Athens Canine Society (O.K.A.)


Status
Κλειδωμένο θέμα

Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Όσα ντόπερμαν είδα είχαν κομμμένα αυτιά και ουρές. Σε άλλη έκθεση έχω δει Ελληνικό Ποιμενικό με κομμένα τα αυτιά σύρριζα (πανέμορφο κατά τ' άλλα), οπότε για να τα κατεβάζουν υποθέτω ότι επιτρέπονται.
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν γίνονται δεκτά τα στειρωμένα. Ειδικά τα θηλυκά που δεν πολυφαίνεται.:rolleyes: Ή απλά δεν το δηλώνεις;
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
στειρωμενα σκυλια δεν επιτρεπετε να συμμετάσχουν σε εκθεσεις μορφολογιας

στα θυληκα βεβαια δεν υπαρχει τροπος να το καταλαβεις

απο την αλλη βεβαια

γιατι να κατεβασεις σε εκθεση ενα στειρωμενο σκυλο???????
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
στειρωμενα σκυλια δεν επιτρεπετε να συμμετάσχουν σε εκθεσεις μορφολογιας

στα θυληκα βεβαια δεν υπαρχει τροπος να το καταλαβεις
πως δεν υπαρχει? θα γυρισω την μπεμπα αναποδα και ο κριτης θα ψαξει την κοιλια της για να βρει την ουλη:eek::D:p
παντως γιατι να μην το κατεβασεις σε εκθεση? μονο για αναπαραγωγη ειναι? μπορει να θες να δεις ποσα απιδια πιανει ο σακος -που λενε..κακο ειναι?
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
κακο ΔΕΝ ειναι

ΑΧΡΗΣΤΟ ομως ΝΑΙ

οι εκθεσεις ειναι ενα εργαλειο για να αναδειχθουν οι καλυτεροι ΓΕΝΝΗΤΟΡΕΣ

καλα ακομη ουλη εχει μετα απο τοσα χρονια ?????

τριχωμα δεν εχει βγαλει ??????
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
πως δεν εχει βγαλει..αμα κανει ομως ο κριτης ετσι κι ετσι κι ετσι τις τριχες,:p:D:eek: θα το δει, φαινεται.
και το τατουαζ της κατω απο τις τριχες ειναι .
αχρηστο ειναι απο πλευρας αναπαραγωγης ρε μακη..εγω μπορει να ηθελα να δω εαν το σκυλι μου εχει καλη μορφολογια.
δηλαδη μονο εαν εχεις σκοπο να αναπαραγεις , πρεπει να δεις την μορφολογια?
ποσα σκυλια αναπαραγονται στο φιναλε (αγορασμενα απο εκτροφεις?) το εαν ειναι στειρωμενα η οχι, ειναι αλλο θεμα.
 


scooby doo

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2009
612
3
Ναύπλιο-Αθήνα
Οι προσωπικές μου εντυπώσεις από την έκθεση(πήγα το σάββατο) ήταν πολύ καλές.. αν και ήταν η πρώτη έκθεση που πήγα και ο χώρος ήταν αρκετά χάλια το καταχαρήκαμε αφού είδαμε πολλά σκυλιά, τα περισσότερα από τα οποία δεν πρόκειται να τα δεις εύκολα στον δρόμο..Ακόμα δηλώνω φαν των σαρπέι αφού είδα πρώτη φορά ενήλικα και μου άρεσαν πάρα πολύ!!:)
 


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Να πω κι εγώ ότι περάσαμε πολύ ωραία!!!
Το κορίτσι μου όχι και τόσο, στρεσαρίστηκε πολύ και μου αρρώστησε :(, αλλά αυτοθεραπεύτηκε τη στιγμή που είδε την πρώτη πινακίδα που έγραφε Θεσσαλονίκη!:D
Χαρήκαμε πολύ και που αρκετοί από εδώ μέσα πήρανε σάρκα και οστά!
Και μάλλον κολλήσαμε και το μικρόβιο και θα ξανάρθουμε, αν και πολύ θα το σκεφτώ να υποβάλλω και πάλι τη σκύλα μου σε τέτοια ταλαιπωρία.

Και ένα μεγάλο ευχαριστώ
- στην puppylove που ανέδειξε την κορμάρα του Μαρθονίου μου!:p
- στην precious hug που μας βοήθησε τόσο πολύ γιατί ήμασταν σαν τη μύγα μες στο γάλα!:D
 


puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Προσωπικά. δε βρίσκω το λόγο να κατεβάσεις σκυλί σε έκθεση μορφολογίας αν δεν ασχολείσαι με εκτροφή.
Αν εχεις παρει ομως απο εναν καλο εκτροφεα(σαν ιδιωτης) σιγουρα εισαι περιεργος να παρεις μια κριση...
Επισης να πω οτι καποιοι εκτοφεις ''αναγκαζουν'' οταν δινουν ενα καλο σκυλι σε ιδιωτη να το κατεβασει σε καποιες εκθεσεις, να δει πως θα παει...
Εκτος κι αν παρεις μετα το μικροβιο και κολλησεις...οποτε θα πηγαινεις και σαν ιδιωτης και ας μην κερδιζεις τιποτα...
Παντως σιγουρα ο μονος κερδισμενος απο τις εκθεσεις ειναι ο εκτροφεας!!!

Να πω κι εγω συγχαρητηρια σε ολους αν και οντως θα το ξανασκεφτω πολυ να κατεβω στη συγκεκριμενη εκθεση ξανα...χαλια χωρος, πολυς κοσμος, ο ενας πανω στον αλλον...ταλαιπωρεια!
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Έχεις δίκιο puzzle. Και στο ότι μπορεί να είσαι υποχρεωμένος να το κατεβάσεις ή συνιδιοκτησία και στο να δεις από περιέργεια τι πιάνει. Απλά εγώ δεν το έχω σκεφτεί έτσι καθώς το ταμπεραμέντο και ο χαρακτήρας ενός σκύλου με ενδιαφέρει πολύ περισσότερο από τη μορφολογία του. Οπότε δεν έχω κανένα ενδιαφέρον να δω πόσο κοντά στο... πρότυπο είναι.
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
πηγα και εγω πρωτη φορα ωραια ηταν:)
καυκασου και ποιμενικος κεντρικης ασιας ολα τα $$
αν και σε σε ερωτηση που εκανα γιατι βρε παιδια τα αυτια το ποιμενικου
ειναι τελειως κομενα μου ειπαν ειναι το αδυνατο σημειο τους γιατι παλευουν
με αρκουδες:confused::confused::confused: εδω τωρα που θα βρει αρκουδες ειναι αλλο θεμα! θα ξαναπαω!!
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
αν και σε σε ερωτηση που εκανα γιατι βρε παιδια τα αυτια το ποιμενικου
ειναι τελειως κομενα μου ειπαν ειναι το αδυνατο σημειο τους γιατι παλευουν
με αρκουδες:confused::confused::confused: εδω τωρα που θα βρει αρκουδες ειναι αλλο θεμα!
κι εσυ θεωρεις πως αναλογως τον τοπο που ζει η καθε φυλη και το πως την χρησιμοποιουν, πρεπει να αλλαζει και η μορφολογια η ο χαρακτηρας της?
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
μου ειπε η κυρια οτι ετσι τους εχουν πει και αυτο κανουν
πρωτη φορα
το ειδα σε σκυλο και δεν μου αρεσε καθολου.λεει το πρωτυπο τελειως
κομμενα αυτια?αν ναι οκ:) δεν ειναι θεμα μορφολογιας ειναι θεμα
επεμβασης σε σκυλο
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Και εδώ όπως και σε πολλά άλλα θέματα παρατηρείται το φαινόμενο να μην λαμβάνει κανείς σχεδόν υπόψη του τι γράφει και σε πιο θέμα το γράφει.

Θα παρακαλέσω λοιπόν , να κοιτάμε τι γράφει ο τίτλος του θέματος και να απαντάμε , αν έχουμε κάτι να απαντήσουμε , στο θέμα.

Για τους παραπάνω λόγους κάποια θέματα που τείνουν προς το άπειρο θα κλειδωθούν.

Ευχαριστούμε πολύ!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22