Von Alex Haus




Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Ναι ο εργασιακος ειναι για εργασια...ο εκθεσιακος ειναι για εκθεση!!!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Πετ δε σημαίνει ντε και καλά καναπεδόσκυλο... Αλλά, θεωρώ, δε χρειάζεται συμμετέχω στα κυνολογικά δρώμενα για να έχω ένα ευτυχισμένο και δραστήριο γερμανικό... Αλλωστε θεωρώ καλύτερη τη ζωή ενός Γ.Π. Ως πετ στα σωστά χέρια παρά σαν εργασιακό σε επίπεδο πρωταθλητισμού και να'ναι κέννελ-στίβο, στίβο-κέννελ
 




kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Λες στην σελιδα 8 οτι τα χαρακτηριστικα στην φυλαξη θα τα εξασφαλισεις στο οτι το σκυλι προερχεται απο εκτροφειο!

Επισης ο γ.π δεν ειναι πετ σκυλος αν θες πετ παρε ημιαιμο η καποιο σκυλι που προοριζεται για πετ.

Logan εισαι τελειως λαθος.Ο γ.π ειναι ενας και εχει προτυπο.Ειναι σκυλος εργασιας η οποια κρινεται μεσω των εξετασεων και αγωνων εργασιας και η μορφολογιας κρινεται μεσα απο τις εκθεσεις.
 


giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
Κυριακο εδω δε ξερει πιο ειναι το μακρυτριχο.Στην σελιδα 1 λεει οτι θελει να παρει μακρυτριχο και στην σελιδα 5 που βαζει καποιος φωτογραφια απο μακρυτριχο ταραχτηκε.Λεει θελει αρκετα πιο κοντη τριχα.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Kyriakos, εργασία είναι μόνο αυτό για το οποίο υπάρχουν εξετάσεις;

Κυριακο εδω δε ξερει πιο ειναι το μακρυτριχο.Στην σελιδα 1 λεει οτι θελει να παρει μακρυτριχο και στην σελιδα 5 που βαζει καποιος φωτογραφια απο μακρυτριχο ταραχτηκε.Λεει θελει αρκετα πιο κοντη τριχα.
+1000
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο σκυλους!θα ελεγα οτι ισως ειμαι ο μονος ελληνας που δεν ξερει...!!Ακομα και εγω που ειμαι απειρος εχω δει και εχω ακουσει διαφορες!!οι διαφορες των "2" Γ.Π ειναι φανερες!!Κ αν οχι γιατι οι "Εργασιακοι"δεν κανουν για εκθεσεις?Καλος η κακος ειναι δυο διαφορετικες ρατσες στην ουσια...τωρα το ποια ειναι ποιο κοντα σε αυτο για το οποιο δημιουργηθηκε ας το κρινουν αλλοι!!εγω οπως ειπα δεν ξερω ακομα απο σκυλια....Θα κανω παρουσιαση του κουταβιου μου:D οταν μαθω να χειριζομαι λιγο καλυτερα το συστημα!!
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Ο γερμανικός ποιμενικός είναι ένας σκύλος που μπορεί να ανταπεξέλθει σε πολλά και διαφορετικά ζητούμενα .
Ανάλογα με το ζητούμενο είναι και η επιλογή κουταβιού και εν συνεχεία η εκπαίδευση.
Το να επιλέξεις γερμανικό ποιμενικό για να σε συντροφεύει και να το πηγαίνεις τις καθιερωμένες ‘’υποχρεωτικές ‘’ βόλτες , είναι σα να πάρεις την ποιο πολύπλοκη τηλεόραση για να ακούς μόνο ραδιοφωνικό σταθμό στα κανάλια της NOVA .
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Κυριακο εδω δε ξερει πιο ειναι το μακρυτριχο.Στην σελιδα 1 λεει οτι θελει να παρει μακρυτριχο και στην σελιδα 5 που βαζει καποιος φωτογραφια απο μακρυτριχο ταραχτηκε.Λεει θελει αρκετα πιο κοντη τριχα.
Mακρύτριχο θεωρείται και αυτό!!! Εμένα τουλάχιστον έτσι μου το είπε ο εκτροφέας!
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.663
19.907
Δεν καταλαβαίνω πλέον, τι σχέση έχει ο τίτλος του θέματος, με τα ποστ που δημοσιεύονται.

Θα παρακαλούσα, να περιορίσετε λίγο το εύρος της συζήτησης, γιατί δεν βλέπω να έχει κανένα νόημα, στο παρόν θέμα.
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
st3li0s Ξέρεις να μας πείς και εσύ λίγα πράγματα για τους γερμανικούς στις φωτογραφίες;
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
kritikopoula ο γ.π ειναι σκυλος πολυεργαλειο.Αναλογα τι θες παιρνεις και αντιστοιχο κουταβι.Μπορεις να κανει herding,φυλαξη,σωματοφυλακη,συνοδεια ατομων με κινητικα προβληματα,ιχνηλασια κ.α.

Αν θες ο γ.π να ειναι ευχαριστημενος πρεπει να του εχεις αναθεσει μια δουλεια.Με το να τον εχεις ομως ως πετ και να μην τον δουλευεις και απλα να τον βγαζεις βολτα και να του πετας και κανα μπαλακι η να τον πηγαινεις βολτες στο βουνο τον κανεις δυστυχισμενο.
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
kritikopoula ο γ.π ειναι σκυλος πολυεργαλειο.Αναλογα τι θες παιρνεις και αντιστοιχο κουταβι.Μπορεις να κανει herding,φυλαξη,σωματοφυλακη,συνοδεια ατομων με κινητικα προβληματα,ιχνηλασια κ.α.

Αν θες ο γ.π να ειναι ευχαριστημενος πρεπει να του εχεις αναθεσει μια δουλεια.Με το να τον εχεις ομως ως πετ και να μην τον δουλευεις και απλα να τον βγαζεις βολτα και να του πετας και κανα μπαλακι η να τον πηγαινεις βολτες στο βουνο τον κανεις δυστυχισμενο.
Δεν το νομίζω!!!! Πιστεύω πως εφόσον ο γερμανικός ποιμενικός θέλει να ικανοποιεί το αφεντικό του, θα είναι ευτυχισμένος και με την απλή συντροφιά...Δεν χρειάζεται να κάνει κάποια δουλειά, απλά και μόνο η παρουσιά και η αγάπη του ιδιοκτητη του, τον ευχαριστεί
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Ειναι σκυλος εργασιας και πρεπει να εκτελει καποια εργασια.Η συντροφια δεν ειναι εργασια..Αφου θες σκυλο για παρεα γιατι δεν παιρνεις ημιαιμο?Τοσα εχουν αναγκη...
 
Last edited:


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Δεν το νομίζω!!!! Πιστεύω πως εφόσον ο γερμανικός ποιμενικός θέλει να ικανοποιεί το αφεντικό του, θα είναι ευτυχισμένος και με την απλή συντροφιά...Δεν χρειάζεται να κάνει κάποια δουλειά, απλά και μόνο η παρουσιά και η αγάπη του ιδιοκτητη του, τον ευχαριστεί
,,
,,
τουλαχιστον μαθε τον να μαγειρευει,, να χρησιμευει σε κατι,,, αλλοιως παρε ενα πινακα με γερμανικο ποιμενικο και κρεμασε τον στο σαλονι ==))
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Δεν θέλω κάποιο ημίαιμο, θέλω καθαρόαιμο. Και δεν χρειάζεται να κάνει κάποια εργασία. Για να μην ακούσω και άλλα κουλα εδω μέσα μπορείτε να κλείσετε το θέμα;
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Δεν το νομίζω!!!! Πιστεύω πως εφόσον ο γερμανικός ποιμενικός θέλει να ικανοποιεί το αφεντικό του, θα είναι ευτυχισμένος και με την απλή συντροφιά...Δεν χρειάζεται να κάνει κάποια δουλειά, απλά και μόνο η παρουσιά και η αγάπη του ιδιοκτητη του, τον ευχαριστεί
Ειχες πολλα εργασιακα σκυλια και ξερεις?

Σκυλος εργασιακης φυλης- εαν δεν απασχολειται σε καποια εργασια, ωστε να εκτονονεται σωματικα αλλα και πνευματικα θα δυστιχησει ΣΙΓΟΥΡΑ- και μαζι και ο ιδιοκτητης του. Οταν βαριουνται τα σκυλια γινονται καταστροφηκα ακομα και στον εαυτο τους Δεν ειναι λιγα τα σκυλια αυτα που τρωνε τα ποδια τους η κυνηγανε την ουρα τους- η πηγαινουν στερεοτυπα πανω κατω- σαν τους τιγρεις στο κλουβι.
Δεν φτανει η αγαπη και μονο! Για αυτο να εισαι σιγουρη!