rott vs dob


asli

Well-Known Member
8 Φεβρουαρίου 2008
557
1
47
Θεσ/νικη-Αγ.Τριαδα
aslihan.gr
Aπ' ότι κατάλαβα τα ξέρετε όλα,μα όλα και δεν δέχεστε καμια άλλη γνώμη.Μάλιστα γνώμη ειδικού που ασχολείται τα τελευταία 15 χρόνια ΜΟΝΟ μ' αυτη τη φυλή.Εκτός ανα δεν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω,μάλλον οι περισσότεροι παίρνετε rott ή dob για να σας προσέξουν οταν τα βγάζετε βόλτα!
Υ.Γ:Δεν τους βάζω όλους στο ιδιο καζάνι
Γίνε πιο σαφείς :confused:
 


rottaki

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2008
603
1
Κέρκυρα
Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να παρατηρήσω με επιστημονικό βέβαια τρόπο, τα εξής:

Μου αρέσουν κατ'αρχάς πάρα πολύ οι εκφράσεις όπως:

-είναι γνώστης της Φυλής!!!:oops::oops:

-"ασχολείται 20 χρόνια με τη φυλή",
εντάξει δε λέω καλή η εμπειρία, τι να την κάνω όμως, άμα ο άλλος έχει μείνει εκεί που ξεκίνησε και δεν έχει κοιτάξει και παραέξω να δεί τι γίνεται?
 




BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
"και δεν έχει κοιτάξει και παραέξω να δεί τι γίνεται?"

"Αυτο το παραεξω το φωνάζω εδω και πολυ καιρο ....

Δηλ., εκτος απο στυγνο εμποριο, εκπτωση του χαρακτηρα και του μεσου ορου ζωης, ψευτικα ΙΡΟ, "επεμβασουλες" σε κουταβια ωστε να γινουν "εκθεσιακα" και παλαβο κυνηγι της "μοδας" στις γραμμες αιματος, γινεται και κατι αλλο "παραεξω" που να αξιζει να το "φερουμε" εδω???:rolleyes:

Πεστε το αν εχει κατι καινουργιο - μην μενουμε πισω...:D
 




THEODOROF

Well-Known Member
3 Νοεμβρίου 2009
152
0
ΠΑΤΡΑ
"τι να την κάνω όμως, άμα ο άλλος έχει μείνει εκεί που ξεκίνησε και δεν έχει κοιτάξει και παραέξω να δεί τι γίνεται?"
Στο γνώστης κόλλησες?Φυσικά και μετρέει η εμπειρία και όχι μόνο στην εκτροφή αλλά και στην εκπαίδευση.
Χωρίς να ξέρεις όμως δε μπορείς να λες ότι ο άλλος δεν εχει βγει παραέξω.Ευτυχώς μείνανε στο χώρο και κάποιοι που σέβονται τη δουλειά τουσ και τα ζώα και δεν κοιτάνε μόνο να γεμίσουν το ράφι απο βραβεία εκθέσεων.

Επίσης θα έπρεπε να ξέρεις κι αλλη μια επιστημονική έκφραση:Τον ξερολισμό
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
"τι να την κάνω όμως, άμα ο άλλος έχει μείνει εκεί που ξεκίνησε και δεν έχει κοιτάξει και παραέξω να δεί τι γίνεται?"

Στο γνώστης κόλλησες?Φυσικά και μετρέει η εμπειρία και όχι μόνο στην εκτροφή αλλά και στην εκπαίδευση.
Χωρίς να ξέρεις όμως δε μπορείς να λες ότι ο άλλος δεν εχει βγει παραέξω.Ευτυχώς μείνανε στο χώρο και κάποιοι που σέβονται τη δουλειά τουσ και τα ζώα και δεν κοιτάνε μόνο να γεμίσουν το ράφι απο βραβεία εκθέσεων.

Επίσης θα έπρεπε να ξέρεις κι αλλη μια επιστημονική έκφραση:Τον ξερολισμό
ειναι κακο το ραφι να ειναι γεματο?
 






THEODOROF

Well-Known Member
3 Νοεμβρίου 2009
152
0
ΠΑΤΡΑ
Θέλω να πω ότι ότι και οι εκθέσεις και τα βραβεία ειναι καλά,αλλά μπορει να δει κάποιος τι γίνεται και παρα έξω σχετικά με τισ φυλές και το πόσο μπορεί να εξελίξει τις γνώσεις του
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Θέλω να πω ότι ότι και οι εκθέσεις και τα βραβεία ειναι καλά,αλλά μπορει να δει κάποιος τι γίνεται και παρα έξω σχετικά με τισ φυλές και το πόσο μπορεί να εξελίξει τις γνώσεις του
το γινεται παραεξω δεν ειναι απαραιτητος σωστο (υπαρχουν ντουζινες παραδειγματων). το να συμμετεχεις στα κοινα της φυλης σου ειναι επιβεβλημενο. εαν αυτο ηθελες να γραψεις θα συμφωνησω
 




asli

Well-Known Member
8 Φεβρουαρίου 2008
557
1
47
Θεσ/νικη-Αγ.Τριαδα
aslihan.gr
Δηλ., εκτος απο στυγνο εμποριο, εκπτωση του χαρακτηρα και του μεσου ορου ζωης, ψευτικα ΙΡΟ, "επεμβασουλες" σε κουταβια ωστε να γινουν "εκθεσιακα" και παλαβο κυνηγι της "μοδας" στις γραμμες αιματος, γινεται και κατι αλλο "παραεξω" που να αξιζει να το "φερουμε" εδω???:rolleyes:

Πεστε το αν εχει κατι καινουργιο - μην μενουμε πισω...:D
Αθωο μου παιδί θα μεγαλώσεις και εσυ ....:p
 




THEODOROF

Well-Known Member
3 Νοεμβρίου 2009
152
0
ΠΑΤΡΑ
Oxι denis,αλλά δε βλέπω να απαντάνε αυτοί που γράψανε σε προηγούμενη σελίδα και μάλλον το υποστηρίζουν αυτό!
 


rottaki

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2008
603
1
Κέρκυρα
Το "πρόβλημα" για άλλη μια φορά σε συζήτηση εδω μέσα, είναι πως οι δύο σχηματικά πλευρές έχουν δίκιο και λένε αλήθειες, οπότε αυτό που χρειάζεται για άλλη μια φορά, είναι, η μη ισοπέδωση και η σύνθεση.
 


Τζοναθαν

Active Member
21 Δεκεμβρίου 2010
33
0
Αθηνα
πολυ ωραιο θεμα ειχατε ανοιξει πριν καιρο βλεπω (2009)...παντος εγω που ειμαι λατρεις και των 2 θα τα επερνα και τα 2..χαχα πλακα κανω,μαλλον θα διαλεγα ροττβαιλερ :D (οχι οτι με χαλανε τα ντομπερμαν...)
 
Last edited:


dobermania

New Member
24 Δεκεμβρίου 2010
1
0
Νεα Σμυρνη
καλησπερα παιδια!ειμαι καινουργιος και βλεπω οτι το θεμα σας ειναι πολυ ενδιαφερον!
Και τα δυο σκυλια ειναι πολυ καλα σε ολους τους τομεις!αλλα.......Long Live The DOBERMAN! :)
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
το πρώτο πόστ κάτι λέει για κοκόνια.....
να πώ κι εγώ ότι όλες οι φυλές καλές είναι,και οι μαυροπύρινες φυλές έχουν το "κάτι άλλο" τους
-αλλά καμία σχέση με το κοκόνι :lol: :lol: :lol: