Nέο μέλος - Chryssalis


Chryssalis

Member
15 Ιανουαρίου 2010
23
0
Κάνε ενα σκόντο βρε παιδί μου κι εσύ! Το όριο 6-7 είναι λίγο χαμηλό.... 7-10 κιλα θα βρεις περισσότερα. :)
:(
Δεν έχει πάρκο η κάτι πιο άνετο τέλος πάντων κοντά στο σπίτι μου. Θέλω όταν θα το πηγαίνω βόλτα (με το καλό) μέχρι να φτάσουμε εκεί …. Σε περίπτωση που μας την πέσει καμιά αγέλη αδέσποτων, να μπορώ να το αρπάξω στην αγκαλιά μου να το προστατέψω. Να τρέξω, να το κουβαλήσω τέλος πάντων. Το έχω πάθει και έχω φρικάρει !!! τσίριζα σαν την χαζή !!!
 




merenta

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
221
1
ΔΡΑΜΑ
:D:D:D δεν τρέχουμε ποτέ, δεν χάνουμε την ψυχραιμία μας.


εύχομαι να βρείς το κατάλληλο για σένα σκύλο:)
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
τι όαση είναι τούτη εδώ?!!!:D:D:D:D

πάραπολύ καλώς ήρθες Chrysssalis!:)
εύχομαι να βρείς αυτό που θέλεις!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
:(
Δεν έχει πάρκο η κάτι πιο άνετο τέλος πάντων κοντά στο σπίτι μου. Θέλω όταν θα το πηγαίνω βόλτα (με το καλό) μέχρι να φτάσουμε εκεί …. Σε περίπτωση που μας την πέσει καμιά αγέλη αδέσποτων, να μπορώ να το αρπάξω στην αγκαλιά μου να το προστατέψω. Να τρέξω, να το κουβαλήσω τέλος πάντων. Το έχω πάθει και έχω φρικάρει !!! τσίριζα σαν την χαζή !!!
καλά και το δεκάκιλο το παίρνεις αγκαλιά (ρώτα τον Tricky..... :D....πρώτα σηκώνεις ένα μπουλντόγκάκι και μετά το δεκάκιλο σου φαίνεται πούπουλο....!:p:p - σορυ..... εσωτερικά αστειάκια). πλάκα πλάκα, πάλι για μικροσωμο μιλάμε, απλά οχι υπερβολικά μικρόσωμο να πρεπει να του φοράς κουδουνάκια μην το πατήσεις!:p:p
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
απλά οχι υπερβολικά μικρόσωμο να πρεπει να του φοράς κουδουνάκια μην το πατήσεις!:p:p
αυτό όντως είναι πρόβλημα....σκέψου το....

Κατερίνα που είσαι?
 
Last edited by a moderator:




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
:(
Δεν έχει πάρκο η κάτι πιο άνετο τέλος πάντων κοντά στο σπίτι μου. Θέλω όταν θα το πηγαίνω βόλτα (με το καλό) μέχρι να φτάσουμε εκεί …. Σε περίπτωση που μας την πέσει καμιά αγέλη αδέσποτων, να μπορώ να το αρπάξω στην αγκαλιά μου να το προστατέψω. Να τρέξω, να το κουβαλήσω τέλος πάντων. Το έχω πάθει και έχω φρικάρει !!! τσίριζα σαν την χαζή !!!
:confused::confused::confused:

Μπαρντον?

Καλα,αν δεν εχουν οι Σερρες παρκο και απλα τι να πει και Θεσσαλονικη!Αν και εκει που μενω εδω Θεσσαλονικη (σε προαστιο) εχει παααρα πολυ απλα!

Αγαπητη Χρυσα σπουδαζω Σερρες στο τμημα Πολιτικων Δομικων Εργων και ξερεις ποσες βολτες εχω ριξει στην υπεροχη Κοιλαδα!Απιστευτα μονοπατακια,γρασιδι ωραιο περιποιημενο,μεχρι μεσα χανομαστε στα δεντρα!ΜΥΡΩΔΙΕΣ,ξερεις τι θα πει αυτο?!!!Αν δεν ειναι μερος η κοιλαδα να παμε τον σκυλο βολτα τοτε ποιο ειναι!Κοιταξε θα παω να πεσω απο τον Κουλά προσεχε:D!Εχει απιστευτα μερη!Εγω νοικιαζω σπιτι στο κεντρο (στα ΕΛΤΑ διπλα) και ανηφοριζουμε με τον δικο μου προς τα πανω!

Καλωσηρθες να σου πω και με το καλο να αποκτησεις το δικο σου σκυλουμπο!Καλη αναζητηση και προσοχη!
 
Last edited:


Chryssalis

Member
15 Ιανουαρίου 2010
23
0
Μένω στον περιφερειακό στο τέλος της πόλης προς θες/νικη. Η κοιλάδα δεν παίζει είναι στην άλλη μεριά της πόλης … εκτός από κάποιες φορές που θα θέλουμε μεγαααλη πολύ μεγάλη βόλτα!!! Αχ… ας το βρω το καλό μου … με το καλό J και θα κοινωνικοποιηθούμε και οι 2 μαζί με τα αλλά ζωάκια του θεού.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Μένω στον περιφερειακό στο τέλος της πόλης προς θες/νικη. Η κοιλάδα δεν παίζει είναι στην άλλη μεριά της πόλης … εκτός από κάποιες φορές που θα θέλουμε μεγαααλη πολύ μεγάλη βόλτα!!! Αχ… ας το βρω το καλό μου … με το καλό J και θα κοινωνικοποιηθούμε και οι 2 μαζί με τα αλλά ζωάκια του θεού.
Τον βαζεις μεσα στο αμαξι και τον πας εκει που μπορει να αισθανθει ανετα!Αν εχεις βεβαια διπλωμα...και ευκαιρο αμαξι!Σιγα το πραγμα!Αξιζει πιστευω...

Οσον αφορα την κοινωνικοποιηση καλο ειναι απο τωρα να ψαχνεις τα μερη στα οποια θα τον βγαζεις βολτα, να βλεπεις τι αδεσποτα κυκλοφορουν για να τον φερνεις σε επαφη αργοτερα!Να βλεπεις τις συμπεριφορες των σκυλιων που τα βγαζουν βολτα οι ιδιοκτητες τους εκει στην γειτονια σου για να το φερνεις και με αυτα σε επαφη αργοτερα!Προσπαθησε να παρατηρεις γενικα την περιοχη!Το βραδακι κατα τις 8-9 που βγαζουν οι περισσοτεροι τα σκυλια τους βολτα βλεπε προς τα που τα πανε κτλ κτλ κτλ!
 


Chryssalis

Member
15 Ιανουαρίου 2010
23
0
Τον βαζεις μεσα στο αμαξι και τον πας εκει που μπορει να αισθανθει ανετα!Αν εχεις βεβαια διπλωμα...και ευκαιρο αμαξι!Σιγα το πραγμα!Αξιζει πιστευω...

Οσον αφορα την κοινωνικοποιηση καλο ειναι απο τωρα να ψαχνεις τα μερη στα οποια θα τον βγαζεις βολτα, να βλεπεις τι αδεσποτα κυκλοφορουν για να τον φερνεις σε επαφη αργοτερα!Να βλεπεις τις συμπεριφορες των σκυλιων που τα βγαζουν βολτα οι ιδιοκτητες τους εκει στην γειτονια σου για να το φερνεις και με αυτα σε επαφη αργοτερα!Προσπαθησε να παρατηρεις γενικα την περιοχη!Το βραδακι κατα τις 8-9 που βγαζουν οι περισσοτεροι τα σκυλια τους βολτα βλεπε προς τα που τα πανε κτλ κτλ κτλ!
Έχεις δίκιο …. Θα αρχίσω να κόβω κίνηση J από τώρα.
Thanks για την αφύπνιση!!! Και επειδή μόλις διάβασα για τις συναντήσεις σας στην θες/νικη …και ζήλεψα J … θα έχω υπόψη μου και αυτό J
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
;););)

Κανε οτι μπορεις τωρα πριν ερθει για να εισαι ησυχη και εσυ και αυτος για μετα!Προνοητικοτητα θελει για να ειναι αργοτερα "στρωμενη" η βολτα του...

Οσο για την συναντησεις μας εδω στην Θεσσαλονικη σε περιμενουμε...
 


little_pony

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2008
179
0
Χαλκίδα
Χαιρετώ την πατριωτισσα!!να αποφύγεις να αγοράζεις σκύλο από Σέρρες..όσο για βόλτα εγώ μένω κοντά στα ΚΤΕΛ σιδηροκάστρου κ για βόλτα τον πήγαινα στο στρογγυλό που γινεται η λαϊκή και στο αυτοκινητοδρομιο που πανε αρκετοί με τα σκυλιά τους αλλά έχει κ πολλά αδέσποτα..
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Μην υποτιμας τα αδεσποτα!Πολλες φορες ειναι πολυ σημαντικα για την αναπτυξη του κουταβιου μας!

Προσωπικη εμπειρια μου,μου εχει δειξει οτι μπορουμε να μαθουμε πολλες συμπεριφορες απο αυτα!Δεχονται πολλα πραγματα απο τα κουταβια μας...απο το δικο μου τουλαχιστον...

Τα αδεσποτα πολλες φορες ειναι περισσοτερο κοινωνικοποιημενα απο τα δεσποζομενα που συνοδευονται απο τους ιδιοκτητες τους!

Μην τα φοβαστε...
 




Chryssalis

Member
15 Ιανουαρίου 2010
23
0
Χαιρετώ την πατριωτισσα!!να αποφύγεις να αγοράζεις σκύλο από Σέρρες..όσο για βόλτα εγώ μένω κοντά στα ΚΤΕΛ σιδηροκάστρου κ για βόλτα τον πήγαινα στο στρογγυλό που γινεται η λαϊκή και στο αυτοκινητοδρομιο που πανε αρκετοί με τα σκυλιά τους αλλά έχει κ πολλά αδέσποτα..
ωπα? πατριωτης? :)
εμενα μαλλον θα με βολεψει η περιοχη στις εργατικες κατοικιες στον σταθμο. και απο Σερρες αν παρω ζωο, θα ειναι απο την φιλοζωικη και οχι απο τον εκτροφεα.
 




Chryssalis

Member
15 Ιανουαρίου 2010
23
0
Μην υποτιμας τα αδεσποτα!Πολλες φορες ειναι πολυ σημαντικα για την αναπτυξη του κουταβιου μας!

Προσωπικη εμπειρια μου,μου εχει δειξει οτι μπορουμε να μαθουμε πολλες συμπεριφορες απο αυτα!Δεχονται πολλα πραγματα απο τα κουταβια μας...απο το δικο μου τουλαχιστον...

Τα αδεσποτα πολλες φορες ειναι περισσοτερο κοινωνικοποιημενα απο τα δεσποζομενα που συνοδευονται απο τους ιδιοκτητες τους!

Μην τα φοβαστε...
το πρωτο απο τα 2 σκυλακια που ειχα,(ημιαιμο 9 κιλα,αλλα κοντο) το εφερα εδω που δουλευω ... γιατι δεν ειχε αφησει παπουτσι για παπουτσι στην γειτονια που ειναι το πατρικο μου και ειναι ολα μονοκατοικιες. (ολα τα κατοικιδια τους ηταν μια σταλια) ..εδω εγινε ο πρωτος μαγκας !!! δεν κολλουσε ουτε στα ροτβαιλερ του απεναντι ουτε στα λυκοσκυλα του μαγαζιου !!! ασε που ενω γινοταν χαμος απο αρσενικα εδω οταν ηταν σε οιστρο το 8ηλυκο λυκοσκυλο ... αυτος (ενω της ηταν μεχρι το γονατο) της εκανε και 3 κουταβια !!! (πως την εφτασε αυτος ξερει) απιστευτος !!! θεος !!! αναλογα με τον χαρακτηρα, θελουν και τα ζωα τον χωρο τους.
μεχρι που μου το φαρμακωσαν ... :(