Me and my dog




reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Αν σου πω ότι σκεφτόμουν ότι δεν ξερω πως είναι ο σκυλος σου @reinmeister2 ; E ανέβασε τότε μια δικιά σου ώστε αν σας δουμε στο δρόμο να αναγνωρισουμε τον σκυλο σου :p :p
το σκεφτομαι...απο την μια θα θεωρηθει οφ τοπικ χωρις την υπαρξη σκυλου,απο την αλλη ομως χαρακτηριζομαι πολλακις σκυλοφατσα,οποτε ισως καλυψουμε το ον τοπικ...:LOL:

θα δω...
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
ειμαι ενας ανθρωπος,που πιανει μυτη και μαλλι οταν βλεπει ψοφιμι
Ξέχασες να αναφέρεις τι πιάνεις όταν βλέπεις παπά. Επίσης, αυτό με το ψοφίμι και το μαλλί πρώτη φορά το ακούω. Τη μύτη λογικό να την πιάσεις, αφού μποχάει..
 
Last edited:




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.560
6.986
Πάντως επειδή κι εγώ το σκέφτηκα πολύυυ πριν εμφανίσω... το ένα μάτι μου και λίγο μαλλί (και @reinmeister2 σε νιώθω, κι εγώ έχω αραιώσει-κόψει τις φώτος του σκυλιού για τον ίδιο λόγο), θα λεγα τουλάχιστον να μπει το θέμα σε μέρος που το βλέπουν μόνο μέλη. Κάτι ψιλά κάνει κι αυτό. Ε; @admin?
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ξέχασες να αναφέρεις τι κάνεις όταν βλέπεις παπά. Επίσης, αυτό με το ψοφίμι και το μαλλί πρώτη φορά το ακούω. Τη μύτη λογικό να την πιάσεις, αφού μποχάει..
Και γω τραβαω τρεις φορες τα μαλλια με το ψοφιο ζωο. Δεν ειναι προληπτικη απλως ακολουθω την οικογενειακη παραδοση. Ετσι εκπαιδευτηκα. Ειναι πια conditioned response.
 




reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Ξέχασες να αναφέρεις τι κάνεις όταν βλέπεις παπά. Επίσης, αυτό με το ψοφίμι και το μαλλί πρώτη φορά το ακούω. Τη μύτη λογικό να την πιάσεις, αφού μποχάει..
ρωτας προληπτικο ανθρωπο ,το σκεπτικο πισω απο τις κινησεις του...χαμενος κοπος φιλε...:LOL:

η επιστημονικη απαντηση ειναι "ετσι μου χε πει η γιαγια μου (θεος σχωρες τη) που ξερε απ αυτα καλα"...
 




reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Και γω τραβαω τρεις φορες τα μαλλια με το ψοφιο ζωο. Δεν ειναι προληπτικη απλως ακολουθω την οικογενειακη παραδοση. Ετσι εκπαιδευτηκα. Ειναι πια conditioned response.
εσυ,απο τουδε και στο εξης,θεωρεισαι αδελφικη μου φιλη...
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Ουτως ή αλλως παλι απο τα σκυλια νομιζω θα αναγνωριζα καποιους απο εσας.
Περα απο τις προσωπικες παρουσιασεις,ειτε επειδη καποιοι δεν εχουν κανει ακομη,ειτε επειδη καποιοι τις εχουν κανει αρκετα παλια και πολλοι νεοι δεν τις εχουν δει,δεν ανοιγετε και ενα ακομα θεμα μονο με τα σκυλια σας ;
 
  • Like
Reactions: LaCat








betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Εγώ που δεν ξέρω τι να κάνω όταν δω παπά;;; Δε νομίζω ότι κάτι αντίστοιχο μετράει!
Τον δίνεις ρε! Λεγοντας τα μυστικιστικα λόγια 'πάρτον παπά'. Και ο αλλος ειναι υποχρεωμενος να τον δεχθεί εκτος αν εχει σταυρωσει τα δακτυλα οποτε μενεις με τον παπα μεχρι να βρεις την ευκαιρια να τον ξεφορτωθεις.
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Τον δίνεις ρε! Λεγοντας τα μυστικιστικα λόγια 'πάρτον παπά'. Και ο αλλος ειναι υποχρεωμενος να τον δεχθεί εκτος αν εχει σταυρωσει τα δακτυλα οποτε μενεις με τον παπα μεχρι να βρεις την ευκαιρια να τον ξεφορτωθεις.
Ναιιιιιιι!!!!!!!!!!!! Εξασφαλισμένος τρόπος για να γίνει κάποιος ρεζίλι δημοσίως!!! :D:D:D
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
τον σκυλο ομως δεν τον ανεβαζω,εδω και πολυ καιρο...οσο το εκανα παθαινε τα μυρια οσα...μολις το σταματησα ισιωσε και ο μαλακας...
εαν προσθεσετε σε αυτο οτι ειμαι ενας καθολου προληπτικος,αντιλαμβανεστε τις πιθανοτητες που υπαρχουν να ανεβασω φωτο του καραγκιοζη...
Θαυμασμός βρέφους ( ή σκύλου προσθέτω εγώ)
Εάν είστε στην Κίνα και δείτε ένα πολύ όμορφο νεογέννητο μωρό (ή σκύλο), δεν θα πρέπει για οποιονδήποτε λόγο να εκφράσετε τον θαυμασμό σας. Στην Κίνα, θεωρείται μεγάλη γρουσουζιά ο θαυμασμός ενός νεογέννητου γιατί θεωρούν ότι τραβάει την προσοχή των φαντασμάτων και των δαιμόνων. Έτσι, συνηθίζεται να μιλούν με άσχημα λόγια για ένα μωρό, ώστε να κρατούν το κακό μακριά.

Μήπως να το εφαρμόζαμε κι εμείς σιγά σιγά; Σαν τον βασιλικό στην Ελλάδα ένα πράμα, που επειδή ματιάζεται εύκολα, για να φουντώσει πρέπει να τον κακολογείς και να τον σιχτιρίζεις.

Read more: http://www.newsbomb.gr/bombplus/blo...okatalipseis-kai-deisidaimonies#ixzz4EHvEMfAD
 






d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Εγώ που δεν ξέρω τι να κάνω όταν δω παπά;;; Δε νομίζω ότι κάτι αντίστοιχο μετράει!
Αν και στην οικογένειά μου οι προλήψεις γενικότερα και πόσο μάλλον όταν αφορούσαν παπάδες ήταν μεγάλο ταμπού -με παππού παπά, απόλυτα λογικό- , κάποια στιγμή πήρε το αυτί μου κάπου, ότι αν δεις παπά πρέπει να πιάσεις την.. "τριλογία" σου.. Δε ξέρω αν οι κοπέλες πιάνουν το αντίστοιχό τους.. Φαντάζομαι θα έχει απομείνει από μια πιο εμπόλεμη φάση μεταξύ Παγανισμού-Χριστιανισμού, και πάλης μεταξύ "Φτερωτής Τριλογίας" - "Αγίας Τριάδας", ως αντικείμενο λατρείας.

Εδώ κι αν ταιριάζει αυτό:
Ναιιιιιιι!!!!!!!!!!!! Εξασφαλισμένος τρόπος για να γίνει κάποιος ρεζίλι δημοσίως!!! :D:D:D
 
  • Like
Reactions: Estranged


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.924
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95