nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Είδα κ εγώ πρόσφατα μια ταινία με σκυλιά.



Πιάνει???

Από πλοκή/σενάριο μεγάλη μούφα,αλλά τα σκυλιά δεν ήταν άσχημα.
 






KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
πρέπει να το έχουν βάλει μέσα σε δύο μήνες πάνω απο 10 φορές και να δείς που το βράδυ αργά θα το παίξει επανάληψη ....

πολύ ωραία ταινία !!!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
πρέπει να το έχουν βάλει μέσα σε δύο μήνες πάνω απο 10 φορές και να δείς που το βράδυ αργά θα το παίξει επανάληψη ....

πολύ ωραία ταινία !!!!
Aν το δω ακόμη μια φορά θα μάθω απέξω όχι μόνο τους διαλόγους αλλά και τα γαβ γουβ του Μάρλευ..έλεος..
 




wastor

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2013
56
0
Ντάξει,τι να λέμε για το Χάτσικο και το Μάρλευ;;Καταπληκτικές ταινίες και οι δυο!!Προωθούν την ιδέα της κυνοφιλίας και δείχνουν πως ο δεσμός σκύλου-ανθρώπου ειναι πραγματικός δεσμός και μια σχέση αληθινή και γεματή συναισθήματα και οχι υστερόβουλη και με συμφέρον.Βέβαια,το Χάτσικο ήταν πολύ δυνατό,εκεί πραγματικά κομματιάστηκα,ενώ το Μάρλευ ήταν λίγο πιο σόφτ.Όχι ότι και αυτό δεν ήταν συγκινητικό δηλαδή,πόσο μάλλον το αντίθετο!!Πολύ καλή και το "Eight below" με τα Χάσκι και αν και σινεφίλ,μου έχουν ξεφύγει τα "Red dog","10 promises to a dog" και "Amores perros".Επιφυλάσσομαι να τα δω και να καταθέσω άποψη :)

Υ.Γ.:Επειδή σε προηγούμενες σελίδες λέγατε για το Χάτσικο και το έψαξα λίγο ,αφού είδα την ταινία,είχε βγει προς τα έξω οτι οι Ιάπωνες "έβγαλαν" και πλάσαραν τη συγκεκριμένη ιστορία,για να αρχίσει πάλι ο κόσμος να δίνει βαρύτητα στη συγκεκριμένη φυλή.Λέγεται ότι ειναι αληθινή ιστορία και εγώ αυτο πιστεύω κιόλας,έχοντας ψάξει σε ποιον καθηγητή αναφερέται η ταινία στην πραγματικότητα,απλά καταθέτω και την άλλη άποψη που έχω διαβάσει.
 


rossi

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2012
181
0
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Για μένα το reddog ήταν πιο έντονο συναισθηματικά, διαφορετική ταινία απο αυτές που έχουμε συνηθίσει, αλλά πιο έντονη συναισθηματικά σε σχέση με το Μαρλει και το Χατσι. Θα ψάξω να βρώ και τις άλλες που προτείνει το μέλος και θα τα ξαναπούμε.
 




elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Καθε φορα που βλέπω το μαρλευ ότι ζημιά και να εχει κάνει η δικια μου την θεωρώ Άγγελο μπροστά του!!!!
 


wastor

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2013
56
0
Παιδες, ψηφιζω Marley δαγκωτο. Jennifer και ξερο ψωμι!
Δυνατη η Τζενιφερ,οντως!!Αλλα την παρασταση κλεβει το λαμπραντορακι!!!Καλα,τρομερη ταινια ειναι και το Amores Perros oμως,περα απο Χατσικο-Μαρλευ,κτλ.Οπως και το Wendy and Lucy,που προτεινει καποιο αλλο μελος στις πρωτες σελιδες.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
το amores perros φανταστικο!Ειδα τις προαλλες μια ρομαντικο-κωμωδια(απο αυτα που αρεσουν σε εμας τις γυναικες..)και ειχε ενα boston terrier.Mαλιστα το σκυλι ηταν σε καροτσακι γιατι ειχε παραλυσει απο τη μεση και κατω και καποια στιγμη στην ταινια ανεφερε το οτι το σκυλι ειναι απο πετσοπ και ποσο λαθος ειναι να αγοραζουμε σκυλους απο πετσοπ!η ταινια αδιαφορη,το σκυλακι ομως υπεροχο!
 


wastor

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2013
56
0
Ναι,καταλαβα ποια λες,εχει αναφερθει σε προηγουμενες σελιδες.Οπως εισαι λοιπον απο τις ρομαντικο-κωμωδιες(που αρεσουν σε εσας τις γυναικες..!!) περνα σε Wendy and Lucy να κανεις ενα σκωτσεζικο ντους!!
 


katipunan

Member
4 Μαρτίου 2013
10
0
Το κάλεσμα της φύσης (the call of the wild) βασισμένο στο μυθιστόρημα του jack london
The Call of the Wild (1972) - IMDb O Buck είναι ένα γερμανικό ποιμενικό που σέρνει έλκυθρα.
Το έχω δει ισως και πάνω απο τετραψηφιο πλήθος φορών από το 1988 μέχρι το 1993 σε VHS.
Για τους φίλους στο forum https://www.youtube.com/watch?v=ks8BbIpZWXo
 


glukos

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2013
80
0
Αθηνα, Αργυρουπολη
Για την ταινια την οποια ηθελα να προτεινω εκατσα και διαβασα 16 σελιδες μηπως και εχει αναφερθει και μην κουραζω αδικα..
Μεσα στις 16 δεν εχει (δεν αντεξα αλλο) ελπιζω να προτοτυπησω.

Για τους λατρες των Bullmastif λοιπον...

See spot running
See Spot Run - trailer - YouTube

Φοβερη ταινια...
Την εχω δει ισα με καμια 50αρια φορες οταν ημουν πιτσιρικας...

Η εποχη που ολα τα σκυλια με τετοιες μουσουδες τα ελεγα μπουλντογκ ;p
 


wastor

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2013
56
0
Wrong(2012):Μαυρη κωμωδια που περιγραφει την ιστορια ενος ανθρωπου,του Ντολφ Σπρινγκερ,ο οποιος ξυπνα ενα πρωι και τρελαινεται,οταν συνειδητοποιει οτι εχασε τον σκυλο του.Τα πραγματα βεβαια δεν ειναι οπως δειχνουν...Εστιαζει πιο πολυ στην ελλειψη της ψυχικης ισορροπιας του πρωταγωνιστη απο την εξαφανιση του αγαπημενου του φιλου.Ιδιαιτερο-μπλακ χιουμορ και αρκετα "καμμενη" ταινια θα ελεγα,καθως το σεναριο μετα ξεφευγει λιγο.Τελος παντων,την εβαλα,γιατι το θεμα εχει να κανει με τη σχεση του ανθρωπου με το σκυλο.
 


milou LGD

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2013
386
230
[h=1]Μπελ και Σεμπαστιάν, Δυο Αχώριστοι Φίλοι
Belle et Sebastien
[/h](παιζει συγγενης φυλη της αρκουδας μου, τα λατρεμενα Great Pyrenees)

[video=youtube;NDRhjNwhP1o]http://www.youtube.com/watch?v=NDRhjNwhP1o[/video]
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Αναμένω με αγωνία να το δω! Μιάς και η ψυχή μου φαίνεται ότι δεν έχει "μεγαλώσει" ακόμα...:)

Υ.Γ. Ελπίζω μόνο, σε 1-2 χρόνια να μην γεμίσουν οι δρόμοι (και τα βουνά) ΚΑΙ με Ορεινά των Πυρηναίων...:cool:
 


milou LGD

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2013
386
230
παιζεται σε σινεμα εδω και 1-2 μηνες νομιζω.
θα παω και θα πλανταξω στο κλαμα ετσι και παθει τιποτα το σκυλι.
θα με κοιτανε τα παιδακια σοκαρισμενα και θα μου λενε 'δεν επαθε κατι το σκυλακι, μην κανετε ετσι κυριε΄.
δεν το εχω δει ακομα να κυκλοφορει (για λογους μπακαπ παντα) στα τορενταδικα.

δεν ειναι και τοσο εμπορικη ταινια οποτε δεν βλεπω τα πυρηναιων να γεμιζουν τα βουνα και τους δρομους.
αν βεβαια γινει αυτο θα παρω τα βουνα και θα μαζεψω οσα βρω. να εχω καμια 20αρια να παιζουμε *agapoylas*
 
Last edited:


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
Μεταφορά του βιβλίου είναι να υποθέσω ε?

Υπάρχει και μουσική μπάντα με όνομα Belle & Sebastian, που πήραν το όνομα από το εν λόγω βιβλίο.