Pugs


pug1979

New Member
23 Ιανουαρίου 2008
2
0
Καλησπέρα σε όλους,

Ψαχνουμε με την κοπέλα μου να βρούμε έναν σωστό εκτροφείο για Pugs. Μέχρι στιγμής έχουμε βρει 2 εκτροφείς (1 στην Αμαλιάδα και 1 στη Θεσαλλονίκη) οι οποίοι δεν έχουνε κάτι διαθέσιμο μέχρι τον Απρίλιο.

Θέλουμε να αποφύγουμε τα pet-shops, όπως επίσης και τους εισαγωγείς απο τα γνωστά και θλιβερά puppy mills.
΄
Έχει κανείς καμιά ιδέα πως μπορούμε να βρούμε κάτι πιο άμεσα?
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
χωρίς να είμαι σίγουρος έχω την εντ΄ύπωση ότι ειναι τα μοναδικά στην Ελλάδα.

αν και διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ στην λογική σκύλο θέλω τώρα τον θέλω πάρε ένα τηλ στον ΚΟΕ 218045165 και ρώτα για εκτροφείς ή ιδιώτες με γέννα
 


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
Εκενοι ειναι η σωστη Εκτροφοις Παγκ στην Ελλαδα..και τους ξερω πολυ καλα προσωπικα..
Αξιζει να περιμενεις γιατι και οι δυο εχουν πολυ καλα σκυλια..

Το σκυλι δεν ειναι κονσερβα παμε σουπερ μαρκετ και το παιρνουμε..τι ειναι να περιμενεις 2-3 μηνες..
Υπαρχουν ανθρωποι (οπως και εγω) που περιμεναν και χρονια για ενα κουταβι απο ενα σωστο εκτροφειο.. :wink:
 


pug1979

New Member
23 Ιανουαρίου 2008
2
0
Σας ευχαριστώ και τους δυο.

Φυσικά και είμαστε διατεθειμένοι να περιμένουμε, απλα ρωτάω αν υπάρχει κάποιος άλλος εκτος απο αυτούς τους δυο εκτροφείς.
 


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
Οχι αυτην την στιγμη δεν υπαρχουν αλλοι που ειναι σοβαροι τουλαχιστον..
Εγω μπαινω στο παιχνιδη του Παγκ επισης αλλα δεν μπορω να μιλησω για τον εαυτο μου απο την στιγμη που εχω παγκ μολις 2 χρονια τωρα σοβαρα και δεν εχω κανει καμια γεννα.

Και οι δυο ειναι καταπλικτικη και θα σου συνηστουσα να περιμενεις να παρεις απο εναν απο τους δυο τους.. :wink:
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Falko said:
Εγω μπαινω στο παιχνιδη του Παγκ :
θελεις ζωντανα παιχνιδια για τα ροττιε :lol: :lol: :lol:

καλως ηρθες και τηλ τον ΚΟΕ! μπορεις παντα να ψαξεις και στο εξωτερικο! αλλα αφου δυο που λενε οτι ειναι καλοι πηγαινε μια βολτα και απο τους δυο μιλησε τους, δες τα σκυλια τους και περιμενε! απο την στιγμη που ξερεις τι παιζει μετα πετ σοπ και τους εισαγωγεις
 


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
sir-elric said:
Falko said:
Εγω μπαινω στο παιχνιδη του Παγκ :
θελεις ζωντανα παιχνιδια για τα ροττιε :lol: :lol: :lol:
Πιστεψε με δεν παιζει τιποτα τετοιο..
Εχουν φοβερη δυναμη (στην ψυχη) τα Παγκ και στο σπιτι ειναι αρχηγοι!!
Παιζουν φοβερο παιχνιδη με τα Ροττι και δεν ειχα ποτε προβλημα μεταξυ τους..
Μεχρι που η μια Παγκινα μου μπαινει στην γεννηστρια και βοηθαει την μαμα(ροττ) με καθαρισμα τον κουταβιων της.. ειναι η θετη μαμα τον κουταβιων μου παντα χαχα... :wink: :wink:
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Falko said:
Πιστεψε με δεν παιζει τιποτα τετοιο..
Εχουν φοβερη δυναμη (στην ψυχη) τα Παγκ και στο σπιτι ειναι αρχηγοι!!
Παιζουν φοβερο παιχνιδη με τα Ροττι και δεν ειχα ποτε προβλημα μεταξυ τους..
Μεχρι που η μια Παγκινα μου μπαινει στην γεννηστρια και βοηθαει την μαμα(ροττ) με καθαρισμα τον κουταβιων της.. ειναι η θετη μαμα τον κουταβιων μου παντα χαχα... :wink: :wink:
ελα ρε τα κοντοπ@υτ@να! αυτο πρεπει εχει τρελει πλακα ! οπως και το τελευταιο μου ακουγεται πολυ ομορφο και γλυκο!!
 




moglhs

Well-Known Member
6 Οκτωβρίου 2007
51
54
40
καλησπερα!! δεν ειχα ποτε μου pug και δεν ηξερα καποιον να εχει ωστε να τα εχω ζησει. γνωριζει κανεις, απο πρωτο χερι, καποια πραγματα για το χαρακτηρα τους και για τα προβληματα υγειας τους? εχω ακουσει και διαβασει για αναπνευστικα προβληματα ισχυει?
 


stavros33

Well-Known Member
7 Φεβρουαρίου 2008
51
0
moglhs said:
καλησπερα!! δεν ειχα ποτε μου pug και δεν ηξερα καποιον να εχει ωστε να τα εχω ζησει. γνωριζει κανεις, απο πρωτο χερι, καποια πραγματα για το χαρακτηρα τους και για τα προβληματα υγειας τους? εχω ακουσει και διαβασει για αναπνευστικα προβληματα ισχυει?
Λοιπόν, είναι όντως... κλόουν. Εχουν απίστευτο γέλιο, είναι πολύ πεισματάρικα, θέλουν να τρώνε 24 ώρες το 24ωρο!!! και όσο για τα προβλήματα...
Το δικό μου, έχει παρουσιάσει πρόβλημα στο βλέφαρο καθώς γύριζε προς τα μέσα (του έχω κάνει μία μικροεπέμβαση και λύθηκε το πρόβλημα), του έχω κάνει επέμβαση λέιζερ στα ρουθούνια διότι η μορφολογία τους είναι τέτοια που δεν τα αφήνει να αναπνεύσουν κανονικά (τώρα είναι ΟΚ), έχει πάθει ρήξη χιαστών (ωστόσο μην τρομάζεις δεν είναι όπως των ανθρώπων), και μπαινοβγαίνει ο χόνδρος στο γόνατο όποτε θέλει!!!, ενώ όσον αφορά στο αναπνευστικό, δεν έχουν πρόβλημα, μόνο θέλουν προσοχή το καλοκαίρι στη μεγάλη ζέστη.

Κατά τα άλλα, είναι απίστευτα έξυπνα σκυλιά και σκαρώνουν τα πάντα (τουλάχιστον ο δικός μου) για μία λιχουδιά...
Και βέβαια, κάνουν πολύ καλή παρέα με τα παιδιά... Συναγωνίζονται επάξια τα boxer...
Αυτά. Για ότι άλλο θέλεις είμαι στη διάθεσή σου... :D
 


aloutos

Member
3 Δεκεμβρίου 2007
21
0
Κύπρος
stavros33 said:
Λοιπόν, είναι όντως... κλόουν. Εχουν απίστευτο γέλιο, είναι πολύ πεισματάρικα, θέλουν να τρώνε 24 ώρες το 24ωρο!!! και όσο για τα προβλήματα...
Το δικό μου, έχει παρουσιάσει πρόβλημα στο βλέφαρο καθώς γύριζε προς τα μέσα (του έχω κάνει μία μικροεπέμβαση και λύθηκε το πρόβλημα), του έχω κάνει επέμβαση λέιζερ στα ρουθούνια διότι η μορφολογία τους είναι τέτοια που δεν τα αφήνει να αναπνεύσουν κανονικά (τώρα είναι ΟΚ), έχει πάθει ρήξη χιαστών (ωστόσο μην τρομάζεις δεν είναι όπως των ανθρώπων), και μπαινοβγαίνει ο χόνδρος στο γόνατο όποτε θέλει!!!, ενώ όσον αφορά στο αναπνευστικό, δεν έχουν πρόβλημα, μόνο θέλουν προσοχή το καλοκαίρι στη μεγάλη ζέστη.

Κατά τα άλλα, είναι απίστευτα έξυπνα σκυλιά και σκαρώνουν τα πάντα (τουλάχιστον ο δικός μου) για μία λιχουδιά...
Και βέβαια, κάνουν πολύ καλή παρέα με τα παιδιά... Συναγωνίζονται επάξια τα boxer...
Αυτά. Για ότι άλλο θέλεις είμαι στη διάθεσή σου... :D
Έλα τώρα που θέλουν να τρώνε 24 ώρες το 24ωρο! Είναι απίστευτα με το τι μπορούν να κάνουν για το φαγητό!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Άμα μπορούσανε και εμάς θα μας τρώγανε! :shock:

Όντως το καλοκαίρι θέλει προσοχή, λίγη άσκηση έξω γιατί λαχανιάζουν και κουράζονται εύκολα! Λίγο νερό μετά από περπάτημα γιατί μια φορά που την είχα πάρει για περπάτημα και την κούρασα αρκετά, έπινε νερό συνεχόμενα για 1 λεπτό οπότε της το πήρα..! :wink:
 


Faye

Well-Known Member
7 Φεβρουαρίου 2008
70
0
Λοιπον STAYROS 33 απ" οτι βλεπω γουσταρης παρα πολυ το Παγκ σου και πως θα μπορουσες να μην το γουστσρης με το χαρακτηρα που εχουν?Αλλα τοσα πολλα προβληματα μαζι οπως καταλαβαινης ειναι αποτελεσμα του.....εκτροφεα του.Παντως οσων αφορα τη ρηξη χιαστου που λες εμενα μου φαινετε περισσοτερο σαν PATELLA (oχι αρκετα βαθυ αυλακι στο γονατο και μπαινοβγαινη η επιγονατιδα). Πολυ κοινο οπως και η δυσπλασια των ισχειων.Οταν η εκτροφη γινετε παραγωγη σκυλων,ολα οσα λες και αλλα τοσα (αυτο αφορα ολες τις φυλες) ειναι πολυ πιθανα.
 


stavros33

Well-Known Member
7 Φεβρουαρίου 2008
51
0
Οντως πρέπει να είναι πρόβλημα του εκτροφέα. Πάντως είναι απίστευτος! Τρομερός σκυλάκος. Μπορεί να τρώει όλη την ώρα. Οσο για το νερό, μου είπε γιατρός ότι όταν τον βλέπω να πίνει πολύ ώρα, ειδικά μετά από βόλτα, να του το παίρνω και να του το ξαναδίνω έπειτα από λίγη ώρα...
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
stavros33 said:
του έχω κάνει επέμβαση λέιζερ στα ρουθούνια διότι η μορφολογία τους είναι τέτοια που δεν τα αφήνει να αναπνεύσουν κανονικά (τώρα είναι ΟΚ),
Επέμβαση με λέιζερ στα ρουθούνια που την έκανες? Αθήνα? Εγω όταν έψαχνα δεν βρήκα φως στο τούνελ... δεν είχαν λέει τα ειδικά όργανα κλπ. ...
 


stavros33

Well-Known Member
7 Φεβρουαρίου 2008
51
0
Ναι, Αθήνα την έκανα την επέμβαση και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος Και εγώ και ο Ταζ!!! :D
 


PUG2

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2008
80
0
ΛΑΡΙΣΑ
stavros33 said:
Λοιπόν, είναι όντως... κλόουν. Εχουν απίστευτο γέλιο, είναι πολύ πεισματάρικα, θέλουν να τρώνε 24 ώρες το 24ωρο!!! και όσο για τα προβλήματα...Κατά τα άλλα, είναι απίστευτα έξυπνα σκυλιά και σκαρώνουν τα πάντα (τουλάχιστον ο δικός μου) για μία λιχουδιά...
Γεια σας και απο μενα παιδια!!!!ειμαι μια pugομαμα!!!!
εχω τον charlieεδω και ενα μηνα και ειναι ακριβως οπως τα λες stavros33!!!
κανει τα παντα για να φαει...
και ειναι απισευτα παιχνιδιαρης....
οσο για τι αναπνευστικο,εμενα ροχαλιζει πολυ οταν κοιμαται αλλα δεν με ενοχλει καθολου σε αντιθεση με το ροχαλιτο του φιλου μου!!!χαχαχα :lol: :lol: :lol:
 


stavros33

Well-Known Member
7 Φεβρουαρίου 2008
51
0
PUG2 said:
stavros33 said:
Λοιπόν, είναι όντως... κλόουν. Εχουν απίστευτο γέλιο, είναι πολύ πεισματάρικα, θέλουν να τρώνε 24 ώρες το 24ωρο!!! και όσο για τα προβλήματα...Κατά τα άλλα, είναι απίστευτα έξυπνα σκυλιά και σκαρώνουν τα πάντα (τουλάχιστον ο δικός μου) για μία λιχουδιά...
Γεια σας και απο μενα παιδια!!!!ειμαι μια pugομαμα!!!!
εχω τον charlieεδω και ενα μηνα και ειναι ακριβως οπως τα λες stavros33!!!
κανει τα παντα για να φαει...
και ειναι απισευτα παιχνιδιαρης....
οσο για τι αναπνευστικο,εμενα ροχαλιζει πολυ οταν κοιμαται αλλα δεν με ενοχλει καθολου σε αντιθεση με το ροχαλιτο του φιλου μου!!!χαχαχα :lol: :lol: :lol:
Και ο δικός μου ροχαλίζει πολλές φορές, αλλά όταν συμβαίνει αυτό γελάω με την καρδιά μου!!! Ακόμα και το ροχαλητό του είναι για πολλά γέλια!!!
 


PUG2

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2008
80
0
ΛΑΡΙΣΑ
κι εμεις ετσι σκαμε στα γελια!!!!!
ειναι απιθανα σκυλια
και χαλια να εισαι σου φτιαχνουν τη διαθεση!!!!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU