Uther Real Corte De Las Arcanas


Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Ghostdoc άκυρο το ποστ σου.
Δεν είναι όλα αστεία.
Περιμένω από τον srikos να τοποθετηθεί επί του θέματος και να βάλει ένα τέλος.
Ακυρο για σενα, εγκυρο για μένα, και αντιστρόφως, Ετσι πανε αυτα. Ναι, δεν ειναι ολα αστεια, όπως ας πουμε το ποστ του αντμιν δεν ηταν, καθολου όμως.
Γι αυτο ειπα, με ευθυμο τόνο για να μειωθει η ενταση, ότι πρέπει να προσεχουμε. Γιατί θέλω να το αποδώσω σε έλλειψη προσοχής το φαουλ σου, και νομιζω, αν το καλοσκεφτείς, οτι το προτιμας κι εσυ..
Και δε σε εμποδίζω, νομιζω, να περιμενεις , ούτε τον srikos να τοποθετηθεί.

Επειδή

1 εγώ δήλωσα fan της υπερπαραγωγής Sirkos-Ουθερ και είμαι στη φάση που διαβάζω όλο το νήμα (είμαι τώρα στη φάση "αεροδρόμιο αγωνιώντας για το αν θα πετάξει η Aegean")

2 φοβάμαι ότι αργότερα η σειρά θα χαλάσει (διαβάζοντας κλεφτά αυτά τα τελευταία)

3 ο sirkos με τον Ουθερ είναι ιδέα

Παρακαλώ

Μη μου το βεβηλώνετε το όνομα!!!

Είναι σαν να κοιτάω το πρόγραμμα και να βλέπω ΓΚαβάι 5-0 ή Game of CLones!!!

Και φυσικά φίλτατε Arrigo_Corso αυτό ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ! (για τον Ghostdoc δεν ανησυχώ - αυτός με "πιάνει")
 
  • Like
Reactions: arrigo_corso


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ευχαριστώ srikos και tasos.

Ας το γράψω και εδώ λοιπόν για να λυθεί η παρεξήγηση.
Εγώ, σήμερα το απόγευμα έμαθα ότι έγιναν banned κάποια μέλη, πολλά μέλη σαν εμένα άργησαν να καταλάβουν τι εννοεί ο admin και ότι έγινε αυτό σε κάποια μέλη........το πήραμε σαν παράδειγμα ή παρατήρηση ή αστείο.
Το να κατηγορείτε τον admin, προφανώς και έχετε δίκαιο, εξάλλου το παραδέχτηκε ( ; ) επαναφέροντας την τάξη.
Το να κατηγορείτε τα μέλη που κάναμε like δεν είναι σωστό γιατί, το εξηγώ παραπάνω και ότι το like έγινε για την τοποθέτηση του admin επί του θέματος για τα of topic και όχι για τα banned.
Τέλος πάντων......
Καλή καρδιά!!!!!
Όταν διάβασα το ποστ του αντμίν στο οποίο κάνατε κάποιοι like , με αποτέλεσμα να αρχίσουν τα όργανα από κάποιους άλλους ούτε καν κατάλαβα ότι κάποια άτομα είχαν μπαναριστεί ήδη.
Ο λόγος που δεν έκανα like, το θυμάμαι, ήταν τυχαίος εντελώς, και έτσι το βρίσκω πολύ άδικο να ψάλετε τον εξάψαλμο σε όποιους έκαναν γιατί εκείνη την στιγμή κανείς δεν είχε καταλάβει το συμβάν.
Πωπω πάλι ανάδρομος είναι ο Ερμής ε?
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Όταν διάβασα το ποστ του αντμίν στο οποίο κάνατε κάποιοι like , με αποτέλεσμα να αρχίσουν τα όργανα από κάποιους άλλους ούτε καν κατάλαβα ότι κάποια άτομα είχαν μπαναριστεί ήδη.
Ο λόγος που δεν έκανα like, το θυμάμαι, ήταν τυχαίος εντελώς, και έτσι το βρίσκω πολύ άδικο να ψάλετε τον εξάψαλμο σε όποιους έκαναν γιατί εκείνη την στιγμή κανείς δεν είχε καταλάβει το συμβάν.
Πωπω πάλι ανάδρομος είναι ο Ερμής ε?
δεν θες να σου απαντησω αναλυτικά, αλλα μια χαρά ειναι ο ερμης!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
δεν θες να σου απαντησω αναλυτικά, αλλα μια χαρά ειναι ο ερμης!
Σε προκαλώ να βρεις τον ήλιο και την σελήνη του φόρουμ και μετά να αναλύσεις ποιό δυσοιώνο τετράγωνο έχει κάτσει πάνω από την κεφάλα του (του φόρουμ).

Αυτό το οφφ είναι τραγικό, είναι οφφ στο θρεντ που by default πλέον είναι οφφ αλλά είναιοφφ και του οφφ και του αρχικού, αν ήμουν αντμιν θα με είχα μπανάρει το επόμενο δευτερόλεπτο για 6 μήνες..
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
τυχαιο οτι μετα το ποστ του σιρκου ιδια ατομα καναν και ξανακαν λαικ σε ποστ με κανονισμους,μπαν κλπ κλπ.
αν δεν υπηρχε η επιλογη ανλαικ θα ηταν ποιο εμφανη γιατι τωρα φαινοντε σχεδον πραγματικα οσοι το πατησαν ετσι,για το μαμωτο.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Σε προκαλώ να βρεις τον ήλιο και την σελήνη του φόρουμ και μετά να αναλύσεις ποιό δυσοιώνο τετράγωνο έχει κάτσει πάνω από την κεφάλα του (του φόρουμ).

Αυτό το οφφ είναι τραγικό, είναι οφφ στο θρεντ που by default πλέον είναι οφφ αλλά είναιοφφ και του οφφ και του αρχικού, αν ήμουν αντμιν θα με είχα μπανάρει το επόμενο δευτερόλεπτο για 6 μήνες..
Είσαι ακομα μέσα????
Να μου βρειτε την ημερομηνια δημιουργίας του φορουμ και πού ηταν μισθωμένος ο σέρβερ καθως και τι ωρα λειτουργησε πρώτη φορά και σου κάνω πλήρη και αναλυτικότητα επεξήγηση!
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Defkalion μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις τα στοιχεία που χρειάζεται το well known πρώην banned member Ghelly για να μην χρονοτριβούμε;;
 
  • Like
Reactions: ghelly


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Λοιπόν για την κλάψα επειδή εγώ το είπα να πω δύο πράγματα.

1) Δε γουστάρω παρατάξεις και στρατόπεδα. Το ότι κρίνω πράξεις και λεγόμενα ενός/δυο/κάποιων ανθρώπων που έχουν συνταχθεί με κάποιους, δε σημαίνει ότι κρίνω συλλήβδην τους πάντες με τους οποίους ο εις συντάσσεται. Ποιά είμαι εγώ να κρίνω θα μου πείτε? Καμιά. Είναι στα πλαίσια της "ελεύθερης έκφρασης" που υπερασπιστηκαν κάποιοι, όποιος το κατακρίνει καλώς κάνει. Όσοι θεωρούν ότι (πρέπει να) συσπειρώνονται σε μια μεριά και κάποιοι άλλοι να βρίσκονται σε άλλη να ξεκαθαρίσω ότι εγώ από τη μεριά μου δεν το βλέπω έτσι σε κανένα θέμα, ενδοφορουμικά, επαγγελματικά, προσωπικά, ούτε καν αθλητικά, λυπάμαι.
2) Κλάψα in my book είναι όταν φωνάζεις "αυτός μπαναρίστηκε ενώ αυτός όχι, γιατί" . Κι επειδή πολλοί κάνατε τέτοια αναφορά αλλά κομψά και δίκαια (π.χ. Γκέλλυ εσύ εδώ απ' πάν') άλλα άλλοι βγάλανε το "δίκαιο που τους έπνιγε τόσο καιρό" και που - προσωπική εκτίμηση - αμφιβάλλω πολύ αν χρησιμοποίησαν το εργαλείο που τους παρέχεται από το φόρουμ (= αναφορά) για να αντιμετωπίσουν την κατάσταση από την οποία αισθάνθηκαν αδικημένοι, αλλά απλά βγάλαν τις παντιέρες όταν βρήκαν την κατάλληλη ευκαιρία, again in my book κλάψα μια χαρά υπήρχε. Και όπως προείπα, εάν το χρησιμοποίησαν και βρήκαν τοίχο, εγώ στη θέση τους δεν θα καθόμουν να χαλαστώ, θα γύριζα πλάτη. Δε χρειάζεται να συμφωνεί όμως κανείς μαζί μου, ούτε στις απόψεις μου, ούτε στο πώς θα χειριζόμουν εγώ τα πράγματα, απλά επεξηγώ.
 
  • Like
Reactions: Orilis and mareco


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
πως μπορεις να γνωριζεις εσυ οτι καποιο μελος εκανε αναφορα σε καποιον αλλον;
μπορεις να μου το εξηγησεις για να το βλεπω και εγω;
 
  • Like
Reactions: ghelly and Kimigaz


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δεν θυμάμαι ποιος το ειπε, γιατι διαβάζω οριακά αποσπασματικά -διανυω βδομάδα των Παθών στη δουλειά- αλλά προσωπικά μου ηχησε πολύ ασχημα γι'αυτο και μου εμεινε.
Που και πάλι κατά την ταπεινη μου αποψη, δεν ειναι κλάψα αλλά ανακατευθυνση οργης.
Τις όποιες διαμαρτυρίες μου, τις εκανα στον δεοντα χρόνο, και μάλιστα με αμεση ανταπόκριση. Το ότι εγραψα εδώ ειναι περισσότερο στο κλιμα "ποιοι ήταν οι αποβληθέντες".
 
  • Like
Reactions: Hlianna


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
πως μπορεις να γνωριζεις εσυ οτι καποιο μελος εκανε αναφορα σε καποιον αλλον;
μπορεις να μου το εξηγησεις για να το βλεπω και εγω;
Βεβαίως:

και που - προσωπική εκτίμηση - αμφιβάλλω πολύ
Και όπως προείπα, εάν το χρησιμοποίησαν και βρήκαν τοίχο, εγώ στη θέση τους δεν θα καθόμουν να χαλαστώ, θα γύριζα πλάτη.
-------------------------------------------------------------

Που και πάλι κατά την ταπεινη μου αποψη, δεν ειναι κλάψα αλλά ανακατευθυνση οργης.
Τις όποιες διαμαρτυρίες μου, τις εκανα στον δεοντα χρόνο, και μάλιστα με αμεση ανταπόκριση. Το ότι εγραψα εδώ ειναι περισσότερο στο κλιμα "ποιοι ήταν οι αποβληθέντες".
Ωραία, τότε την οργή δεν καταλαβαίνω. Και όχι από τους μπανιαρισμένους που έχουν και το λόγο τους αλλά από τους αμπανάριστους.

Και ναι, ακριβώς αυτό είναι το λογικό για μένα, στέλνεις μνμ στον αντμιν και λες "2 μήνες? για σπαμ? και απροειδοποίητητα? Γουάτ δα φακ?" Όπως επίσης όσοι ακόμα διαφωνούν πράττουν το ίδιο για να συνειδητοποιήσει το άδικο της υπόθεσης. Το "αυτός γιατί ενώ ο άλλος όχι" που έπεσε επί της ευκαιρίας που κολλάει?
 
  • Like
Reactions: mareco


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Arrigo_Corso,

Αν δεν το κατάλαβες, για μία ακόμα φορά (και όσες φορές και να το ξαναπείς:LOL:) σου έκανα "like"!:cool:
Τα είδα όλα!!! Δεν περνάς απαρατήρητος ποτέ!!!!
Δεν τα σχολίασα για να μην είμαι of topic:p:LOL:
Υ.Γ.Τέλος από εμένα φίλε srikos, δεν σου χαλάω άλλο το θέμα........συγνώμη.
 


Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Τα είδα όλα!!! Δεν περνάς απαρατήρητος ποτέ!!!!
Δεν τα σχολίασα για να μην είμαι of topic:p:LOL:
Υ.Γ.Τέλος από εμένα φίλε srikos, δεν σου χαλάω άλλο το θέμα........συγνώμη.
Φίλε μου, καλέ μου φίλε, arrigo_corso...........

Sirkos
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Η πόλωση και τα στρατόπεδα βολεύουν αυτούς που θέλουν να νιώθουν κατατρεγμένοι και βρήκαν μια ωραία ομαδοποίηση "εμείς" και οι "άλλοι", όπου "εμείς" είμαστε οι ανένταχτοι και οι "άλλοι" είναι κάποια κλίκα.
Η περαιτέρω όξυνση με το "τι είπα...τι μου είπαν....γιατί εγώ κι όχι ο Μήτσουλας" απλώς αποπροσανατολίζει από το θέμα.
Και το θέμα είναι ότι καλώς ή κακώς, ο admin δεν είναι κλίκα με τους Moderators.
Κοινώς, καλό το παραμύθι αλλά δεν έχει δράκο, και όσοι είναι ή μείνουν αρκετά στο φόρουμ θα το διαπιστώσουν μόνοι τους.
Από εκεί και πέρα το αν θα εκφράζει κανείς γνώμη για τις αποφάσεις με επίγνωση των ευθυνών λόγω κανονισμών είναι δικό του θέμα. Η ύπαρξη συντάγματος δεν απαγορεύει την κριτική του, και η τήρησή του επαφίεται στον πατριωτισμό των μελών.
 


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
ποπο το γαμησατε κ ψοφησε.
τελικα εχουμε φαν κλαμπ.
τασο μαρθα βουρτση ρε φιλε.
αντμιν εκανες μαλακια.(δεν θα το επεκτεινω).
ενα μπανακι μια μερα καναμε σιγα τα ωα ρε παιδια.
αμ μπακ!!!!
κ υπαστυνομε περαστικα σου!
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Από εκεί και πέρα το αν θα εκφράζει κανείς γνώμη για τις αποφάσεις με επίγνωση των ευθυνών λόγω κανονισμών είναι δικό του θέμα. Η ύπαρξη συντάγματος δεν απαγορεύει την κριτική του, και η τήρησή του επαφίεται στον πατριωτισμό των μελών.
Ένοχη για παραβίαση αυτής της αρχής ενώ θεωρητικά συμφωνώ. Μερσί σι μολ. Καληνύχτες παίδες, τώρα που είναι κ ο Σούπι εδώ all is in order.
 


Katiariko

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2013
405
183
34
Αθηνα
ποπο το γαμησατε κ ψοφησε.
τελικα εχουμε φαν κλαμπ.
τασο μαρθα βουρτση ρε φιλε.
αντμιν εκανες μαλακια.(δεν θα το επεκτεινω).
ενα μπανακι μια μερα καναμε σιγα τα ωα ρε παιδια.
αμ μπακ!!!!
κ υπαστυνομε περαστικα σου!
respect !
 
  • Like
Reactions: Kimigaz


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Η πόλωση και τα στρατόπεδα βολεύουν αυτούς που θέλουν να νιώθουν κατατρεγμένοι και βρήκαν μια ωραία ομαδοποίηση "εμείς" και οι "άλλοι", όπου "εμείς" είμαστε οι ανένταχτοι και οι "άλλοι" είναι κάποια κλίκα.
Η περαιτέρω όξυνση με το "τι είπα...τι μου είπαν....γιατί εγώ κι όχι ο Μήτσουλας" απλώς αποπροσανατολίζει από το θέμα.
Και το θέμα είναι ότι καλώς ή κακώς, ο admin δεν είναι κλίκα με τους Moderators.
Κοινώς, καλό το παραμύθι αλλά δεν έχει δράκο, και όσοι είναι ή μείνουν αρκετά στο φόρουμ θα το διαπιστώσουν μόνοι τους.
Από εκεί και πέρα το αν θα εκφράζει κανείς γνώμη για τις αποφάσεις με επίγνωση των ευθυνών λόγω κανονισμών είναι δικό του θέμα. Η ύπαρξη συντάγματος δεν απαγορεύει την κριτική του, και η τήρησή του επαφίεται στον πατριωτισμό των μελών.

Η θυματοποίηση βολεύει πάρα πολλούς... όπως και ο παιδισμός άλλωστε...
 
  • Like
Reactions: Elli




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU