Samoyed απο Μεσάζοντα. Βοηθεια!!


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
(μερικές δεκάδες φορές πάνω από την πραγματική του αξία).
XA αυτό ξανά πες το!!!!
Δεν φαντάζεσαι πόσο πιο κάτω αυτού που αγοράζεις..
 




pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
τα παληκαρια ειναι καλα για τις τουριστριες, οχι για εκτροφεις:D:D

ελληνας εκτροφεας, σοβαρος και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ, υπαρχει και ειναι και συνφορουμιτης. και εχει και διαθεσιμα κουταβια νομιζω.

http://www.alaskan-malamute.gr/
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
τα παληκαρια ειναι καλα για τις τουριστριες, οχι για εκτροφεις:D:D

ελληνας εκτροφεας, σοβαρος και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ, υπαρχει και ειναι και συνφορουμιτης. και εχει και διαθεσιμα κουταβια νομιζω.

http://www.alaskan-malamute.gr/
Sorry, αλλά μην μπλέκουμε τα πράγματα. Το παιδί αναφέρετε σε Samoyed και όχι σε Alaskan Malamute.
 




Sandos

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2010
128
0
Πατρα
Σορρυ κιολας αλλα οι περισσοτεροι με αποπηρατε και δεν καταλαβαινω και γιατι....
Ναι μεν εκανα λαθος αλλα οκ ειπα αρχαριος δεν ηξερα δεν ειχα καποιον γνωστο που να ξερει και να με καθοδηγησει.... δεν ειναι αναγκη οι περισσοτεροι να μιλατε ετσι ... και επειδη μιλαω ετσι και λεω παλικαρι αδερφος μαγκας π@π@ρας και τετοια ενταξει σορρυ κιολας...
ευχαριστω.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Δε σε αποπηραμε! Την αληθεια σου ειπαμε!
Ισως μετα απο λιγο καιρο που θα εισαι ενημερωμενος για το τι κυκλωμα υπαρχει... να εισαι "χειροτερος" απο εμας στην προσπαθεια σου να προφυλαξεις καποιον αλλο...
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.885
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Sandos,
Μην το παιρνεις στραβα... να σε βοηθησουμε θελουμε. Δεν εχει σημασια πως εγραψαν, αλλα τι εγραψαν τα παιδια επομενως εσυ εχεις τωρα τις πληροφοριες που ζητησες... Πλεον γνωριζεις. Ελπιζω να κανεις το σωστο...
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Μη παρεξηγήσε φιλε Sandos
Ότι λένε εδώ οι συμφορίτες για το καλό σου το λένε. Απο εκέι και πέρα ότι θέλεις αποφασίζεις και κάνεις!
 


Sandos

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2010
128
0
Πατρα
Ειμαι σιγουρος οτι προσπαθησατε να βοηθησετε και να προλαβετε κατι κακο δεν αντιλεγω απλα καποιοι μιλησαν τοσο αποτομα που και να θελουν να βοηθησουν ο αλλος επικετρωνεται στον τροπο πουμιλαει ο αλλος. τελος παντων anyway..θα τον παρω σημερα το απογευμα να μιλησω μπας και βρω τπτ αλλιως το ακυρωνω... Ευχαριστω :)
 


alexkouts

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2009
416
0
Βόλος
δεν υπαρχει λογος να παρεξηγησε ο καθενας εχει τον τροπο του να μιλαει καλο ή κακο.
παντως μην το συζητας μαζι του για σκυλο και κυριως μην ακους τα επιχειρηματα του σιγουρα ειναι χρονια στην δουλεια και ξερει να τουμπαρει κοσμο!
μακαρι να παρεις την καλυτερη αποφαση!
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
θα τον παρω σημερα το απογευμα να μιλησω μπας και βρω τπτ αλλιως το ακυρωνω... Ευχαριστω :)
Δεν κατάλαβα τι εννοείς μ' αυτό.

Όσο για τον απότομο τρόπο μερικών, είναι απότομος όχι γιατί έχουμε κάτι μαζί σου. Είναι γιατί οι κουταβο-έμποροι και μεσάζωντες είναι σκληροί βασανιστές ζώων. Πολλοί από εμάς το ξέρουμε από πρώτο χέρι.

Από την λύπη μας για τον βασανισμό τόσων σκύλων μας πιάνει το απότομο. Εσύ δεν φταίς σε τίποτα.

Όμως αν αγνοείς το ότι γράψαμε και πάρεις σκύλο από μεσάζοντα, τότε θα είσαι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ηθικά, κατά τη γνώμη μου.
Εκείνος τουλάχιστον βασανίζει ζώα για το χρήμα. Εσύ τι δικαιολογία θα έχεις (να τον πριμοδοτείς/ενθαρύνεις) ;
 


Sandos

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2010
128
0
Πατρα
Το ακυρωσα παλικαρια αλλα ημουν και λιγακι τυχερος γιατι πηγαινοντας να γραψω μαθημα στα τει σημερα το πρωι(εχω φιλαρακι που εχω να το δω πανω απο 5μηνο λογω του οτι εχει ψιλοπαρατησει την σχολη, εχει σαμογιεντ αρσενικο αλλα δεν εβρισκε να το ζευγαρωσει με σαμο θυληκο , τελικα βρηκε και η σκυλιτσα γεννησε πριν κανα μηνα , και ετυχε να του πω οτι ψαχνω για κουταβι και ειδικα για σαμο και μου ειπε να μ πουλησει αυτος ενα)[φιλικη τιμη 200 ευρω μ ειπε ] !
Θα δω ποτε θα παω να τα δω αλλα μου ειπε οτι θα μου το δωσει αφου κλεισει διμηνο ... περιμενω πως και πως :D ο αρσενικος αμιγκο
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Απο οσα σου ειπαμε ... εσυ καταλαβες οτι ειναι σωστο να αγορασεις σκυλο απο byb!!!!
Σε μερικους ανθρωπους καλυτερα να μασαμε παρα να μιλαμε....
 




Sandos

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2010
128
0
Πατρα
Sorry κιολας χαζος δεν ειμαι και ουτε δεν περιστρεφεται το μυαλο μου... επειδη εγω σκυλο ηθελα να αγορασω απο πιτσιρικας και ποτε δεν ειχα την υποστηριξη των δικων μου και την ευκαιρια να παρω ενα, εφτασε το πληρωμα του χρονου να το κανω και αυτο επειδη ουτε την ευχερια εχω να ψαχνω εκτροφεις να μετακινηθω σε μερη της ελλαδας που θα βρισκετε ο καθενας και να πληρωση 1000κα αποφασισα να παρω κουταβι ετσι... το μονο σιγουρο ειναι οτι το κουταβι που θα παρω ουτε υπαρχει περιπτωση να το βαρεθω ουτε να το παρατησω σπιτι και εγω να γυροφερνω καφεδες και ποτε ουτε τπτ, και επειδη ειναι ετσι ο χαρακτηρας που αν αποφασισω για κατι παει να πει οτι το θελω παρα πολυ και αν πω οτι το κανω τελειωσε παει να πει οτι σημαινει πολλα για μενα. Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα το φροντισω και θα του δωσω την αξια που πρεπει... τουλαχιστον δεν θα πληρωσω καποιον που δεν ξερω που κατα πασα πιθανοτητα θα μου λεει και ψεματα... τωρα τις κουβεντες καλυτερα να μασας παρα να μιλας και οτι δεν καταλαβενω και ουτω καθε ξης ασε να το ξερω εγω καλυτερα για τον εαυτο μου , και θα χαιρομουν πολυ αν κανονιζαμε συναντηση να με γνωρισετε και απο κοντα για να καταλαβετε τι ειδος ανθρωπου ειμαι(με την καλη εννοια) . ευχαριστω
 


alexkouts

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2009
416
0
Βόλος
διαβασες τα λινκ που σου δωσαν τα παιδια για byb,εκτροφεις κτλ?πως διαλεγουμε εκτροφεα και για τι προτιμαμε αυτον αν θελουμε συγκεκριμενη ρατσα?
ο φιλος σου που ζευγαρωσε το σκυλι εχει κανει εξετασεις στον σκυλο?εχει πεντιγκρι το σκυλι του?και δεν στο λεω να εχει πεντιγκρι για να το μοστραρεις στον τοιχο και να λες εχω και απο απ'αυτο αλλα γιατι ετσι θα δεις προγονους του σκυλου και την υγεια του!φροντισε ο φιλος σου την υγεια των κουταβιων και της μητερας?αν οχι, λυπαμαι αλλα ο φιλος σου βρηκε ελεεινο τροπο να βγαλει χρηματα!ενταξει δυσκολοι οικονομικα οι καιροι αλλα οχι κι ετσι!
γενικοτερα οσυ ξαναλεω ψαξε στο φορυμ θα βρεις πολυ ενδιαφεροντα θεματα!
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
τι ηλικία έχει ο σκύλος του φίλου σου???
η σκυλίτσα που ζευγάρωσε...?
από ποιες γραμμες είναι????
είσαι σίγουρος ότι τα 2 αυτά σκυλιά θα πανε από βαθειά γεραματα??? ( το εύχομαι ειλικρινά κι ολόψυχα...)
ξερεις αν κουβαλανε καποια κληρονομική παθηση η οποία ακόμα δεν έχει εμφανισθεί αλλά τιποτε δεν αποκλείεται στο μέλον?????
ξερεις αν έχουν κατι και το μεταδώσουν στα κουταβια...? πως θα αισθανθεις αν παρεις τωρα ένα κουταβι και σε 5-6 χρονια δεν εμφανισει καποιο σοβαρό νόσημα...?
γι αυτούς κι άλλους πολλούς ακόμα λόγους είμαστε κατα των πετσοπ αλλα και των" ιδιωτικών ζευγαρωματων" τα οποία είναι το ιδιο ανεύθυνα αλλα λιγότερο απάνθρωπα των πετσοπ...
ελπίζω να σκεφτεις και να καταλαβεις....
κανεις δεν σε πιεζει να παρεις την απόφαση σου... εσύ ο ίδιος και μόνο θα αποφασίσεις απλα λεμε την γνωμη μας και την "γνωση" που αποκτησαμε οι περισσοτεροι από εδώ μεσα.... ελπίζοντας ότι κι εσύ όπως κι εμείς όταν πρωτο ήρθαμε καποιος μας άνοιξε τα ματια....
διαβασε έχει αρκετά άρθρα.... για την απόκτηση νεου κουταβιού.... τις παγιδες που κρύβονται... τους εκτροφείς κι εκτροφείς... τα πετσοπ....
διαβασε σκέψου κρίνε κι αποφασισε... κανείς δεν κατακρινει καεννα, ειδικα όταν δεν γνωρίζει....
από την στιγμή που θα μαθει όμως και μετά είναι το ίδιο ένοχος και υπευθυνος...
καλή τύχη σε ότι κι αν αποφασίσεις
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Εμενα μου αρεσει που τα πουλαει κι από πανω. Όχι ότι θα ηταν για χειροκρότημα αν τα χαριζε αλλά τοτε θα λεγαμε ότι εχουμε έναν ασχετο που ζευγαρωνει σκυλια και έναν ασχετο που παιρνει κουταβι.
Αν και μετα από την ενημερωση εδώ, εσυ φιλε Σαντος δεν θεωρεισαι ασχετος.
Ο παλιος καλος σου φιλος θα σε πιασει κορόιδο. Λυπαμαι που στο λεω ετσι, αλλά ετσι είναι.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
τα samoyed παρουσιάζουν συχνά δυσπλασία ισχύων και αρκετές κληρονομικού χαρακτήρα οφθαλμικές παθήσεις. Ο φίλος σου έχει ελέγξει τους γεννήτορες;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.915
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95