Dante Di Caneguardiano aka Cargo- Bullmastiff


Status
Κλειδωμένο θέμα

-eleni-

Well-Known Member
18 Απριλίου 2011
433
2
Athens,Kalli8ea
Κιμωνα,:eek:τι ευχαριστη εκπληξη ηταν αυτη.....!!!?? Καλως ηρθες!!!! :) καταρχας να πω οτι ο μικρος ειναι ενας κουκλος!!! απορω πως αντεχει τη διαιτα τοσο καιρο !!! (θα βλεπει στον υπνο του μπριζολες!!!!!!):D
θα βρεθουμε απο την αλλη εβδομαδα γιατι τωρα ειμαστε εκτος, και να πω και πως το Ivanακι μου δεν εκανε τιποτα εκεινη τη μερα που του την επεσε ο δικος σου.........!!! ουτε την κουταβινα πειραζε.....το ψυχακι μου απλα πηγαινε προς το μερος του κι αυτος του εκανε κανονικο ντου........!!!! ντροπη του που φερθηκε ετσι στο φιλαρακι του......:shake:
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Κιμωνα,:eek:τι ευχαριστη εκπληξη ηταν αυτη.....!!!?? Καλως ηρθες!!!! :) καταρχας να πω οτι ο μικρος ειναι ενας κουκλος!!! απορω πως αντεχει τη διαιτα τοσο καιρο !!! (θα βλεπει στον υπνο του μπριζολες!!!!!!):D
θα βρεθουμε απο την αλλη εβδομαδα γιατι τωρα ειμαστε εκτος, και να πω και πως το Ivanακι μου δεν εκανε τιποτα εκεινη τη μερα που του την επεσε ο δικος σου.........!!! ουτε την κουταβινα πειραζε.....το ψυχακι μου απλα πηγαινε προς το μερος του κι αυτος του εκανε κανονικο ντου........!!!! ντροπη του που φερθηκε ετσι στο φιλαρακι του......:shake:
γεια σου ελενίτσααααα....Εκπληξούλα ;) ;) :p ,,,xmmm ώστε αφού το ιβανάκι δεν εκανε απολύτως τίποτα τι τον χάλασε και τι το ενόχλησε τον μικρό ποτέ δε θα το πάρω πρέφα γιατί έτυχε και έκατσε εκείνη τη στιγμή και ήμουν off απ τη φάση!! Εννοείται ντροπή του που φέρθηκε έτσι στο φιλαρακι του γι αυτο και εγώ τον διόρθωσα .. :)...Kάποιος που να είδε όοοοοοοολο το σενάριο, Εγώ ήμουν πλάτη και δε θυμόμουν με ποιον μίλαγα....Που θα πάει θα το εξυχνιάσουμε :p :p......Πως αντέχει τη δίαιτα?? Απλά εδώ και μήνες είναι με τη μύτη κάτω σα σκούπα της Delongi και ρουφάει ότι ρουφιέται μπας και χορτάσει!!!!!! Δεν πειράζει άστον έτσι για κάνα ενάμυσι χρόνο ακόμα γιατί αν του έδινα όλη την ημερίσια συνιστώσα ποσότητα ούτε και εγώ μπορώ να φανταστώ που είμασταν τώρα γιατί έχει την τάση να ''φορτώνει''...οπότε αυτό είναι καθαρά σε μένα αν θα τον φορτώσω ή θα τον κλατάρω ή θα τον κρατήσω !!!! Προσωπικά τώτα και οφείλω και πρέπει να τον κρατήσω πολύ πολύ πίσω απ ότι θα ήθελε κάποιο άλλο κουτάβι!!!!!
 


-eleni-

Well-Known Member
18 Απριλίου 2011
433
2
Athens,Kalli8ea
το εχει δει ο Χρηστος ολο το σκηνικο απο την αρχη....θα στο περιγραψει να σου πει ακριβως τι εγινε τοτε.....!!!!! (εχεις και χαιρετησματα)!!!
ωστε σκουπακι ο μικρος εεε???? τα καλα τα δικα μας!!!!!!!!!!!! εμεις πλεον στην κουζινα δε βλεπουμε ουτε ενα ψιχουλακι κατω στο πατωμα....!!! με ξεκουραζει κι απο το σκουπισμα!!!!!!!!!!!:p:D:p:D
 


tangerin

Well-Known Member
25 Μαϊου 2008
741
1
Αν Ιβάν είναι το pekingese.......σίγουρα κάτι του έκανε.
Τα pekingese έχουν το μαγικό χάρισμα να ΔΕΊΧΝΟΥΝ ότι ποτε δεν έκαναν τίποτα!!!:D:D:D
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Αν Ιβάν είναι το pekingese.......σίγουρα κάτι του έκανε.
Τα pekingese έχουν το μαγικό χάρισμα να ΔΕΊΧΝΟΥΝ ότι ποτε δεν έκαναν τίποτα!!!:D:D:D
χαχαχαχαχαχχαχαχα...Δεν έχω ιδεά από Pekingese...Aς πάρουν θέση οι ειδικότατοι επί του θέματος!! Εγώ δηλώνω παντελώς ΑΣΧΕΤΟΣ με τη φυλη :D :D :D
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Από την ηλικία των 5 μηνών σε συνενόηση ΠΑΝΤΑ με τον εκτροφέα μου αλλά και με κτηνιάτρους του χορηγώ αυτό το συμπλήρωμα Γλουκοζαμίνης και χονδρο'ι'τίνης!!!!!


By kimonas29 at 2011-10-02

Aνάλυση Συστατικών

Two (2) Tablets Provide:

Shelfish-Free Glucosamine Hydrochloride - 1500mg
Providing:
Glucosamine - 1245mg
Chondroitin Sulfate Sodium - 1200mg (providing approx. 90 mg sodium)
MSM (as methylsulfonylmethane) - 700mg

Y.Γ 1 ( Στην προνομιακότατη τιμή των 67 ευρώ από Ελληνικότατο φαρμακείο) :D :D

Προσφάτως ξεκίνησα να του χορηγώ το ίδιο στην ουσία συμπλήρωμα της ίδιας εταιρίας από μια λίγο πιο διαφορετική σειρά, πιο πλήρες -δηλαδή με 3-4 συστατικά παραπάνω- , όχι όμως τόσο ''δυνατό'' και βαρύ όσο το πρώτο. Αλλά μπορείς εξίσου να το κάνεις και αυτό ''δυνατό'' αν αντί για 2 ταμπλέτες χορηγήσεις 3 όπως αναγράφει και στη συσκευασία, εν αντιθέση με το πρώτο που θέλει 2...Εξ ΄ου και το EXTRA STRENGTH!!!! Το δεύτερο είναι μεν λίγο πιο πλήρες σαν συμπλήρωμα αλλά και τα 2 ειναι SUPER και κορυφαία , και γενικά μαζί με αυτό: http://www.amazon.com/Cosequin-Equine-Optimized-1400-Container/dp/B001CCZP6Y , είναι ότι καλύτερο υπάρχει στο θέμα συμπληρωμάτων γλουκοζαμίνης και χονδροιτίνης!!! Ναι, έχουν τσιμπημένες τιμές σε σχέση με άλλα συμπληρωματα αλλά επίσης είναι κατα πολύ ανώτερα από πολλά πολλά άλλα..... Η Solgar εδώ ελλάδα πουλάει ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ το τομάρι της και φυσικά δεν αξίζει, οπότε , μονόδρομος είναι να το φέρει κάποιος από Αμερική... Αυτό πλέον χορηγώ και θα χορηγώ του μικρού:


By kimonas29 at 2011-10-02

Ανάλυση Συστατικών

Serving Size 3 Tablets

Calories - 15
Total Carbohydrate - 2g < 1%
Dietary Fiber - 1g, 4%
Sodium - 125mg, 5%
Shelfish-Free Glucosamine Hydrochloride - 1500mg
Sodium Chondroitin Sulfate - 1200mg
MSM (as methylsulfonylmethane) - 1500mg
BioCell Collagen Type II - 300mg
Hydrolyzed Collagen Type II - 180mg
Chondroitin Sulfate - 60mg
Hyaluronic Acid - 30mg

Y.Γ 2 (Αυτό το συμπλήρωμα μπορεί να το προμηθευτεί κανείς από Αμερική στην τιμή των 50 ευρώ, όταν εδώ Ελλάδα έχει περί τα 120 ευρώ :D :D)......

Spot the difference..;) :)
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Γεια σου ρε Κιμωνα με τα ωραια σου.
Που εισαι , εχεις να τελειωσεις την παρουσιαση μαστιφ.:D
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Γεια σου ρε Κιμωνα με τα ωραια σου.
Που εισαι , εχεις να τελειωσεις την παρουσιαση μαστιφ.:D
Αυτή η παρουσίαση ΕΝΝΟΕΪΤΑΙ πως θα συνεχιστεί αδερφέ μου Νάσσο με τον Θ Ε Ο Fidel :D :D :D.......Σύντομα θα την προχωρήσω, το βιβλίο δεν είναι μικρό, θα πάρει καιρό μέχρι να ολοκληρωθεί!!!! :D :D :D.....Βασικά πολύ σύντομα θα την προχωρήσω....;) ;)
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι

By kimonas29 at 2011-10-03

kimonas :D
Ouda - Pouf - Cargo - Fedra - Neda

Μία φώτο με την αγαπημένη μου Newfo-οικογένεια με τις 4 κούκλες στο Newfoχωριό :D :D.... Δυστυχώς καθόμουν πάνω στον Cargo -για να τον καταφέρω ΜΠΑΣ και κάτσει- γιατί περικυκλωνόταν από τις 4 κούκλες -ΑΣΥΜΑΖΕΥΤΟΣ εκείνη τη μέρα-:D..Τεράστιος πειρασμός με τέτοιες αιθέριες υπάρξεις, σε κάποια φάση αφού ξεχείλησε το ποτήρι :p είπε να σηκωθεί -με μένα μαζί λες και ήμουν βαμβάκι :p- να πάει να κάνει flert , και στις 4 :p (στη φώτο ο μικρός ήταν μόλις 10 μηνών)
 






kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Δυστυχώς ή ευτυχώς ΔΕΝ ξέρω :p :p... αλλά επειδή έχει καρμπόν το κεφάλι του πατέρα του (σε θέμα χαρακτηριστικών και μορφολογίας, λες και τον έφτυσε στο στόμα είναι :D -πιο σωστό όμως συνολικά κεφάλι-), αν ολοκληρωθεί στα 3-3,5 χρόνια που τον περιμένουμε και τελικά δούμε αυτό που περιμένουμε -αλλά πολυ πιθανόν και όχι :) :) ;)- ..Nαι τότε θα είναι πραγματικά ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΕΦΑΛΑΣ!!! Το χω ξαναπεί , ότι bullmastiff είδα μετά τον μπαμπα του Cargo ''Junior'' και ήταν αλλά και μου έμοιαζε σαν.,....κουτάβι!!!!! Ο μπαμπας του Cargo δεν είναι ότι είχε ΤΕΛΕΙΩΣ εκτος προτύπου διαστάσεις...Ούτε καν!! Ο μπαμπάς του Cargo ήταν 69cm και περίπου 63-64kg , όντως ένα πολύ μεγάλο bullmastiff , αλλά σε πολλά bullmastiff παρατηρείται το εξής φαινόμενο... Μπορεί να δεις BM 50 κιλά και να μοιάζει λες και είναι 60 και το αντίστροφο!!!!! Επίσης μπορεί να δείς ένα ΒΜ σε μια φοτο πχ 65cm και 55kg και να μοιάζει με ΥΠΕΡΜΑΣΤΙΦ,,,,(μπορώ να σου πω πολλάαα ακόμα γι αυτό)...Πίσω στο θέμα....
Με τον πατέρα του Cargo συμβαίνει το εξής, έχει ένα στέρνο σαν το δικό μου -ή μάλλον σαν την πλάτη μου- και ένα κεφαλί όσο ανοιχτό είναι πάλι το στερνο μου λιγο μικρότερο όμως!!!!!! Μιλάμε για μία διάνυξη και ένα εύρος ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ διαστάσεων.......Δεν το ξαναείδα αυτό το πραμα σε σκύλο πουθενά μπορεί σε νέας γης ή ..μαστιφ!!!!!! Εκτροφεις με κορυφαία σκυλιά του εξωτερικού για τον πατέρα του Cargo λένε γενικα ότι έχει SUPER SUPER FRONT, GREAT BONE and HEAD (τα υπόλοιπα δε νεχουν σημασία μιας και μιλάμε για...κεφάλες)....Αυτός ο σκύλος και ειδικά που τον έχει πατέρα ο δικός μου (που τελικά είναι και φτυστός - τύχη ε??-) ήταν μου με κανε να χάσω τη μπαλα....Σου στέλνω πμ να δεις κάτι............Στο μεταξύ παρατήρεισε τον πατέρα του Cargo αν σου είχε διαφύγει......................;) ;)
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Κάργα Οff-topic (και ζητώ προκαταβολικά συγνώμη...Admin μου :) :) )

Ένα bullmastiff που πολυ νομίζουν ότι είναι ΚΑΙ τεράστιο αλλά και ψηλό και ογκώδες....-Άτιμη προοπτική και τεχνική των φώτο για να τα βγάζουν όλα να φαίνονται τεράστια ενώ δεν είναι-.....;) ;).... O Adonis απ το bullstock..Eκτός του ότι ειναι στα δικά μου μάτια (και όχι μόνο) ένα χάλι από πάνω έως κάτω αλλά ναι με κορυφαία και τρομερή κίνηση είναι μικρόσωμος γενικά σαν σκυλός!! Τον έχω δει σε ένα σωρό εκθέσεις και πάντα απορώ γιατί το εκτροφείο του τον πλασάρει τεράστιο και super-duper ενώ απλά δεν είναι......Άλλο τρικ που πολύ το βλέπουν αλλά ΔΕΝ το καταλαβαίνουν είναι το εξής....Μικρόσωμος-η και κοντος-η hanlder ;) ;).....¨Οτι bullmastiff και να του κοτσάρεις δίπλα στο στοίβο ή σε φωτογράφηση φένεται Μαστιφ...........Οπότε καλό ειναι μερικοί να μην...ψαρώνουμε αμέσως με το μέγεθος, παίζουν πολλά ;)....Θα μιλησω απο προσωπική μου εμπειρία και φωτοφραφίες.... Έχω βγει σε αρκετές φώτο με το σκύλο μου -είμαι στο ύψος 1.92- και δείχνει κανονικά σαν bullmastiff 'οπως πρέπει , και αντοίστιχα έχω δώσει τον σκύλο μου να βγει ΑΚΡΙΒΩΣ στην ίδια φωτο , στο ιδιο μέρος, στην ίδια γωνία λήψης απλά με πιο μικρόσωμο-η και κοντό-η χειριστή (για τη φώτο) που ήταν απο 180 ύψος και κάτω μέχρι 170....Όσο το ύψος του χειρηστή κόντεναι το σκυλι έδειχνε ολοένα και πιο τέρας αφου σε κάποια φάση έλεγα μαστιφ εχω????χαχαχαχαχαχαχα.......Oπότε πριν ψαρώσουμε με φώτο ας σκεφτούμε και ο χειριστής που δείχνει το σκύλο πόσο ύψος-όγκο έχει!!!!! Γενικά είναι καλό τρικ ο μικρόσωμος χειρηστής με κάποια μεγαλόσωμη φυλή.....Στα μάτια ενός κριτή η γενικα θα μπορούσε να είναι πολύ φαντεζί και εντυπωσιακό..........Είναι ανάλογα τα μεγέθη πάντα.... Λογικό είναι δίπλα σε μια μικρόσωμη γυναίκα 160-165-170 ένα bullmastiff να φανεί ΤΑΝΚ.....Πάλι όμως το ίιιιιιδιο bullmastiff επακριβώς δίπλα σε έναν άνθρωπο 2 μέτρων δε θα φανεί,,,,,,σκυλάκι????? Λογικότατη πιστεύω είναι σαν σκέψη.....ε??? :)
 






kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Μέσα απ αυτό το videο, θα προσπαθήσω, όσο μπορώ, να δώσω λίγο σάρκα και οστά σε ένα απόσπασμα, απ' την ''ιστορία'' του bullmastiff λίγο-πολύ γνωστό.........:) ;)
.......................Σιωπή,μάτια αδιαπέραστα που κοιτάζουν βουβά τα αλλα μάτια."Εδώ μπροστά μου" μεταβιβάζει την σκέψη του το Bullmastiff στον άγνωστο "υπάρχει μια νοητή γραμμή.Εγώ δεν θα μετακινηθώ,Εσύ δεν θα την περάσεις".Το ρυτιδωμένο πρόσωπο του σκύλου είναι ανέκφραστο,το βλέμμα δεν μπορείς να το ζυγιάσεις...ούτε απειλητικό, ούτε φιλικο. Αδιόρατα ανησυχητικό. Σοβαρό. Χωρις κακία, αλλά υποβλητικό. Αγαθοποποιό: μετατρέπει ως δια μαγείας τις προθέσεις όσων βρίσκονται απέναντι του,σε αγνότατες και ειρηνικές. Άν σου είχε περάσει η σκέψη να το δοκιμάσεις,την αποδιώχνεις πολύ γρήγορα. Οι τρίχες στον αυχένα του δεν έχουν σηκωθεί καν,το κεφάλι δεν έχει χαμηλώσει, η ουρά ειναι ήρεμη. Αλλάζεις γνώμη. Προχωράς στο δρόμο σου. Αν ήταν νύχτα, δεν θα τον είχες δει καν......

http://www.youtube.com/watch?v=kyE3sRLNPik

Στο βίντεο ΦΥΣΙΚΑ και δεν είναι όρθιος, γιατί ειναι στον 3ο όροφο και έχει πανοραμικότατη θέα πολλών εκατοντάδων τετραγωνικών μέτρων, οπότε σαν γνήσιο bullmastiff, ποτέ ΔΕΝ κάνει κάτι το οποίο ΔΕΝ χρειάζεται, :D :D και στην προκειμένη κάνει watching σε θέση ''κάτω'' :D..Όχι ΔΕΝ τεμπελιάζει αλλά ξέρει ότι έτσι και πάλι έχει την ίδια πανοραμική άποψη του χώρου του, οπότε γιατί να σηκωθεί??? ;) :p !! Τι κοιτάει τόσο επίμονα όμως??????? Σε απόσταση 200-250 μέτρων είναι ένας έγχρωμος πωλητής λουλουδιών ο οποίος ειναι παράλληλα ΚΑΙ καθαριστής τζαμιών στα φανάρια, και πηγαίνει σε κάθετη γραμμή απο μας πάνω-κάτω πολλές ώρες, στην παιδική χαρά που είναι ακριβώς κάτω απ το μπαλκόνι μας έχει παιδάκια και μωράκια τα οποία παίζουν και είναι σε πολύ όμορφες στιγμές με τους γονείς τους.....

Υ.Γ : Ο Cargo έχει πάθος με τα μωράκια και τα παιδάκια κάθε ηλικίας, σε σημείο που στο δρόμο όταν δει καροτσάκι με μπέμπη-μπέμπα αν δεν εχω το νου και περνάμε από κοντά χώνει ''σφαιράτος'' την κεφάλα του στο καρότσι να προλάβει να ρίξει έστω μια γλυψιά και να κάνει έστω και μια αγαπουλιά και συνηθως οι γονείς είναι λίγο πριν το έφραγμα ή πολλαπλό εγγεφαλικό μέχρι να τους πώ ότι είναι κουτάβι :p και ότι τα bullmastiff λατρεύουν τα παιδιά και είναι οι τέλειοι φίλοι και σύντροφοι τους, γιατί ο κερατάς με προλαβαίνει :D

......Οπότε, καρφώνει τον πωλητή στο απέναντι πεζοδρόμιο (πολύ μακριά απο εμάς) και προφανώς σκέφτεται αν τα μωράκια από κάτω είναι ασφαλή ή αν θα κινδυνέψουν απ τον πωλητή ..Περιττό να σας πώ ότι όλο αυτό γινόταν ακριβώς για 2ώρες και ο μικρός ήταν εκεί ΑΚΙΝΗΤΟΣ και δεν κουνήθηκε ούτε πόντο απ τον ''στόχο'' του!!!!!!! To video δεν είναι τίποτα το σπουδαίο ίσως να είναι και ανάξιο προβολής απλά πιστεύω ότι έστω σε μικρό ποσοστό, μπορεί και πολύ μικρό, ζωντανεύει για μερικά δευτερόλεπτα αυτο το ιστορικό απόσπασμα..................
 


Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
λες να ειναι αυτος ο βασιλιας στα βασιλικα κτιματα?? :D :D ενας κουκλος ειναι. βρεε συ τι υψος εχει πολυ μεγαλος φαινεται. μην γελασεται οι υπολιποι δεν εχω δει ποτε μου bullmastif απο κοντα
 






kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Koίτα, θεωρητικά οι αρσενικοί στους 12 μήνες σταματάνε να ψηλώνουν. Έχουν υπάρξει όμως bullmastiff που συνέχισαν να ψηλώνουν μέχρι τους 18 μήνες (ένας απ' τους παππούδες του Cargo παραδείγματος χάρην), επίσης έχουν υπάρξει bullmastiff τα οποία συνέχισαν να ψηλώνουν μέχρι ΚΑΙ τους 24 (πιο αργά εννοείται , αλλά ψήλωναν) και απ την άλλη έχουν υπαρξει και bullmastiff που αναπτύσσονταν σφαιράτοι στον παράγοντα του ύψους, αλλά έκοψαν απότομα ΚΑΙ τελείως στους 9 με 10 μήνες και έμειναν ''εκεί''. Γενικά ο Cargo, απότομο μπαμ ανάπτυξης ΔΕΝ έκανε ποτέ όπως κάνουν πάρα πολλά bullmastiff, πήγαινε πολύ πολύ αργά και σταθερά αλλά απ την άλλη ήταν πάντα μεγάλο και βαρύ κουτάβι....
Τώρα με σιγουριά δε μπορω δυστυχώς :( :( να σου πω τίποτα, γιατί εκεί που περιμέναμε ότι θα βγεί ΣΙΓΟΥΡΑ λίιιιιιιιγο πιο κοντός ή ίδιος (στην καλύτερη) με το μπαμπά του (ΤΟ ΘΕΟ ΜΟΥ :D) τώρα είναι πιο ψηλός απ' αυτόν :p :p.....Οπότε θα δω το ρυθμό του μέχρι τους 18 μήνες γιατί και εγώ δεν έχω ιδέα τι και πως και θα ενημερώνω ενδιάμεσα εννοείται!!!!!!!!!!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.933
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95