Online εξομολογητήριο




vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Ως absolut ΝΕΟΥΔΙ, δεν μπορούσα κι εγώ να μην κάνω την @@@κία μου!
Παρά του ότι σε γενικές γραμμές, ακολουθώ πιστά τις "οδηγίες χρήσης" (και μέχρι τώρα όλα πάνε τέλεια), μπήκα στον πειρασμό, μιας και με κοιτούσε με αυτά τα μάτια που σε σκοτώνουν να του δώσω κόκαλο απο μπριζόλα που έτρωγα.!!
Αποτέλεσμα: Την επομένη το πρωι ο μικρός να μου κάνει σινιάλο που δεν το έπιασα και να μου αφήσει στο κέντρο της κουζίνας μιά λίμνη απο διάροια!!
Σάβατο χαράματα, με τις τσίμπλες στα μάτια, ούτε καφέ ακόμη κι εγώ στα 4 να μαζεύω τα αμάζευτα!!
Πιστεύω ότι και μόνο αυτό ήταν μεγάλη τιμωρία, δεν χρειάζονται μετάνοιες!!!!!!!
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Έχω να εξομολογηθώ μελλοντικό αμάρτημα.

Την επόμενη φορά που θα έρθει κατά πάνω μας λυτό σκυλί, με κακή διάθεση, αντί να κάνω συνεχείς διορθώσεις στον δικό μου για να μην ορμήσει κι εγώ να περιφέρομαι γύρω του ωσάν αλογάκι του καρουζέλ για να μπαίνω ανάμεσα στο λυτό σκύλο και τον δεμένο δικό μου, απλά, πολύ απλά, θα αρχίσω να σφυράω αδιάφορα. Και για να χειροτερέψω το αμάρτημα, όχι μόνο δεν θα του πληρώσω κτηνιατρικά έξοδα, αλλά θα απαιτήσω να πληρώσει και τυχόντα δικά μου. Ε μα πια!
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Έχω να εξομολογηθώ μελλοντικό αμάρτημα.

Την επόμενη φορά που θα έρθει κατά πάνω μας λυτό σκυλί, με κακή διάθεση, αντί να κάνω συνεχείς διορθώσεις στον δικό μου για να μην ορμήσει κι εγώ να περιφέρομαι γύρω του ωσάν αλογάκι του καρουζέλ για να μπαίνω ανάμεσα στο λυτό σκύλο και τον δεμένο δικό μου, απλά, πολύ απλά, θα αρχίσω να σφυράω αδιάφορα. Και για να χειροτερέψω το αμάρτημα, όχι μόνο δεν θα του πληρώσω κτηνιατρικά έξοδα, αλλά θα απαιτήσω να πληρώσει και τυχόντα δικά μου. Ε μα πια!
Πάνω σε αυτό (και αν θυμάστε το νήμα "βόλτα στον Υμηττό"), άλλαξα βιολί κι εγώ και πλέον δεν βγαίνω απο το μονοπάτι όταν βλέπω σκυλους να έρχονται. Αποτέλεσμα; Αφού τσακώθηκε με 2-3 "ελεύθερους" και τους έδειξε τα δόντια του, τώρα πλέον όταν με βλέπουν τα δένουν με το λουρί και δεν αναγκάζομαι να γκρεμοτσακίζομαι στην πλαγία για να τα χωρίσω!
 
  • Like
Reactions: elverg


sofoula123

Member
20 Σεπτεμβρίου 2015
14
28
32
Σέρρες
www.facebook.com
Εγώωωω... πουυυυ και πουυυυ.... του δίνω κανένα μικρούυυυτσικο κομματάκι από διάφορα χαζά γλυκά που τρώω!!! Και το Πάσχα έφαγε και τσουρεκάκι!!!! :love:
Όλο λέω δεν θα του δώσω ξανά αλλά οταν τον βλέπω που ακούει την ζελατίνα απο συσκευασίες και τρελαίνεται από χαρά δεν αντέχω και του δίνω πολύ λιγάααακι! :whistle: :whistle: :whistle:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Πάνω σε αυτό (και αν θυμάστε το νήμα "βόλτα στον Υμηττό"), άλλαξα βιολί κι εγώ και πλέον δεν βγαίνω απο το μονοπάτι όταν βλέπω σκυλους να έρχονται. Αποτέλεσμα; Αφού τσακώθηκε με 2-3 "ελεύθερους" και τους έδειξε τα δόντια του, τώρα πλέον όταν με βλέπουν τα δένουν με το λουρί και δεν αναγκάζομαι να γκρεμοτσακίζομαι στην πλαγία για να τα χωρίσω!
Με μια μικρή διαφορά. Ο δικός μου είναι εξιμισι ετών κι έχει παγιώσει συμπεριφορά. Ο δικός σου είναι ακόμα έφηβος, υπό διαμόρφωση. Μήπως να μην τον φέρνεις απέναντι σε καταστάσεις που θα ενισχύουν συμπεριφορά με δόντια κλπ; Είναι κλιμακουμενη συμπεριφορά και δεν ξέρω εάν στο μέλλον θα σου αρέσει να ξέρει πως να χρησιμοποιήσει τα δόντια του.
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Με μια μικρή διαφορά. Ο δικός μου είναι εξιμισι ετών κι έχει παγιώσει συμπεριφορά. Ο δικός σου είναι ακόμα έφηβος, υπό διαμόρφωση. Μήπως να μην τον φέρνεις απέναντι σε καταστάσεις που θα ενισχύουν συμπεριφορά με δόντια κλπ; Είναι κλιμακουμενη συμπεριφορά και δεν ξέρω εάν στο μέλλον θα σου αρέσει να ξέρει πως να χρησιμοποιήσει τα δόντια του.
Μέχρι τώρα δεν τα έχει χρησιμοποιήσει και δεν τον αφήνω να τα χρησιμοποιήσει. Εκτός αυτού, τελευταία εβδομάδα έχει γίνει πολύ κοινωνικός και έφτασε στο σημείο να παίζει με πιτμπουλ και λυκοσκυλίνα ταυτόχρονα χωρίς καυγάδες, ελεύθερα. Απλά οι "ενοχλητικοί" τρόμαξαν από την "αγριοφατσάρα" του!

Αλλά τα πήρα κρανίο όταν ο άλλος άφησε τον σκύλο του ελεύθερο και τσακώθηκε με τον δικό μου, με αποτέλεσμα εγω να τρώω τουμπα στην πλαγιά και ο άλλος ο κάφρος να γελάει!
 
  • Like
Reactions: d-friend and Orilis


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Τα λάθη αμέτρητα, από το να πάω για κυνήγι με κροτοφοβικό σκυλί μέχρι να μου χτυπήσει αυτοκίνητο σκύλο, ευτυχώς χωρίς συνέπειες, επειδή ήθελα να μάθει χωρίς λουρί. :censored:
Ο κατάλογος είναι ατελείωτος. Αν ήταν κανονική εξομολόγηση ο παπάς θα έσχιζε τα ράσα του.:confused:
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Έχω να εξομολογηθώ μελλοντικό αμάρτημα.
Τι να λέμε τώρα.. η Αρλέτα το είπε ξεκάθαρα:
Αν θες να αγιάσεις πρέπει να αμαρτήσεις..!
Κι εσύ την ακούς την Αρλέτα σου καθώς φαίνεται..
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Έχω να εξομολογηθώ μελλοντικό αμάρτημα.

Την επόμενη φορά που θα έρθει κατά πάνω μας λυτό σκυλί, με κακή διάθεση, αντί να κάνω συνεχείς διορθώσεις στον δικό μου για να μην ορμήσει κι εγώ να περιφέρομαι γύρω του ωσάν αλογάκι του καρουζέλ για να μπαίνω ανάμεσα στο λυτό σκύλο και τον δεμένο δικό μου, απλά, πολύ απλά, θα αρχίσω να σφυράω αδιάφορα. Και για να χειροτερέψω το αμάρτημα, όχι μόνο δεν θα του πληρώσω κτηνιατρικά έξοδα, αλλά θα απαιτήσω να πληρώσει και τυχόντα δικά μου. Ε μα πια!
Εγώ αυτό έκανα αφού με καταδάγκωσε ένα βλαμμένο. Περπατούσα στο πεζοδρόμιο όταν είδα πως έρχεται προς το μέρος μας λυτό σκυλί, ο ιδιοκτήτης στην κοσμάρα του. Του φωνάζω να φωνάξει το σκυλί, το σκυλί δεν ανταποκρήθηκε βέβαια, και μόνο τη στιγμή που του έδωσα μια δυνατή κλωτσιά άρχισε να τρέχει να το πιάσει. Μου είπε και συγγνώμη.
 
  • Like
Reactions: vrmode


SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
Εγώ αυτό έκανα αφού με καταδάγκωσε ένα βλαμμένο.
Εμένα με είχε πάρει από πίσω 5κιλο τέρας επειδή τόλμησα και μπήκα στο στενό του - ένα μικρό αδιέξοδο που είχε το σπίτι του στην άκρη, μαινόμενο. Έκανα μεταβολή να φύγω, μου ριξε και μία δαγκωνιά.

Γυρνάω να το κλωτσήσω.... Και δεν το πετύχαινα ρε, έτσι που κανε...
Έφυγα με βήμα ταχύ και κεφάλι χαμηλά, εισπράττωντας άλλη μία, για το αντίο.

%&*$%$@)#($*!!!!
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Kαι μετα καποιοι σου λενε ότι το σκυλί αν δεν το εκπαιδεύσεις στη φυλαξη, δεν δαγκώνει...
 
  • Like
Reactions: vek




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Λέω να κάνω λίγο την αστυνομία σαν τη Μούζη..

Ο επόμενος αμαρτωλός για την κολυμβήθρα του Σιλωάμ παρακαλώ..
Ένας ένας μη σπρώχνεστε..
Αμαρτωλός, λέμε, όχι αρματολός, μη μπερδεύεστε..


Μια και προκάλεσα την offα, να τη μαζέψω κιόλας.
 
Last edited:


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Θα τρολαρω λιγο μιας κι εγώ αμαρτωλος αλλά επειδή με έχουν στην άμυνα πολλές μέρες θέλω να βγω για λίγο στην επίθεση.... Οπότε... Ντροπή σας... Αίσχος...off n go...
 




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Κι εγώ αμάρτησα, και μετά βυθίστηκα σε ατελείωτα αφρόλουτρα ενοχών, και μετάνοιας.

Είναι σε εκείνο το κομμάτι που η καλή και άγια θετική εκπαίδευση σου λέει, ότι δεν πρέπει να έχεις την παραμικρή διάδραση με το σκύλο σου, όταν είσαι θυμωμένος μαζί του, για να μην του βγάλεις νεύρα και τον τρομοκρατήσεις, για να μην κλονιστεί η αγάπη και η εμπιστοσύνη που σου έχει, και να μην πάρει ο φόβος τη θέση τους..

Ε.. ωραίο όλο αυτό, και προσπαθώ να το εφαρμόζω, αλλά πόσο να συγκρατήσω τα νεύρα μου όταν ο πρώτος μου σκύλος (παίζει κι αυτό τον ρόλο του), εν ριπή οφθαλμού, φάει για πρώτη φορά (στην πορεία σταδιακά όσο να 'ναι απευαισθητοποιείσαι) σ κ α τ ά .. και μάλιστα ανθρώπινα.. (στο άλσος, νύχτα). Τρελάθηκα! Βγήκα από τα ρούχα μου! Έπαθα νευρικό κλονισμό! Παίζει να έπαθα κι ένα μίνι εγκεφαλικό, γιατί από τότε είναι που ξεκίνησαν και κάτι πονοκέφαλοι να με ταλαιπωρούν..

Ούτε που θυμάμαι τι έλεγα, αλλά φώναζα δυνατά και ακατάπαυστά. Κανονικό παραλήρημα. Την άρπαξα από το σβέρκο, την ταρακούνησα φωνάζοντας μέσα στο προσωπάκι της :(, και την πήγα αιωρούμενη σε αυτή τη θέση μέχρι τη μπανιέρα (ευτυχώς δυο λεπτά δρόμος, που παίζει να έγινε και σε ένα), όπου με προσπάθεια κατάφερα να κυριαρχήσει η λογική και η ψυχραιμία για να αφήσω τη χλωρίνη εκεί που καθόταν. Τότε ήταν που η Μούζη μίσησε το ξύδι, που μέχρι πρότινος λάτρευε και έγλειφε από τα πατώματα.

Δεν υπάρχει μέρα που να μην το θυμηθώ και να μην κατηγορήσω τον εαυτό μου για αυτό. Το καημένο μόλις μου πέρασαν τα νεύρα έκανε τα πάντα για να με εξευμενίσει κι εγώ ένιωθα ο χειρότερος άνθρωπος στο πλανήτη, που τα έβαλε με ένα αθώο κι ανυπεράσπιστο πλασματάκι. Η κοπροφαγία επαναλήφθηκε άλλη μια φορά μόνο μετά από μήνες, και ευτυχώς στο μεταξύ είχα κάνει τον απολογισμό του προηγούμενου περιστατικού, ώστε να το αντιμετωπίσω απολύτως ψύχραιμα.

Φυσικά και η ΜΟΥΖουρλού μου δεν έφταιγε σε τίποτα απολύτως.. Εγώ, πολύ πιεσμένος και κουρασμένος από άλλες καταστάσεις, όχι μόνο ως άγιος της θετικής εκπαίδευσης δεν κατάφερα να φερθώ, αλλά το ρόλο για το δαιμονισμένο στον εξορκιστή τον είχα στο τσεπάκι.. Ακόμα το θυμάμαι, ως κάτι που με έκανε να τρομάξω πάνω από όλα με τον ίδιο μου τον εαυτό. Όπως έλεγε και η γιαγιά μου, "Και τον καλό καλόγερο, ο Θεός τον εγνωρίζει!" Ακόμα κι όταν πρόκειται για τον εαυτό μας..

Την ευλογία σας..:(
 


ΑΡΓΥΡΩ ΣΤ.

Well-Known Member
20 Απριλίου 2014
194
221
Πειραιάς - Χίος
Κι εγώ αμάρτησα, και μετά βυθίστηκα σε ατελείωτα αφρόλουτρα ενοχών, και μετάνοιας.

Είναι σε εκείνο το κομμάτι που η καλή και άγια θετική εκπαίδευση σου λέει, ότι δεν πρέπει να έχεις την παραμικρή διάδραση με το σκύλο σου, όταν είσαι θυμωμένος μαζί του, για να μην του βγάλεις νεύρα και τον τρομοκρατήσεις, για να μην κλονιστεί η αγάπη και η εμπιστοσύνη που σου έχει, και να μην πάρει ο φόβος τη θέση τους..

Ε.. ωραίο όλο αυτό, και προσπαθώ να το εφαρμόζω, αλλά πόσο να συγκρατήσω τα νεύρα μου όταν ο πρώτος μου σκύλος (παίζει κι αυτό τον ρόλο του), εν ριπή οφθαλμού, φάει για πρώτη φορά (στην πορεία σταδιακά όσο να 'ναι απευαισθητοποιείσαι) σ κ α τ ά .. και μάλιστα ανθρώπινα.. (στο άλσος, νύχτα). Τρελάθηκα! Βγήκα από τα ρούχα μου! Έπαθα νευρικό κλονισμό! Παίζει να έπαθα κι ένα μίνι εγκεφαλικό, γιατί από τότε είναι που ξεκίνησαν και κάτι πονοκέφαλοι να με ταλαιπωρούν..

Ούτε που θυμάμαι τι έλεγα, αλλά φώναζα δυνατά και ακατάπαυστά. Κανονικό παραλήρημα. Την άρπαξα από το σβέρκο, την ταρακούνησα φωνάζοντας μέσα στο προσωπάκι της :(, και την πήγα αιωρούμενη σε αυτή τη θέση μέχρι τη μπανιέρα (ευτυχώς δυο λεπτά δρόμος, που παίζει να έγινε και σε ένα), όπου με προσπάθεια κατάφερα να κυριαρχήσει η λογική και η ψυχραιμία για να αφήσω τη χλωρίνη εκεί που καθόταν. Τότε ήταν που η Μούζη μίσησε το ξύδι, που μέχρι πρότινος λάτρευε και έγλειφε από τα πατώματα.

Δεν υπάρχει μέρα που να μην το θυμηθώ και να μην κατηγορήσω τον εαυτό μου για αυτό. Το καημένο μόλις μου πέρασαν τα νεύρα έκανε τα πάντα για να με εξευμενίσει κι εγώ ένιωθα ο χειρότερος άνθρωπος στο πλανήτη, που τα έβαλε με ένα αθώο κι ανυπεράσπιστο πλασματάκι. Η κοπροφαγία επαναλήφθηκε άλλη μια φορά μόνο μετά από μήνες, και ευτυχώς στο μεταξύ είχα κάνει τον απολογισμό του προηγούμενου περιστατικού, ώστε να το αντιμετωπίσω απολύτως ψύχραιμα.

Φυσικά και η ΜΟΥΖουρλού μου δεν έφταιγε σε τίποτα απολύτως.. Εγώ, πολύ πιεσμένος και κουρασμένος από άλλες καταστάσεις, όχι μόνο ως άγιος της θετικής εκπαίδευσης δεν κατάφερα να φερθώ, αλλά το ρόλο για το δαιμονισμένο στον εξορκιστή τον είχα στο τσεπάκι.. Ακόμα το θυμάμαι, ως κάτι που με έκανε να τρομάξω πάνω από όλα με τον ίδιο μου τον εαυτό. Όπως έλεγε και η γιαγιά μου, "Και τον καλό καλόγερο, ο Θεός τον εγνωρίζει!" Ακόμα κι όταν πρόκειται για τον εαυτό μας..

Την ευλογία σας..:(

Στον Ιορδάνη κι εσύ. Να 'χω παρέα ;)
 
  • Like
Reactions: d-friend


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf