H Σύλβια η γαλλίδα


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Aυτή ειναι η έκφραση που έχει το βράδυ όταν κάθομαι στον υπολογιστή. Καθεται δίπλα και κοιτάει. Καμια φορά αναρωτιέμαι αν θέλει να προσθέσει και αυτη κάτι σε όσα γραφω!:p


 
Last edited:


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Επίσης μετράει τις μπουκιές μας ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ και ξερογλυφεται . το μισω...


 
Last edited:


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Και τέλος(νομιζω οτι την ειχα ανεβασει αυτη τη φωτογραφια) οταν είχε ψευδοκύηση και ντάντευε και "θηλαζε" ολα αυτα τα μπουκάλια. Και μια αλοιφη για τη μεση. και το τηλεκοντρολ της τηλεορασης.


 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Θεά!!! Το υφος της οσο ξερογλύφεται ειναι ολα τα λεφτά. ΝΤΡΟΠΗ σου που αντιστεκεσαι (η σελιν που ειναι μπασμένη, ανετα κανεις οτι δεν την βλέπεις...)

Πολύ νερό πινετε!!! Μπράβο!
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Θεά!!! Το υφος της οσο ξερογλύφεται ειναι ολα τα λεφτά. ΝΤΡΟΠΗ σου που αντιστεκεσαι (η σελιν που ειναι μπασμένη, ανετα κανεις οτι δεν την βλέπεις...)

Πολύ νερό πινετε!!! Μπράβο!
Να την δείς οταν μυρίζει κανα φαι και κλεινει τα μάτια απο απολαυση...Δεν έχει αρπάξει ποτε τιποτα εκτος απο μια φορα που ψήναμε κάστανα και τα ειχαμε αφησει στο τραπέζι (καθαρισμένα) και άρπαξε καμια δεκαρια στα μουλωχτα.

Τα μπουκάλια τα ειχε κλεψει απο τη σακκουλα για ανακυκλωση. Δεν ειναι πολυ οικολογα
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Να την δείς οταν μυρίζει κανα φαι και κλεινει τα μάτια απο απολαυση...Δεν έχει αρπάξει ποτε τιποτα εκτος απο μια φορα που ψήναμε κάστανα και τα ειχαμε αφησει στο τραπέζι (καθαρισμένα) και άρπαξε καμια δεκαρια στα μουλωχτα.

Τα μπουκάλια τα ειχε κλεψει απο τη σακκουλα για ανακυκλωση. Δεν ειναι πολυ οικολογα
Ντροπη για την ανατροφή που της εχετε δώσει... αυτό εχω μόνο να πω!
Γλαρώνει με την ηδονή της σκέψης του φαγητού? Α ειναι πολύυυυυυυυ μπροστά!
Η δικιά μου δεν ασχολειται καν με εμενα οταν τρώω γιατι ξέρει οτι δεν "βλεπω", παει στη μανα μου ομως που θα τη μπουκώσει στα μεζεδάκια που θα ρίχνει δηθεν κρυφα, οσο εγώ ριχνω καντηλια!
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Και όμως, κανεις δεν της έμαθε ποτε να μην αρπάζει φαγητο απο το τραπέζι.
Σεβεται αυτον τον χωρο? Δεν μπορω να καταλαβω γιατι, ενω ειναι τοσο λιχουδα, δεν ορμαει σε ο'τι βρει! ειναι πολυ περίεργο.
Για πειραμα της εχω αφήσει πιτσα (εκει να δεις πως "ταξιδευει"...:p) και οταν την ξαναειδα, δεν το ειχε κουνησει ρουπι απο το τραπεζι, κοιτουσε το φαι αλλα δεν το ειχε πειραξει!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Και όμως, κανεις δεν της έμαθε ποτε να μην αρπάζει φαγητο απο το τραπέζι.
Σεβεται αυτον τον χωρο? Δεν μπορω να καταλαβω γιατι, ενω ειναι τοσο λιχουδα, δεν ορμαει σε ο'τι βρει! ειναι πολυ περίεργο.
Για πειραμα της εχω αφήσει πιτσα (εκει να δεις πως "ταξιδευει"...:p) και οταν την ξαναειδα, δεν το ειχε κουνησει ρουπι απο το τραπεζι, κοιτουσε το φαι αλλα δεν το ειχε πειραξει!
το υπνώτιζε να μπει μόνο του στο στόμα της!
 






dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Super κούκλα η δεσποινίς μπουκομετρητής!!! :p :p (και αυτή με τα μπουκάλια - δεν παίζετεεεεεεεεεεεεεε) Φτου, φτου, φτου, να την χαίρεστε!
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Σας ευχαριστούμε! Ειναι ένας μικρός κλόουν η Σύλβια. Μόνο οι εκφράσεις που παίρνει όλη την ώρα και ο τρόπος που προσπαθεί να επικοινωνησει με κάτι φωνούλες με ανθρωπους, σε κανουν να γελάς πολυ. Θα προσπαθήσω να τραβήξω βίντεο όταν "μιλαει", ειναι πολύ ενδιαφέρον που μιμείται την ανθρωπινη φωνη.
Ειναι σχέση ζωης αυτη η μικρή πορδή. Ειναι πιστεύω απο αυτα τα πλάσματα που παραείναι καλα για να ειναι με ανθρώπους...
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Αχ μωρέ... ΠΟΣΟ σε καταλαβαίνω! (και εγώ και πολλοί από εμάς εδώ, είμαι σίγουρη!) Η αγάπη που βιώνουμε με αυτά τα πλάσματα και η επικοινωνία που αναπτύσσεται μεταξύ μας είναι μοναδική.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Σας ευχαριστούμε! Ειναι ένας μικρός κλόουν η Σύλβια. Μόνο οι εκφράσεις που παίρνει όλη την ώρα και ο τρόπος που προσπαθεί να επικοινωνησει με κάτι φωνούλες με ανθρωπους, σε κανουν να γελάς πολυ. Θα προσπαθήσω να τραβήξω βίντεο όταν "μιλαει", ειναι πολύ ενδιαφέρον που μιμείται την ανθρωπινη φωνη.
Ειναι σχέση ζωης αυτη η μικρή πορδή. Ειναι πιστεύω απο αυτα τα πλάσματα που παραείναι καλα για να ειναι με ανθρώπους...

Απαππααα ουτε κουβέντα τετοια για τα γαλλικά!!! :p
 
  • Like
Reactions: d-friend


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Απαππααα ουτε κουβέντα τετοια για τα γαλλικά!!! :p
Οταν τις "αμολάει" δεν αντέχει ουτε η ιδια τη μυρωδια τους και σηκώνεται και πάει παραδίπλα...
Τσουζουν τα ρουθούνια απο την τοξικότητα.
Καμιά φορα επίσης τρομάζει απο το προυτ μάλλον, και αρχίζει και γαυγίζει στον ποπο της με τσατίλα!
Συνήθως όμως ειναι στη φάση "περπατώ και κλάνω, δυο δουλίτσες κανω...". Σε κάθε βήμα φεύγει και απο μια!
 
  • Like
Reactions: d-friend




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Οταν τις "αμολάει" δεν αντέχει ουτε η ιδια τη μυρωδια τους και σηκώνεται και πάει παραδίπλα...
Τσουζουν τα ρουθούνια απο την τοξικότητα.
Καμιά φορα επίσης τρομάζει απο το προυτ μάλλον, και αρχίζει και γαυγίζει στον ποπο της με τσατίλα!
Συνήθως όμως ειναι στη φάση "περπατώ και κλάνω, δυο δουλίτσες κανω...". Σε κάθε βήμα φεύγει και απο μια!
Εκλαψα από τα γέλια με αυτο το ποστ!!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Μήπως ταίζεις κάτι που επιδεινώνει την κλανιάρικη φύση των γαλλικών; Χαχαχχααα!
 




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Μήπως ταίζεις κάτι που επιδεινώνει την κλανιάρικη φύση των γαλλικών; Χαχαχχααα!
Τον τελευταιο καιρο δινω barf και κάποιες φορές συμπληρωματικα ξηρά και φαίνεται να έχει διορθωθει κάπως το θέμα. Εχω την εντύπωση όμως οτι το σολωμέλαιο που άρχισα να της δίνω μια εβδομάδα πριν, μα επανέφερε πάλι στο προηγούμενο στάδιο των αερίων...Μάλλον την πειράζει οπότε θα το αφαιρέσω.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95