Acana - Origen


nabuko

Member
13 Ιανουαρίου 2009
6
0
Έχω βρει έναν ο οποίος είναι εκπαιδευτης και κάνει διανομές κατ οίκον origen ,acana χωρίς επιβάρυνση.
Μήπως ξέρει κάποιος από τιμές για να μπορέσω να συγκρίνω?
 




puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Τα καινουργια που εχει φερει η Acana κοστιζουν στα 62 ευρω που παρηγγειλα...εκει γυρω στα 65 εχουν και τις orijen...και μαλιστα το Γεναρη εδεινε με ενα 13 κιλο και 3 κιλα δωρο η orijen...
Παντως εκει γυρω κυμαινονται ολες οι καλες τροφες...με το μονο ισως καλο οτι ας πουμε η eagle pack που δινω ειναι 15 κιλη σε σχεση με αυτες που ειναι 13 κιλα..
 




puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Τι να σου πω...τα παλια ''μοντελα''της acana τοσο περιπου εχουν..τα 62 που ειπα ηταν για καποια καινουργια που φαιρνει..
Την orijen επειδη την αφορασα προσφατα με εναν κολλητο μου για το σκυλο του πληρωσε 63-65 ευρω και πηρε και 3 κιλα δωρο..ολα αυτα πριν 2 εβδομαδες..
Τωρα αν αλλαξε κατι δεν ξερω να σου πω..
 




nabuko

Member
13 Ιανουαρίου 2009
6
0
παιδια τελικα μετα απο ψαξιμο βρηκα αποθηκη με orijen me τιμή 55 ευρώ και acana απο 48 εως 50ευρώ...:)
 




lzk

Active Member
1 Φεβρουαρίου 2009
39
0
Θεσσαλονίκη
Acana-Orijen

Είμαι λίγο μπερδεμένη... έχω διαβάσει τα καλύτερα για την orijen κ εδώ αλλα κ στο www.dogfoodanalysis.com. Ως τώρα στο μωρό μου (μαλτεζάκι 6 μηνων) του έδεινα την eukanuba, για την οποία δεν τρελένεται, οπότε θέλω να την αλλάξω. Αυτό που με προβλημάτισε είναι οτι η orijen έχει υψηλά ποσοστά πρωτείνής (στο dogfoodanalysis το σχολίαζε σαν αρνητικό ιδίως για τα κουτάβια) κ για αυτόν τον λόγο ρώτησα 3 κτηνίατρους... κ οι τρείς δεν την υποστήριξαν καθόλου σαν τροφη κ μου είπαν για την Hills, την Royal Canin και την Pro Plan. Παρόλα αυτά εξακολουθώ να πιστεύω οτι η orijen ειναι απο τις καλύτερες τροφές...απλα έχω τι αμφιβόλιες μου μήπως κ δεν κάνει για ένα μαλτεζάκι 6 μηνών.Απο τις άλλες τροφές που μου είπανε τείνω προ την Royal Canin. Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε???
 


solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Εμεις εχουμε καταληξει στη Royal Canin για το μαλτεζακι μας και ειμαστε υπερευχαριστημενοι παρολο που δινουμε τη νεα Acana στα μεγαλοσωμα μας που ειναι σουπερ και πολυ καλυτερη απο την παλια της σειρα.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
παιδια τελικα μετα απο ψαξιμο βρηκα αποθηκη με orijen me τιμή 55 ευρώ και acana απο 48 εως 50ευρώ...:)
Στην Αθήνα;Που ;Γιατί εγώ με τέσσερα σκυλιά δίνω κάθε μήνα μια περιουσία για την acana.
 




mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
παιδια αν γνωριζει κανεις που μπορω να βρω acana στη θεσσαλονικη ας μου στειλει ενα πμ.
 




mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
μια ερωτηση..
ταιζω την μικρη μου royal canin..κανει αρκετα κακα(μεχρι και 5 φορες την ημερα) και μυριζει καπως..τωρα μολις τελειωσει το σακι θα την αλλαξω σε acana.αν ομως και σ'αυτην κανει τα ιδια να την αλλαξω παλι??ξερω οτι δεν κανει να αλλαζουμε συνεχεια τροφη αν ομως η μια μετα την αλλη ειναι χαλια και αυτο φαινεται στο σκυλι και οχι στα συστατικα τι κανουμε??
 


Blackheart

Well-Known Member
11 Οκτωβρίου 2008
157
0
38
εδώ γύρω..
Στο περίπου η Ρογιαλ είναι στην ίδια τιμή με την Όριτζεν, γιατί να πας πιο κάτω;;
Σε καταλαβαίνω με τις αλλαγές, έχω αλλάξει 5 τροφές μέχρι τώρα..
Αλλά αν τις φοβάσαι τις αλλαγές, πιστεύω λιγότερο θα ρίσκαρες με την όριτζεν παρά με την ακάνα.. Γνώμη μ...
 




puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Να πω οτι προχτες για 62 ευρω με μια μικρη εκπτωση (τιμη λιανικης 67) πηρα την νεα σειρα prairie harvest(βαση το κοτοπουλο)... γενικα η νεα σειρα μοιαζει στις holistic που βγαζουν οι αλλες εταιρειες και προσωπικα τις προτιμω...
Ειναι πανω κατω στην ιδια τιμη με την eagle pack που εδεινα αλλα χαρακτηριστικο ειναι οτι με αυτην δινω μικροτερη ποσοτητα..για ενα σκυλι 10 κιλων λεει περιπου στα 150 γραμμαρια ημερησιως..
Αυτο που με ευχαριστει πλεον ειναι οτι τρωει με μεγαλη ευχαριστηση τη νεα της τροφη (τουλαχιστον για τωρα)..δεν προλαβαινω να τη βαλω στο μπωλ της..χεχεχε
Προς το παρων ολα καλα αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα..οποτε ειδωμεν πως θα παει...
 




kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
χμμμμμμ.... θα φάμε τα υπόλοιπα 13 ευρώ σε βενζίνη δηλαδή..... είναι και αντι-οικολογικό! :)

Πάντως αν κάποιοι από σας που μένουν Αθήνα ενδιαφέρονται να κάνουμε μια μαζική παραγγελία από το Βαγγέλη, και να μας τα φέρει, στείλτε πμ.... εγώ ενδιαφέρομαι....