BOΗΘΕΙΑ,ΣΟΣ!


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Παιδια καλησπερα..!!!
Πριν απο 3 ωρες βγηκα για μια βολτα και στον δρομο μου ειδα ενα γατακι. Το πλησιασα,δεν με φοβοταν καθολου,αρχισε να με γλυφει και να παιζει με το χερι μου..Παρατηρησα οτι φτερνιζεται συνεχεια και βγαζει φλεγματα. Το βουτηξα οπως ηταν και πηγα στον κτηνιατρο..Εχει ενα ελαφρυ αναπνευστικο προβλημα,μου εδωσε αντιβιωση και οδηγιες για αποπαρασιτωση.
Το γατακι το εχω στην πισω αυλη μου απο την οποια ειναι παρα πολυ δυσκολο να βγει,μιας και οι τοιχοι ειναι 4 μετρα...Ο γιατρος μου ζητησε για μια εβδομαδα να το φροντιζω και να το εχω περιορισμενο,οσο του παρεχω φαρμακευτικη αγωγη.
Δυστυχως τα πετ σοπς ηταν κλειστα τωρα και το γατακι γουργουριζει παρα πολυ..
Τι να του δωσω να φαει???? Αυριο θα παω να του παρω τα φαρμακα και την τροφη,πουρινα λογικα..
ευχαριστω..!!
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Κονσέρβα τόνο! Αν έχεις σε νερό ακόμα καλύτερα! (Κανονικά δε κάνει γιατί έχει πολύ αλάτι, αλλα για μια φορα δε πειράζει. Εγω κλέβω και το δίνω για λιχουδιές)
 
  • Like
Reactions: noni_papa


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Κονσέρβα τόνο! Αν έχεις σε νερό ακόμα καλύτερα! (Κανονικά δε κάνει γιατί έχει πολύ αλάτι, αλλα για μια φορα δε πειράζει. Εγω κλέβω και το δίνω για λιχουδιές)
Δεν εχω δυστυχως...
 




kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Και αν δεν βαριέσαι και κοτόπουλακι να βρασεις (χωρίς αλάτι) ή κιμά θα το φάει... Αν μάλιστα έχει ζήσει στο δρόμο πιο πολυ θα τα εκτιμήσει αυτά απο τη ξηρά τροφή!
 




Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Απλα λογω του οτι το γατακι δεν ειναι πολυ καλα,τρωει με το ζορι..Και ο κτηνιατρος μου ειπε να του δωσω κατι πολυ ελαφρυ.
 




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Θα προτείνω ΤΟ κουφό. Αλλά μόνο για σήμερα. Αν δεν έχεις ούτε κρέας ούτε τίποτα άλλο, μήπως να του έδινες λίγες κροκέτες σπασμένες ή κονσέρβα σκύλου αν έχεις; Ή παρήγγειλε δύο σκέτα σουβλάκια κοτόπουλο ή φιλέτο πχ σκούπισέ το καλά πες να μην βάλουν αλάτι κλπ και δωστο σε μπουκίτσες. Το γάλα δεν θα του κάτσει ελαφρύ.
 




kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Και κοψτα πολύ πολύ μικρα... Αν δεις και ζορίζεται παρά πολύ πατα τα και με το πιρούνι ή βαλτα σε μπλέντερ να γίνουν πουρες...! Και μακάρι να ναι τυχερό το μωρό (ρινοτραχιτιδα??)
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Δεν εχω σκυλο...χαχαχα...
Σημερα ρε γαμωτο βρηκα να μην εχω τιποτα...τα ετρωγα το μεσημερι..!!!!
Θα παω να του παρω 2 καλαμακια κοτοπουλο..!!!
Μόνο τόνισέ το να μην έχουν αλάτι ούτε τίποτε άλλο. Και μην δοκιμάσεις να βάλεις ρύζι μέσα γιατί μπορεί να μην το αγγίξει καν. Τουλάχιστον ο δικός μου και μπον φιλέ να του βάλεις, αν έχει ρύζι δεν το αγγίζει :p
 


Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Δεν εχω σκυλο...χαχαχα...
Σημερα ρε γαμωτο βρηκα να μην εχω τιποτα...τα ετρωγα το μεσημερι..!!!!
Θα παω να του παρω 2 καλαμακια κοτοπουλο..!!!
Θες να μου πάρεις κι εμένα ένα πιτογυρο?
 


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Δεν εχω σκυλο...χαχαχα...
Σημερα ρε γαμωτο βρηκα να μην εχω τιποτα...τα ετρωγα το μεσημερι..!!!!
Θα παω να του παρω 2 καλαμακια κοτοπουλο..!!!
Δε μεταβολιζει τη λακτοζη, θα μεταβολισει το πλαστικο???:p
 
  • Like
Reactions: sea-mol


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Παιδιά του πήρα κονσέρβα τονο...
Την έσκισε!!!
Ο γατούλης είναι απίστευτος.. πατάει τα πόδια μου για να παίξω μαζί του και κυλιέται όλη την ώρα πάνω μου..
Θα του κάνω την κατάλληλη θεραπευτική αγωγή και θα κάνω το παν να βρει ένα σπίτι..
 




Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Δυστυχως οι γονεις μου δεν τα πανε καθολου καλα με τις γατες...
Δεν θελουν προς το παρον...Αν και εγω σεπτεμβρη φευγω,οποτε το να τους αφησω μια γατα σπιτι θα τους κατσει ακομα πιο βαρυ..
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
τωρα που του βρηκαμε φαγητο (γαλακτομικο μην δωσεις καθολου btw), φωτογραφιες;
 




Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Μπορει να μου πει κανενας καποιες συμβουλες για να προωθησω απο εβδομαδα την υιοθεσια του τιγρουλη?(ετσι τον λεω)
 
  • Like
Reactions: GRDANE


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf