sancho




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Εμ, σου λέει το σκυλί "Θα γίνει το μυαλό της σούπα με τον ωφελιμισμό και την πολιτική πρακτική και τα άλλα βαριά Ας την αλαφρώσω... Βόλτα?"


(υ.γ. ο Σαντσο είναι στις αδυναμίες μου. Κούκλος!)
Δεν έχεις δίκιο... είναι απερίγραπτα ενδιαφέρον... :zzzz:

Τελικά πήγαμε βόλτα.
 








betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ευχαριστεί πολύ για τα καλά λόγια.

Αλλά πρέπει να πω πως εκτός από την ομορφιά που είναι δεδομένη και αυταπόδεικτη, είναι και καταπληκτικός χαρακτήρας. Είναι πολύ καλός, ρε παιδί μου. Και αυτό παρόλο που έχει εμένα για ιδιοκτήτη - που τον έχω κακομάθει, πολλές φορές τον χειρίζομαι λάθος, έχω την εντύπωση ότι αντι να τον έχω βοηθήσει με τις φοβίες του μπορεί άθελα μου να τις έχω εντείνει - παρόοοολα αυτά είναι ένας μικρός θεούλης. Αν ήμουν πιο σωστή και τυπική μαζί του, θα έμενε στην ιστορία, θα έγραφαν έπη για χάρη του!
χωρίς καμία υπερβολη
:)
 




Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Να ρωτησω κατι betty , o μικρος ειναι τοσο γρηγορος οσο φαινεται στο βιντεο?? παντως ειναι φατσας να τον χαιρεσαι!!
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Νομίζω πως είναι πολύ πιο γρήγορος απ ότι φαίνεται στο βίντεο! :) Τόσο που δεν έχω καταφέρει να τον βγάλω ένα βίντεο της προκοπής. Αυτό γιατί πάντα τρέχει σε κύκλους γύρω μου, δεν απομακρύνεται ποτέ. Μεχρί να γυρίσω την μηχανή έχει ήδη εξαφανιστεί και καταλήγω να τραβαω μόνο θολά χορτάρια. Γενικά, του αρέσει πολύ να τρέχει και κυρίως να τον κυνηγάνε και ως τώρα δεν τον έχει φτάσει κανείς. Πολλά σκυλιά, αφού κουραστούν αρχίζουν να κόβουν δρόμο για να τον πετύχουν αλλά πέρα από γρήγορος είναι και πολύ ευέλικτος οπότε με ένα άλμα τον έχει αποφύγει τον αντίπαλο.
Ένα beagle εκνευρίζεται τόσο πολύ που δεν τον φτάνει που του γαυγίζει όλη την ώρα.
Πάντως εγώ τον χαζεύω όταν τρέχει (και έχω την εντύπωση ότι και ο ίδιος επιδεικνύεται..)
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict






Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Πονηρόφατσα και όμορφο βίντεο! Κι εγώ τώρα το είδα (ολόκληρο, κι ας βαριέμαι επίσης τα μεγάλα βιντεάκια! )


Opοτε καλα ειδα , εχει εκρηξη , ευλιγησια , δεν τον πας σε κανα agility να βαλει τα γυαλια σε κανα ρατσατο?;)
Πολύ καλή ιδέα. Αν μιλάς για το γνωστό team, τα μέλη του είναι ήδη σε μεγάλο ποσοστό ημίαιμα και είμαι σίγουρη ότι συμμετέχουν με μεγάλη χαρά χωρίς να τα απασχολεί το background των διπλανών τους. :)
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Μου την είχε βάλει την ιδέα και ένας γνωστός από το σκυλοπάρκο που πήγαινε τον δικό του (ρατσάτο :)). Είχα προσπαθήσει μια φορά να παμε αλλά δεν τα κατάφερα και μετά αμέλησα.
To μόνο που σκέφτομαι είναι ότι αν εχει πολλούς σκύλους, αυτός θα πανικοβληθεί και δε θα συγκεντρωθεί. Από την άλλη, μπορεί να του κάνει και καλό. Who knows?

Ευχαριστώ για το τιπ. Θα το ξαναεπιχειρήσουμε.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Όλες οι βόλτες μας αρέσουν αλλά αυτές του βουνού είναι οι καλύτερες.
Αλλάζει ο σκύλος τελείως. Τρελαίνεται από τις μυρωδιές, από την υγρασία στα πατουσάκια. Είναι σε εγρήγορση, λες και ξυπνάει. Στέκεται στητός, το κεφάλι και τα αυτιά τεντωμένα. Τρέχει από τη χαρά του πάνω πέρα δώθε. καινούργιο κολάρο

http://i609.photobucket.com/albums/tt179/andabo/000.jpg

http://i609.photobucket.com/albums/tt179/andabo/001.jpg

και μια με το καινούργιο κολάρο

http://i609.photobucket.com/albums/tt179/andabo/002.jpg
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Επιτέλους φωτογραφίες του αγοριού!

Πολύ κομψός μέσα στο νέο του, προσωποποιημένο κολάρο!

Έριξε τρέξιμο,ε? Που? Με παρέα ή τα δυο σας?
 








betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Η Πάρνηθα είναι το μέρος.
Και πήγαμε χωρίς παρέα γιατί μας αρέσει έτσι αλλά και επειδή, δεν ξέρω αν το παθαίνει κανείς άλλος, ο Σάντσο όταν παραγνωριστεί με ένα μέρος, αρχίζει να αισθάνεται πιο άνετα και αρχίζει να μην ακούει τόσο. Κάνει κάτι πολύ εκνευριστικό. Είναι πχ λίγο μακριά και μυρίζει ένα κλαδάκι. Τον φωνάζω, σηκώνει το κεφάλι, ελέγχει που είμαι και συνεχίζει αυτό που έκανε. Αντίθετα, σε νέο μέρος και μόνος του, είναι πολύ υπάκουος και συνεργάσιμος.
Οπότε το βουνό μας δίνει, την ευκαιρία να θυμηθούμε αυτά που ξεχάσαμε!

εχω και ένα βιντεο που όμως είναι πολύ χάλια αλλά είναι το μόνο που τον έχω να τρέχει με την φιλενάδα του
https://www.youtube.com/watch?v=l0ZDA6VnVug
 
  • Like
Reactions: filefi


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Kαλέ? Πόσος είναι?? Εγώ τον είχα για 5 πιθαμές πιο κοντό!

Τι ταχύτητες πιάνει το εργαλείο?!

Καλά δε ντρέπεσαι λίγο να έχεις ένα ολάκερο χρόνο να βάλεις φώτος αυτού του κούκλου? Τσκ τσκ τσκ...
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict