sancho












betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
καλώς σας βρήκαμε!
Το sancho τον είχαν μαζέψει από το δρόμο κάποιοι καλοί άνθρωποι - αρρωστάκι και σε πολύ κακή κατάσταση - τον φρόντισαν και μέσω φίλων τον πήρα πριν από ενάμιση μήνα περίπου. Είναι έξυπνος (προφανώς:)) και πολύ καλός. Εδώ και μια εβδομάδα που μπορεί να κάνει βόλτες, βγαίνουμε παγανιά για να γνωρίσει σκύλους και κόσμο. Έχει αδυναμία στα παιδάκια όποτε ακούει φωνές μικρών τρελαίνεται απ τη χαρά του. Είναι σχετικά τρομαγμένος ακόμα αλλά ελπίζω σύντομα να γίνει ατρόμητος!

Και έχω πάθει πλάκα μαζί του.
 








jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Ευχαριστώ για τα κομπλιμέντα! Τα παίρνω προσωπικά.
Αλήθεια ξέρετε που υπάρχουν σκυλοπάρκα στην Αθήνα; μου έχουν πει για ένα στη Βούλα αλλά θα ήθελα ένα προς τα βόρεια.
φάτσας! να σου ζήσει ....
έχει και ένα wannabe ο Χολαργος....
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Ευχαριστώ για τα κομπλιμέντα! Τα παίρνω προσωπικά.
Αλήθεια ξέρετε που υπάρχουν σκυλοπάρκα στην Αθήνα; μου έχουν πει για ένα στη Βούλα αλλά θα ήθελα ένα προς τα βόρεια.
Προς βόρεια, όχι βέβαια "οργανωμένα" σκυλοπάρκα αλλά ωραία μέρη για σκυλοβόλτα είναι τα Βασιλικά Κτήματα (Βαρυμπόμπη), Πάρκο Τρίτση (Μενίδι - Ίλιον) και Άλσος Συγγρού αν και εκεί δεν τολμώ να ξαναπάω μετά την ενημέρωση για τις φόλες εκεί...

Πολύ φάτσα ο μικρός :)
 








vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Κουκλος ειναι ο αλητακος. Σκυλοπαρκα που ξερω γιατι πηγαινα καθημερινα για χρονια εχει και στο Χολαργο και στου Παπαγου. Περιφραγμενοι χωροι ειδικα για σκυλια που ειναι μεσα σε μεγαλυτερα παρκα για ανθρωπους.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Προς βόρεια, όχι βέβαια "οργανωμένα" σκυλοπάρκα αλλά ωραία μέρη για σκυλοβόλτα είναι τα Βασιλικά Κτήματα (Βαρυμπόμπη), Πάρκο Τρίτση (Μενίδι - Ίλιον) και Άλσος Συγγρού αν και εκεί δεν τολμώ να ξαναπάω μετά την ενημέρωση για τις φόλες εκεί...
ωχ, στο συγγρού έχουμε πάει μια δυό φορές, στη Φιλαδέλφεια μου είναι πιο εύκολο αλλά δεν βλέπω πολλά σκυλιά. Στο Τριτση δεν έχω πάει ποτέ και έχω ακούσει ότι είναι όμορφο. Τα Βασιλικά Κτήματα ακούγονται πολλά υποσχόμενα από το όνομα και μόνο.

Κουκλος ειναι ο αλητακος. Σκυλοπαρκα που ξερω γιατι πηγαινα καθημερινα για χρονια εχει και στο Χολαργο και στου Παπαγου. Περιφραγμενοι χωροι ειδικα για σκυλια που ειναι μεσα σε μεγαλυτερα παρκα για ανθρωπους.
τέλεια ακούγονται αυτά. κάτι τέτοιο ήθελα. θα τα ψάξω.

Ευχαριστούμε και πάλι για τα γλυκόλογα και το καλωσόρισμα. (δεν έχει και φατσούλα που κοκκινίζει..)

έχω και άλλες απορίες αλλά θα χαζέψω το φόρουμ για να τις κάνω στο σωστό μέρος.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Τα παρκα που σου ανεφερα στο Χολαργο και στου Παπαγου ειναι μικροι περιφραγμενοι χωροι οπου μπορει να παιξει το σκυλακι σου με αλλα σκυλια, μην εχεις στο νου μεγαλες εκτασεις για περπατημα κατι σαν το κτημα Συγγρου η Βασιλικα κτηματα, καμια σχεση. Αλλα για εκτονωση και κοινωνικοποιηση καλα ειναι.
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Άστη και τη Φιλαδέλφεια, και εκεί έπεσαν φόλες πριν λίγες μέρες. Σκυλιά πάντως έχει αρκετά. Κυρίως λάθος σκυλιά τη λάθος στιγμή :p
Προς βόρεια υπάρχει και το Puppies Park. Είναι ιδιωτικός χώρος όπου πληρώνεις είσοδο, αλλά φαντάζομαι ότι αυτό που άκουσες για τη Βούλα είναι το δεύτερο αντίστοιχο που υπήρχε. Από ελεύθερους χώρους για βόλτες ψηφίζω Βασιλικά για εξοχή και Τρίτση για κοινωνικοποίηση με παιδάκια, σκύλους κλπ. Μην τον αφήνεις ελεύθερο όμως, τουλάχιστον μέχρι να μάθετε ο ένας τον άλλον καλά και να είναι σίγουρο ότι δεν απομακρύνεται. Μην σου πω και αφού γίνουν αυτά.

Καλώς ήρθες! :)
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf