Online σχολή εκπαιδευτών σκύλων!


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Για τους Θετικους Εκπαιδευτες δεν υπαρχει φυλαξη ή σωματοφυλακη.
Αμαλια, ειναι σαν να λεμε εμμεσα οτι η φυλαξη και η σωματοφυλακη εκπαιδευονται μονο compulsive.
Κατσε να σε πιασει σε λιγο ο φιλος μου ο Κωστας!! :D
 


kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
Όχι βρε Άρη.

Χωρίς να έχω καμιά απολύτως εμπειρία σε εκπαίδευση φύλαξης και σωματοφυλακής, πιστεύω ότι η Αμαλία έχει δίκιο.

ΥΓ: Ποιός σου είπε ότι εγώ είμαι fan των "θετικών" ;)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Αρη εγραψα αυτο που ξερω...
Οταν εψαχνα εκπαιδευτη για το γομαρι μου μιλησα και με 2-3 θετικους... μου ειπαν οτι δεν υφισταται εκπαιδευση φυλαξης γιατι οι μονος τροπος που πετυχαινει μια τετοια εκπαιδευση περιεχει βια.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Μήπως να μην το συνεχίσουμε καλύτερα παιδιά. Δεν θέλω να με κράξετε γιατί δεν μου άρεσε η συγκεκριμένη σχολή. Ούτε θέλω να φάω και απο δω κανα μπαν επειδή είπα την γνώμη μου.
Συγνώμη, ρε Διονύση, αλλά αν αυτή ειναι η άποψη που έχεις για το φόρουμ και τον τρόπο με τον οποίο λειτουργεί, τότε τι κάνεις εδώ? Εκφράζεσαι μόνο οταν συμφωνούν οι άλλοι μαζί σου? :)
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
τώρα μπαίνω στην συζήτηση οπότε να πώ ότι δεν είναι άσχημο αυτό που κάνεις μεν
αλλά για σκέψου μαθήματα οδήγησης ον λάιν και να οδηγάς και αυτοί να σε βλέπουν απο το Msn ότι πάς καλά...

απο το τίποτα βέβαια κάτι είναι και αυτό-αντί να διαβάζεις μόνος σου...
και έχεις και κάποιον να σε συμβουλευει

αυτό με τα καταφύγια θα σου δώσει τρελλή εμπειρία πάντως και θα εντάξεις και στην προυπηρεσία σου αρκετές δεκάδες ή και εκατοντάδες σκυλιά

Καλή επιτυχία

άλλοι δηλώνουν εκπαιδευτές-τους πάς τον σκύλο-σου λένε έλα σε 6 μήνες-του βάζουν το ηλεκτρικό κολλάρο και κάθονται στην βεράντα και τον κοιτάνε-ότι κάνει λάθος τζιιιιιιιιζ μέχρι να γίνει πρόβατο...

μια χαρά θα τα πάς-αφου το αγαπάς
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
ε και εσύ
ένα μπανιάρισμα με τέτοια ζέστη είναι ότι πρέπει

σιγά μη σε μπανάρανε γιατί είπες την γνώμη σου-εκτός κι αν ήταν "είστε όλοι μ@κ@κ3ς" :lol:
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
τώρα μπαίνω στην συζήτηση οπότε να πώ ότι δεν είναι άσχημο αυτό που κάνεις μεν
αλλά για σκέψου μαθήματα οδήγησης ον λάιν και να οδηγάς και αυτοί να σε βλέπουν απο το Msn ότι πάς καλά...
Τα παντα γινονται σημαρα. Πέρα απο εξομοιωτες πτησης και οδηγησης, υπαρχουν εξομοιωτες κυνηγιου και σκοποβολης και φυσικα σεξ!
Πού θα παει, καποια στιγμη θα βγαλουν και για εκπαιδευση σκυλου!! Θα πατας το κουμπι και ο ψηφιακος σκυλος θα τιναζεται! :paja1::D
 




Tonini

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
843
2
36
Munich/Germany
Σ'αυτο το φόρουμ τα μονα σίγουρα είναι οτι μαθαίνω από τις γνώσεις και τις εμπειρίες σας και με κάνετε και γελάω βρε παιδιά...Να'μαστε καλά να μπορούμε τουλάχιστον να γελάμε γιατί στις μέρες μας οι περισσοτεροι δεν το κάνουνε...(συγνώμη για το off-topic)!!!!!
 


Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
Ανεπιθύμητη συμπεριφορά είναι το δάγκωμα, γρύλισμα, τράβιγμα (που είναι και θέματα κυριαρχικότητας αν το κάνει στο αφεντικό του και στα μέλη της οικογένειας), να δαγκώνει έπιπλα και ρούχα, επιθετικό σκυλί σε ανθρώπους και άλλα σκυλιά, κλπ κλπ.
Και αυτο ειναι παντα κυριαρχικοτητα, και ποτε ανασφαλεια - φοβια ή κατι αλλο;; τι μαθαινει κανεις on-line....
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Συγνώμη, ρε Διονύση, αλλά αν αυτή ειναι η άποψη που έχεις για το φόρουμ και τον τρόπο με τον οποίο λειτουργεί, τότε τι κάνεις εδώ? Εκφράζεσαι μόνο οταν συμφωνούν οι άλλοι μαζί σου? :)
kopriti, έχεις ακουστά το "όταν έχεις καεί, φυσάς και τον χυλό" σε τέτοια φάση είμαι εγώ τώρα. Γιατί δεν είναι ωραίο να έχεις κανει μία παρέα ατόμων να τους θεωρείς φίλους/ες και μετά να σε πετάνε στα σκουπίδια για ψύλου πήδημα. Δεν είπα ότι έτσι δουλευει το φόρουμ αυτό απλά δεν θα θελα να χάσω και την δικιά σας παρέα.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
kopriti, έχεις ακουστά το "όταν έχεις καεί, φυσάς και τον χυλό" σε τέτοια φάση είμαι εγώ τώρα. Γιατί δεν είναι ωραίο να έχεις κανει μία παρέα ατόμων να τους θεωρείς φίλους/ες και μετά να σε πετάνε στα σκουπίδια για ψύλου πήδημα. Δεν είπα ότι έτσι δουλευει το φόρουμ αυτό απλά δεν θα θελα να χάσω και την δικιά σας παρέα.
Λυπάμαι που το βλέπεις έτσι. Ενα φόρουμ οπου όλοι θα συμφωνούσαν με όλους θα ήταν εξαιρετικά βαρετό! :)
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Eιναι θεμιτο να υπαρχει αντιλογος και αντιπαραθεση. Απολυτως υγιη ειναι κατι τετοιο.
Με σωστα επιχειρηματα και τοποθετησεις ομως διχως ειρωνεια κ επιθεσεις.
Μην αγχωνεσαι γτ εκει π διαφωνεις σε κατι σημερα με καποιον αυριο σε κατι αλλο θα συμφωνησεις.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Το κολλέγιο που λέει (που είναι Σχολή για vocational training) είναι αυτό: http://www.animalbehaviorcollege.com/
Αυτό που δε βλέπω είναι πού γίνεται και πώς η πρακτική εξάσκηση, οπότε μόλις γυρίσω από ένα meeting που έχω θα πάρω τηλέφωνο στο AKC και στην κτηνίατρό μου και θα σας πω. :)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Sorry και πάλι:D:p

Ρε Darkpaladin, αν ήμουν αποδεκτός σε ένα forum, μια παρέα, οπουδήποτε, απλά και μόνο επειδή δεν διαφωνώ ή δεν δηλώνω την διαφωνία μου δεν θα το γούσταρα μια.....

Ban θα γινεις μόνο αν παραβείς τους κανόνες του forum!Όχι αν διαφωνήσεις!


Τώρα βέβαια....εδώ που τα λέμε τόλμα να διαφωνήσεις και θα σε κανονίσω εγώ.....:twisted::twisted::twisted:*demonio**demonio**demonio*

Εδώ

με πίσσα και πούπουλα θα σε μπανιάρω!!!!!!!!!

Το έχω παραγγείλει από την προηγούμενη φορά!!!:D:p
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
darkpaladin
συγνωμη αλλα από την 3 σελιδα σταματησα να διαβαζω...
5 σελιδες αναπτύχθηκαν σε 3 ωρες ειναι παρα πολλές......
ωραιο κι ομορφο αυτό που κανεις αλλα προς θεού κρατα το για τον εαυτό σου.... και τα δικά σου σκυλιά....
να αναλάβεις από τωρα να εκπαιδεύσεις έστω και δωρεάν άλλους ιδιοκτητες το θεωρώ ανώριμο.... και ανέντιμο
επαγγελματικά δε για να ξεκινήσεις εκπαιδευση σου λείπουν άπειρες ώρες πρακτικής ενασχόλησης με αντίστοιχο αριθμό σκύλων.....
ειλικρινά δεν θα τολμούσα να χαρακτηρίσω τον εαυτό μου επαγγελματία σε κατι που εκπαιδεύτηκα ον λαιν....
η πληροφορική εξ αντικειμένου εξαιρείται..... αλλά τα επαγγελματα που χρήζουν πρακτικής.... και μαλιστα με ζωντανους οργανισμούς που ο καθείς είναι διαφορετικός.....
θα πρότεινα να πήγαινες ταυτόχρονα να βοηθας εκπαιδευτή - εκτροφέα στο εκτροφείο του στην σχολή του.... να παρακολουθήσεις τα μαθηματα με τους μαθητες του, να ασχοληθεις με αρκετά από τα σκυλιά του αλλα και τα σκυλια προς εκπαιδευση.... χρειαζεσαι πρακτική καθοδηγηση, διορθωση εξασκηση και οχι θεωρίες...... από θεωρίες δυστυχώς γεματοι......στην πραξη τι γινεται....
τα παραπανω όλα με την καλυτερη των προθεσεων.....
καλή τυχη και καλυτερη συνεχεια......
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Σίγουρα ένα φόρουμ που όλοι συμφωνούν με όλους θα τα απόλυτα βαρετό και συμφωνό απόλυτα, αυτής της λογικής είμαι, ότι θέλω να λέω άνετα την γνώμη μου και να λένε και οι υπόλοιποι την δική τους ασχέτως καλή ή κακή (εφόσων κανείς μας δεν παραβαίνει τους όρους του φόρουμ). Απλά όπως λέει και ένας φίλος μου, πολλά πράγματα τα λέω πολύ χύμα χωρίς να τα σκεφτώ και μπορεί να μην τα πώ σωστά και να τα εκλάβει κάποιος ανάποδα και για αυτό δεν θα θελα κανείς να εκλάβει κάτι που θα πω σαν κακία ή περιφρονισμό, κλπ κλπ. Όσο για σένα foibos ένα έχω να πω : YES MASTER.....YOUR WISH IS MY COMMAND!!! :) :)