Bahar Di Caneguardiano - Bullmastiff


panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
:twisted:στην τελευταια φωτο ειναι σαν τιγρης που κινηγαει το θυραμα του......
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
:twisted:στην τελευταια φωτο ειναι σαν τιγρης που κινηγαει το θυραμα του......
Κυνηγαει τα ψαρια που βλεπει μεσα στο νερο.
Και το καλυτερο ηταν οταν τον ειχα παει βραδυ για νυχτερινη βουτια, μπορουσε και εβλεπε τα ψαρια και τα κυνηγουσε, και αυτα πεταγοντουσαν εξω απο το νερο και λαμπιριζαν και φωσφοριζαν.Πραγματικα φανταστικο θεαμα!
 




aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Και το βαρος τπυ τελειο αλλα κι η κεφαλα κεφαλα! Χαχχαχα :)

Να τον χαιρεσαι τον κουκλο!


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 








Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Δεν εχω δει και πολλα bullmastif γενικα οτι παρει το ματι μου στις εκθεσεις και
λιγα που συναντω στο δρομο αλλα ο Solo ειναι πραγματικα απο τους πιο ομορφους
και καλοσυνατους μπουλμαστιφινους! Και γραφει και που ωραια στις φωτο! :)
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Δεν εχω δει και πολλα bullmastif γενικα οτι παρει το ματι μου στις εκθεσεις και
λιγα που συναντω στο δρομο αλλα ο Solo ειναι πραγματικα απο τους πιο ομορφους
και καλοσυνατους μπουλμαστιφινους! Και γραφει και που ωραια στις φωτο! :)
Τα καλά σου λόγια μας κάνουν χαρούμενους Ειρήνη, ευχαριστούμε πολύ!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...ο Solo ειναι πραγματικα απο τους πιο ομορφους και καλοσυνατους μπουλμαστιφινους! ...
Αυτό έχουμε να το λέμε και να το ξαναλέμε!!!
Είναι αναμφισβήτητα ο "εκπρόσωπος" της γενιάς!!!
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Πραγματικά είναι από τα πιο ωραία και καλά γομάρια...εεε σκυλάκια που έχω δει:D
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
O Solo ειναι ακριβος, οπως θα ηθελα να ειναι ενα Bullmastiff.
Μυωδες, χωρις λιπος. Μαρεσει τρελα.

Επισης μαρεσει ο καλος του χαρακτηρας- η καλοσυνη του και η υπομονη του.
Δεν ξεχναω που εκανε την χαρη στης δικες μου και ξαπλοσε κατω για να χοροπηδανε στην πλατη του τα δικα μου βλαμμενα.

Αλλα η Cindy kai o Solo εχουν και πολυυυ παλια γνωριμια- απο την πρωτη τους εκθεση= που ηταν "το παλικαρι στο διπλανω crate" και φλερταραν τρελα.
 
Last edited:




Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Αυτό έχουμε να το λέμε και να το ξαναλέμε!!!
Είναι αναμφισβήτητα ο "εκπρόσωπος" της γενιάς!!!
Ευχαριστούμε πολύ Γιάννη, και ιδιαίτερα εσένα που έχεις και μια εκ των αδελφών του Solo.

Πραγματικά είναι από τα πιο ωραία και καλά γομάρια...εεε σκυλάκια που έχω δει:D
Γομαρι μεν καλός δε :) :)

O Solo ειναι ακριβος, οπως θα ηθελα να ειναι ενα Bullmastiff.
Μυωδες, χωρις λιπος. Μαρεσει τρελα.

Επισης μαρεσει ο καλος του χαρακτηρας- η καλοσυνη του και η υπομονη του.
Δεν ξεχναω που εκανε την χαρη στης δικες μου και ξαπλοσε κατω για να χοροπηδανε στην πλατη του τα δικα μου βλαμμενα.

Αλλα η Cindy kai o Solo εχουν και πολυυυ παλια γνωριμια- απο την πρωτη τους εκθεση= που ηταν "το παλικαρι στο διπλανω crate" και φλερταραν τρελα.
Οντως Αντριαννα, είχε προκύψει ένα ειδυλλιο εκεί στην έκθεση του Οκα, χαχαχα.

Πολύ ωραίος ο Solo. Να τον χαίρεσαι Θοδωρή!
Σε ευχαριστω πολύ συνονοματε :)
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
O Solo ειναι ακριβος, οπως θα ηθελα να ειναι ενα Bullmastiff.
Μυωδες, χωρις λιπος. Μαρεσει τρελα.

Επισης μαρεσει ο καλος του χαρακτηρας- η καλοσυνη του και η υπομονη του.
Δεν ξεχναω που εκανε την χαρη στης δικες μου και ξαπλοσε κατω για να χοροπηδανε στην πλατη του τα δικα μου βλαμμενα.
Εμένα μ' αρέσει και η κεφάλα του και αυτό το βοϊδέ βλέμμα... *agapoylas*
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Πολυ εντυπωσιακος, θα ηθελα καποια στιγμη να τον δω και απο κοντα. Γυρισατε απο την Μυκονο? :D

Sent from my Galaxy SII using Tapatalk 2
 


Homer

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2010
325
0
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
Θοδωρη μπορεις να μας πεις λιγα πραγματα για την εξελιξη του solo;
Μορφολογικα και συμπεριφορας;
Στις φωτο βλεπουμε ενα πολυ ομορφο μπουλμαστιφ με αρμονικες αναλογιες( εκτος του κεφαλιου:D, που εμενα μου αρεσει πολυ) αλλα δεν ξερουμε και πολλα για το χαρακτηρα του....Πως συμπεριφερεται ως ενηλικο μαστιφ πλεον;Εχει χρειαστει να φανει "προστατευτικος" ;
Τελος με το προβληματακι που ειχε πως τα παει;;;Συγνωμη αν ρωταω πολλα απλα θελω να συγκρινω (αν αυτο μπορει να γινει) με τον Ομηρο στα θεματα συμπεριφορας κυριως....
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Τον ειδα απο κοντα στην κοπη της πιττας, μου φαινεται οτι εχει αλλαξει απο τοτε.Πιο fit, με το ιδιο ψαρωτικο βλεμμα, την κεφαλα του και τον γλυκο του χαρακτηρα.Ηρεμη δυναμη, φανταζομαι ομως αν χρειαστει.....Θοδωρη να τον χαρεσαι με την ομορφη οικογενεια σου και να περνατε τελεια μαζι με τον σκυλαρο σας.Να ειναι παντα γερος και δυνατος!
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Θοδωρη μπορεις να μας πεις λιγα πραγματα για την εξελιξη του solo;
Μορφολογικα και συμπεριφορας;
Στις φωτο βλεπουμε ενα πολυ ομορφο μπουλμαστιφ με αρμονικες αναλογιες( εκτος του κεφαλιου:D, που εμενα μου αρεσει πολυ) αλλα δεν ξερουμε και πολλα για το χαρακτηρα του....Πως συμπεριφερεται ως ενηλικο μαστιφ πλεον;Εχει χρειαστει να φανει "προστατευτικος" ;
Τελος με το προβληματακι που ειχε πως τα παει;;;Συγνωμη αν ρωταω πολλα απλα θελω να συγκρινω (αν αυτο μπορει να γινει) με τον Ομηρο στα θεματα συμπεριφορας κυριως....
Μορφολογίκα ο Solo έχει ωριμάσει πλέον και δεν είναι τόσο ατσουμπαλος και αγαρμπος.
Επίσης έχει ανεβεί σε θέμα αντοχής και αυτό οφείλετε στην καλοκαιρινή καθημερινή άσκηση. Παρολο που δεν εχει βαλει επιπλεον κιλα εχει καλυτερη αναλογια ως προς το λιπος-μυικοτητα. Τώρα είναι περίπου στα 58-59 κιλά και θα μπορούσα να τον έχω κανά 2 κιλά παραπάνω αλλά νομίζω ότι δεν χρειάζεστε να τον επιβάρυνω με αυτά.
Το κεφαλι του έχει αλλάξει τον τελευταίο χρόνο αν και εμένα μου φαίνετε το ίδιο :)

Ως προς τον χαρακτήρα σχεδόν δεν έχει αλλάξει αλλά παραμένει ευγενικός, καλοσύνατος με ανύπαρκτα νεύρα και ξέσπασματα.

Με τους άλλους σκύλους είναι ιδιαίτερα εκδηλωτικος και καθόλου επιθετικός. Ωστόσο έχω τον νου μου και δεν τον αφήνω ελεύθερο να παίξει με σκύλο που δεν τον ξέρω από πριν. Το καλοκαίρι που μας πέρασε ένας σκύλος του επιτέθηκε και είδα πρώτη φορά τον Solo να αντιδράει. Το σκηνικό κράτησε κλάσματα δευτερολέπτων, και ο Solo από εκεί που βαριοταν και σου έδινε την αίσθηση ότι κοιμάται,αντέδρασε αστραπιαία και ακίνητοποιησε το άλλο σκυλί ( γυρω στα 40 κιλα, κατι σε ροτ με λαμπραντορ ενα πραγμα )με το βάρος του, δεν τον δαγκωσε, παρόλο που είχε το κεφάλι του στο λαιμό του αλλού! Μόλις τον τράβηξα και έφυγε και το άλλο σκυλί, ο Solo ήταν λες και δεν είχε συμβεί το παραμικρό. Ξανά πήρε την γνωστή νωχελικη του διάθεση δίπλα μου.

Με τους ανθρώπους είναι επίσης εκδηλωτικος και φιλικός. Δεν είναι επιφυλακτικος όπως ένας σκύλος-φύλακας αλλά διάχυτικος και ειδικά με αυτούς που του δείχνουν ενδιαφέρον. Δεν μπορώ να πω ότι είναι φύλακας με σιγουριά,γιατί αν εξαίρεσω μια φορά που τον είχε η γυναίκα μου και δεν άφησε έναν άντρα να την πλησιάσει ( έρχονταν προς το μέρος τους στον δρόμο) δεν μου έχει δείξει φύλαξη μέχρι τώρα. Δεν γαυγιζει ποτέ, και όλους τους βλέπει ως φιλικούς, οπότε δεν μπορώ να τον πω φύλακα ωστόσο δεν μπορώ και να το αποκλισω γιατί δεν έχει συμβεί και κάτι που αξιζει να αντιδράσει.

Τελος, με την δυσπλασια έχουμε συνηθισει να ζουμε με αυτην πλέον. Του δίνουμε συμπληρώματα γλυκοζαμινης,χονδροιτινης και MSM (osteoflex plus για ανθρώπους) και Chia για ω3, προσέχουμε να μην έχει περιττό βάρος για επιβάρυνση (τώρα ξεκινήσαμε την ωμή διατροφή πάλι)και να ασκείτε όσο πρέπει ώστε να έχει την μυικοτητα και την ενεργεια που χρειάζεται. Ευτυχώς μέχρι τώρα πάμε καλά μπορώ να πω.

Τον ειδα απο κοντα στην κοπη της πιττας, μου φαινεται οτι εχει αλλαξει απο τοτε.Πιο fit, με το ιδιο ψαρωτικο βλεμμα, την κεφαλα του και τον γλυκο του χαρακτηρα.Ηρεμη δυναμη, φανταζομαι ομως αν χρειαστει.....Θοδωρη να τον χαρεσαι με την ομορφη οικογενεια σου και να περνατε τελεια μαζι με τον σκυλαρο σας.Να ειναι παντα γερος και δυνατος!
Οντως Νασο, τώρα είναι πιο fit και αυτό οφείλετε στην θάλασσα που τον είχα το καλοκαίρι. Αν και δεν κολυμπουσε πολύ,το παιχνίδι μέσα στο νερό ήταν αρκετό ώστε να τον γυμνασει αρκετά.
Να είσαι καλά και σου εύχομαι τα ίδια και καλύτερα επίσης.
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Εμένα μ' αρέσει και η κεφάλα του και αυτό το βοϊδέ βλέμμα... *agapoylas*
Αυτό το βλέμμα, που είναι χαρακτηριστικό της φυλής, είναι που σε κερδίζει σε αυτά τα σκυλιά :)

Πολυ εντυπωσιακος, θα ηθελα καποια στιγμη να τον δω και απο κοντα. Γυρισατε απο την Μυκονο? :D

Sent from my Galaxy SII using Tapatalk 2
Εχουμε γυρίσει καιρό τώρα Γιάννη, οπότε αν ανέβεις Αθήνα στείλε μήνυμα να βρεθούμε ;)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki