Cavalier King Charles


Status
Κλειδωμένο θέμα

Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Προτιμώ να μην σου δώσω συμβουλές γιατί δεν θα τις ακολουθήσεις έτσι κι αλλιώς :) Εγώ δεν είμαι τόσο ευαίσθητη σε τέτοιες συμπεριφορές. Τα αφήνω να τα βρουν μόνα τους και επεμβαίνω σπάνια. Αφήνω να ιεραρχηθούν όπως νομίζουν. Το μόνο βέβαιο, ότι στην κορυφή της πυραμίδας, είμαι εγώ :)
Και εγώ σε αυτή την κατηγορία ανήκω...
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
νο προμπλεμ Μαρια μου, αλλωστε ροζ τα βλεπω μονο για τα κοριτσια μου...
εχω αγχος οντως. αοοοοοοοοοοομ. θα ηρεμησω. Δεν θελω απλα να κανω καμια γκαφα, κυριως στη Λεηλα που εχει ταλαιπωρηθει. Να ρωτησω, οταν παιζουν οι μικρες, η Λεηλα γρυλιζει και δαγκωνει το μπεμπε στο λαιμο. βεβαια, την παρατηρω καποιες φορες και σταματα. Μαθαινεται αυτο; το να μη δαγκωνει τοσο;σημερα η μικρη εσκουξε κι ολας. Πως παιρνω χαμπαρι οτι παιζουν και οχι οτι μαλωνει η μεγαλη τη μικρη;ασχετη γαρ.
Καλά, ε? Έτσι και κάνει κανα ταξίδι με το σόου του ο Μιλλάν κατά Ελλάδα μεριά, σε βλέπω στην εκπομπή του πρώτη-πρώτη να κλαις με λυγμούς για τα όσα πέρασε η Λέηλα και να καταναλώνεις τα χαρτομάντηλα με το χαρτοκιβώτιο!!:p:p:D:D Θα τον έχεις δε καλέσει διότι η Λέηλα θα έχει επωφεληθεί να αυτοανακηρυχτεί δερβέναγας και θα έχει σηκώσει παντιέρα ρόσσα και θα σας καταπιέζει όλους.:eek::eek::p:p:D:D:D Και ο Μιλλάν θα σου λέει με τα σπασμένα αγγλικά του: "This, Evelyna, is animal. Lives now. You, human" (κατά το "Me Tarzan, you Jane!").:p:p:D:D:D Να κλείσουμε από τώρα εισιτήρια για το σόου!!!!!:D:D:D:D:D
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
mareco, αν δεν ακουγα συμβουλες τωρα η χοουπ θα με ειχε καβαλησει κ δεν θ την εβρισκε ο εκπαιδευτης ισορροπημενη.
Alexia, ο καθενας με τον τροπο του...
Sara, ετσι ειναι εδω μεσα. Αλλους τους παμε στην πυρα γιατι δεν αγαπουν το σκυλι τους και αλλους σε σοου να κανουν τη Μαρθα Βουρτση, χαχαχα!
Σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια,οπως παντα αλλωστε.
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Hopsi,

A) Η Λέηλα δεν έχει κανένα πρόβλημα (λίγο στο περιθώριο την είχαν... δεν την βάραγαν κι όλας). Οι άνθρωποι στο τέλος έκαναν το καλύτερο για την Λέηλα, την έδωσαν σε εσένα. Αν αδιαφορούσαν τελείως θα την έδιναν στην φιλοζωική, ή θα την είχαν ακόμη δεμένη στο μπαλκόνι.

Κάθε μέρα έβγαινε βόλτες και συν της άλλης, είναι "γερό σκαρί", δεν έχει κανένα πρόβλημα. Δεν φοβάται τους ανθρώπους και ούτε τα ζώα (λίγο κοινωνικοποίηση θέλει με σκύλους αυτό είναι όλο). Εσένα σε φοβάται λίγο, όταν φωνάζεις και πλησιάζεις απότομα (ας είναι για αγκαλίτσες/φιλάκια). Δεν σε ξέρει καλά ακόμη. Μίλα χαμηλόφωνα και δώσε της χρόνο να σε αγαπήσει.
Χ Α Λ Α Ρ Ω Σ Ε.

Β) Και να ΕΙΧΕ πρόβλημα, θα έπρεπε να το ΞΕΧΑΣΕΙΣ, έτσι ώστε να το ξεχάσει κι εκείνη. Με το να φαντασιώνεσαι διάφορα (πως το έσωσες το ζώο από βασανηστήρια κλπ) θα το ΚΑΝΕΙΣ προβληματικό, γιατί θα το λυπάσαι συνεχώς.
Σταμάτα να το λυπάσαι. Δεν θα σου βγει σε καλό.

Γ) Η Χόουπ θα της σπάει τα νεύρα εννίωτε, γιατί είναι 8 μηνών και έχει πολύ παραπάνω όρεξη για παιχνίδια. Αυτός είναι ο λόγος που ΔΕΝ θα πρέπει να της βάζεις μαζί στο πάρκο. Αν τις σπάσει τα νεύρα και δεν μπορεί να φύγει, τι θα κάνει; Θα επιτεθεί στην Χόουπ. Σε μερικούς μήνες θα καταλάβεις από μόνη σου πότε θα μπορείς να το δοκιμάσεις. Αλλά σε μερικούς μήνες, δεν θα χρειάζεται το πάρκο ούτε η Χόουπ.... άρα Χ Α Λ Α Ρ Ω Σ Ε.

Τα πας τέλεια. Όλα είναι σε καλό δρόμο. Μην αγχώνεσαι και δώσε χρόνο σε όλη την οικογένεια να βρει τις ισορροπίες της. Άφηνε της σκύλες να τα βρούν από μόνες τους, αλλά μην επιτρέπεις να κουράζεται η μία ή η άλλη (χώριζέ τες ανά διαστήματα να τρώνε/κοιμούνται/ηρεμούν).
 
Last edited:


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Αφού η υιοθεσία έγινε, θα κλείσει και το συγκεκριμένο νήμα.

Για τα υπόλοιπα θέματα ή απορίες που μπορεί να προκύψουν μπορείτε να ανοίξετε νέο νήμα στις ανάλογες ενότητες του φόρουμ.

Ευχαριστούμε πολύ!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.944
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel