Bianca


Status
Κλειδωμένο θέμα




Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
47
Νίκαια
@kostillos τελευταίο ξέσκισμα από εμένα και συγνώμη για αυτό.

:cautious::cautious::cautious:

Αντιλαμβανομαστε ολοι οτι το να στελνει πρωτα ο Μιχάλης τα κειμενα στον πχ @east49 ή στον @Elrandir για μεταφραση πριν ποσταρει είναι αδυνατον ετσι?
Καταρχας οι δυο που ηδη καναν την καλη...το καναν ακριβως γιαυτο...για την καλη...δευτερον δεν είναι υποχρεωμενοι αλλα ξαφνικα θα αισθανθουν σαν ναναι...κ τριτον νομίζω κ ο Μιχαλης ειτε θα αισθανθει άσχημα εαν περιελθει σε αυτη την θεση ειτε απλα θα το κόψει το σπορ κ ολοι χαμένοι θα βγουμε εντέλει...


Να κανουμε γκαλοπ?:barefoot:
Μαρία μου, αντιλαμβάνεσαι ότι ήταν χιουμοριστικό το σχόλιο μου;
Όταν ξεκίνησε σε άλλο θέμα, είχα πει ότι θα κάνω την μετάφραση εγώ σε δεύτερο χρόνο, αλλά με πρόλαβαν. Δεν έχω πρόβλημα να κάνω εγώ τις μεταφράσεις και σίγουρα δεν θα στείλω σε κανέναν προσωπικό μήνυμα για κάτι τέτοιο.
Το σπορ, ειδικά σε θέματα εκπαίδευσης, το έχω κόψει ήδη, για άλλους λόγους που δεν είναι της παρούσης.
 










kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Να τη χαίρεσαι! Αλλά πες μας και πως πάει η συμβίωση, πες τα νέα σας!
Κοίτα ...ούτε παραγγελία να την είχα κάνει....
Είναι ένα σκυλί ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ για οικογένεια με μικρά παιδια κι άπειρους (για τους 3 από τους 4 ) ιδιοκτήτες !
Το λέω αυτό γιατι μόνο εγώ "ξέρω" 2-3 πραγματάκια από σκυλιά κι είχα και σκύλο πριν την μαντάμ Bianca

Είναι γλυκύτατη με τα παιδια , όχι μόνο τα δικά μου και τα ξένα.
Υπάκουη χωρίς πολλά πολλά. Φαντάσου ότι 15 μήνες τώρα δεν έχει φάει ούτε μια στον ποπό. Έχει κάνει αταξίες (μικροζημιές μη φανταστείς κάτι το τρομερό) αλλά της μιλάς και ...καταλαβαινει!
Σπανιότατα επαναλαμβάνει το ίδιο "λάθος" χωρίς αιτία.
Με τους ανθρώπους...κοινωνική δεν θα πει τίποτα.... (Αυτό εμένα δεν μου αρέσει αλλά τέλος πάντων)
Με τα άλλα σκυλιά φιλικότατη μέχρι αηδίας και χωρίς την παραμικρή διάθεση τσακομού.
ΟΜΩΣ έχουμε ένα θέμα με το ότι δείχνει ..απόμακρη στο παιχνίδι με τα άλλα σκυλιά...δεν παίζει, δεν της αρέσει να παίζει όπως παίζουν όλα τα σκυλιά... Με το που κάποιο θα της βάλει το πόδι του (πχ) επάνω της ...τελείωσε , σταματάμε το οτιδήποτε. Δεν φεύγει...κάθεται και κοιτάει τα άλλα που παίζουν.
Με τους ανθρώπους και ειδικά τα παιδια παίζει

Επίσης θεωρώ ότι ΔΕΝ κάνει για φύλακας (υποτυπώδης φύλακας μη φανταστείς ότι έχω απαιτήσεις guard dog) και ούτε έχουμε ξεπεράσει το θέμα (πρόβλημα κατ' εμε) της μη αντίδρασης σε άλλα σκυλιά! ΜΟΝΟ όταν πλησιάζουν το φαγητό της άλλα σκυλιά (το πρόσεξα αυτό με τον Ζούλου κι άλλο ένα φιλαράκι της που ήρθαν στο εξοχικό) εκεί γρυλίζει άσχημα κι επιτίθεται !!!!! Ναι ναι όπως το εγραψα ! Απίστευτο.
Το ίδιο σκυλί μπορεί να της κάνει οοοοτι θέλει.
Αρκεί να μην πλησιάσει το φαγητό της

Αυτά. Ερωτήσεις ? :D:D:D
 
Last edited:


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Happy Birthday !
Δυο ετών σήμερα και παραμένουμε ...κούταβοι με όλη τη σημασία της λέξης !

Εμφανισιακά έχουμε σταθεροποιηθεί στα 32 κιλά!
Το χειμώνα φαινόμαστε χοντροκώλες αλλά το καλοκαίρι αφού χάσουμε οοοοολο μας το τρίχωμα, αναδεικνύεται η σιλουέτα μας !
Αλλάζει χρώμα και η μύτη μας (βεβαίως βεβαίως). Ροζ μαύρο ανάλογα τη θερμοκρασία ! Αυτό που μας χωρίζει από την ...τελειότητα :love::love::love: είναι ένα σημάδι στον αγκώνα του αριστερού ποδιού που προήλθε από κάτι που βγάλαμε στον αγκώνα (γιατι ξαπλώναμε στα πατώματα), πέρασε μεν, αλλά έχουν "βαφτεί" εκεί οι τρίχες (αυτές δεν τις χάνουμε!!! )
Θέματα υγείας χτυπάω ξύλο, δεν έχουμε εμφανίσει κάτι κι εύχομαι να συνεχίσουμε έτσι!
Ο χαρακτήρας , ήπιος γλυκός και φιλικός (έως φιλικότατος) .
Αρκετά έως πολύ (κι εύκολα θα έλεγα) πειθαρχημένη. Επίμονη με έκδηλη την ανάγκη χαδιών κι ανθρώπινης παρουσίας. Λιχούδα αλλά όχι λαίμαργη. Λίγο ζηλιάρα, πολύ παιχνιδιάρα με ιδιαίτερη αδυναμία στα 2 παιδια της οικογένειας τα οποία δεν χάνει από τα μάτια της! Έχουν πολύ πλάκα οι αντιδράσεις της όταν πάμε στο βουνό , τα παιδια έχουν τα ποδήλατα και το ένα πάει αριστερά ενώ το άλλο δεξιά !!! Δεν ξέρει ποιο να ακολουθήσει κι αρχίζει το πάνω κάτω:):)

Με δυο λόγια...το τέλειο :love::love::love:

Εύχομαι μέσα στον επόμενο χρόνο να βγάλει λίγο ...νεύρο κι όταν σηκώνει τις τρίχες (ναι ναι αυτό το κάνουμε κι έχει πολύ πλάκα για έμενα που την ξέρω ), να το εννοεί και να μπορεί να το υποστηρίξει!
 






vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Μιας και είναι τόσο καλή δεν την φέρνεις να πηγαίνουμε καμία βόλτα με τον δικό μου, που είναι παιχνιδιάρης και χρειάζεται ήρεμη παρέα για καλή κοινωνικοποίηση; Ίσως την ανεβάσει κιόλας :)
 




kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Μιας και είναι τόσο καλή δεν την φέρνεις να πηγαίνουμε καμία βόλτα με τον δικό μου, που είναι παιχνιδιάρης και χρειάζεται ήρεμη παρέα για καλή κοινωνικοποίηση; Ίσως την ανεβάσει κιόλας :)
Που τον πας βόλτα ?
Αλλά να σου πω πρώτα τα προαπαιτούμενα :D:D
Εμείς θα σας πλησιάσουμε όχι εσείς!
Ο δικός σου αρχικά πρέπει να μας αφήσει να πλησιάσουμε χωρίς πολλά πολλά. Επιτρέπεται κούνημα της ουράς και είναι θεμιτό το λάγνο βλέμα. Μέχρι εκεί όμως :p:p
Εμείς θα πρέπει να ξεκινήσουμε παιχνίδι.
Τα καλύτερο μας είναι το κυνηγητό αλλά δεν πρέπει να μας πιάσετε:LOL::LOL::LOL:
Αυτό που θα κόψει κάθε δίαυλο επικοινωνίας είναι να μας ακουμπήσετε με το πόδι σας.... Δεν μας αρέσει :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Φυσικά δεν μιλώ για άλλες "επαφές" ...εκεί είμαστε σε στάση freeze
Μετά από αυτά εάν θες...βρισκόμαστε :LOL::LOL::LOL::LOL:
 






vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Που τον πας βόλτα ?
Αλλά να σου πω πρώτα τα προαπαιτούμενα :D:D
Εμείς θα σας πλησιάσουμε όχι εσείς!
Ο δικός σου αρχικά πρέπει να μας αφήσει να πλησιάσουμε χωρίς πολλά πολλά. Επιτρέπεται κούνημα της ουράς και είναι θεμιτό το λάγνο βλέμα. Μέχρι εκεί όμως :p:p
Εμείς θα πρέπει να ξεκινήσουμε παιχνίδι.
Τα καλύτερο μας είναι το κυνηγητό αλλά δεν πρέπει να μας πιάσετε:LOL::LOL::LOL:
Αυτό που θα κόψει κάθε δίαυλο επικοινωνίας είναι να μας ακουμπήσετε με το πόδι σας.... Δεν μας αρέσει :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Φυσικά δεν μιλώ για άλλες "επαφές" ...εκεί είμαστε σε στάση freeze
Μετά από αυτά εάν θες...βρισκόμαστε :LOL::LOL::LOL::LOL:
Το να μείνει ακίνητος ο δικός μου παρουσία παρέας, δύσκολο (εκτός αν τον κρατάω)
Το να μην σας πιάσουμε... ακόμη πιο δύσκολο μιας και τρέχει σφεντόνα...
Η μόνη περίπτωση (που έχει ξαναγίνει) είναι να βρεθούμε σε ουδέτερο έδαφος και να τους πετάμε πέτρες να κυνηγάνε.. ο δικός μου θα τρέχει δίπλα αλλά θα έχει το νου του στις πέτρες και όχι στην σωματική επαφή!
 






kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Το να μείνει ακίνητος ο δικός μου παρουσία παρέας, δύσκολο (εκτός αν τον κρατάω)
Αρχικά είπα! Μέχρι να νομίσουμε εμείς ότι σας δώσαμε το οκ να κινηθείτε χαχαχαχα ! Αμ πως?!?!?!

Το να μην σας πιάσουμε... ακόμη πιο δύσκολο μιας και τρέχει σφεντόνα...
Ε τότε δεν θα παίξουμε κυνηγητό !

Η μόνη περίπτωση (που έχει ξαναγίνει) είναι να βρεθούμε σε ουδέτερο έδαφος και να τους πετάμε πέτρες να κυνηγάνε.. ο δικός μου θα τρέχει δίπλα αλλά θα έχει το νου του στις πέτρες και όχι στην σωματική επαφή!
Πέτρες εμείς δεν βάζουμε στο στόμα μας, όλα κι όλα!

Δες το pm σου
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981