kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Τις προάλλες είδα το For The Love Of A Dog, το οποίο μπορώ να πω ότι δε μου άρεσε καθόλου. Η ταινία βασίζεται σε αληθινά γεγονότα και η υπόθεση έχει ως εξής: ο σκύλος της οικογένειας έχει καρκίνο και μη έχοντας χρήματα για την θεραπεία του, τα παιδιά της οικογένειας βρίσκουν τρόπο ώστε να μαζέψουν τα λεφτά που χρειάζονται.
Ναι ναι το έχω δει..δεν λεει κατι..
Παιδια δειτε την ταινια που παρεθεσα..ειναι πολυ πολυ καλη..!!
και περναει και καποια μηνυματα..καποια οχι πολλα..αλλα καποια..!!:)
 


lastbreath

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2009
491
0
Δεν κινείται όλος ο κόσμος γύρω από τους μαμάτους. ;) Όποιος ψάχνει, βρίσκει.
βεβαια οποιος ψαχνει βρισκει αρκει να υπαρχει.τιποπα 8ετικο δεν βρισκω με το λουκετο σε αυτο το σαιτ!!
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Υπαρχει και μια ταινια στην οποια πρωταγωνιστης ειναι ενα bullmastiff που τον λενε Spot νομιζω. Δυστυχως δεν θυμαμαι τον τιτλο.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Εγω είχα τρελλαθέι με τη ταινία (ποτε δεν θυμάμαι τίτλους), που 3 σκυλιά και μία γάτα γυρνάνε πίσω στα αφεντικά τους...
Κατά τα άλλα, τις περισσότερες φορές προτιμώ τα βιβλία με ιστορίες για σκυλιά, πχ. Marley , που όταν την είδα σε dvd, απογοητεύτηκα ΤΕΛΕΙΩΣ...καμία σχέση με το βιβλίο...
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Μολις ειδα μια καινουργια ταινια της Τζενιφερ Λοπεζ "The Back Up Plan" οπου εχει petshop και σε μια φαση του εργου λεει για τα puppy mills που προμηθευουν σκυλους αμφιβολης υγειας στα petshop. Στο συγκεκριμενο εργο εχει ενα Boston terrier το οποιο μαλλον εχει δυσπλασια γιατι ειναι συνεχεια με ενα καροτσακι (τα πισω του ποδια ειναι πανω στο καροτσακι). Ψιλοκαλη ταινιουλα, η οποια βλεπετε ευκολα και περναει και μηνυμα για τα puppy mills & petshops.
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Δεν θυμάμαι αν σας την έχω αναφέρει αυτή τη ταινία αλλά είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ και αξίζει να την δείτε.

10 Υποσχέσεις στον Σκύλο μου


H ταινία υπάρχει στο ιντερνετ με αγγλικού υπότιτλους αλλά την έχω υποτιτλίσει εγώ και στα ελληνικά.
 


ΜαριλεναΣ

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2010
47
0
Αθηνα
παιδια υπαρχει καποια ταινια με westy?? :p
Ασφαλως! Οι ταινιες του Αστεριξ με ηθοποιους. Φυσικα ο Ιντεφιξ του κομικ δεν ηταν westie, μια και η φυλη δεν υπηρχε τη ρωμαικη εποχη, γι'αυτο του εχουν βαλει μαυρα προσθετα αυτακια. Παντως και ο Ιντεφιξ ενα ειδος τερριε ηταν.:p:p
 






Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Μόνο στο σπίτι μου......ελάτε να κάνω ειδική προβολή να το δούμε. :)

Αλλιώς θα δούμε αν προλαβαίνω να σας το δώσω
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Το έχεις σε dvd, ή αρχείο σε σκληρό δίσκο?
Αν είναι dvd υπάρχει το πρόγραμμα clone dvd, αλλιώς σε φλασάκι!
Ευχαριστούμε πάντως!
 


ΜαριλεναΣ

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2010
47
0
Αθηνα
Δεν ξερω αν ανεφερε κανεις και μου διεφυγε το "Hatchico, η ιστορια ενος σκυλου". Αλλα αν γινεστε πολυ λιωμα με τα σκυλια, αφηστε το καλυτερα.:(:(:(
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Δεν ξερω αν ανεφερε κανεις και μου διεφυγε το "Hatchico, η ιστορια ενος σκυλου". Αλλα αν γινεστε πολυ λιωμα με τα σκυλια, αφηστε το καλυτερα.:(:(:(
Υπάρχει και ξεχωριστό θέμα προς τιμήν του Hatchico! Αναμφισβήτητα πολύ συγκινητική και τρυφερή ταινία!
 




Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Old yeller του Disney,παλια αγαπημενη ταινια.
Το googlara μόλις δεν την είχα υπ'όψην μου! Είδα και αποσπάσματα... πολύ καλή φαίνεται! Από τις ρομαντικές και αυτή!
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Παιδιά πως τι λένε εκείνη την ταινία που εξελλίσσεται κάπου κοντά στην Ανταρκτική νομίζω, όπου σε εναν επιστημονικό σταθμό έρχεται κακοκαιρία και αναγκάζονται να φύγουν όλοι αλλά τα σκυλιά δεν χωράνε στο ελικόπτερο και μένουν πίσω και προσπαθούν να επιβιώσουν μόνα τους μέχρι να επιστρέψει ο ιδιοκτήτης να τα πάρει ........Φοβερή ταινία..
 


ΜαριλεναΣ

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2010
47
0
Αθηνα
Εχετε δει το "Look who's talking 2", με τον Τραβολτα? Παιζουν 2 καταπληκτικα σκυλακιια. Ενας αλητακος κουκλος και ενα λευκο Poodle Standard
θηλυκο, θεα. Αν θελετε να γελασετε, δειτε το!:p
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Παιδιά πως τι λένε εκείνη την ταινία που εξελλίσσεται κάπου κοντά στην Ανταρκτική νομίζω, όπου σε εναν επιστημονικό σταθμό έρχεται κακοκαιρία και αναγκάζονται να φύγουν όλοι αλλά τα σκυλιά δεν χωράνε στο ελικόπτερο και μένουν πίσω και προσπαθούν να επιβιώσουν μόνα τους μέχρι να επιστρέψει ο ιδιοκτήτης να τα πάρει ........Φοβερή ταινία..
Την εχω δει αυτη αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο. Επισης ειναι αληθινη ιστορια!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.137
Μηνύματα
896.102
Μέλη
19.949
Νεότερο μέλος
panos88