Athens Canine Society (O.K.A.)


Status
Κλειδωμένο θέμα




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Σκεφτόμουν τα σκυλιά με τα ήδη κομμένα αυτιά κι ουρές αλλά μου είχες απαντήσει ήδη!
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
δηλαδη, με λιγα λογια, αυτη τη στιγμη, επιτρεπεται να παρεις σκυλο κουταβι, με κομμενα αυτια (να εχεις ηδη συννενοηθει με τον εκτροφεα γι αυτο) και εφοσον ακομη δεν εχει απαγορευτει, σε 1-2 χρονια να πας σε εκθεση, νομιμοτατα..σωστα???
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
πρωτα ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΤΕ η απαγορευση

μετα ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΤΕ το πότε θα ισχυει

απο τοτε και μετα δεν μπορεις να συμετάσχεις

ΑΛΛΑ

σε καποιες χωρες απαγορευετε να κοβοντε ουρες - αυτια αλλα επιτρεπετε να μετεχουν σκυλια σε εκθεσεις αρκει να εχει γινει σε χωρα που επιτρέπετε

οποτε ...........
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
δηλαδη εαν απαγορευτει λεμε, εδω, να απαγορευτει τελειως, σιγουρα λεμε, ενταξει?
τα σκυλια που εχουν κομμενα αυτια απο την εποχη που ΔΕΝ απαγορευοταν, δεν συμμετεχουν?
:paja1:
 




Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
και μια μανια να βουτηξει το μπροστινο κανε κορσο!
το τσιορνι και φιλα ηταν κανας γνωστος?
Tosa Inu ήταν! Κι εγώ ξαφνιάστικα με τον νέο τύπο!


αποτελέσματα απο μπόξερ - ντ'ομπερμαν (πλην την Gwendi που την ειδα στο βιντεο) ????
Μάκη στα Ντόμπι ισχύει δυστυχώς το "κάθε πέρσι και καλύτερα"!


Το (πιτσιρίκι - 12 μηνών ήταν) Κεντρικής Ασίας απλά από άλλον πλανήτη!!!

Υ.Γ.: ο Fileiro όταν τελείωσε η κρίση στον στίβο του το γύρισε σε ρόλο παπαράτσι (δεν είδα αν φαίνεται στο βίντεο) ενώ εγώ ο μούχλας την άραξα σε θέση τιμής κι έβαζα στοιχήματα με τους κριτές! :)
 
Last edited:








sexbistol

Well-Known Member
27 Φεβρουαρίου 2009
78
0
Το σιγουρο ειναι οτι η face πηρε την δευτερη θεση στην ανοιχτη θυληκων..!

Δεν ειμαι σιγουρος για τον sango γιατι νομιζω ειναι ο σκυλος που ορμισε στον κριτη πηρε αραγε την πρωτη θεση?
Εχει κανεις επισημα αποτελεσματα?
Για τσεκάρετε για την Face νομίζω δεν κάνω λάθος. Για των sango νε αυτός που όρμισε είναι και των έβγαλε πρώτο .
 


tifi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2008
247
0
Αθηνα
Οι εντυπωσεις μου απο την εκθεση...
Προβληματικος ο χωρος,καλη η διοργανωση,μικρος αριθμος συμμετοχων,
ελλειψη παιδειας ,κυνοφιλικης και μη(διαπιστωση που δεν αφορα την σημερινη εκθεση,ειναι γενικη).
Ειναι αδιανοητο (για εμενα) να περιφερονται εκθετες-κυνοφιλοι στο χωρο της εκθεσης(και οπουδηποτε αλλου) και να αδιαφορουν για τα κοπρανα που αφηνουν οι σκυλοι τους!!!! Απλα να συνεχιζουν την πορεια τους χωρις καν να τους περναει απο το μυαλο πως οσο τους ανηκει ο σκυλος αλλο τοσο τους ανηκουν και τα κοπρανα του!!!!!!!!
Ειναι εξισου αδιανοητο,οσο και επικινδυνο,να υπαρχουν χειριστες που δεν ελεγχουν τους σκυλους τους και δινουν την αισθηση πως ειναι τυχαιο γεγονος αν θα φυγουν απο το λουρι τους η οχι.


Κατα τα λοιπα,ισως και λιγο off topic (συγγνωμη γι αυτο)...
τι γινεται με τους κριτες της εκθεσης του ΚΟΕ του Μαιου??
Θα τους μαθουμε οταν παμε εκει?
Ειναι kinder εκπληξη???
 


mpanis

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2007
132
0
thessaloniki
Για τσεκάρετε για την Face νομίζω δεν κάνω λάθος. Για των sango νε αυτός που όρμισε είναι και των έβγαλε πρώτο .
Τσεκαρα ξανα για την face αν και ημουν σιγουρος πηρε το V2
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Το (πιτσιρίκι - 12 μηνών ήταν) Κεντρικής Ασίας απλά από άλλον πλανήτη!!!
Αν αναφέρεσαι στο Κεντρικής Ασίας που κέρδισε το group2 δεν μπορεί να είναι 12 μηνών!
Είχε πάρει μέρος και στην περσινή Dianna!Έχω και φωτογραφίες από πέρσυ για του λόγου το αληθές!;)
Μου είχε πει ο ιδιοκτήτης του, την ηλικία του πέρσυ αλλά δεν την θυμάμαι τώρα, σίγουρα πάντως δεν είναι πολύ μεγάλο!
Από άλλο πλανήτη, δεν λες τίποτα!!:)
 
Last edited:




Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
@foibos
Αν αναφέρεσαι στο Κεντρικής Ασίας που κέρδισε το group2 δεν μπορεί να είναι 12 μηνών!
Είχε πάρει μέρος και στην περσινή Dianna!Έχω και φωτογραφίες από πέρσυ για του λόγου το αληθές!;)
Μου είχε πει ο ιδιοκτήτης του, την ηλικία του πέρσυ αλλά δεν την θυμάμαι τώρα, σίγουρα πάντως δεν είναι πολύ μεγάλο!
Από άλλο πλανήτη, δεν λες τίποτα!!:)
Είναι πολύ πιθανόν να έχεις δίκιο!
Έτσι μου είπε ο κριτής που το έκρινε στην φυλή, όταν τον ρώτησα κατά την διάρκεια της κρίσης για το καλύτερο ομάδος!

Αλλά... απλά καταπληκτικός! Τι έγινε στο ΒΟΒ?
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Χθες το απόγευμα στους τελικούς γινόταν κακός χαμός στο στίβο. Ήταν σχεδόν αδύνατον να δεις τα σκυλιά, αν δεν έβρισκες καλή θέση. Χάρηκα πάρα πολύ που γνώρισα τη Dr.Zhivago με το καταπληκτικό τσιόρνι της :)
Υπέροχα τα αμερικανικά ακίτα και τα bobtail, υπέροχο το standard poodle (και χάρηκα πολύ που βρήκε ευκαιρία ο παρουσιαστής να πει πέντε πράγματα για το κανίς).
Συγκινήθηκα με το 10χρονο bobtail και το 12χρονο λάσα άπσο στους βετεράνους.
Πολύ λίγα σκυλιά (λογικό) εκείνη την ώρα...
Καπνίλα-κακός φωτισμός-μπόχα-πάρα πολύς κόσμος. Οι φωτογραφίες που έβγαλα είναι άθλιες! Η καλύτερη -φανταστείτε- είναι αυτή (είχα κι ένα θεματάκι με το φλας):
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22