Kαλησπερα σε ολους-Εnglish Bulldog-SBT


William

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2010
260
13
37
Πειραιας
Μετά απο μια σύντομη αναζήτηση στο google με αφορμή όλα τα παραπάνω βρήκα κάτι
http://yado.eu/eykairia/%CE%A0%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%B1%20Staff%20Diamonds
Η προσωπική μου άποψη είναι πώς απλά διαφημίζεται με αυτο τον τρόπο εύκολα και οικονομικά,αυτό όμως κατα τη γνώμη μου δεν έχει να κάνει με το αν είναι καλός εκτροφέας και αν μεγαλώνει σωστά τα σκυλιά του...Αυτο το κρίνει κανείς αν πάει να δεί πως τα έχει και αν συζητήσει μαζί του..!
Αγαπητη milva γι αυτην ακριβως την διαφημιση μιλουσα παραπανω.Ζητω συγγνωμη αν προσβαλλα καποιον απλα εμενα μου καθησε καπως ασχημα...Ισως και να εχετε δικιο...δυσκολοι καιροι,μειωμενη ενημερωση στα κυνοφιλικα ζητηματα στην Ελλαδα...καθε διαφημιση θεμιτη...

Και παλι συγγνωμη,δεν ηθελα να προσβαλλω την εκτροφεα ουτε την δουλεια της.

Φιλικα,
William.
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Αγαπητη milva γι αυτην ακριβως την διαφημιση μιλουσα παραπανω.Ζητω συγγνωμη αν προσβαλλα καποιον απλα εμενα μου καθησε καπως ασχημα...Ισως και να εχετε δικιο...δυσκολοι καιροι,μειωμενη ενημερωση στα κυνοφιλικα ζητηματα στην Ελλαδα...καθε διαφημιση θεμιτη...

Και παλι συγγνωμη,δεν ηθελα να προσβαλλω την εκτροφεα ουτε την δουλεια της.

Φιλικα,
William.
Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη...καλά κάνεις και το ψάχνεις!Εξάλλου και εγω το ίδιο κάνω και μακάρι να το έψαχναν όλοι!;) Αν θές τη γνώμη μου,τα σταφ τεριε είναι απίστευτα σκυλάκια..και ελπίζω να καταλήξεις σε αυτά!Μίλα με τους εκτροφείς,πήγαινε δες πως και που έχουν τα κουτάβια τους,δες χαρακτήρα γονιών,ρώτα οτι θές!:)
 


William

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2010
260
13
37
Πειραιας
Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη...καλά κάνεις και το ψάχνεις!Εξάλλου και εγω το ίδιο κάνω και μακάρι να το έψαχναν όλοι!;) Αν θές τη γνώμη μου,τα σταφ τεριε είναι απίστευτα σκυλάκια..και ελπίζω να καταλήξεις σε αυτά!Μίλα με τους εκτροφείς,πήγαινε δες πως και που έχουν τα κουτάβια τους,δες χαρακτήρα γονιών,ρώτα οτι θές!:)
Φυσικα αυτο θα κανω αγαπητη milva ! Aπλα περα απ'το εκτροφειο στην Πατρα δεν γνωριζω καποιο αλλο που να εκτρεφει αυτη τη ρατσα...Εσυ γνωριζεις;

Θα ηθελα να επισκεφθω καποιο η να μιλησω με καποιον εκτροφεα SBT,οπως ηδη εχω κανει για τα english bulldogs! :)

Kαποιος ιδιοκτητης SBT στο forum που θα μπορουσε να μας διαφωτισει ισως;
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Κάποια στιγμή εδώ μέσα πάντως "θάβαμε" κάτι bybs κλπ. που βάζουν αγγελίες σε κάτι sites τύπου slando κλπ. Και σκίζαμε τα ιμάτιά μας ότι ο καλός εκτροφέας την έχει κλεισμένη τη γέννα και έχει λίστα αναμονής κοκ... Το λέω για να μην έχουμε "2 μέτρα και 2 σταθμά". ;)
 


William

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2010
260
13
37
Πειραιας
Πάρε τηλ στον ΚΟΕ και ζήτα λίστα απο εκτροφείς για τη φυλή που σε ενδιαφέρει!
http://www.youtube.com/watch?v=3PrVOomGEWw&feature=related
Επειδη σε καποιο παρομοιο θεμα με το δικο μου( στο forum εννοω) καποιος εγραψε οτι επικοινωνησε με τον Κ.Ο.Ε. αλλα δεν βρηκε εκτροφειο SBT...
Καποια αλλα μελη απαντησαν πως γνωριζουν 2 εκτροφεια αλλα δυστυχως δεν κοινωποιησαν τις απαντησεις τους ωστε να ξερω ποια εννοουν...:(
 




William

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2010
260
13
37
Πειραιας
Θα προτιμουσα κουταβι ελληνικης εκτροφης να πω την αληθεια,ωστε να εχω και μια καλη επαφη με τον εκτροφεα για οτι ζητημα προκυψει.Οπως και να το κανουμε ειναι πιο αμεσο.

Δυστυχως δεν εχω τα χρηματα ωστε να ταξιδεψω στο εξωτερικο μια και δυο φορες ωστε να επισκεφθω ευρωπαικα εκτροφεια,γι'αυτο και ψαχνω εκτροφειο εντος συνορων! :)
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Θα προτιμουσα κουταβι ελληνικης εκτροφης να πω την αληθεια,ωστε να εχω και μια καλη επαφη με τον εκτροφεα για οτι ζητημα προκυψει.Οπως και να το κανουμε ειναι πιο αμεσο.

Δυστυχως δεν εχω τα χρηματα ωστε να ταξιδεψω στο εξωτερικο μια και δυο φορες ωστε να επισκεφθω ευρωπαικα εκτροφεια,γι'αυτο και ψαχνω εκτροφειο εντος συνορων! :)
Ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι και εγώ!Επίσης θέλω να δω απο κοντά τους γονείς,το μέρος που μεγαλώνουν τα κουτάβια κλπ.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
H αγγελια οντως και εμενα με ξενισε, ειναι κατωτερη των περιστασεων, και ειναι και ανορθογραφη που να παρει...
Περα απο αυτο, ταξιδεψα(και) σημερα στην Πατρα και ειδα και παλι απο κοντα αυτα που με ενδιαφερουν και ρωτησα και παλι αυτα που με ενδιαφερουν, και ανυπομονω...!
 


William

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2010
260
13
37
Πειραιας
H αγγελια οντως και εμενα με ξενισε, ειναι κατωτερη των περιστασεων, και ειναι και ανορθογραφη που να παρει...
Περα απο αυτο, ταξιδεψα(και) σημερα στην Πατρα και ειδα και παλι απο κοντα αυτα που με ενδιαφερουν και ρωτησα και παλι αυτα που με ενδιαφερουν, και ανυπομονω...!
Πες μας αγαπητε ICE εντυπωσεις αν θες!
Πως ηταν ο χωρος;Τα σκυλακια;
Ποιο το συμπερασμα σου μετα την επισκεψη σου;
Αν θες βεβαια μας λες ! :)
 


jovolis

Member
10 Νοεμβρίου 2010
7
0
πατρα
Αγαπητη milva γι αυτην ακριβως την διαφημιση μιλουσα παραπανω.Ζητω συγγνωμη αν προσβαλλα καποιον απλα εμενα μου καθησε καπως ασχημα...Ισως και να εχετε δικιο...δυσκολοι καιροι,μειωμενη ενημερωση στα κυνοφιλικα ζητηματα στην Ελλαδα...καθε διαφημιση θεμιτη...

Και παλι συγγνωμη,δεν ηθελα να προσβαλλω την εκτροφεα ουτε την δουλεια της.

Φιλικα,
Wil
καλημερα φιλε wiliam.
θελω να ξεκαθαρισω κατι.δεν ειναι προσβολη να λες την γνωμη σου.με ωραιο τροπο οπως πραγματι το εκανες.φυσικα για την διαφιμιση πιστευω οτι δεν ειναι κακο να κανεις.για πολλους και απλους λογους.οσο για την συγκεκριμενη διαφιμιση δεν την αναρτησαμε εμεις.απλα ενας φιλος στην αθηνα ειχε ενημερωθει οτι εχουμε γεννα και απλα θελησε να μας βοηθησει.
να εισαι καλα και ευχομαι να σε γνωρισω απο κοντα
 


William

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2010
260
13
37
Πειραιας
καλημερα φιλε wiliam.
θελω να ξεκαθαρισω κατι.δεν ειναι προσβολη να λες την γνωμη σου.με ωραιο τροπο οπως πραγματι το εκανες.φυσικα για την διαφιμιση πιστευω οτι δεν ειναι κακο να κανεις.για πολλους και απλους λογους.οσο για την συγκεκριμενη διαφιμιση δεν την αναρτησαμε εμεις.απλα ενας φιλος στην αθηνα ειχε ενημερωθει οτι εχουμε γεννα και απλα θελησε να μας βοηθησει.
να εισαι καλα και ευχομαι να σε γνωρισω απο κοντα

Χαιρομαι αγαπητε φιλε που δεν παρεξηγηθηκες! :)

Ελπιζω συντομα να μπορεσω να περασω καποια στιγμη απ'το εκτροφειο σου και να τα πουμε και απο κοντα!
Να'σαι καλα,τα λεμε!

Φιλε jovolis να σε ρωτησω κατι θα ηθελα...

Το irish blue staffordshire bull terrier ειναι διαφορετικη ρατσα απ'το SBT;Αν οχι,εσυ κανεις εκτροφη η γνωριζεις αν υπαρχουν δειγματα στην Ελλαδα;

Ευχαριστω,
William.
 


jovolis

Member
10 Νοεμβρίου 2010
7
0
πατρα
Φιλε jovolis να σε ρωτησω κατι θα ηθελα...

Το irish blue staffordshire bull terrier ειναι διαφορετικη ρατσα απ'το SBT;Αν οχι,εσυ κανεις εκτροφη η γνωριζεις αν υπαρχουν δειγματα στην Ελλαδα;

Ευχαριστω,
William.
γεια χαρα φιλε william.το blue sbt ειναι ενας χρωματισμος που εχουν,οπως τους αλλους χρωματισμους.απο κει και περα ειναι θεμα γουστου.
παντως να ξερεις οτι τα καλυτερα sbt στο κοσμο ειναι σκουροχρωμα.ευχαριστω.
 




William

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2010
260
13
37
Πειραιας
γεια χαρα φιλε william.το blue sbt ειναι ενας χρωματισμος που εχουν,οπως τους αλλους χρωματισμους.απο κει και περα ειναι θεμα γουστου.
παντως να ξερεις οτι τα καλυτερα sbt στο κοσμο ειναι σκουροχρωμα.ευχαριστω.
Τα σκουροχρωμα SBT ειναι καλυτερα ως προς τι;Εννοω τι διαφορες εχουν απο τα ανοιχτοχρωμα;
Μετα απο μια συντομη διαδικτυακη ερευνα ειδα πως τα Irish blue staffordshire bull terrier ειναι λιγο πιο ψηλα και ενεργητικα απο τα κλασσικα SBT,αληθεια ειναι;

Τελος,μου εχουν πει για ακομα ενα εκτροφειο στην Πατρα περα απο το Staff Diamonds.Γνωριζεις ποιο ειναι και αν εχει site;

Ευχαριστω,
William.
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Φιλε jovolis να σε ρωτησω κατι θα ηθελα...

Το irish blue staffordshire bull terrier ειναι διαφορετικη ρατσα απ'το SBT;Αν οχι,εσυ κανεις εκτροφη η γνωριζεις αν υπαρχουν δειγματα στην Ελλαδα;

Ευχαριστω,
William.
Απο οσο γνωριζω υπαρχει ενα ιρλανδεζικο blue στην Ελλαδα, το οποιο το εχει φερει ενα παλικαρι απο την Μ.Βρεταννια που ηταν φοιτητης εκει. Δεν νομιζω να βρεις στην Ελλαδα τετοιο σκυλο αλλα μονο αν κανεις εισαγωγη απο Ιρλανδια, πραγμα που ειναι δυσκολο και ακριβο!

Τωρα δεν γνωριζω ποια ειναι τα καλυτερα ή τα πιο επιθυμητα, αλλα αν δεις απο κοντα blue κολλας!!!
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Τα σκουροχρωμα SBT ειναι καλυτερα ως προς τι;
William.
Μαλλον εννοει οτι τα καλυτερα SBT στον κοσμο ειναι σκουροχρωμα, με την εννοια οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των πρωταθλητων μορφολογιας και χαρακτηρα οπως αυτος ελεγχεται απο τους ειδικους συμφωνα με τα προτυπα της φυλης.
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Μαλλον εννοει οτι τα καλυτερα SBT στον κοσμο ειναι σκουροχρωμα, με την εννοια οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των πρωταθλητων μορφολογιας και χαρακτηρα οπως αυτος ελεγχεται απο τους ειδικους συμφωνα με τα προτυπα της φυλης.
Αυτο εξηγειται γιατι οι εκτροφεις των ιρλανδεζικων ασχολουνται πιο πολυ με σπορ παρα με εκθεσεις μορφολογιας!
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Αυτο εξηγειται γιατι οι εκτροφεις των ιρλανδεζικων ασχολουνται πιο πολυ με σπορ παρα με εκθεσεις μορφολογιας!
Προφανως ετσι πρεπει να ειναι.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU