H Σύλβια η γαλλίδα


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Τι παθαίνεις στα καλά καθούμενα...
Και η vrmode που ταΐζει μπαρφ νομίζω ότι έλεγε ότι κόβει το κρέας σε μπουκιές γιατί και τα δικά της γαλλάκια βάζουν ότι χωράει στο στόμο τους.
Συλβόσκυλο ευτυχώς που δεν έχασες την ψυχραιμία σου!
Τώρα πώς είναι;

Μετά από αυτά φαντάζομαι βέβαια ότι κόπηκε η δική σου όρεξη.
Είδες που η Σύλβα φροντίζει τη διατροφή σου! ;-)
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Καλά ειναι τώρα το συλβόσκυλο
εγώ δεν ειμαι καλα! την κοιτάω κάθε 3 λεπτά αν ανασαίνει, φοβία θα μου μείνει το σημερινό σκηνικο.:rolleyes:
Η λαιμαργία της έχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενο, τα χλαπακιάζει όλα! Είμαι πεποισμένη οτι αυτος ο σκύλος υπάρχει μόνο για να τρώει!


Χολυγουντ-Δήμητρα, σε κάτι τέτοιες σοκαριστηκες στιγμές συνήθως εμφανίζουμε μια ψυχραιμία και αποφασιστηκότητα που μετά όταν σκέφτόμαστε τι συνέβη, απορούμε πως αντιδράσαμε τόσο δυναμικά! ;)
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Το σκυλάκι του άβαταρ μακάρι να ήταν νέο μέλος..
Δυστυχώς λόγω δικιάς μας αμέλειας τότε να την τσιπάρουμε, χάθηκε μια μέρα ενώ επιστρέφαμε απο την καθιερωμένη βόλτα στο βουνό κάθε Σάββατο πρωί.
Δεν βρέθηκε ποτέ παρόλο που κινήσαμε γη και ουρανο να τη βρούμε.maroon.jpg
Ηταν τα γενέθλια της χθες..
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.984
Έλα ρε.. πφφφφ τι παθαίνεις στα καλά του καθουμένου... Άντε ηρέμησε τώρα και μπουκίτσες μπουκίτσες πια στη λαίμαργη!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
τι πάθαμε μόλις τωρα...θα την χάναμε τη συλβια. ακομα τρεμω..

της εβαλα ενα μικρο κομματι κρέας μαγειρεμενο και χωρις κοκκαλο στο πιατο της. Μαγειρευα, και η κακομοίρα το μυριζε και της τρέχανε! Ενταξει σκεφτομαι, ενα μικρο κομματακι δεν θα μας χαλασει και την διατροφη...

Με το που κόβω το κρέας και αφηνω το πιατο κάτω, προχωράω 10 μέτρα, την ακουω να προσπαθει να κάνει εμετο, είχε σκύψει με το κεφάλι προς τα κάτω και έκανε πολύ επίμονα και με μεγάλη ένταση ,εναν πρωτόγνωρο θόρυβο σαν να μην μπορει να πάρει ανάσα!Βλέπω ταυτόχρονα οτι το κομμάτι κρέας απο το πιάτο της είχε γίνει καπνος!
Στην αρχή αγάθεψα, πάγωσα! Δεν ήξερα τι να κάνω...
Πάω απο πάνω της και ο θώρακας της ανεβοκατέβαινε σαν τρελος αλλα το σκυλί παρολη την έντονη προσπάθεια δεν μπορούσε να πάρει ανάσα!
Την πιάνω απο την κοιλιά και με το που την κράτησα, σταμάτησαν να την κρατουν τα πόδια της! Εδώ άρχισα να της φωνάζω σαν τρελή!Δεν ξέρω αν τα σκυλιά λιποθυμουν όπως οι άνθρωποι, αλλα κάτι τέτοιο ένιωσα οτι συνέβη...
Το στέρνο της ήταν πρησμένο και η κοιλιά ρουφηγμένη μέσα.

Προσπάθησα με κοφτές κινήσεις να την πιέσω στο διάφραγμα, όπως θα κάναμε σε έναν άνθρωπο που πνίγεται. Μετά απο 5-6 τέτοιες κινήσεις, άρχισε πάλι να στηρίζεται στα πόδια της. Γλυφότανε για λίγο νευρικά και μετά γύρισε και με κοίταξε μέσα στα ματια το Συλβάκι σαν να μου έλεγε, είμαι καλά τωρα...

Και όλα αυτά επειδή η λαίμαργη Σύλβια, ό,τι χωράει στο στόμα της το κάνει μια χαψια!
Τέτοιο σοκ δεν έχω ξαναζήσει με αυτο το σκυλί, νόμιζα οτι την χάνω έτσι στα καλά καθουμενα.
Πλέον κομμένα όλα τα μεζεδάκια, και θα πρέπει να τρώει πάντα με επίβλεψη!
το χω παθει 2 φορες σε χειροτερη βερσιον:
1 φορά με κομματι φέτα (μπλιαχ) και μια με κομματάκι μικρό... κοτόπουλο.
Και τις δύο ακουσα ενα "λυγμό" και η σελιν να πεφτει στο πλάι με τεντωμένα ποδια και ακαμπτη. Να μην μπορεί να κουνηθει.
Η κοιλιά σφιγμένη και να μην παιρνει ανάσα. Την επιασα από τα πισω πόδια την ανασήκωσα από αυτά ανάποδα και την ζουπηξα στο διαφραγμα! Και επανήλθε αμεσως... εγώ παλι εψαχνα ηρεμιστικά!

ΠΟΤΕ ποτε, δεν αφηνω πλέον ουτε κροκέτα κάτω!
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εμεις το εχουμε ζησει αρκετες φορες αυτο το σκηνικο!

Η Carmen μου πνηγεται παρα πολυ ευκολα ακομα και με τους αφρους που προσπαθει να κανει εμετο, λογο μαλακιας υπερωας ( προ χειρουργειο ακομα χειροτερα)- και εχει λυποθυμησει αρκετες φορες.

Η MonaLisa ειχε μεινει εντελος στον τοπο για αρκετη ωρα ( εκει νομζα πραγματικα, οτι την χανω!) με μια κροκεττα, που της ηρθε αναγουλα, οταν πλακοθηκε καμια ωρα μετα φαγητο με την κοκερινα μας!

Σιγα μην εκοβα να της ταισω "σωστη διατροφη"¨για αυτο! Απλα ειμαστε παντα σε επιφυλακη!
 




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Εγω πρώτη φορά το τυχαίνω αυτο το πράγμα με τη Συλβια. Και με όλους τους σκύλους που εχουν περάσει απο τη ζωη μου γενικότερα! Δεν θα της αλλάξω τη διατροφή ασφαλως, αλλα η γελοια σκεψη να τα βάζω ολα στο μπλέντερ και να τα αλέθω μου πέρασε απο το μυαλο. θα μου φυγει ελπιζω!!
(ειχα γλιτωσει απο μια ακόμα φοβια σχετικά με τη Συλβια δηλαδη...χθες προστέθηκε και η φοβια του πνιγμου της στη μακρια λιστα των φοβιων:confused:)

Γκέλυ τι βιτσια εχει το Νιντζα??
​(και μπλιαχ στην φετα ρε παιδι???εσοκαρισθην!)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Εγω πρώτη φορά το τυχαίνω αυτο το πράγμα με τη Συλβια. Και με όλους τους σκύλους που εχουν περάσει απο τη ζωη μου γενικότερα! Δεν θα της αλλάξω τη διατροφή ασφαλως, αλλα η γελοια σκεψη να τα βάζω ολα στο μπλέντερ και να τα αλέθω μου πέρασε απο το μυαλο. θα μου φυγει ελπιζω!!
(ειχα γλιτωσει απο μια ακόμα φοβια σχετικά με τη Συλβια δηλαδη...χθες προστέθηκε και η φοβια του πνιγμου της στη μακρια λιστα των φοβιων:confused:)

Γκέλυ τι βιτσια εχει το Νιντζα??
​(και μπλιαχ στην φετα ρε παιδι???εσοκαρισθην!)
Μια αιγοπροβεια γλιτσα που βρωμάει ειναι... τζιζους!
(γενικά δεν θελω τυρια)

Ξέρεις τι ειναι να περπατάς και να ακους κρατς από τις πατημένες κροκέτες? Τι ανωμαλια ειναι να τις βγάζει από το μπωλ και να τις αφηνει κατω... δεν το χω καταλάβει πώς προέκυψε
 




ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΑΝΟΣ

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2013
136
6
μυτιληνη
Μια αιγοπροβεια γλιτσα που βρωμάει ειναι... τζιζους!
(γενικά δεν θελω τυρια)

Ξέρεις τι ειναι να περπατάς και να ακους κρατς από τις πατημένες κροκέτες? Τι ανωμαλια ειναι να τις βγάζει από το μπωλ και να τις αφηνει κατω... δεν το χω καταλάβει πώς προέκυψε
Ξερεις τι ειναι να βγαζει απο το μπολ τις πετσες απο το κοτοπουλο (δεν τις τρωει) και να τις περιφερει μεσα στο σπιτι απο δω και απο κει μαζι με τα ζουμια???
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ξερεις τι ειναι να βγαζει απο το μπολ τις πετσες απο το κοτοπουλο (δεν τις τρωει) και να τις περιφερει μεσα στο σπιτι απο δω και απο κει μαζι με τα ζουμια???
ε καλά... εμενα περιφέρει κοκκαλα με αίμα!

Να μην τα αλεθεις Συλβοσκυλο γιατι πρεπει να κρατά τα ουλα της καλά, αν δεν μασάει δεν θα τα γυμνάζει.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
ρε τα σκυλια σας εχουν πρόβλημα!!:D

Εμεις τρώμε τα πάντα, τις κροκέτες τις "εξαυλωνουμε" σε χρονο dt (καμια φορά κλέβουμε και απο αυτές που είναι για τις αδέσποτες γάτες), τις πέτσες κοτόπουλου τις καταπίνουμε αμάσητες απο τη λαιμαργία μας!
Εδω έχουμε φαει κάρβουνο (ναι απο αυτο που αναβουμε το μαγκαλι...) και κλέβουμε απο τα σκουπίδια λεμονόκουπες..
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αααα καρβουνο και εμεις τρωμε... ετσι πηραμε ειδηση τι εγιναν τα κάρβουνα από το σακι στη βεράντα... μαυρισαν τα μουσουδια της!

Η σελ ειναι δυσκολη στο φαι... οταν αρχίσει να απειλειται το μπωλ της ομως να δεις πώς θα φάει.... (θα ερθει και η ωρα αυτη....)
 


ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΑΝΟΣ

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2013
136
6
μυτιληνη
ρε τα σκυλια σας εχουν πρόβλημα!!:D

Εμεις τρώμε τα πάντα, τις κροκέτες τις "εξαυλωνουμε" σε χρονο dt (καμια φορά κλέβουμε και απο αυτές που είναι για τις αδέσποτες γάτες), τις πέτσες κοτόπουλου τις καταπίνουμε αμάσητες απο τη λαιμαργία μας!
Εδω έχουμε φαει κάρβουνο (ναι απο αυτο που αναβουμε το μαγκαλι...) και κλέβουμε απο τα σκουπίδια λεμονόκουπες..
Και μετα λες οτι τα δικα μας σκυλια εχουν προβλημα!!!!χαχαχαχαχαχα!!!!
Παντως μου αρεσει η Συλβια...πρεπει να σου εξαφανιζει καθε βρωμια απο το σπιτι!!Εγω ειμαι με μια σφουγγαριστρα συνεχεια αν σκεφτεις οτι εχουμε και πολλα σαλια....
 


ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΑΝΟΣ

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2013
136
6
μυτιληνη
Αααα καρβουνο και εμεις τρωμε... ετσι πηραμε ειδηση τι εγιναν τα κάρβουνα από το σακι στη βεράντα... μαυρισαν τα μουσουδια της!

Η σελ ειναι δυσκολη στο φαι... οταν αρχίσει να απειλειται το μπωλ της ομως να δεις πώς θα φάει.... (θα ερθει και η ωρα αυτη....)
Δυσκολη ε?Ολες οι αριστοκρατικες κυριες ειναι μιζερες στο φαγητο...
Εμεις τρωμε τα παντα εκτος απο πετσες αλλα λογω μεγεθους γεμιζουμε τοιχους,πατωματα...μετα ακουμπαμε τα σαλια μας οπου βρουμε και η μαμα ολη μερα καθαριζει!!!!
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Ναι αν δεν ειχαμε τις τρίχες της, δεν θα χρειαζοτανε καν σκουπισμα ειμαι σιγουρη. Οτι φαγωσιμο ψιχουλακι πεσει κάτω, το τρωει το χουβερ!Ο'τιδηποτε!!

Γκελυ το φανταστηκα οτι η σελιν ειναι περιεργη με το φαγητο οταν ειδα την φωτο με την τουρτα και τη Σελιν να καθεται χαλαρα στον καναπε. Σε μας αυτο ειναι αδιανοητο!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ναι αν δεν ειχαμε τις τρίχες της, δεν θα χρειαζοτανε καν σκουπισμα ειμαι σιγουρη. Οτι φαγωσιμο ψιχουλακι πεσει κάτω, το τρωει το χουβερ!Ο'τιδηποτε!!

Γκελυ το φανταστηκα οτι η σελιν ειναι περιεργη με το φαγητο οταν ειδα την φωτο με την τουρτα και τη Σελιν να καθεται χαλαρα στον καναπε. Σε μας αυτο ειναι αδιανοητο!
Σου αρκει να σου πω ότι δεν τρώει μπέικον, γαλοπουλα, γυρο, σουβλάκι, ζαμπον, κοτόπουλο? Ναι αν δεν την κάνεις να κυνηγησει κατι, δεν το τρώει ευκολα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU