαήμερο με την acana!!!
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
παιδες,να λαβουμε υποψιν οτι η ακανα ειναι προιον καναδα.αυτο σημαινει κατα καποιο τροπο ποιοτητα,αλλα σκεφτειτε οτι η τροφη ειναι φτιαγμενη για ζωα που μενουν εκει ,συμφωνα με τις αναγκες τους.αναγκες κυριως που αλλαζουν συμφωνα με το κλιμα κ την θερμοκρασια.δεν μπορει να τρωει ενας εσκιμωος ,ο,τι τρωει ενας αφρικανος...το καλη τροφη λοιπον ,ειναι κατι σχετικο.επισης ,η ομαδα 2 εχει ευαισθητα στομαχια.θελουν προσοχη.

εντυπωση βεβαια κανει ,πως οταν τρωνε κατι μαγειρευτο η εστω κ ωμο,δεν βγαζουν τις τουρτες που βγαζουν με τις ξηρες...
 


Antonis_a

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2011
200
0
παιδες,να λαβουμε υποψιν οτι η ακανα ειναι προιον καναδα.αυτο σημαινει κατα καποιο τροπο ποιοτητα,αλλα σκεφτειτε οτι η τροφη ειναι φτιαγμενη για ζωα που μενουν εκει ,συμφωνα με τις αναγκες τους.αναγκες κυριως που αλλαζουν συμφωνα με το κλιμα κ την θερμοκρασια.δεν μπορει να τρωει ενας εσκιμωος ,ο,τι τρωει ενας αφρικανος...το καλη τροφη λοιπον ,ειναι κατι σχετικο.επισης ,η ομαδα 2 εχει ευαισθητα στομαχια.θελουν προσοχη.

εντυπωση βεβαια κανει ,πως οταν τρωνε κατι μαγειρευτο η εστω κ ωμο,δεν βγαζουν τις τουρτες που βγαζουν με τις ξηρες...
+1000!!!
 


LenaBorderCollie

Well-Known Member
17 Μαϊου 2012
489
0
33
Θεσσαλονίκη
Στη δικιά μου πάντως,που έχει ευαίσθητο στομάχι και δεν της είχε κάτσει καλά καμιία ξηρά μέχρι τώρα,η Ακάνα της έκατσε μια χαρά.Και την τρώει κιόλας σκέτη που απο την ώρα που την πήρα δεν είχε φάει ποτέ.Πάντα με κονσέρβα και πάλι έγλυφε την κονσέρβα και έφτυνε την ξηρά.
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Στη δικιά μου πάντως,που έχει ευαίσθητο στομάχι και δεν της είχε κάτσει καλά καμιία ξηρά μέχρι τώρα,η Ακάνα της έκατσε μια χαρά.Και την τρώει κιόλας σκέτη που απο την ώρα που την πήρα δεν είχε φάει ποτέ.Πάντα με κονσέρβα και πάλι έγλυφε την κονσέρβα και έφτυνε την ξηρά.
+1000 :)
 


Antonis_a

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2011
200
0
Εμένα ούτε καν την πλησίαζε :confused:. Αν δεν της έβαζα μέσα λίγο κιμά να την ανακατέψω, την μύριζε από απόσταση και έκανε μεταβολή!!
 




Antonis_a

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2011
200
0
Εγώ να πω την αλήθεια ότι τροφή και να της έχω δώσει, καμία δεν τρώει σκέτη. Πάντα της την ανακατεύω με κάτι άλλο(συνήθως λίγο κιμά). Πάντως μακάρι να της άρεσε η acana και προπαντός να της καθόταν και να μην έκανε διάρροια, γιατί δεν διαφωνώ ότι είναι από τις κορυφαίες τροφές(από ότι λένε οι περισσότεροι), αλλά..........και την έβρισκα και σε καλή τιμή.
 


Kimon

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2012
284
0
Εγώ να πω την αλήθεια ότι τροφή και να της έχω δώσει, καμία δεν τρώει σκέτη. Πάντα της την ανακατεύω με κάτι άλλο(συνήθως λίγο κιμά). Πάντως μακάρι να της άρεσε η acana και προπαντός να της καθόταν και να μην έκανε διάρροια, γιατί δεν διαφωνώ ότι είναι από τις κορυφαίες τροφές(από ότι λένε οι περισσότεροι), αλλά..........και την έβρισκα και σε καλή τιμή.
Αυτό είναι και το λάθος σου. Στο 99% των περιπτώσεων φταίει ο ιδιοκτήτης.
 




LenaBorderCollie

Well-Known Member
17 Μαϊου 2012
489
0
33
Θεσσαλονίκη
Ο Kimon μάλλον εννοεί το κλασσικό λάθος που κάνουμε οι περισσότεροι, και έκανα και εγώ, να "λυπόμαστε" τον σκύλο όταν δεν τρώει με αποτέλεσμα να προσθέτουμε κάτι (κονσέρβες, ζουμιά,τυρί) που του αρέσει για να φάει.Έτσι το σκυλί καλομαθαίνει και μετά δεν τρώει αν δεν έχει και το "εξτραδάκι" του.
 


Antonis_a

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2011
200
0
Από την αρχή της έδινα και κάτι παραπάνω. Την άφησα μια φορά όλη μέρα σκέτη την τροφή και άρχισε να την τρώει σιγά σιγά. Και τώρα αν της το ξανακάνω τι θα κάνει.......θα την κόψει η λόρδα και θα αρχίσει να τρώει. Απλώς δεν νομίζω ότι είναι κακό να της βάζω και κάτι για μυρωδιά (συνήθως λίγο μοσχαρίσιο κιμά) σε κάθε γεύμα. Καλό κάνει, κακό δεν κάνει!!
 


LenaBorderCollie

Well-Known Member
17 Μαϊου 2012
489
0
33
Θεσσαλονίκη
Και εγώ της έβαζα αλλα το έκοψα.Τώρα βάζω αραιά και που μια κουταλιά ελαιόλαδο που κάνει καλό και της αρέσει πολύ.Κονσέρβα έχει να δει 2 μήνες και...Δεν τις εμπιστεύομαι καθόλου.