Von Alex Haus


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Και να είμαι αυτή κακό είναι; Εφόσον την κάνετε μπαν απότι κατάλαβα; Γιατί να μην ανοίξει και άλλον λογαρισμό;
Η διεύθυνση IP καταγράφεται και η δημιουργία από τον ίδιο χρήστη πολλαπλών username δεν επιτρέπεται. Τυχόν παραβάτες του κανόνα θα διαγράφονται από το αρχείο μελών και θα τους απαγορεύεται η είσοδος στο forum (ban).
http://www.dogforum.gr/v3/κανονισμοί.σχόλια.προτάσεις-30/κανονισμοι-652/
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Εεεε απο την στιγμή που δεν υπάρχουν άλλα usermane απο την ίδια ip γιατί να φάει κάποιος μπαν; Επειδή είναι αντίθετες οι απόψεις του ίσως; :rolleyes:
 


tzes007

Well-Known Member
3 Νοεμβρίου 2012
199
0
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Εργασία Δεν είναι μονο το IPO και ο στίβος.Μπορεί κάποιος να μπει σε μια κυνοφιλική ομάδα έρευνας και Διάσωσης χρειάζεται στη χώρα μας εθελοντές.Αυτό και αν είναι εργασία για τον σκύλο .Ακόμη και μέσο της βασικής υπακοής μπορείς ακόμα και στο σπίτι να κάνει τόσες εργασίες ο σκύλος που θα είναι πανευτυχής οπότε μην έχουμε την καραμέλα με το IPO
 


mpoumpoulaoriginal

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
429
49
Βυρωνας
Εργασία Δεν είναι μονο το IPO και ο στίβος.Μπορεί κάποιος να μπει σε μια κυνοφιλική ομάδα έρευνας και Διάσωσης χρειάζεται στη χώρα μας εθελοντές.Αυτό και αν είναι εργασία για τον σκύλο .Ακόμη και μέσο της βασικής υπακοής μπορείς ακόμα και στο σπίτι να κάνει τόσες εργασίες ο σκύλος που θα είναι πανευτυχής οπότε μην έχουμε την καραμέλα με το IPO
Έτσι ακριβώς είναι....
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Εργασία Δεν είναι μονο το IPO και ο στίβος.Μπορεί κάποιος να μπει σε μια κυνοφιλική ομάδα έρευνας και Διάσωσης χρειάζεται στη χώρα μας εθελοντές.Αυτό και αν είναι εργασία για τον σκύλο .Ακόμη και μέσο της βασικής υπακοής μπορείς ακόμα και στο σπίτι να κάνει τόσες εργασίες ο σκύλος που θα είναι πανευτυχής οπότε μην έχουμε την καραμέλα με το IPO
Ωραίο ατυό και ενδιαφέρον!!! Πρώτα θα δώ τί αρέσει περισσότερο στον δκυλό και αποφασίζω!!!! Ωραίο θα είναι να ασχοληθούμε με κάτι τέτοιο!!!
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Εργασία Δεν είναι μονο το IPO και ο στίβος.Μπορεί κάποιος να μπει σε μια κυνοφιλική ομάδα έρευνας και Διάσωσης χρειάζεται στη χώρα μας εθελοντές.Αυτό και αν είναι εργασία για τον σκύλο .Ακόμη και μέσο της βασικής υπακοής μπορείς ακόμα και στο σπίτι να κάνει τόσες εργασίες ο σκύλος που θα είναι πανευτυχής οπότε μην έχουμε την καραμέλα με το IPO
ΙΡΟ = Καραμέλα
Μάλλον άστοχος χαρακτηρισμός.
Το ΙΡΟ είναι ότι για τα μαθηματικά το 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 .
Η βάση αξιολόγησης .
Αν προσέξεις και αναλύσεις το ΙΡΟ θα διαπιστώσεις ότι είναι μια σύνθετη εξέταση που αποτελείτε από 3 πολύ βασικά σκέλη.
Ιχνηλασία , υπακοή και επιθέσεις.
Το κάθε σκέλος ξεχωριστά είναι μια εργασιακή ιδιότητα από μόνο του .
Ένα σκυλί που πρόκειται να εργαστεί σε ανίχνευση και διάσωση ,θα επιλεγεί ανάμεσα από γεννήτορες που έχουν υψηλότεροι απόδοση στην ιχνηλασία .
Ένα σκυλί που θα κάνει σωματοφυλακή θα επιλεγεί από γεννήτορες με υψηλό ντραιβ στις επιθέσεις.
Ουσιαστικά το ΙΡΟ δεν είναι η ναυαρχίδα της εργασίας , αλλά η βάση δεδομένων ώστε να επιλεγούν μελλοντικά κουτάβια για συγκεκριμένες εργασίες.
Μην μπερδεύεστε άσκοπα και άστοχα.
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Ε, ρε κατακαημένε γερμανικέ.... τι σου μελε να πάθεις, σε λίγο και με τοπ νοτ!! Και εις ανώτερα!!!
 


tzes007

Well-Known Member
3 Νοεμβρίου 2012
199
0
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
ΙΡΟ = Καραμέλα
Μάλλον άστοχος χαρακτηρισμός.
Το ΙΡΟ είναι ότι για τα μαθηματικά το 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 .
Η βάση αξιολόγησης .
Αν προσέξεις και αναλύσεις το ΙΡΟ θα διαπιστώσεις ότι είναι μια σύνθετη εξέταση που αποτελείτε από 3 πολύ βασικά σκέλη.
Ιχνηλασία , υπακοή και επιθέσεις.
Το κάθε σκέλος ξεχωριστά είναι μια εργασιακή ιδιότητα από μόνο του .
Ένα σκυλί που πρόκειται να εργαστεί σε ανίχνευση και διάσωση ,θα επιλεγεί ανάμεσα από γεννήτορες που έχουν υψηλότεροι απόδοση στην ιχνηλασία .
Ένα σκυλί που θα κάνει σωματοφυλακή θα επιλεγεί από γεννήτορες με υψηλό ντραιβ στις επιθέσεις.
Ουσιαστικά το ΙΡΟ δεν είναι η ναυαρχίδα της εργασίας , αλλά η βάση δεδομένων ώστε να επιλεγούν μελλοντικά κουτάβια για συγκεκριμένες εργασίες.
Μην μπερδεύεστε άσκοπα και άστοχα.
Μάλλον δεν κατάλαβες πως το είπα.
 




swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
Εμένα μου φαίνεται καλός ,δεν τον έχω δει όμως από κοντά αλλά ούτε και απογόνους του έχω δει πάλι από κοντά,κάτι που είναι βασικό.Καλό θα ήταν να ψάξεις πολλά πράγματα και να διαβάσεις όσο πιο πολλά μπορείς πάνω στον γ.π για να μπορείς να έχεις και μια προσωπική άποψη ,καθώς και να μιλήσεις με όσους περισσότερους εκτροφείς μπορείς για να έχεις μια σφαιρική άποψη για διάφορα θέματα που ίσως σε απασχολούν,γιατί ό,τι και να σου πούμε εμείς εδώ ,την περισσότερη δουλειά πρέπει να την κάνεις εσύ.
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Εμένα μου φαίνεται καλός ,δεν τον έχω δει όμως από κοντά αλλά ούτε και απογόνους του έχω δει πάλι από κοντά,κάτι που είναι βασικό.Καλό θα ήταν να ψάξεις πολλά πράγματα και να διαβάσεις όσο πιο πολλά μπορείς πάνω στον γ.π για να μπορείς να έχεις και μια προσωπική άποψη ,καθώς και να μιλήσεις με όσους περισσότερους εκτροφείς μπορείς για να έχεις μια σφαιρική άποψη για διάφορα θέματα που ίσως σε απασχολούν,γιατί ό,τι και να σου πούμε εμείς εδώ ,την περισσότερη δουλειά πρέπει να την κάνεις εσύ.
Εννοείτε!!! Ευχαριστώ!!! Απο οτι έχω ψάξει έχει βγάλει πολύ καλούς απογόνους με καλές θέσεις.