Oμιλοι Ρατσας...Ποιος ο ρολος τους?


sharpeilover

Member
19 Μαρτίου 2011
20
0
Γεια σας.Παρακολουθω καιρο το φορουμ και τους τελευταιους μηνες εχω αρχισει να ψαχνω για ενα σκυλακι μιας συγκεκριμενης ρατσας.
Απευθυνθηκα λοιπον σε ενα εκτροφειο(απο το οποιο πηρε κουταβι και ο ξαδερφος μου προσφατα) το οποιο σε 3 μηνες περιπου θα εχει κουταβια.Στην προσπαθεια μου να βρω κιαλλα Ελληνικα εκτροφια αποφασισα να παω στην εκθεση Pets Today και να δω απο κοντα τα παιδια που εχουν τον ομιλο της συγκεκριμενης ρατσας,μιας και η σελιδα που εχουν στο ιντερνετ ειναι κλειστη και τη βλεπεις μονο με εγγραφη την οποια δεν ηθελα να κανω.Το μονο που μπορει κανεις να δει στην σελιδα τους ελευθερα ειναι τους Ελληνες εκτροφεις της ρατσας η οποια λιστα ομως ειναι ελειπης μιας και δεν εχει το εκτροφειο που βρηκα εγω απο το eurobreed.
Πηγα λοιπον στο περιπτερο του ομιλου και ρωτησα τα παιδια για τα Ελληνικα εκτροφεια.Μου μιλησαν για 4 εκτροφεια παραλειποντας να μου πουν ολοκληρη τη λιστα.Οταν ρωτησα για το συγκεκριμενο εκτροφειο που ειχα βρει εγω κουταβι,μου ειπαν"α,ναι...υπαρχει και αυτο,αλλα καλυτερα ψαξε στα αλλα 4".
Ολο αυτο μου κινησε την περιεργεια και ρωτησα καποιους που ειναι στο χωρο καιρο και προς μεγαλημου εκπληξη εμαθα πως προεδρος του ομιλου,ειναι και εκτροφεας,ο οποιος εχει ερθει σε κοντρα με καποια εκτροφεια και γιαυτο και δεν τα εχει στη λιστα του ομιλου.Αυτο το διαπιστωσα και με ενα ψαξιμο που εκανα εδω στο φορουμ,μιας και δεν ηξερα ονοματα και καταστασεις πιο πριν.Ετσι συνδυαζοντας στο μυαλο μου τη συμπεριφαρα των παιδιων στο περιπτερο με οσα εμαθα τις επομενες μερες εξηγηθηκαν αρκετα πραγματα,οπως το γιατι επεμεναν σε ενα συγκεκριμενο εκτροφειο(χωρις εννοειται να μου λενε οτι προκειται για τους ιδιους ανθρωπους),αλλα και γιατι δεν ανεφεραν ολοκληρη τη λιστα των αναγνωρισμενων εκτροφειων.

Η ερωτηση μου λοιπον ειναι ποιος ειναι ο ρολος των ομιλων?Να βοηθανε τον κοσμο στο να επιλεξει το σωστο κουταβι?Στο να προωθηθει σωστα μια ρατσα?Ή στο να προωθει προσωπικα συμφεροντα και κερδη προβαλοντας εκτροφεια που ειτε συνεργαζονται με τον ομιλο ειτε ειναι οι ιδιοι οι εκτροφεις που εχουν τον ομιλο.
Αξιζει πιστευετε να παρω γνωμη απο τους συγκεκριμενους για τον σκυλο που θα παρω?Εγω πιστευα πως εκει θα ειναι πιο αντικειμενικα τα πραγματα απο το να ρωταω εκτροφεις,μιας και λογικο ειναι οι εκτροφεις να προωθουν τη δικη τους δουλεια.Ομως,τι γινεται οταν πεφτεις και εκει σε εκτροφεα,ο οποιος οπως αποδεικνυεται λειτουργει συμφωνα με τις προσωπικες του προτιμησεις και φιλοδοξιες?
 






Vasilis75

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2012
417
0
Athens
Ή στο να προωθει προσωπικα συμφεροντα και κερδη προβαλοντας εκτροφεια που ειτε συνεργαζονται με τον ομιλο ειτε ειναι οι ιδιοι οι εκτροφεις που εχουν τον ομιλο.

Ομως,τι γινεται οταν πεφτεις και εκει σε εκτροφεα,ο οποιος οπως αποδεικνυεται λειτουργει συμφωνα με τις προσωπικες του προτιμησεις και φιλοδοξιες?
Στην Ελλαδα ισχυει αυτο!!!!
 








apoth13

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
199
1
Athens
Δυστυχως στον συγκεκριμενο ομιλο υπαρχει προβλημα!!!

Απευθηνσου στον KOE η υπαρχει εναλακτικα μια ενημερωμενη σελιδα με τους εκτροφεις Dog Breeders Greece.gr -
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
ποιος σου μιλησε απο το περιπτερο? Γιατι και τις δυο μερες ημουνα εγω και σαφεστατα δεν ειμαστε υπερ κανενος εκτροφειου, ισα ισα που τα λεμε ολα και ο καθενας που ενδιαφερεται πρεπει να διαλεξει ο ιδιος. Ετσι ειναι το mentality του ομιλου. Εκτος αν ρωτησες καποιον αλλο ποιον θα προτιμουσε απ'αυτους που υπαρχουν. Μηπως τα βγαζεις λιγο απο την κοιλιτσα σου ολα αυτα??

κανενα προβλημα δεν υπαρχει στον ομιλο. Αν βεβαια θελουμε να δημιουργησουμε προβληματα σιγουρα θα φτιαξεις πολλα. Ο ομιλος πριν λιγο καιρο ηταν σε αλλα χερια και για να τον στησουμε απο την αρχη ετος απο χρηματα θελει και πολυ χρονο.

Βεβαια ηρθανε πολλοι στο περιπτερο και μας ζηταγανε κουταβια μηπως πουλαμε η τιμες απο κουταβια και πολυ απλα τους συμβουλευαμε οτι ο καθε εκτροφεας κοστολογει την δουλεια του αναλογα.

Επισης επειδη ξεχασα να το αναφερω επισημοι εκτροφεις του ομιλου ειναι αυτοι που εχουν γραφτει στον ομιλο. Δεν εχουμε εμεις υποχρεωση να ψαχνουμε τους εκτροφεις ουτε ο ΚΟΕ στελνει λιστα με καινουργιους εκτροφεις που μπορει να υπαρχουν. Ο εκτροφεας λοιπον εχει την υποχρεωση να γραφτει στον εκαστοτε ομιλο και να τον ενημερωσει για επωνυμια κι γεννες.

Οσοι λοιπον αγαπουν την φυλη ας βοηθησουν τον ομιλο να κανει μελη διοτι ξεκινησε με ταμειο μηδεν και εχει ηδη βοηθησει αδεσποτα shar pei να βρουν σπιτι αλλα αυτα ειναι ψιλα γραμματα.
 


sharpeilover

Member
19 Μαρτίου 2011
20
0
Ζητα απο τον ΚΟΕ λιστα με εκτροφης της φυλης που ψαχνεις.
Αυτο επρεπε να το κανω απο την αρχη,απλα θεωρησα πως ο ομιλος θα ειναι και πιο ενημερωμενος και πιο υπευθυνος σε αυτα που λεει.Δεν ηξερα οτι εκπροσωπει καποιο συγκεκριμενο εκτροφειο.

τι θα ήθελες να ρωτήσεις στον όμιλο ?
Εγω δεν ηξερα ποια ειναι ακριβως η αρμοδιοτητα του ομιλου.Ετσι πηγα μιας και εκπροσωπουσε τη φυλη που με ενδιαφερει.Ηθελα να κανω ερωτησεις λοιπον που αφορουν γενικα την εκτροφη στην Ελλαδα και τι να προσεξω κλπ.

Αυτό το έχεις διαβάσει;
Τωρα το ειδα.Διαβασα μονο το πρωτο ποστ που δεν νομιζω πως διαφερει και πολυ απο αυτα που λεω.

Δυστυχως στον συγκεκριμενο ομιλο υπαρχει προβλημα!!!

Απευθηνσου στον KOE η υπαρχει εναλακτικα μια ενημερωμενη σελιδα με τους εκτροφεις Dog Breeders Greece.gr -
Δηλαδη?Τι προβλημα εννοεις οτι υπαρχει?d
Στο dog breeders μπηκα και τα ειδα ολα.Απλα θεωρησα σωστα να το ψαξω και live εκτος ιντερνετ.

ποιος σου μιλησε απο το περιπτερο? Γιατι και τις δυο μερες ημουνα εγω και σαφεστατα δεν ειμαστε υπερ κανενος εκτροφειου, ισα ισα που τα λεμε ολα και ο καθενας που ενδιαφερεται πρεπει να διαλεξει ο ιδιος. Ετσι ειναι το mentality του ομιλου. Εκτος αν ρωτησες καποιον αλλο ποιον θα προτιμουσε απ'αυτους που υπαρχουν. Μηπως τα βγαζεις λιγο απο την κοιλιτσα σου ολα αυτα??

κανενα προβλημα δεν υπαρχει στον ομιλο. Αν βεβαια θελουμε να δημιουργησουμε προβληματα σιγουρα θα φτιαξεις πολλα. Ο ομιλος πριν λιγο καιρο ηταν σε αλλα χερια και για να τον στησουμε απο την αρχη ετος απο χρηματα θελει και πολυ χρονο.

Βεβαια ηρθανε πολλοι στο περιπτερο και μας ζηταγανε κουταβια μηπως πουλαμε η τιμες απο κουταβια και πολυ απλα τους συμβουλευαμε οτι ο καθε εκτροφεας κοστολογει την δουλεια του αναλογα.
Καταρχας θα ηθελα αν μπορεις να προσεχεις τι λες.Δεν ξερω τι συμφεροντα παιζονται στο χωρο σας αλλα εγω δεν εχω κανενα συμφερον να πω κατι που δεν εγινε.Ειναι ΟΛΑ,ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τα ανεφερα.Προσεχε λιγο πως μιλας δεν με ξερεις κιαπο εχθες.

Δεν ξερω αν εισαι Ειρηνη ή Φοντας ουτε καν τι εισαι στον ομιλο,εγω παντως οταν πηγα,στο περιπτερο ηταν 2 αντρες.Εννοειται πως δεν ζητησα στοιχεια.Πηγα την Κυριακη το απογευμα λιγο πριν το κλεισιμο της εκθεσης γυρω στις 8 δηλαδη.

Δεν εχω κανενα λογο να δημιουργησω θεμα σε κανεναν ομιλο.Εγω απλα εναν σκυλο θελω να παρω και προσπαθω να το κανω σωστα.Δηλαδη δεν επρεπε να αναφερω αυτο που εγινε για να ξερω κιεγω τι να κανω και πως να ψαχτω?

Επισης επειδη ξεχασα να το αναφερω επισημοι εκτροφεις του ομιλου ειναι αυτοι που εχουν γραφτει στον ομιλο. Δεν εχουμε εμεις υποχρεωση να ψαχνουμε τους εκτροφεις ουτε ο ΚΟΕ στελνει λιστα με καινουργιους εκτροφεις που μπορει να υπαρχουν. Ο εκτροφεας λοιπον εχει την υποχρεωση να γραφτει στον εκαστοτε ομιλο και να τον ενημερωσει για επωνυμια κι γεννες.

Οσοι λοιπον αγαπουν την φυλη ας βοηθησουν τον ομιλο να κανει μελη διοτι ξεκινησε με ταμειο μηδεν και εχει ηδη βοηθησει αδεσποτα shar pei να βρουν σπιτι αλλα αυτα ειναι ψιλα γραμματα.
Δεν ειμαι ουτε εκτροφεας, ουτε διευθυνω κανεναν ομιλο,για να ξερω πως ειναι η διαδικασια.Αλλα αν δεν ξερει και δεν ψαχνει ο ομιλος τα Ελληνικα εκτροφεια πως θα τα ψαξω εγω?Δηλαδη τα εκτροφεια που δεν αναφερει ο ομιλος δεν ειναι επισημα?Λιγο κουλο μου ακουγεται αυτο.Το εκτροφειο που πηρε σκυλο ο ξαδερφος μου,εννοειται πως ειναι με χαρτια και επισημο μιας και το εψαξε καλα πριν παρει το κουταβι και ρωτησε και το ΚΟΕ.
Οποτε για να σου επιστρεψω τις κατηγοριες που μου απηυθυνες μηπως οντως υπαρχει καποιο προβλημα και με δολο δεν αναφερετε ολα τα εκτροφεια?

Δεν εχω σκοπο να κατηγορησω κανεναν απλα θελω να ενημερωθω για τον τροπο που λειτουργουν τα πραγματα.Και οπως βλεπω απο τις απαντησεις και αλλων παιδιων,το προβλημα που ανεφερα ισχυει και δεν παρουσιαζεται πρωτη φορα.
 


Pal

Active Member
5 Μαϊου 2009
33
0
Στο site έχουμε όλα τα εκτροφεία που κατά καιρούς ασχολήθηκαν λίγο παρά πάνω γραφτήκαν στον όμιλο ανεξάρτητα αν είναι ενεργά μελή η όχι!

Μαζί μιλήσαμε στην έκθεση! Μου είπες ότι κάποιος ξάδερφος σου έχει πάρει ένα σκυλί από ένα εκτροφείο. ότι θες να μάθεις αν κάνει καλή δουλεία γιατί δεν έμεινε πολύ ευχαριστημένος και να ενημερωθείς και για αλλά εκτροφεία να δεις τι λύσεις έχεις! Επίσης μου είπες ότι δεν έχεις ακούσει και τα καλύτερα για κάποιο άλλο εκτροφείο και μου ζήτησες την γνώμη μου!
Σου είπα λοιπόν ότι δεν είμαι εκεί για να σου πω να κάποιος είναι καλός εκτροφέας η όχι! Τα εκτροφεία στην Ελλάδα είναι μετρημένα στα δάχτυλα στα ανέφερα όλα και όπως και αυτό που δεν είναι στον όμιλο και ότι πρέπει να μιλήσεις με όλους αν και να μάθεις να ακούσεις προσεκτικά τι έχει να σου πει ο κάθε ένας και εσύ μονός σου να κρίνεις αντικειμενικά να κάνεις την καλύτερη επιλογή! Αλλιώς να κοιτάξεις στο εξωτερικό!

Στο τηλέφωνο του εντύπου μας απαντάει η αντιπρόεδρος του ομίλου που ουδέποτε έχει ασχοληθεί με την εκτροφή και το ένα από τα δυο της shar pei είναι το πήρε από φιλοζωική! Δεν προωθούμε επιλεκτικά εκτροφεία δεν πληρωνόμαστε από κάπου! περιμένουμε ώρες ατελείωτες σε περιπτερά του ομίλου να ενημερώσουμε όσους πραγματικά ενδιαφέρονται γιατί αγαπάμε την φυλή!

Ο όμιλος μας δυστυχώς δεν έχει πολλές συμμέτοχες γίνεται μια νέα προσπάθεια να ανανεωθεί από κάθε άποψη και να ενημερώσει για την φυλή και για αυτόν τον λόγο πήγαμε και στην έκθεση! Σύντομα θα σηκωθεί και ολοκληρωμένο το site μας! Ελπίζουμε να έχουμε εγγραφές από ιδιόκτητες shar pei και εκτροφείων της φυλής που θα συμμετέχουν και αυτοί ενεργά!
 


Lila

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2006
326
0
Aθηνα
www.sharpei.gr
Δυστυχως στον συγκεκριμενο ομιλο υπαρχει προβλημα!!!

Απευθηνσου στον KOE η υπαρχει εναλακτικα μια ενημερωμενη σελιδα με τους εκτροφεις Dog Breeders Greece.gr -

Aπο που κρίνεις οτι στο συγκεκριμένο Ομιλο υπάρχει προβλημα? και αυτοι που προτείνεις εσυ μήπως ειναι puppy mills λεω μηπως? Τωρα μπήκα και ειδα οτι έχει αγγελία για σαρ πέι... οχι απο εκτροφεα...

Θα ήθελα να απαντησω στα παιδιά που τόσο θέλουν να κάνουν αισθητή την παρουσια τους... και να μας δηλώσουν οτι θα έχουν γέννα σε 3 μήνες... ότι αν δεν δηλώσουν ή δεν πληρούν τις προϋποθέσεις δεν θα μπουν στον Όμιλου...

Ενος όμιλου που ξανα ξεκιναει απο το μηδέν, να κάνει τα πάντα...
Ενός Ομίλου που έχει κάνει 2 spesialty φέτος και δυο περίπτερα σε μεγάλες εκθέσεις, που έχει βγάλει ενημερωτικό έντυπο για την φυλή .... (δεν λέμε ράτσα άλλα φυλή)... έχει βοηθήσει αδέσποτα σαρ πει...
Που έκανε ένα σιτε και από την πρώτη μέρα λειτουργίας του με το που το ανακοινώσαμε έγινε hacking!!! και είμαστε αναγκασμένοι να το ξανακάνουμε όλο από την αρχή!!

Ο ΟΜΙΛΟΣ ΣΑΡ ΠΕΙ ΕΛΛΑΔΑΣ θα κάνει δουλειά βολεύει ή δεν βολεύει μερικούς... και εσύ "φιλε" που δεν σου ανέφεραν τα εκτροφεία... κάνεις μπαμ από χιλιόμετρα οτι είσαι βάλτος
α) Μόνος σου είπες ότι το εκτροφείο που πήρε ο γνωστός σου δεν είναι ευχαριστιμενος..(φανταζομαι το ειπες μπας και τσιμησει κανενας να σου πει και ασχημα λογια)
β) Έριξες την χωλή σου οτι το τοπ εκτροφείο στην Ελλάδα οτι δεν είναι και το καλύτερο (αλήθεια με πια κριτήριο το λες αυτό τους γνωριζεις)
γ) το εκτροφειο που δεν ανεφερε το παιδι που ρωτησες δεν ειναι της φιλης σου αλλα ενος παιδιου απο την Πιερια που ειναι μελος του Όμιλου...
δ) .... και σου είπε χαρακτηριστικά πήγαινε σε όλους και κρίνε ποιος σου αρέσει αλλιώς στο εξωτερικό!

Ο ΟΜΙΛΟΣ λοιπόν ΦΥΛΗΣ που δεν σε βοήθησε? δεν σου έδωσε έντυπο για την φυλή, ρώτησες κάτι για τα σαρ πει δεν σου απάντησαν? ρώτησες τα παιδιά που ήταν 9:00 με 21:00 ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥΣ, απλοι ιδιώτες απλα για να μοιραστούν τις εμπειρίες τους ζώντας με την φυλή?

ΛΟΙΠΟΝ ας ρίξετε τις μάσκες και τα καραγκιοζιλικια το ολο post ειναι για να δήλωσετε οτι έχετε γέννα σε 3 μήνες...(ΒRAVO ΣΑΣ)... και να κανετε πολεμο σε εμενα... δεν βαρεθικατε? εγω προσωπικα πολυ!!!

Οσο για το sharpeilover σαν user name ξεχάσατε οτι το χρησιμοποιήσατε και σε αλλά κοροιδευτικά post που σβηστήκαν πέρσι ξανα για το συγκεκριμενο εκτροφειο... και σας έσβησαν οι φίλοι σας απο το dog forum.

Ο Ομιλος είναι εδω για να προστετεψει τη φυλη και τις ανεξελεκτες γεννες και δωσει τις βασεις για σωστα πανω απο ολα υγειει σκυλιά... Σε λιγες μερες θα λειτουργει το νεο site του Ομιλου... αν πραγματικα λετε οτι αγαπατε την φυλη θα πρεπει ΟΛΟΙ οσοι ζητε με αυτην να ειστε στον ΟΜΙΛΟ ανεξαρτητα απο συμπαθειες αντιπαθειες... στον Ομιλος μας αφορουν τα σκυλια οχι οι ανθρωποι...

φιλικά
Η πρόεδρος του ΟΜΙΛΟΥ ΣΑΡ ΠΕΙ που συμβαινει οπως σε ολες τις χωρες του κοσμου
ειμαι και εκτροφεας γιατι απλα ο εκτροφεας γνωριζει πιο καλα την φυλή...


Ps: ENA EINAI ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ... και απο εκει φαινεται ο σκοπος του post!!!
 




sharpeilover

Member
19 Μαρτίου 2011
20
0
Αμα πω οτι καταλαβα εστω και μια λεξη απο τα παραπανω που ειπε η "κυρια" θα ειμαι ψευτης.Θα σταθω μονο στο "βαλτος"
που ειπε και απλα θα γελασω.Τουλαχιστον απο ολη αυτη την επιθεση επιβεβαιωνονται οσοι μου ειπαν για το συγκεκριμενο εκτροφειο.
Το αλλο πως το ειπατε?Εχω γεννα σε 3 μηνες?χαχαχαχαχαχα...Ε,και δεν μου κραταω ενα κουταβι?Τι καθομαι και ψαχνω?χαχαχαχαχα...

Συνεχιστε τη δουλεια σας και την προωθηση του εκτροφειου σας χωρις κοπο και μη φοβαστε...δεν ειμαι βαλτος απο κανεναν.Απλα σκυλο ψαχνω και το πολυ πολυ η συμπεριφορα σας(οπως ακριβως μου την περιεγραψαν) να με στειλει σε αλλο εκτροφειο.(ειμαι σιγουρος οτι πολους τους εχει στειλει στα πετσοπ)

Τελος επιδη σας ενδιαφερει και βλεπω οτι σας καιει αμεσα,τη χΩλη που λετε οτι εβγαλα για το κορυφαιο οπως λετε εκτροφειο στην Ελλαδα(ναι,το δικο σας εννοω) μου τη μετεφεραν κατα το ψαξιμο που εκανα,και εκτροφεις αλλως φυλων,και ενας εκπαιδευτης αλλα και ενας χειρηστης που τυχαινει να γνωριζω.Δεν τα ειπα απο το μυαλο μου.Ειπα ΑΠΛΑ οτι δεν εχω ακουσει καλα λογια.Αλλωστε και σε ενα ψαξιμο σε συζητησεις εδω μεσα,δεν ειδα και τα καλυτερα να γραφονται.Σορυ κιολας.

Απλα θα επαναλαβω μιας και ηρθατε να με επιβεβαιωσετε...

Βρωμα και δυσωδια...

Στο site έχουμε όλα τα εκτροφεία που κατά καιρούς ασχολήθηκαν λίγο παρά πάνω γραφτήκαν στον όμιλο ανεξάρτητα αν είναι ενεργά μελή η όχι!

Μαζί μιλήσαμε στην έκθεση! Μου είπες ότι κάποιος ξάδερφος σου έχει πάρει ένα σκυλί από ένα εκτροφείο. ότι θες να μάθεις αν κάνει καλή δουλεία γιατί δεν έμεινε πολύ ευχαριστημένος και να ενημερωθείς και για αλλά εκτροφεία να δεις τι λύσεις έχεις! Επίσης μου είπες ότι δεν έχεις ακούσει και τα καλύτερα για κάποιο άλλο εκτροφείο και μου ζήτησες την γνώμη μου!
Σου είπα λοιπόν ότι δεν είμαι εκεί για να σου πω να κάποιος είναι καλός εκτροφέας η όχι! Τα εκτροφεία στην Ελλάδα είναι μετρημένα στα δάχτυλα στα ανέφερα όλα και όπως και αυτό που δεν είναι στον όμιλο και ότι πρέπει να μιλήσεις με όλους αν και να μάθεις να ακούσεις προσεκτικά τι έχει να σου πει ο κάθε ένας και εσύ μονός σου να κρίνεις αντικειμενικά να κάνεις την καλύτερη επιλογή! Αλλιώς να κοιτάξεις στο εξωτερικό!

Στο τηλέφωνο του εντύπου μας απαντάει η αντιπρόεδρος του ομίλου που ουδέποτε έχει ασχοληθεί με την εκτροφή και το ένα από τα δυο της shar pei είναι το πήρε από φιλοζωική! Δεν προωθούμε επιλεκτικά εκτροφεία δεν πληρωνόμαστε από κάπου! περιμένουμε ώρες ατελείωτες σε περιπτερά του ομίλου να ενημερώσουμε όσους πραγματικά ενδιαφέρονται γιατί αγαπάμε την φυλή!

Ο όμιλος μας δυστυχώς δεν έχει πολλές συμμέτοχες γίνεται μια νέα προσπάθεια να ανανεωθεί από κάθε άποψη και να ενημερώσει για την φυλή και για αυτόν τον λόγο πήγαμε και στην έκθεση! Σύντομα θα σηκωθεί και ολοκληρωμένο το site μας! Ελπίζουμε να έχουμε εγγραφές από ιδιόκτητες shar pei και εκτροφείων της φυλής που θα συμμετέχουν και αυτοί ενεργά!
Ωραια τα λες φιλε μου μονο που εκανες μια διαστρευλωση.Για το σκυλο που πηρε ο ξαδερφος μου δεν σου ειπα οτι δεν ειναι ευχαριστημενος.Εσυ μου ειπες οτι δεν ειναι και πολυ καλο αυτο το εκτροφειο και καλο θα ειναι να ψαξεις στα αλλα 4.(που μεσα ηταν και αυτο της Πιεριας παροτι μαλλον ενημερωσες λαθος την προεδρο.)

Καλη επιτυχια σας ευχομαι στο εργο που αναλαβατε και σε ολα αυτα που ειπες για τον ομιλο,αλλα δυστυχως η παρεμβαση της Προεδρου-εκτροφεα δειχνει άλλα για το σκοπο και για τον λογο της υπαρξης του.
Keep promoting...

Χάσαμε και τον Kokonis...
"Όμιλοι φυλής" παρακαλώ!!!
Eχεις δικιο...σιγα σιγα θα τα μαθω...Αν και σε ομιλοι του κ...ου τους βλεπω να μας προκυπτουν. :p
 


apoth13

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
199
1
Athens
ερμμ εκανα λαθος...για τον ομιλο ροτβαιλερ ηθελα να πω...βλεπεις υπαρχει σχεδον για το ιδιο θεμα και αλλο ανοιχτο thread....εγινε αθελα

για αυτο αλλωστε προτεινα με ανεση το συγκεκριμενο site,καθως αναφερει σχεδον ολα τα εκτροφεια

Λυπαμαι για την αναστατωση
 


Lila

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2006
326
0
Aθηνα
www.sharpei.gr
και εκτροφεις αλλως φυλων,και ενας εκπαιδευτης αλλα και ενας χειρηστης που τυχαινει να γνωριζω.

BRAVO... το λες και μόνος σου κάτω οι μάσκες...


Φίλε μου είμαι συνηθησμένη σε τέτοιου είδους επιθέσεις... όσο και μαλακά προσπαθείς να το περάσεις... Ο Όμιλος θα κάνει την δουλειά του ότι και να κάνουν οι υπόλοιποι αυτοί που σε βάζουν να μιλήσεις ... Να πεις στον εκπαιδευτή λοιπόν ότι απέτυχε να εκπαιδεύσει ένα από τα σκυλιά μου και ο ιδιοκτήτης πήγε άλλον, ο δε χειριστής ξεπέρασε το όρια ηθικής και φιλίας... και να ασχοληθεί με κάτι άλλο στη ζωή του... μεγάλωσε πια...


Γράψτε ότι θέλετε, τα έργα και χρόνος δείχνουν τα πάντα και ευτυχώς όσοι έχουν διαβάσει ΟΛΑ τα post στο dog forum έχουν καταλάβει καλά τι γίνεται... και τελικά καλό μου έχετε κάνει γιατί ο νοήμων κόσμος καταλαβαίνει... ΤΗΑΝΚS και


Καλή Τύχη


Μέλη του Ομίλου Σαρ Πέι είναι:
Κύνων Μέλαθρον
Οlympus Spirit
Panos Farma
Precious Hug




Ο όμιλος θα κάνει ομάδες κοινωνικοποίησης και σεμινάριο φροντίδας ... και αν όλα πάνε καλά απο την νέα χρονιά ένα μεγάλο σπέσιαλτι με σπεσιαλίστα στην φυλή απο HONK KONG!!!... σε περιμένουμε με το σαρ πέι σου!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Kυρία Lila, μια απορία: Γιατί σας βλέπουμε τόσο σπάνια και σε συγκεκριμένα θέματα, ενώ οι γνώσεις και η εμπειρία σας θα ήταν χρησιμότατες για μη έμπειρους σκυλογονιούς, σαν πολλους από εμάς?
 


sharpeilover

Member
19 Μαρτίου 2011
20
0
BRAVO... το λες και μόνος σου κάτω οι μάσκες...


Φίλε μου είμαι συνηθησμένη σε τέτοιου είδους επιθέσεις... όσο και μαλακά προσπαθείς να το περάσεις... Ο Όμιλος θα κάνει την δουλειά του ότι και να κάνουν οι υπόλοιποι αυτοί που σε βάζουν να μιλήσεις ... Να πεις στον εκπαιδευτή λοιπόν ότι απέτυχε να εκπαιδεύσει ένα από τα σκυλιά μου και ο ιδιοκτήτης πήγε άλλον, ο δε χειριστής ξεπέρασε το όρια ηθικής και φιλίας... και να ασχοληθεί με κάτι άλλο στη ζωή του... μεγάλωσε πια...


Γράψτε ότι θέλετε, τα έργα και χρόνος δείχνουν τα πάντα και ευτυχώς όσοι έχουν διαβάσει ΟΛΑ τα post στο dog forum έχουν καταλάβει καλά τι γίνεται... και τελικά καλό μου έχετε κάνει γιατί ο νοήμων κόσμος καταλαβαίνει... ΤΗΑΝΚS και


Καλή Τύχη


Μέλη του Ομίλου Σαρ Πέι είναι:
Κύνων Μέλαθρον
Οlympus Spirit
Panos Farma
Precious Hug




Ο όμιλος θα κάνει ομάδες κοινωνικοποίησης και σεμινάριο φροντίδας ... και αν όλα πάνε καλά απο την νέα χρονιά ένα μεγάλο σπέσιαλτι με σπεσιαλίστα στην φυλή απο HONK KONG!!!... σε περιμένουμε με το σαρ πέι σου!
Απο που πεσανε οι μασκες,δεν καταλαβα.Αν καποιος απο εσας συμπερανε οτι πεσανε οι μασκες σας παρακαλω ας με ενημερωσει.Εχει πολυ πλακα τελικα...αλλα ειναι και κριμα.Φανταζομαι οτι παντου βλεπετε να σας κηνυγανε ε?Τραγικο...
Οσο διαβαζω καταλαβαινω κιεγω αλλα και απο αυτο που λεει η παρακατω συνφορουμητρια,μιας και αποτι βλεπω ειχατε πολλους μηνες να ποσταρετε εδω.

Kυρία Lila, μια απορία: Γιατί σας βλέπουμε τόσο σπάνια και σε συγκεκριμένα θέματα, ενώ οι γνώσεις και η εμπειρία σας θα ήταν χρησιμότατες για μη έμπειρους σκυλογονιούς, σαν πολλους από εμάς?
Προφανως νοιαζεται τοσο πολυ για τη φυλη που ποσταρει μονο οταν προκειται για το προσωπικο της συμφερον.Αν κρινω και απο τα τελευταια ποστ της που ειχαν να κανουν μονο για την υστεροφημια της αλλα και τις διακρισεις της.

Σας παρακαλω...το θεμα ξεκινησε για να συζητηθει με τους καλοπροαιρετους και οχι με τους κατατρεγμενους.Αν εχετε προβλημα φαντασιοπληξιας παρακαλω ανοιξτε δικο σας θεμα.Εγω το τελευταιο που θα εκανα θα ηταν να ασχοληθω προσωπικα μαζι σας.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Κύριε/κυρία sharpeilover μου κάνει εντύπωση που φαίνονται λίγα μηνυματα από εσάς μέσα στο φόρουμ, ενώ θυμάμαι να έχετε ξαναγράψει στο παρελθόν, πράγμα που μου επιβεβαιώσατε σε άλλο νήμα-ότι είσαστε παλιό μέλος. Κι η απορία μου προς εσάς είναι όμοια με αυτην προς το χρήστη Lila.

Γιατί, δηλαδή, βλέπω αυτά τα προφίλ να γράφουν πάντα (ή σχεδόν πάντα) σε συνδυασμό.

Αυτό που συμπεραίνω είναι ότι αφορά εσάς τους δύο και μόνο, και κάθε φορά δημιουργείται κάτι σαν "αναμέτρηση δυνάμεων". (Ξέρω, μου είπατε δεν ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά αυτό δεν με αποτρέπει από το να βγάζω συμπεράσματα)
 


gr_voyager

Member
31 Ιανουαρίου 2012
6
0
Αγαπητέ Sharpeilover,

Λίγο περίεργο το μήνυμα σου...και η οπτική σου πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.

Έχεις την απαίτηση ένας όμιλος να είναι ενήμερος και να σου προτείνει εκτροφεία τα οποία δεν είναι καν μέλη του ???
Λάθος... δεν προτείνεις κάποιον που δεν γνωρίζεις. Σ'οποιονδήποτε χώρο και να είσαι.

Προτείνεις μόνο αυτούς που ξέρεiς και εμπιστεύεσαι....

Όσον αφορά τα μέλη του ομίλου, από τα λίγα που γνωρίζω είναι απλοί ιδιοκτήτες και
λάτρεις της ράτσας και όχι εκτροφείς, οπότε μερικά πράγματα λέγονται μάλλον εκ του πονηρού.

Μια συμβουλή... αντί να χάνεις τον χρόνο σου με δήθεν αθώα και όλο απορία ποστ
ψάξτο καλύτερα...και πάνω απ' όλα καλόπιστα.
Εγώ αυτό έκανα.

ΕΝΑΣ ΞΕΝΟΔΟΧΟΣ (ιδιοκτήτης 2 σαρ πει)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.839
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU