Pugs


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
το ξερω.. αλλα τι θα απογινει το καημενο.. το ξερω ειναι λαθος οπως σκεφτομαι αλλα δεν μπορω,αν δεν το ειχαμε παρει το ριτακι μας θα ειχε πεθανει και ναι.. εχεις δικιο χιλια δικια :(
 




Fotis

Member
16 Ιουλίου 2008
6
0
Athens
το οτι ειναι 2 μηνων κ ειναι 3 ωρες σπιτι μου κ εχει παει 1 φορα για πιπι, οταν ειναι κατω ειναι μια χαρα παιζει, κ οταν το παιρνω αγκαλια κανει σα να αγχωνεται κ ανασαινει παρα πολυ γρηγορα... τι σημαινει;;; να αγχωθω;;; αυριο ή μεθαυριο photos k details απο το μαναρι μου!
 


Fotis

Member
16 Ιουλίου 2008
6
0
Athens
Gorza...

ειναι 2 μηνων κ ειναι η 2η μερα στο σπιτι... ακυρο το προηγουμενο post μου... εχετε δικιο για τα pet shop, απο Ουγγαρια ειναι... ευτυχως υγιεστατη εκτος απο παρασιτα κ λιγους μυκητες στα αυτακια...
δεν ειναι τρελα το μωρο μου;:)
 

Attachments

  • 87,8 KB Προβολές: 163
  • 89,3 KB Προβολές: 153
  • 84,1 KB Προβολές: 156
  • 83,1 KB Προβολές: 143


Gas

Well-Known Member
29 Μαϊου 2008
128
0
43
ειναι κουκλα.... απλα οχι του γούστου μου.... να την χαίρεσαι.
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
θεα θεα!!! χε εμενα τι χειροτερο μου ειναι τα αυτια. Οταν η μικρες ειχαν κλλησει παρασιτα γιατι φεραμε τη χρυσα απο το δρομοκαι κολλησε τη ριτα και τους βαζαμε το ειδικο καθαριστικο μετα μπαινανε παρεα κτω απο το τραπεζι τρεμανε και αρνιοντουσαν να βγουνε!! Το μισουνε!!!
 


Fotis

Member
16 Ιουλίου 2008
6
0
Athens
εμενα δεν κανει τιποτα... του βαζω τη lotion κ τιποτα... α! μετα απο ωρα τιναζει λιγο τα αυτια!
Γενικοτερα εχω σταθει τυχερος ή ετσι ειναι τα pug 4 μερες τωρα την εχω ακουσει να κλαει μονο 2 φορες που την αφησα μονη ενω ημουν στο σπιτι (καθαριζα) κ γενικα με τα κακακια εχω ενα θεμα... πιπι κανονικα μονο στην πανα!
???? :D
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Τυχερε! Ε ενταξει στην αρχη θα εχεις ενα προβλημα. Μην αρχισεις να φωναζεις και να της τριβεις μουριτσα στα κακα. Εμας αυτο που επιασε ειναι τα μπισκοτα. Την πετυχαιναμε να κανει εκτος πανα, τη μεταφεραμε εκει και μετα καθε φορα που εκανε κατι σε πανα τη φωναζαμε της λεγαμε μπραβο και της διναμε μπισκοτο. Ακομα και οταν μεγαλωσε μετα απο καθε επισκεψη στην πανα, μονιμα στην κουζινα μη σφιχτει και παθουν κατι τα νεφρα της:rolleyes: πηγαινε μπροστα στην ντουλαπα για μπισκοτο. Ε και βεβαια τα μπραβο συνεχιζονταν. Ναι νομιζει οτι το να χεζει ειναι υψιστο κατορθωμα και πολυ χαιρεται. Τι να πεις..:rolleyes:
 


Fotis

Member
16 Ιουλίου 2008
6
0
Athens
Τυχερε! Ε ενταξει στην αρχη θα εχεις ενα προβλημα. Μην αρχισεις να φωναζεις και να της τριβεις μουριτσα στα κακα. Εμας αυτο που επιασε ειναι τα μπισκοτα. Την πετυχαιναμε να κανει εκτος πανα, τη μεταφεραμε εκει και μετα καθε φορα που εκανε κατι σε πανα τη φωναζαμε της λεγαμε μπραβο και της διναμε μπισκοτο. Ακομα και οταν μεγαλωσε μετα απο καθε επισκεψη στην πανα, μονιμα στην κουζινα μη σφιχτει και παθουν κατι τα νεφρα της:rolleyes: πηγαινε μπροστα στην ντουλαπα για μπισκοτο. Ε και βεβαια τα μπραβο συνεχιζονταν. Ναι νομιζει οτι το να χεζει ειναι υψιστο κατορθωμα και πολυ χαιρεται. Τι να πεις..:rolleyes:
ωχ!!! δεν εκανα σωστα δηλαδη;;; καθε μερα μπανιο την κανω γιατι τις τα πασαλειβω συνεχεια στη μουρι μηπως κ μαθει... :D
μλκιες λεω... εγω αυτο που δεν μπορω να της κανω ειναι να την κλεινω στο κλουβι της... κλαει οποτε την εχω να αλωνιζει στα δωματια ακομα κ τη νυχτα... αν κ ερχεται κ κοιμαται διπλα στο κρεβατι μου τις περισσοτερες φορες!
 


bulldoglover

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2008
62
0
ειναι 2 μηνων κ ειναι η 2η μερα στο σπιτι... ακυρο το προηγουμενο post μου... εχετε δικιο για τα pet shop, απο Ουγγαρια ειναι... ευτυχως υγιεστατη εκτος απο παρασιτα κ λιγους μυκητες στα αυτακια...
δεν ειναι τρελα το μωρο μου;:)
τελεια ειναι!!!! οταν γεννησει μπορεις να με ενημερωσει αν γεννησει...;););):rolleyes:
 




Fotis

Member
16 Ιουλίου 2008
6
0
Athens
τελεια ειναι!!!! οταν γεννησει μπορεις να με ενημερωσει αν γεννησει...;););):rolleyes:
μαλλον θα κανουμε μια φορα παιδακια, ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα το θελω... τι λετε κ εσεις παιδια;
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS




orbital

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2008
72
0
μαλλον θα κανουμε μια φορα παιδακια, ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα το θελω... τι λετε κ εσεις παιδια;


δεν ειναι απλως δυσκολο, ειναι τεχνικως αδυνατο να κανεις παιδακια με το σκυλο σου. ;)
 


Nemesis

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2008
93
0
εμένα τα μπισκότα την πείραξαν :(:(:( μπορεί να το παρα έκανα κι εγώ της έδοσα ενάμισι αλλά δεν φταίω εγώ που η δικιά μου είναι λιχούδω σαν την μαμά της (εμένα) και πήγαινε όλο στην πάνα και εγώ μπράβο μπράβο και τσουπ μπισκοτάκι.

μου τα έκανε λίγο μαλακά και εγώ επειδή είμαι ψείρας το είδα, όλο το βράδυ ξύπνια έμεινα μη τυχόν και είχε βρει τίποτα άλλο και είχε φάει και είχε πάθει τίποτα. Πωπω, πολύ ψυχοφθόρο βράδυ. Τώρα είναι καλά, δεν της έχω ούτε κλουβί ούτε τίποτα, τις λίγες ώρες της ημέρας μου μένει μόνη της έχει ολόκληρο δωμάτιο στην διάθεσή της και το βράδυ κοιμάται δίπλα στο κρεββάτι της που το έχω στο πάτωμα. Κρατάω το φως στο δωμάτιό της ανοιχτό και πάει και εξυπηρετείται μόνη της.

Πάω κι εγώ μετά το πρωί, μαζί τα κοιτάζουμε και μόλις τα μυρίσει και καταλάβει τί είναι αυτά της λέω μπράβο. Γενικότερα εάν τα κάνει στο δωμάτιο της λέω μπράβο γιατί θέλω να τα περιορίσω τα κακάκια της σε ένα μόνο δωμάτιο.

Τώρα μάλιστα όποτε τα κάνει έρχεται δίπλα μου κοντοστέκεται και με κοιτάζει περιμένοντας να πάω μέσα να δω τί έκανε.
 


FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
νεμεσις φοβερη & πανεξυπνη σκατουλα (αν μου επιτρεπεις !) η σκυλιτσα σου ! :D:D:D

και σε εχει εκπαιδευσει και κανονικα !
 
Last edited:


Nemesis

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2008
93
0
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μ'αρέσει, χαζομαμά βλέπεις, πιστεύω ότι όταν πάρεις ένα σκυλάκι όποιο κι αν είναι αυτό ότι πρέπει να αλλάξουμε κι εμείς τις συνήθειές μας και αυτό να μάθει τις δικιές μας αλλά και εμείς.