BARFERS: Το σκυλί μου δεν τρώει φρούτα/λαχανικά!










Christosp

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
822
6
ΑΙΓΑΛΕΩ . ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ
Να πω και κάτι για τον πρασινο πατσα αν πατε στην βαρβακειο να πειτε να σας τον κόψει ο χασαπης σε κομματακια γιατι αλλιως θα πρέπει να εχετε πολύ καλό μαχαιρι σπιτι
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Να πω και κάτι για τον πρασινο πατσα αν πατε στην βαρβακειο να πειτε να σας τον κόψει ο χασαπης σε κομματακια γιατι αλλιως θα πρέπει να εχετε πολύ καλό μαχαιρι σπιτι
Kαι στο κρέας από μάγουλα μοσχάρι χρειάζεται καλό μαχαίρι - εγώ ψώνισα προχθές ένα "του chef" γιατί κόντεψα να πάθω τενοντίτιδα... Πατσά όπως είπε και η FrenchieFan βρίσκεις μόνο σε Βαρβάκειο και μόνο σε δύο μαγαζιά.

Πάντως ο πατσάς είναι από τα πιο ορεκτικά και ίσως να βοηθήσει να βάλεις λίγο στα λαχανικά, ακόμη και το ζουμί του όταν ξεπαγώνει. Εμένα οι δικές μου μετά την ανάρρωση από τη στείρωση, το μόνο πράγμα που έτρωγαν ήταν πράσινος πατσάς και τίποτε άλλο.

Bigbilly & superman έκανα (light) είσοδο γιατί τώρα με το Twilight Saga - Χαραυγή Μέρος 1 οι βρυκόλακες ξαναγίναμε trendy πάλι :D
 


tanale

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
66
0
Αθήνα
... η και καλό ψαλίδι ;) Τον πάτσα τον παραγέλνω στον κρεώπολή στην γειτονιά. Σίγουρα πιό ακριβό από το Βαρβάκειο (από ότι είδα στο φόρουμ), αλλά μου χαρίζει τα υπόλοιπά (κόκκαλα/κρέας)!
 


STARMILLLY

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
294
11
Πατρα
Αν και με τα χορτοφαγικα μπιφτεκακια που της εφτιαξα που και που μου κανει τη χαρη και τα τρωει...ψαχνωντας βρηκα αυτη την τροφη, στην περιγραφη της λεει:
A natural hypo-allergenic mixer, wheat free & based on rice. No soya or un-named cereals. Can be used with Burns natural moist food, as part of a home cooked recipe, with raw food...

Ingredients:

White Rice, Brown Rice, Peas, Whole Linseed, Duck fat, Seaweed, Mixed Herbs
Typical Analysis:

Protein 9.0%, Oil 4.0%, Fibre 2.5%, Ash 4.0%, Moisture 8%, Sodium 0.12%, Calcium 0.24%, Phosphorus 0.14%, Magnesium 0.08%

Γενικοτερα η εταιρεια εχει αξιολογες πρωτες υλες την τσεκαρα στο Dog food reviews αν και εκει την κρινει ελλειπη σε πρωτεινες οκ ετσι την θελω...απο πρωτεινη δεν πασχουμε...χορταρακι για βοσκη θελουμε!

Πως την βλεπεται εσεις? Αν την πετυχει κανεις σε ελληνικο μαγαζι σφυριξτε μου γιατι δεν εχω βρει κατι ακομα..
Υ.Γ η τροφη αυτη θυμιζω προωριζεται σαν συμπληρωμα σε barf
 


Christosp

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
822
6
ΑΙΓΑΛΕΩ . ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ
Αν και με τα χορτοφαγικα μπιφτεκακια που της εφτιαξα που και που μου κανει τη χαρη και τα τρωει...ψαχνωντας βρηκα αυτη την τροφη, στην περιγραφη της λεει:
A natural hypo-allergenic mixer, wheat free & based on rice. No soya or un-named cereals. Can be used with Burns natural moist food, as part of a home cooked recipe, with raw food...

Ingredients:

White Rice, Brown Rice, Peas, Whole Linseed, Duck fat, Seaweed, Mixed Herbs
Typical Analysis:

Protein 9.0%, Oil 4.0%, Fibre 2.5%, Ash 4.0%, Moisture 8%, Sodium 0.12%, Calcium 0.24%, Phosphorus 0.14%, Magnesium 0.08%

Γενικοτερα η εταιρεια εχει αξιολογες πρωτες υλες την τσεκαρα στο Dog food reviews αν και εκει την κρινει ελλειπη σε πρωτεινες οκ ετσι την θελω...απο πρωτεινη δεν πασχουμε...χορταρακι για βοσκη θελουμε!

Πως την βλεπεται εσεις? Αν την πετυχει κανεις σε ελληνικο μαγαζι σφυριξτε μου γιατι δεν εχω βρει κατι ακομα..
Υ.Γ η τροφη αυτη θυμιζω προωριζεται σαν συμπληρωμα σε barf

Και γιατί να φάει αυτήν ενώ μπορείς να φτιαξεις κατι παρομοιο
 






STARMILLLY

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
294
11
Πατρα
Και γιατί να φάει αυτήν ενώ μπορείς να φτιαξεις κατι παρομοιο
Γιατι ενω το εφτιαξα και με παραλαγες για να δω τι της αρεσει συνεχιζει να μη τρωει συνεχεια και ετσι ανησυχω πως δεν ειναι ισοροπημενη η διατροφη της..και επιπλεον τωρα που θα μετακομισω σε σπιτι με αλλους ενοικους δε θα χω δικο μου οοολο τον καταψυκτη..πρεπει να βρω μια λυση ποιοτικη αλλα και οικονομικη (πχ μη μου πεις να παρω εναν καταψυκτη)