Berger Blanc η Ελβετικος ποιμενικος


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Κοιτα τωρα, να μιλησουμε σοβαρα.
Το πρωτυπο κ ο Ομιλος φυλης οπως σου εξηγησε αναλυτικα ο @Yorkaddict δεν διαχωριζει εργασιακα κ μορφολογικα.
Θα επρεπε οπως τωρα λες, ενας Γερμανικος Ποιημενικος να τα κανει ολα. Να μπορει να κανει κ εργασια κ να εχει κ καλη μορφολογια μαζι με διαφορα αλλα.....
Συμφωνουμε απολυτα!

Ναι σιγουρα υπαρχουν σκυλια, που δεν μπορουν να κανουν τιποτα αλλο απο τα να δειξουν τον κωλο τους σε εκθεσεις. Πιστευω επισης οτι υπαρχουν ψευτικοι τιτλοι πασης φυσεως, οπως υπαρχουν μουφα πτυχια κ διπλωματα οδηγησης στον κοσμο που ζουμε....
Δεν νομιζω οτι εγινε καμια τρομερη ανακαλυψη που αφορα την φυλη του ΓΠ......

Δεν καταλαβαινω ομως ακομα γιατι μερικες σελιδες πισω χτυπιεσαι οτι δεν μπορει μορφολογικος σκυλος να κανει εργασια, ενω με το παραπανω παραδειγμα φαινεται μια χαρα, τελικα το γραφεις κ μονος σου αλλα σε μενα το χαρακτηριζεις γκαφα (!!!).
Το γεγονος ειναι οτι δεν τον αναγνωρισα απο την φωτο του κεφαλιου του, το εγραψα εξ αλλου. Αυτο δεν αναιρει το γεγονος οτι ο σκυλος τα κανει ολα!!!

Απ οτι καταλαβαινω, χαρακτηριζεις μορφολογικο εναν σκυλο οχι βαση εμφανισης, αλλα αν ειναι ανικανος να κανει οτιδηποτε αλλο;;;
Ενω ο σκυλος που τα εχει σωστη μορφολογια κ κανει εργασια λεγεται εργασιακος η απλα ΓΠ;
ΟΚ το ιδιο λεμε ΟΛΟΙ.
Δεν ειναι μορφολογικος ο σκυλος.
Ειναι εργασιακων γραμμων.Δεν θα κανεςι το ασπρο μαυρο.
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
όταν ο διάλογος γίνεται με κανόνες ευγένειας και χωρίς κομπλεξισμούς, ναι ξέρω από γερμανικά.
όταν γίνεται οχετός, όχι
Εξηγησε λοιπον στην @east49 και αφηστε με ησυχο.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Δεν ειναι μορφολογικος ο σκυλος.
Ειναι εργασιακων γραμμων.Δεν θα κανεςι το ασπρο μαυρο.
Περιμενε, μισο.
Οταν βλεπεις ενα σκυλο, ως κριτης θεατης κλπ δεν του παιρνεις το background για να τον καταταξεις καπου.
Αρκεισαι σε αυτο που βλεπεις.
Εσυ ειδες το pedigree του κ απεφανθεις οτι ειναι εργασιακες γραμμες. Αν τον εβλεπες live χωρις να ξερεις ποιος ειναι, αμφιβαλλω αν θα ελεγες το ιδιο.
Οσοι τον ειδαν κ τον εκριναν (αρμοδιοτεροι υμων) των εκριναν εξαιρετο μορφολογικα. Στην κοινη λογικη αυτοματως ο σκυλος ειναι τουλαχιστον ΚΑΙ μορφολογικος.

Ομως ξερεις πολυ καλα οτι υπαρχουν εργασιακα σκυλια που δεν ανταποκρινονται ουτε στο "καλος" της μορφολογιας του προτυπου τους.
Κι αυτα αν κοιταξεις το background τους εργασιακες γραμμες πιθανον να ειναι κ με αυτη την δικαιολογια εκτρεφουν σκυλια που εχουν σοβαρα ελαττωματα η τεραστειες αποκλεισεις!
Αυτα πως χαρακτηριζονται;
Η απλα επειδη κανουν αποδεδειγμενα εργασια ειναι εξ ορισμου ΓΠ ασχετως εμφανισης;;
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Το νήμα είχε κλειδωθεί διότι είχα λάβει για αυτό 9 reports και 6 ειδοποιήσεις.

Είδα τα μηνύματα που είχαν γίνει report και προσπάθησα, χωρίς να τα καταφέρω,να διαβάσω όλο το νήμα... Δεν είδα κάτι καινούργιο, όχι για τα Γερμανικά Ποιμενικά βεβαίως, αλλά για τον τρόπο που οι άνθρωποι συζητούν θέματα που υποστηρίζουν πως τους ενδιαφέρουν...

Αποφάσισα να το κλειδώσω στα πλαίσια του εκτιμώ τον χρόνο μου τόσο ώστε αδυνατώ να ασχοληθώ περισσότερο και το έκανα.

Το μέλος @east49 μου έστειλε προσωπικό μήνυμα θέλοντας να βάλω στο κλειδωμένο θέμα μια τελευταία απάντηση που θεωρούσε πως όφειλε και ήταν δίκαιο να γίνει. Η απάντηση μου:

Καλημέρα,

Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω ιδιαίτερη όρεξη να ασχοληθώ με βάλε-βγάλε μηνύματα (γιατί σίγουρα θα μου ζητηθεί και από άλλους ένα "τελευταίο" μήνυμα μόλις μπει το δικό σου)... Το άνοιξα, λοιπόν, πάλι το θέμα ώστε να μπορέσεις να το δημοσιεύσεις εσύ άμεσα.

Αν τώρα αρχίσουν ξανά οι σκυλοκαυγάδες για όλα αυτά τα τόσο σημαντικά θέματα, όταν θα το αντιληφθώ, θα το ξανά κλειδώσω.

Εγώ σε ευχαριστώ και καλημέρα!
Μετά και από αυτή την ανούσια δική μου παρέμβαση, συνεχίστε τον ουσιαστικό και εποικοδομητικό διάλογο.

Υ.Γ. Το θέμα πιθανόν να ξανά κλειδωθεί, ίσως να γίνουν και κάποια ban, πιθανόν και τίποτα από τα παραπάνω... Αυτό που μπορώ να διαβεβαιώσω είναι πως ότι και να γίνει θα είναι άδικο, λάθος και κακό... :)
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Περιμενε, μισο.
Οταν βλεπεις ενα σκυλο, ως κριτης θεατης κλπ δεν του παιρνεις το background για να τον καταταξεις καπου.
Αρκεισαι σε αυτο που βλεπεις.
Εσυ ειδες το pedigree του κ απεφανθεις οτι ειναι εργασιακες γραμμες. Αν τον εβλεπες live χωρις να ξερεις ποιος ειναι, αμφιβαλλω αν θα ελεγες το ιδιο.
Οσοι τον ειδαν κ τον εκριναν (αρμοδιοτεροι υμων) των εκριναν εξαιρετο μορφολογικα. Στην κοινη λογικη αυτοματως ο σκυλος ειναι τουλαχιστον ΚΑΙ μορφολογικος.

Ομως ξερεις πολυ καλα οτι υπαρχουν εργασιακα σκυλια που δεν ανταποκρινονται ουτε στο "καλος" της μορφολογιας του προτυπου τους.
Κι αυτα αν κοιταξεις το background τους εργασιακες γραμμες πιθανον να ειναι κ με αυτη την δικαιολογια εκτρεφουν σκυλια που εχουν σοβαρα ελαττωματα η τεραστειες αποκλεισεις!
Αυτα πως χαρακτηριζονται;
Η απλα επειδη κανουν αποδεδειγμενα εργασια ειναι εξ ορισμου ΓΠ ασχετως εμφανισης;;
Το ειδα Live εκει ηουν οποτε μην αμφιβαλλεις.
Ναι απο το ματι φενεται ο διαχωρισμος.
Δεν θελω να σχολιασω κατι αλλο.
Παιχνιδια λεξεων και εντυπωσεων δεν παιζω
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Το νήμα είχε κλειδωθεί διότι είχα λάβει για αυτό 9 reports και 6 ειδοποιήσεις.

Είδα τα μηνύματα που είχαν γίνει report και προσπάθησα, χωρίς να τα καταφέρω,να διαβάσω όλο το νήμα... Δεν είδα κάτι καινούργιο, όχι για τα Γερμανικά Ποιμενικά βεβαίως, αλλά για τον τρόπο που οι άνθρωποι συζητούν θέματα που υποστηρίζουν πως τους ενδιαφέρουν...

Αποφάσισα να το κλειδώσω στα πλαίσια του εκτιμώ τον χρόνο μου τόσο ώστε αδυνατώ να ασχοληθώ περισσότερο και το έκανα.

Το μέλος @east49 μου έστειλε προσωπικό μήνυμα θέλοντας να βάλω στο κλειδωμένο θέμα μια τελευταία απάντηση που θεωρούσε πως όφειλε και ήταν δίκαιο να γίνει. Η απάντηση μου:



Μετά και από αυτή την ανούσια δική μου παρέμβαση, συνεχίστε τον ουσιαστικό και εποικοδομητικό διάλογο.

Υ.Γ. Το θέμα πιθανόν να ξανά κλειδωθεί, ίσως να γίνουν και κάποια ban, πιθανόν και τίποτα από τα παραπάνω... Αυτό που μπορώ να διαβεβαιώσω είναι πως ότι και να γίνει θα είναι άδικο, λάθος και κακό... :)

αποφασισε τελικα ρε @admin
εισαι μορφολογικος ή εργασιακος, μας εχεις τρελανει ανοιξε-κλεισε...:LOL:



υ.γ. μουρχεται εε;;;:censored::cry::)
 


d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
Αντε σε λιγα χρόνια διαχωρισμό μεταξυ εργασιακο αστυνομιας Κάτω Κωλοπετινιτσας με εργασιακο αστυνομιας Ανω Κωλοπετινίτσας.

Και πανω απ' ολα τα ευσημα στους μ#@!#$#$ κριτες μορφολογίας που επιβραβεβουν την καταστροφη. Ανεξαρτητου φυλης.

Υ.Γ. Βεβαια το γεγονός οτι πολλοι κριτές ειναι και εκτροφεις οι ιδιοι δεν βοηθαει καθόλου.
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Αντε σε λιγα χρόνια διαχωρισμό μεταξυ εργασιακο αστυνομιας Κάτω Κωλοπετινιτσας με εργασιακο αστυνομιας Ανω Κωλοπετινίτσας.

Και πανω απ' ολα τα ευσημα στους μ#@!#$#$ κριτες μορφολογίας που επιβραβεβουν την καταστροφη. Ανεξαρτητου φυλης.

Υ.Γ. Βεβαια το γεγονός οτι πολλοι κριτές ειναι και εκτροφεις οι ιδιοι δεν βοηθαει καθόλου.
Μα και τωρα υπαρχουν γραμμες αιματος.
Βεβαια για να δικαιολογησουμε πραγματα,παμε απο τα βασικα οπως το Να Λολα ενα μηλο.
Δεν ξερουμε ποια,πιο σκυλι ειναι μορφολογικο και ποιο εργασιακο.

@east49 Ξεκαθαρα γνωριζεις.Αλλα οκ:https://www.dogforum.gr/community/threads/Γερμανικός-ποιμενικός-και-γραμμές-αίματος.34730/

Σε θεμα που τρεχει.....
Τι αλλο ποια...
 


d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
Μα και τωρα υπαρχουν γραμμες αιματος.
Βεβαια για να δικαιολογησουμε πραγματα,παμε απο τα βασικα οπως το Να Λολα ενα μηλο.
Δεν ξερουμε ποια,πιο σκυλι ειναι μορφολογικο και ποιο εργασιακο.
Το ξερω φιλε μου. Το θεμα ειναι γενικότερο. Ολες οι φυλές εχουν τα συν και τα πλην και θελω να πιστεύω οτι οι αντιστοιχοι ομιλοι φυλών ξεκίνησαν με τον ιδεατο σκυλο στο μυαλο τους. Αλλα με τις εκθέσεις μορφολογίας, οσο μπορώ να γνωρίζω μεσω παρατηρησης, εχει ξεφυγει το θεμα, εχουν επικρατήσει "μοδες" που οργανικα και κινησιολογικα σακατευουν φυλες.

Στην προσπάθεια να ακολουθηθούν οι "μοδες", τα ζωα υποφέρουν: Γ.Π. με ποδια και λεκανη για κλαμματα, ροτ με μουσουδες bulldog, pit/amstaff με κιλα bodybuilder και λειτουργικότητα παπιας κοκ. Αντι ο εκαστοτε ομιλος φυλης να βγει και να πει στοπ το γ#$:%@%τε και ψοφησε, απλα δεν ασχολειται. Η μοναδικη εξαιρεση που επιασαν τα ρανταρ μου οπως αναφερθηκε πιο πανω ειναι οτι στα ροττακια μπηκαν ορια σχεσεως μουσουδα κεφαλι. Αλλα και παλι μιλαμε για ΕΝΑΝ εθνικο ομιλο και τιποτα αλλο.

Υ.Γ. Βεβαιως βεβαιως εχεις τους made in the USA hillbillies να παιρνουν το οτιδηποτε και να το κανουν αναποδο κινεζικο γμτ, οπως με ολα.
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Το ξερω φιλε μου. Το θεμα ειναι γενικότερο. Ολες οι φυλές εχουν τα συν και τα πλην και θελω να πιστεύω οτι οι αντιστοιχοι ομιλοι φυλών ξεκίνησαν με τον ιδεατο σκυλο στο μυαλο τους. Αλλα με τις εκθέσεις μορφολογίας, οσο μπορώ να γνωρίζω μεσω παρατηρησης, εχει ξεφυγει το θεμα, εχουν επικρατήσει "μοδες" που οργανικα και κινησιολογικα σακατευουν φυλες.

Στην προσπάθεια να ακολουθηθούν οι "μοδες", τα ζωα υποφέρουν: Γ.Π. με ποδια και λεκανη για κλαμματα, ροτ με μουσουδες bulldog, pit/amstaff με κιλα bodybuilder και λειτουργικότητα παπιας κοκ. Αντι ο εκαστοτε ομιλος φυλης να βγει και να πει στοπ το γ#$:%@%τε και ψοφησε, απλα δεν ασχολειται. Η μοναδικη εξαιρεση που επιασαν τα ρανταρ μου οπως αναφερθηκε πιο πανω ειναι οτι στα ροττακια μπηκαν ορια σχεσεως μουσουδα κεφαλι. Αλλα και παλι μιλαμε για ΕΝΑΝ εθνικο ομιλο και τιποτα αλλο.

Υ.Γ. Βεβαιως βεβαιως εχεις τους made in the USA hillbillies να παιρνουν το οτιδηποτε και να το κανουν αναποδο κινεζικο γμτ, οπως με ολα.
Τον Βασιλακοπουλο στο μπασκετ τον ξερεις?
 






tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
εμενα παντως μου δημιοθργηθηκαν νεες αποριες και οπως παντα θα τις πω.
πιο εμπειρο ματι μπορεσε να πει αυτον τον σκυλο μορφολογικο;;
παντα πρεπει να δεινουμε την ευκαιρια σε καποιους να πηγαινουν σε οφθαλμιατρο.

τοσο καιρο ο αλλοςχτυπιετε και σας λεει αυτα που λεει με τοσο παθος και ασταματητα που εγω που τον εχω φιλο του εχω πει οτι χανει το δικιο του
για να βγειτε σημερα,μετα την βροχη,σα τα σαλιγκαρια να του πειτε πανω κατω οτι ελεγε και να του το πατε γυρω γυρω οτι εσεις εχετε δικιο.
πιο τιμιο θα ηταν ενα απλο,οκ,εκανα μαλακια
σιγα,ολοι μας κανουμε.

και να κανω την ερωτηση του εκατομυριου
φιλος φιλος αλλα χεσμενο σε εχω μητσε...@TARA και @Dimi_21 εχετε παρει ιπο;;;;;;;;;;;;
γιατι πολυ διαφημιση πεφτει.
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Οχι και στα π@π@ρι@ μου το Ipo!
Eγω θελω να σταματησει αυτη η αθλια εκτροφη που κανουν στα μορφολογικα Γ/Π.
Και να μαθει ο κοσμος!Συζητουσα με τον @Yorkaddict και ξαφνικα εφαγα το ντου απο την γνωστη σε ολους ομαδα.
Επειδη απαντησα στην Ταρα.Με την γνωστη καταληξη.

Τα ipo τα βαζω στο παιχνιδι επειδη θεωριτικα πρεπει να εχουν!
Και λενε πως εχουν ολοι μας ξερουμε πως και που τα περνουν...
Για να προλαβω καταστασεις και για τυχον παλι κωλοτουμπες (σας).
Εχω γραψει σε αλλο θεμα:Το θεμα δεν ειναι να κανουν εργασια,αλλα αν θα ΜΠΟΡΟΥΝ να κανουν!
Εχει διαφορα απο το να ΜΗΝ κανουν επειδη ΔΕΝ μπορουν.
Ο μορφολογικος μου σκυλος λοιπον!!!Μιας και εχω παει πολυ καλα σε εκθεση αλλα οχι σε Ipo!
(ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΣΟΥΣ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ ΚΤΛΠ!Απο που ξεχωριζεις λεει αν ηταν μορφολογικος η οχι!αχααχχααχχαχαχαχχα)!Μπορει να κανει εργασια!
Αν θα κανει η οχι ειναι δικαιωμα μου.Παντως ΨΕΥΤΙΚΟ ipo δεν θα γραφτει ποτε επανω στο Ped του!
Οτι παρει θα το παρει στους στοιβους ΑΝ το παρει!Και με οποια εικονα το παρει!
Επισης ποτε δεν το επαιξα ιδημον του Ipo!

Τωρα τι να κανω?Αν γνωριζω απο γραμμες αιματος?Να με συγχωρουν αλλα ΓΝΩΡΙΖΩ.
Ζητω ταπεινα συγνωμη που μου αρεσει η φυλη και γουσταρω να ψαχνω για τις γραμμες και τα σκυλια!

Ειχα ολη την καλη διαθεση να βοηθησω,εχω βοηθησει μερικους,αλλοι εστειλαν για βοηθεια αλλα δεν βοηθησα η αληθεια ειναι,ισως επειδη δεν τους επεισα ισως επειδη βοηθηθηκαν απο αλλους,δεν ξερω!
Αλλοι δεν ηθελαν τελικα!Αυτο το λεω επειδη και να περαστει η εικονα οτι βοηθησα πολλους και παντα θα ηταν ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ!!!


Ελπιζω τα τελειωσει το παρον θεμα καποια στιγμη για να παρω και τον πουλο απο εδω!Δεν εχει να μου προσθερει ΤΙΠΟΤΑ.
Και να εξηγησω γιατι:Θελω να ειναι ΟΛΑ τα σκυλια καλα!Αλλα μου αρεσουν για εμενα ΜΟΝΟ τα Γ/Π.
Οποτε δεν μου προσθερει τπτ.Απλο και νομιζω ειλικρινες.

Τελος να κλεισω με το πιο σημαντικο και ελπιζω να καταλαβουν ακομα και αυτες.
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΧΑΡΑΚΤΡΗΡΙΣΜΟΥΣ ΑΝΑΠΗΡΑ ΒΑΤΡΑΧΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ προσβ΄λητικα για ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΤΕ!!!Ποτε δεν τα ΕΒΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ.
ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ,ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΚΡΙΝΟΥΝ,ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΩ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ!!ακομα ακομα και με αυτους που ειναι απλα ΒΛΑΚΕΣ (ΚΑΙ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ οτι δεν παει στην ομαδα!!!το ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ!)
Και σκεφτομαι τωρα εγω?Εγινε της πουτανας επειδη αφισβητω την εκτροφη τους και τον χαρακτηρα τους!!
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΝΤΑΝΑ ΑΥΤΑ ΟΤΑΝ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΓΑΜΗΣΕΙ ΣΕ ΧΑΡΑΚΤΙΡΗΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?
Σε ενα θεμα μαλιστα που αν εξερεις τον Χαρη και τον Στελιο(εδω δεν χωρανε κοντρες!Νιωθω την απωλεια σου) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΠΟΙΜΕΝΙΚΟ.
edit:Mανωλο σε ξεχασα :D
Αυτα!
 




zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
εμενα παντως μου δημιοθργηθηκαν νεες αποριες και οπως παντα θα τις πω.
πιο εμπειρο ματι μπορεσε να πει αυτον τον σκυλο μορφολογικο;;
παντα πρεπει να δεινουμε την ευκαιρια σε καποιους να πηγαινουν σε οφθαλμιατρο.
Παρον οχι σαν εμπειρο ματι,αλλα σε μια εξεταση/αγωνα θυμαμαι ειχε γινει ντορος με ενα μορφολογικο,δαγκωσε καλα.θα το ψαξω λιγο.
 
  • Like
Reactions: tasos malinoua


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Ξεχασα και ενα αλλο πολυ σημαντικο (το εχω αναφερει βεβαια)
Φυσικα εχω παρει βοηθεια!ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!Και θα τους ευχαριστω παντα!!!!ΜΑ ΠΑΝΤΑ!
Μπορει καποιους ΜΟΝΟ για το συγκερκιμενο θεμα.Αλλα θα τους ευχαριστω!
Μιας και γραφαμε μαζι,και επειδη πουστριλικια δεν μου αρεσουν,και τα ονοματα απο αυτους που περνουν Ιpo αγοραστα τα ξερω αλλα δεν μπορω να τα πω για τυχον μηνυσης!
Εσενα εννοω Φωτη,@zouzounos.
Σε ευχαριστω και για το νεκρο σκυλι μου που μου το εθαψες και ησουν εκει και για τον Χανκ που μου τον Εφερες απο Ολλανδια.
 
  • Like
Reactions: zouzounos


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Τελικά Dimi δεν σε ενδιαφέρει ούτε η μορφολογία, ούτε η εργασία αφού σκασίλα σου για το Ipo όπως λες. Προπόνηση Ipo κάνεις όμως, απ ότι επίσης εσύ ο ίδιος λες. Τότε τις δυνατότητες εργασίας του εργασιακού, που έψαξες τόσο και πλήρωσες υποθέτω αδρά για να αποκτήσεις, πως και ποιος θα τις εκτιμήσει? Δεν έχω καταλάβει.
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Τελικά Dimi δεν σε ενδιαφέρει ούτε η μορφολογία, ούτε η εργασία αφού σκασίλα σου για το Ipo όπως λες. Προπόνηση Ipo κάνεις όμως, απ ότι επίσης εσύ ο ίδιος λες. Τότε τις δυνατότητες εργασίας του εργασιακού, που έψαξες τόσο και πλήρωσες υποθέτω αδρά για να αποκτήσεις, πως και ποιος θα τις εκτιμήσει? Δεν έχω καταλάβει.
Αν δεν μπορεις να ξεχωρισεις οτι δεν ειναι αυτοσκοπος το Ipo!Δεν φταιω εγω!
Μορφολογικα τις εκτιμισε κριτης του SV!και στο Ipo συντομα κριτης.
Επισης πληρωσα αδρα!και δεν υποθετεις!αλλα το ξερεις!
Οχι μονο για να δαγκωνει καλα!Αλλα και για να εχει υγεια!
Και μαντεψε επειδη ακομα και τωρα θες να το παιξεις εξυπνη!
Εχω τα καλυτερα σκορ σε ισχια και αγκωνες απο οσα εχω δει εως τωρα.ΖW-HD 71 GR-ZW-92
KAI FREE DM!
Αυτο που πληρωσα...πηρα!
Επισης μπορεις και να δεις αν ειναι αληθεια απο τον φιλο σου.
Την εποχη που τον εκλεινα η μανα του Χανκ ΔΕΝ ΕΙΧΕ iPO!Ενω ειχε αλλα τρια ζευγαρωματα που ΕΙΧΑΝ!Και με τον ιδιο πατερα και με ιδιες γραμμες!
Και του ειπα διαλεξε ΟΠΟΙΟ ΘΕΣ...Μπορουσα να πω απο αυτο!ειχα επιλογη.
Του ζητησα σκυλο πηρα σκυλο!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Δεν σε ρώτησα για την υγεία του. Σε ρώτησα για την εργασία, για την οποία γίνεται ο καυγάς εξ αρχής, αλλά τώρα λες ότι δεν είναι αυτοσκοπός!!! Πλήρωσες λες, και για να δαγκώνει καλά. Πως το πετυχαίνει αυτό? Χωρίς εκπαίδευση αφού δεν σε ενδιαφέρει αυτό? Από μόνος του? Εξ ορισμού? Γονιδιακά και μόνο?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981