Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Αχ και εμενα!!
Την πρωτη φορα το ειδα στο σινεμα!Και το εβλεπα με φιλους!
Προσπαθουσα στο τελος να μαζεψω τα δακρυα απο παντου!
Αλλα με πηραν χαμπαρι τελικα!:D
Ακομα μου το κοπανανε!! :eek:
Και καθε φορα που το ξαναβλεπω τα ιδια!:(
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Προχθες είδα το Hachico,την ταινια με το ιαπωνικο ακιτα που είναι και αληθινη ιστορία..

Οποιος δεν την εχει δει, να το κανει.

Δεν μιλαμε για απλη συγκινηση μιλαμε γαι λυγμους..
 




Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Το βιβλίο είναι πολύ καλύτερο, το διάβασα 2 φορές, μια φορά όταν μου το χάρισαν (μόλις είχε έρθει σπίτι ο Κούκης) και τη δεύτερη φορά πριν μερικούς μήνες (με άλλο μάτι και περισσότερες γνώσεις). Την ταινία επίσης την είδα 2-3 φορές μόνο και μόνο για τα λάμπραντορ και ΚΑΘΕ φορά με έπιαναν τα κλάμματα :(
Α δεν ήξερα πως υπήρχε σε βιβλίο και μετά έγινε ταινία!!!Ε κλασικά πάντα το βιβλίο είναι καλύτερο από την ταινία!!
 




bilkon

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2010
109
0
serres
Μολις κατεβασα και ειδα το A DOG YEAR.Ειναι παραγωγης του 09 με ενα μπορντερ κολει.Δεν λεει και πολλα σαν εργο.Οποιος ενδιαφερεται να το δει,UNDERSEC.INFO
 










Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Είδα το Bombon - El Perro του Carlos Sorin χθες το βράδυ.
http://www.imdb.com/title/tt0420548/

Το είδα γιατί το πρότειναν εδώ στο forum, αλλά και αλλού, ως συγκινητικό, ωραίο φιλμ και περίμενα πολλά! Απογοητεύτηκα μπορώ να πω...

Πρωταγωνιστής ένας γλυκύτατος άνθρωπος κι ένα πανέμορφο dogo argentino, το οποίο του αλλάζει τη ζωή. Πώς όμως? (κάποια spoilers...)

Όχι πάντως μέσα απ' τη μεταξύ τους σχέση, η οποία δεν χτίζεται και ιδιαίτερα κατά τη διάρκεια της ταινίας τουλάχιστον όχι προφανώς.

Το σκυλί είναι ένα απόκτημα, μια επένδυση για τον αφελή, καλό ανθρωπάκο. Κάποιοι του λένε ότι μπορεί να επωφεληθεί απ' αυτό και αυτό προσπαθεί να κάνει... με τη βοήθεια ενός λίγο γλοιώδους τύπου καλά χωμένου στη σκυλομπίζνα.
Όπου μπίζνα=εκθέσεις, βραβεία, επιβάσεις κ.ο.κ.
Παίρνει ο σκύλος μια έκθεση κι ο δικός μας αρχίζει να δηλώνει σούπερ ντούπερ εκτροφέας και exhibitor, όπως τον έμαθε ο άλλος να λέει, δυστυχώς όμως ο φανταστικός επιβήτορας (τον οποίο ζητάνε κάτι σκυλέμποροι και byb) δεν π@@άει...
Τέλος πάντων ο γλυκός ανθρωπάκος αντιλαμβάνεται σε κάποια φάση ότι έχει δεθεί με το σκύλο (δεν κατάλαβα γιατί...), όμως απ' την ταινία κάτι λείπει ή μάλλον λείπουν πολλά.

Το πρόβλημά μου μάλλον, είναι ότι αν και η ταινία είναι ρεαλιστική και ο σκύλος υπέροχος, ο άσχετος που θα τη δει θα καταλήξει μάλλον στο συμπέρασμα "τς τς τς πρωταθλητές, χαρτιά, εκθέσεις όλα για την κονόμα, τα σκυλιά είναι σύντροφοι" στην καλύτερη, και στη χειρότερη, αφήστε το...
 




golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Να παρει η ευχη με τις ταινιες....εβαλα και ειδα εχθες το ''10 promises to my dog''.
Φτου σας δεν ντρεπεστε,με χαλασατε νυχτιατικα.
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
είδα το μπετόβεν χθες θυμήθηκα τα δικά μου που έχω χάσει και ντροπή μου ξεντροπή μου με πήραν τα ζουμιά
 




spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
Είδα το Bombon - El Perro του Carlos Sorin χθες το βράδυ.
http://www.imdb.com/title/tt0420548/

Το είδα γιατί το πρότειναν εδώ στο forum, αλλά και αλλού, ως συγκινητικό, ωραίο φιλμ και περίμενα πολλά! Απογοητεύτηκα μπορώ να πω...

Πρωταγωνιστής ένας γλυκύτατος άνθρωπος κι ένα πανέμορφο dogo argentino, το οποίο του αλλάζει τη ζωή. Πώς όμως? (κάποια spoilers...)

Όχι πάντως μέσα απ' τη μεταξύ τους σχέση, η οποία δεν χτίζεται και ιδιαίτερα κατά τη διάρκεια της ταινίας τουλάχιστον όχι προφανώς.

Το σκυλί είναι ένα απόκτημα, μια επένδυση για τον αφελή, καλό ανθρωπάκο. Κάποιοι του λένε ότι μπορεί να επωφεληθεί απ' αυτό και αυτό προσπαθεί να κάνει... με τη βοήθεια ενός λίγο γλοιώδους τύπου καλά χωμένου στη σκυλομπίζνα.
Όπου μπίζνα=εκθέσεις, βραβεία, επιβάσεις κ.ο.κ.
Παίρνει ο σκύλος μια έκθεση κι ο δικός μας αρχίζει να δηλώνει σούπερ ντούπερ εκτροφέας και exhibitor, όπως τον έμαθε ο άλλος να λέει, δυστυχώς όμως ο φανταστικός επιβήτορας (τον οποίο ζητάνε κάτι σκυλέμποροι και byb) δεν π@@άει...
Τέλος πάντων ο γλυκός ανθρωπάκος αντιλαμβάνεται σε κάποια φάση ότι έχει δεθεί με το σκύλο (δεν κατάλαβα γιατί...), όμως απ' την ταινία κάτι λείπει ή μάλλον λείπουν πολλά.

Το πρόβλημά μου μάλλον, είναι ότι αν και η ταινία είναι ρεαλιστική και ο σκύλος υπέροχος, ο άσχετος που θα τη δει θα καταλήξει μάλλον στο συμπέρασμα "τς τς τς πρωταθλητές, χαρτιά, εκθέσεις όλα για την κονόμα, τα σκυλιά είναι σύντροφοι" στην καλύτερη, και στη χειρότερη, αφήστε το...
απο βιντεο κλαμπ το πηρες?
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
"The Cool Dog"
http://www.cduniverse.com/productinfo.asp?pid=8307433
Κυκλοφορεί στα βίντεοκλαμπ με χαριτωμένο εξώφυλλο, με αποτέλεσμα να κινδυνεύετε όλοι να το δείτε κατά λάθος.
Δεν είναι απλώς πατάτα, χάλια μαύρα, αίσχος, έκτρωμα. Οι τύποι συνδύασαν το χειρότερο σενάριο με τους πιο γελοίους ηθοποιούς στη γη (νομίζεις ότι πρόκειται για παρωδία, μέχρι που με τρόμο καταλαβαίνεις ότι όχι... σοβαρολογούν!).
Η χειρότερη ταινία με σκύλο που έχει γυριστεί ποτέ και μια απ' τις 5 χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ, σίγουρα. Μην το δείτε ούτε γι' αστείο.
το τρέιλερ απ' το "αριστούργημα" που είναι υπερ-αρκετό, δε χρειάζετε να δείτε τίποτε άλλο

[video=youtube;_CXZ7C_QxVI]http://www.youtube.com/watch?v=_CXZ7C_QxVI[/video]
 


giannnis

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2011
242
0
paranormal activity 2 (μεταφυσικη δραστηριοτητα): Γερμανικος Ποιμενικος.Θριλερ-τρομου επιστημονικης φαντασιας.Για παρειστικο (ναενικο) κλιμα.Καλο ειναι πριν ή και μετα να δειτε και το πρωτο μερος -αλλα αυτο δεν εχει σκυλο.
Paranormal_Activi&.jpg
I am a legend (ζωντανος θρυλος): Γερμανικος Ποιμενικος-Γουιλ Σμιθ.Επιστημονικης φαντασιας.(2007)imagesCAXU8NP6..jpg
 
Last edited: