American Bully


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Ανοιξα αυτο το θεμα για να ακουσω εντυπωσεις για τα Αμερικαν μπουλις.Δεν ξερω αν τα ξερετε αυτα τα σκυλια μιας και ειναι πολυ καινουργια ρατσα σκυλων η οποια εχει ανθιση στην Αμερικη κυριως. Εχουν προελθει απο μιξεις πιτμπουλ, αγγλικο μπουλντογκ, σταφφορντσαιρ μπουλ τεριε,αμερικανικο σταφφορντσαιρ τερριε. Εχουν πιο ηπιο χαρακτηρα απο τα πιτμπουλ και φανταζομαι οτι θα ειναι και πολυ λιγοτερο αθλητικα μιας και ειναι ιδιαιτερα βαρια σκυλια και με κοντα ποδια. Σας αρεσουν?







ΥΓ. Σαν θαυμαστης των φυλων μπουλ δεν θα μπορουσε να μην μου αρεσει και αυτος ο νεος τυπος σκυλων!:):D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Ο πρώτος μου αρέσει. Είναι πιο κομψός και χαμογελαστός :p Επιστημονική άποψη, δεν μπορείς να πεις... :D
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Ο πρώτος μου αρέσει. Είναι πιο κομψός και χαμογελαστός :p Επιστημονική άποψη, δεν μπορείς να πεις... :D
Μαλλον "πρωτη" εννοεις γιατι πρεπει να ειναι θηλυκο, χωρις να ειμαι 100% σιγουρος.Θα συμφωνησω οτι ειναι πολυ ομορφη. Απο τα τρια με "χαλαει" το τριτο γιατι ειναι πολυ βαρυ και υπερβολικο.
 


alexkouts

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2009
416
0
Βόλος
να ρωτησω κατι ?
αν καταλαβα καλα ειναι μια νεα ρατσα σκυλων!γιατι να υπαρξει ακομα μια ρατσα σκυλων?
μου φαινονται λιγο περιεργα ,"τουμπανο"να τα πω?:D πολυ μυωδη!
καλα να ειναι τα σκυλακια και να μην πεσουνε σε κακα αφεντικα!
και στην πρωτη φωτο μου φαινεται οτι βλεπω κατι ροζ στον λαιμο. τι να ειναι?
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Σίγουρα το τελευταίο είναι too much.....

Από κει και πέρα η ιστορία θα το κρίνει, όπως κι όλες τις άλλες φυλές!

Ποιος όμως είναι ο στόχος αυτής τη εκτροφής προσπάθειας;
Δηλαδη, αυτοί που θέλουν να φτιάξουν τα bandog θέλουν να φτιάξουν τον απόλυτο σωματοφύλακα...σε αυτή την περίπτωση;
 


Landser

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
74
0
Μαραθωνας
Τα σκυλια ειναι φοβερα και εχουν τρομερα επιβλητικη εμφανιση!
Στην Ελλαδα εχω γνωρισει 2 ατομα που εχουν bully.Το ενα εχει αριστο χαρακτηρα,φιλικος με μεγαλους και παιδακια εκτος σπιτιου και φυλακας εντος.Το αλλο τρομερα αγριο,απλησιαστο,μαλλον οχι σωστα μεγαλωμενο.
Παροτι τα γουσταρω τρομερα δε θα επαιρνα ποτε γιατι και τα 2 που γνωρισα ειναι ακρως επιθετικα και επικινδυνα με αλλα σκυλια..
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
οντως ο πρωτος μου αρεσει πιο πολυ,ισως γιατι μοιαζει πιο πολυ σε φυσιολογικο σκυλο απο τα αλλα:D
παντως δεν θα επαιρνα τετοιο ζωο γιατι μαλλον δεν θα ημουν και πολυ ηρεμος για τον χαρακτηρα του αναλογιζομενος τις ρατσες που εμπλεκονται αλλα και επισης οτι ειναι καινουρια ρατσα.
Μαλλον θα προτιμουσα ενα καλο stuffy...αν δεν ειχα ηδη την καλυτερη ρατσα του κοσμου:D:D
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
... Εμένα μου βγάζει φόβο αυτός ο σκύλος... μπορεί να είναι ο καλύτερος χαρακτήρας αλλά... και είχα boxer που είναι η μεγάλη μου λατρεία! αυτό το κορμί μου φαίνεται κάπως,,,,
 


maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
τι εν τουτο καλε? σκυλι ειν αυτο? α πα πα πα... και σα να μη μας έφταναν όλες οι άλλες ράτσες, φτιάξαν κι αυτήν?..
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
υπερτυπισμος , υπερτυπισμος , υπερτυπισμος

ειναι αναγνωρισμενη φυλη απο ποιους ;

κυνολογικη υβρις κατα την γνωμη μου , αν την θελετε :D οπως και αλλες αναγνωρισμενες και μη φυλες

ενω ο πρωτος δεν ειναι του ματς τρεχει και 30 μετρα

απο υγεια τι λεει η φυλη ;

+

αμερικανια καραμπαμ σαν τα σαμπουαν 2σε1 αλλα ο σκυλος δεν ειναι σαμπουαν
 
Last edited:


STAMOSCHIOS

Well-Known Member
10 Σεπτεμβρίου 2009
58
1
CHIOS
Και τώρα οι "αμερικλάνοι" θα αρχίσουν να τα ζευγαρώνουν με μαστινο ναπολιτάνο, φίλα και μπουλ μαστιφ για να τα ψηλώσουν και να τα φτιάξουν με ακόμα μεγαλύτερα κεφάλια και πιο φουσκωτό στήθος. Γνωστό το κόμπλεξ των αμερικλάνων για τεράστια και πολύ μυώδη σκυλιά
 


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
Εμένα πάλι μου αρέσει πολύ το 2ο... :) Αλλά και τα τρία μου αρέσουν αρκετά! (επιστημονικά κρίνοντας χεχε χε)
Αλλά αυτό με τα κομμένα αυτιά, δε μου αρέσει σε κανένα σκυλί! θέλω το φυσικό αυτί... σε όλα!

Παροτι τα γουσταρω τρομερα δε θα επαιρνα ποτε γιατι και τα 2 που γνωρισα ειναι ακρως επιθετικα και επικινδυνα με αλλα σκυλια..
Αυτό έχει δεν έχει να κάνει με την κοινωνικοποίηση του σκύλου και τους γονείς του ζώου; Είναι έμφυτο στη ράτσα και τέλος;
 


Landser

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
74
0
Μαραθωνας
Αυτό έχει δεν έχει να κάνει με την κοινωνικοποίηση του σκύλου και τους γονείς του ζώου; Είναι έμφυτο στη ράτσα και τέλος;
Κοιτα επειδη μιλησα και με τους 2 που ειχαν για τον εναν μονο μπορω να σου εγγυηθω..
Το ενα οπως σου ειπα ηταν απλησιαστο και το αφεντικο του μου φανηκε λιγο υποπτο αν με καταλαβαινεις..
Το αλλο ειχε μεγαλωσει απο κουταβι μαζι με ενα γκριφον μεγαλο σε ηλικια και δεν το πειραξε ποτε για οποιοδηποτε αλλο ομως ηταν επιθετικο.Το αφεντικο του που ειναι εκπαιδευτης μου ειχε πει οτι παρολες τις προσπαθειες του δεν καταφερε να κανει κατι γιαυτο γιατι ειναι εμφυτο και δυστυχως απο οτι καταλαβα αυτος ειναι και ο σκοπος της εκτροφης του.
 




greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Ο τελευταιος μου φαινεται υπερβολικος για τα γουστα μου (χωρις να ειμαι ειδικος).
Δεν καταλαβαινω που εστιαζουν διμιουργωντας αυτην τη ρατσα.Αν γνωριζεις κατι παραπανω για αυτον το λογο πες μας.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
απο οσο ξερω ειναι ...συγχωρεστε με για την φραση,νεοκουραδες.κατι ακομη για να τραβηξει τα βλεμματα.δεν μπορει να φυλαξει αυτο το ζωο ,ουτε κ να αθληθει.μην τσιμπατε.δεν κανουν για τιποτα.ενα πειραμα ειναι απλα ,που οπως ειπε ο φιλος,οι κομπλεξαρες αμερικανοι θα τα ζευγαρωσουν με ο,τι κατεβασει η γκλαβα τους για να πετυχουν απλα κατι που δεν κυκλοφορει στην αγορα.βεβαια ποτε δεν ξερουμε πως μπορει να εξεληχθει κατι τετοιο.ας αναλογηστουμε μονο οτι πολλες απο τις κορυφαιες φυλες κ ρατσες καπως ετσι ξεκινησαν.προς το παρων ομως τα μπουλακια δεν εχουν να πουν κατι.σαν ντοπαρισμενες μυγες ειναι που οταν τις σκας στον τοιχο,τον γεμιζουν με κρεατινη.
 




Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
βασικα η χρησιμοτητα δεν ειναι - κατα την γνωμη μου τουλαχιστον - απαραιτητη σημερα περα απο την συντροφια που προσφερει ο σκυλος

τουλαχιστον το αγγλικο μπουλντογκ εχει εναν αξιολατρευτο χαρακτηρα

ρικο πες μας και εσυ την δικη σου γνωμη και γιατι ανοιξες το θεμα ; ενδιαφερεσαι για τη φυλη ; ( κουβεντα να κανουμε)
 


teo old english mastiff

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2010
84
106
xios
ρε παιδια πολυ χημεια μου φενεται...
τι να πω...
γενικα με αυτου του ειδους τις προσπαθειες ειμαι αρνητικος
αυτη ειναι η γνωμη μου
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU