Von Alex Haus


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Λοιπόν!!! Ρώτησα και σαε άλλο θέμα για το συγκεκριμένο εκτροφείο αλλά δεν μου απάντησε κανείς, οπότε σκέφτικα να ανοίξω ένα καινούριο εδώ, αφού πρόκειται για εκτροφή. Ενδιαφέρομαι λοιπόν να αγοράσω κουτάβι απο εκει. Ένα μακρύτριχο γερμανικό ποιμενικό. Ο κος Αλέξανδρος που μιλάμε απο το καλοκαίρι, μου είπε οτι θα έχει διαθέσημα κουτάβια μέσα Ιουνίου. Θα μου στείλει σύντομα φωτγραίες και pedigree των γονέων. Είπε οτι επειδή θα είναι μακρύτριχο θα μου το αφήσει 500. Έχει πάρει κανείς κουτάβι απο το συκεκριμένο εκτροφείο; Εμένα μου αρέσει πάρα πολυ το κλίμα. Φαίνεται να είναι άνθρωπος που αγαπά τη δουλεία και τα σκυλιά του!!! Ίσως κάποια μέλη έχουν εμπειρία απο το συγκεκριμένο εκτροφείο. Ίσως πάλι να έχετε ακούσει μόνο πράγματα. Όπως και να ΄χει θα ήθελα τις γνώμες σας!!

Το site: http://www.germandog.gr/
 


ASBT

Well-Known Member
1 Απριλίου 2011
180
2
Απο το συγκεκριμενο δεν εχω παρει, αλλα μηπως τα 500 ειναι καπως λιγα για εκτροφικο σκυλο;

Λεω εγω τωρα...Καλυτερα να περιμενεις απαντηση απο παιδια εδω μεσα που γνωριζουν αρκετα στο θεμα..
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Οι γραμμές που χρησιμοποιεί είναι γνωστές!
Προσωπικά τον γνωρίζω!Είναι ένας εκτροφέας χαμηλών τόνων που κάνει λίγες γέννες!
Έχω δει κάποια σκυλιά του σε εκθέσεις!
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Οι γραμμές που χρησιμοποιεί είναι γνωστές!
Προσωπικά τον γνωρίζω!Είναι ένας εκτροφέας χαμηλών τόνων που κάνει λίγες γέννες!
Έχω δει κάποια σκυλιά του σε εκθέσεις!
Ναι το ξέρω αλλά πάνω απ'όλα με νοιάζει το σκυλί να είναι καλού χαρακτήρα και χωρίς δυσπλασία. Και φυσικά και ο εκτροφέας να το βλέπει σαν φίλο όχι σαν εμπόρευμα. Εμένα με καλύπτει. Απλώς θέλω και την γνώμη σας!
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Χθές που μιλήσαμε μου είπε οταν εκείνη την μέρα είχε γυρίσει απο Αυστρία, όπου πήγε να κάνει ένα ζευγάρωμα με πρωταθλητή. Απο αυτή την γέννα θα πάρω. Κανονικά τα σκυλία του υτα έχει απο 600-900 αλλά επειδή εγώ θέλω κοντότριχο, που δεν εκτρέφει κανονικά, απλά του βγαίνουν σε κάθε γέννα, θα μου το δώσει 500
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
αλλά επειδή εγώ θέλω κοντότριχο, που δεν εκτρέφει κανονικά
Τελικα κονοτριχο ή μακρυτριχο αποφασισε χαχα :p

Και πως ειναι τοσο σιγουρος οτι θα βγει και μακρυτριχο? Και αν αυτη την φορα δεν?? Θα παρεις ενα αλλο κουταβι απο εκει? Παντως συμφωνω μαζι σου κι εμενα μαρεσουν τα μακρυτριχα γ.π :)

BRANKA VON HOLTKAMPERHOF

αυτη εχει τελεια χρωματα αλλα η

QUELLE VON ZISAWINKEL


εχει τελεια μουσουδα και γενικα ειναι πιο ομορφη
 
Last edited:


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Τελικα κονοτριχο ή μακρυτριχο αποφασισε χαχα :p

Και πως ειναι τοσο σιγουρος οτι θα βγει και μακρυτριχο? Και αν αυτη την φορα δεν?? Θα παρεις ενα αλλο κουταβι απο εκει? Παντως συμφωνω μαζι σου κι εμενα μαρεσουν τα μακρυτριχα γ.π :)


BRANKA VON HOLTKAMPERHOF

αυτη εχει τελεια χρωματα αλλα η

QUELLE VON ZISAWINKEL


εχει τελεια μουσουδα και γενικα ειναι πιο ομορφη
:p¨Ναι συγνώμη!!! Μακρύτριχο ήθελα να πώ!!! Σίγουρα βγεί, γιατί σε κάθε γέννα βγάζει. Αν λέμε σε περίπτωση που δεν βγεί, θα περιμένω να βγεί μακρύτριχο για να πάρω. Νομίζω πως μου είπε οτι θα έχει 2 γέννες. Νομίζω. Οπότε δεν γίνεται σε μια απο τις 2 θα βγάλει!!! Ναι η 2η είναι υπέροχη!!!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αν θες μια συμβουλή, το χρώμα θα πρέπει να είναι το τελευταίο κριτήριο της επιλογής!

Εγώ προσωπικά σε τέτοιους εκτροφείς θα παρατηρούσα τους γεννήτορες, θα προσπαθούσα να δω τους απογόνους που δίνουν, αν η επιλογή του αρσενικού καλύπτει ή συμπληρώνει χαρακτηριστικά της θηλυκιάς και ποια από αυτά θέλει να δει ο εκτροφέας στα κουτάβια του!
Θα προσπαθούσα δηλαδή να δω την ποιότητα και τι βγάζουν αυτές οι κινήσεις που κάνει ο εκάστοτε εκτροφέας!
Το χρώμα πίστεψε με θα είναι το τελευταίο που θα δω...!Ναι είναι και αυτός παράγοντας αλλά άλλα θα πρέπει αν "κυνηγήσει" να δει ο υποψήφιος ιδιοκτήτης στα σκυλιά του εκτροφέα!
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
500 ευρω ε,! σε κανα πετ-σοπ θα βρεις τετοια τιμη,,, χωρις χαρτια βεβαια,,, και χωρις να δεις τους γονεις φυσικα,,, τα εκτροφικα απο ανωνυμους εκτροφεις του κοε αυτη τη στιγμη λογω κρισης ειναι λιγο κατω απο χιλιαρικο...
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Αν θες μια συμβουλή, το χρώμα θα πρέπει να είναι το τελευταίο κριτήριο της επιλογής!

Εγώ προσωπικά σε τέτοιους εκτροφείς θα παρατηρούσα τους γεννήτορες, θα προσπαθούσα να δω τους απογόνους που δίνουν, αν η επιλογή του αρσενικού καλύπτει ή συμπληρώνει χαρακτηριστικά της θηλυκιάς και ποια από αυτά θέλει να δει ο εκτροφέας στα κουτάβια του!
Θα προσπαθούσα δηλαδή να δω την ποιότητα και τι βγάζουν αυτές οι κινήσεις που κάνει ο εκάστοτε εκτροφέας!
Το χρώμα πίστεψε με θα είναι το τελευταίο που θα δω...!Ναι είναι και αυτός παράγοντας αλλά άλλα θα πρέπει αν "κυνηγήσει" να δει ο υποψήφιος ιδιοκτήτης στα σκυλιά του εκτροφέα!
Εννοείται οτι δεν με πολυενδιαφέρει το χρώμα!!! Με νοιάζει ο χαρακτήρας του σκύλου. Φαντάζομαι θα μου τα πει αναλυτικότερα όταν μου στείλει τις φωτογραφίες τους!
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
500 ευρω ε,! σε κανα πετ-σοπ θα βρεις τετοια τιμη,,, χωρις χαρτια βεβαια,,, και χωρις να δεις τους γονεις φυσικα,,, τα εκτροφικα απο ανωνυμους εκτροφεις του κοε αυτη τη στιγμη λογω κρισης ειναι λιγο κατω απο χιλιαρικο...
Ναι!!! Στην αρχή μου είχε πεί 400 αλλά τώρα επειδή είναι απο πολύ καλούς γονείς μου είπε 500
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Ναι!!! Στην αρχή μου είχε πεί 400 αλλά τώρα επειδή είναι απο πολύ καλούς γονείς μου είπε 500
,..
θα θελει να κανει ψυχικο ο ανθρωπος μαλλον και σου το δινει τοσα λιγα λεφτα με πεντιγκρι κι ολας,,,
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
,..
θα θελει να κανει ψυχικο ο ανθρωπος μαλλον και σου το δινει τοσα λιγα λεφτα με πεντιγκρι κι ολας,,,
Γενικά δεν παίρνει πολλά λεφτά. Απο οτι είδα σε σχέση με τιμές άλλων είναι μια χαρά τιμές!!!
 


ΜάρκοςΓΔ

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2011
389
2
Σαντορίνη - Κερατσίνι
Δεν το ξέρω το εκτροφείο ούτε και τον άνθρωπο..
Αλλά μου φαίνεται πολύ ύποτα φθηνός!!
Κάτι παίζει εδώ..
Η τιμή αλλάζει ανάλογα με τους γονείς;:confused:
Εγώ ήξερα πως το κάθε εκτροφείο έχει στάνταρ τιμές και πως πάντα πάει για τα καλύτερα αίματα...
Και δεν κάνει φθηνές προχειροδουλιές και ακριβές υπερδουλιές..
Δεν υπάρχουν τέτοιοι διαχωρισμοί σε τέτοια θέματα..

Νεφελάκι, μην ψάχνεις φθηνό εκτροφείο γενικά...
Η πρότασή μου είναι να πας στην έκθεση του ΚΟΕ που είναι 23 και 24 του Μάρτη, και να δεις με τα μάτια σου τι παίζει από εκτροφεία με τη ράτσα που θες...
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Δεν το ξέρω το εκτροφείο ούτε και τον άνθρωπο..
Αλλά μου φαίνεται πολύ ύποτα φθηνός!!
Κάτι παίζει εδώ..
Η τιμή αλλάζει ανάλογα με τους γονείς;:confused:
Εγώ ήξερα πως το κάθε εκτροφείο έχει στάνταρ τιμές και πως πάντα πάει για τα καλύτερα αίματα...
Και δεν κάνει φθηνές προχειροδουλιές και ακριβές υπερδουλιές..
Δεν υπάρχουν τέτοιοι διαχωρισμοί σε τέτοια θέματα..

Νεφελάκι, μην ψάχνεις φθηνό εκτροφείο γενικά...
Η πρότασή μου είναι να πας στην έκθεση του ΚΟΕ που είναι 23 και 24 του Μάρτη, και να δεις με τα μάτια σου τι παίζει από εκτροφεία με τη ράτσα που θες...
Eγώ τον εμπιστεύομαι. Η τιμή αυξήθικε προφανώς γιατί το ζευγάρωμα έγινε στο εξωτερικό. Με μια δική του σκύλα και εναν σκύλο απο Αυστρία. Με δικά του σκυλιά φυσικά και έχει στάνταρ τιμές. Γιατί να μην ψάχνω φθηνό εκτροφείο; Ούτε οι διαγωνισμοί με ενδιαφέρουν ούτε να είναι καθαρόαιμο με την βούλα (δλδ με χαρτιά).Γιατί δηλαδή να πληρώσω 1000+$ για να πάρω ένα κουτάβι, ενδεχομένως καλύτερο σε μορφολογιά, το οποιο δεν με νοιάζει γιατί δεν θα το τρέχω σε εκθέσεις; Ο μόνος λόγος που δεν παίρνω απο πετ σοπ είναι γιατί δεν ξέρω σίγουρα τον χαρακτήρα του σκύλου και τί προβλήματα υγείας θα μου βγάλει. Αν ήμουν σίγουρη για αυτά απο πετ σοπ θα έπαιρνα. Α και αν δεν ταλαιπωρούσαν τόσο τα σκυλιά!

Εσείς μπορεί να έχετε την οικονομική άνεση να δώσετε 1200 ευρώ για ένα σκυλί αλλά εγώ δεν την έχω...
 
Last edited:


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Eγώ τον εμπιστεύομαι. Η τιμή αυξήθικε προφανώς γιατί το ζευγάρωμα έγινε στο εξωτερικό. Με μια δική του σκύλα και εναν σκύλο απο Αυστρία. Με δικά του σκυλιά φυσικά και έχει στάνταρ τιμές. Γιατί να μην ψάχνω φθηνό εκτροφείο; Ούτε οι διαγωνισμοί με ενδιαφέρουν ούτε να είναι καθαρόαιμο με την βούλα (δλδ με χαρτιά). Ο μόνος λόγος που δεν παίρνω απο πετ σοπ είναι γιατί δεν ξέρω σίγουρα τον χαρακτήρα του σκύλου και τί προβλήματα υγείας θα μου βγάλει. Αν ήμουν σίγουρη για αυτά απο πετ σοπ θα έπαιρνα. Α και αν δεν ταλαιπωρούσαν τόσο τα σκυλιά!
Μα τα χαρτιά και οι συμμετοχές των γονέων σε εκθέσεις συνδέονται άμεσα και με την υγεία του χαρακτήρα και την σωματική υγεία!
Είναι αλληλένδετα αυτά!
Αν ο γονιός έχει πάρει μέρος σε εκθέσεις με πολύ καλές θέσεις σημαίνει ότι η μορφολογία του είναι άριστη, που σημαίνει ότι ακολουθεί το πρότυπο, που σημαίνει ότι το πρότυπο είναι υγεία, που σημαίνει ότι είναι και συνιστώμενος προς αναπαραγωγή, που σημαίνει ότι από αυτόν τον γονιό θα ακολουθήσουν και οι απόγονοι του σε αυτό το tempo!
Το ίδιο ισχύει και αν ο γονιός αυτός έχει περάσει εξετάσεις εργασίας, που σημαίνει ότι είναι ικανό δείγμα με σωστό χαρακτήρα, που σημαίνει ότι ακολουθεί το πρότυπο, που σημαίνει ότι το πρότυπο είναι υγεία, που σημαίνει ότι και οι απόγονοι του θα ακολουθήσουν σε αυτό το tempo!

Το γιατί να μην ψάχνω φθηνό εκτροφείο δεν είναι σωστή προσέγγιση κατ'εμε!Μπαίνεις που μπαίνεις στην διαδικασία εκτροφικού σκύλου, το φθηνό(ή όσο πιο φθηνό) δεν είναι στις λέξεις που θα πρέπει να έχεις στο μυαλό σου!Βασικά όπως είπα το προσεγγίζεις λάθος και λάθος σου που αναφέρεις πόσο θα το πάρεις!Αυτό έχει να κάνει με εσένα και τον εκτροφέα και το πόσο κοστολογεί την γέννα του ο εκτροφέας!
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Η πρότασή μου είναι να πας στην έκθεση του ΚΟΕ που είναι 23 και 24 του Μάρτη, και να δεις με τα μάτια σου τι παίζει από εκτροφεία με τη ράτσα που θες...
+1000
Ξεφύλλιζα πριν λίγο τον κατάλογο του ΚΟΕ της Εκθεσης του Οκτωβρίου και είδα μόνο 5 συμμετοχές ΓΠ.
Αν σκεφτείτε πόσα εκτροφεία ΓΠ υπάρχουν, οι συμμετοχές είναι ελάχιστες.
Που είναι οι υπόλοιποι; Δεν θέλουν να κριθούν τα σκυλιά τους, οι επιλογές τους; Δεν τους ενδιαφέρει;


Ούτε οι διαγωνισμοί με ενδιαφέρουν ούτε να είναι καθαρόαιμο με την βούλα (δλδ με χαρτιά).Γιατί δηλαδή να πληρώσω 1000+$ για να πάρω ένα κουτάβι, ενδεχομένως καλύτερο σε μορφολογιά, το οποιο δεν με νοιάζει γιατί δεν θα το τρέχω σε εκθέσεις; Ο μόνος λόγος που δεν παίρνω απο πετ σοπ είναι γιατί δεν ξέρω σίγουρα τον χαρακτήρα του σκύλου και τί προβλήματα υγείας θα μου βγάλει. Αν ήμουν σίγουρη για αυτά απο πετ σοπ θα έπαιρνα. Α και αν δεν ταλαιπωρούσαν τόσο τα σκυλιά!

Εσείς μπορεί να έχετε την οικονομική άνεση να δώσετε 1200 ευρώ για ένα σκυλί αλλά εγώ δεν την έχω...
Εκτροφέας - έκθεση μρφολογίας - πρότυπο, είναι έννοιες συνυφασμένες.
Αυτό πρέπει να κατανοήσει ο κόσμος, όταν θέλει να αποκτήσει έναν καθαρόαιμο σκύλο.
Αλλιώς υπάρχουν χιλιάδες σκυλάκια σε καταφύγια που ψάχνουν ζεστασιά.

Αν θες καθαρόαιμο σκύλο, διαβάζεις για τη φυλή, ενημερώνεσαι, πας σε εκθέσεις, βλέπεις από κοντά εκτροφείς και σκύλους και επιλέγεις αυτόν που θα σου κάνει κλικ με βάση όλα τα παραπάνω, αυτόν που θα εμπιστευτείς για τις επιλογές του, γιατί η μέχρι τώρα πορεία του αυτό έχει δείξει.
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Μα τα χαρτιά και οι συμμετοχές των γονέων σε εκθέσεις συνδέονται άμεσα και με την υγεία του χαρακτήρα και την σωματική υγεία!
Είναι αλληλένδετα αυτά!
Αν ο γονιός έχει πάρει μέρος σε εκθέσεις με πολύ καλές θέσεις σημαίνει ότι η μορφολογία του είναι άριστη, που σημαίνει ότι ακολουθεί το πρότυπο, που σημαίνει ότι το πρότυπο είναι υγεία, που σημαίνει ότι είναι και συνιστώμενος προς αναπαραγωγή, που σημαίνει ότι από αυτόν τον γονιό θα ακολουθήσουν και οι απόγονοι του σε αυτό το tempo!
Το ίδιο ισχύει και αν ο γονιός αυτός έχει περάσει εξετάσεις εργασίας, που σημαίνει ότι είναι ικανό δείγμα με σωστό χαρακτήρα, που σημαίνει ότι ακολουθεί το πρότυπο, που σημαίνει ότι το πρότυπο είναι υγεία, που σημαίνει ότι και οι απόγονοι του θα ακολουθήσουν σε αυτό το tempo!

Το γιατί να μην ψάχνω φθηνό εκτροφείο δεν είναι σωστή προσέγγιση κατ'εμε!Μπαίνεις που μπαίνεις στην διαδικασία εκτροφικού σκύλου, το φθηνό(ή όσο πιο φθηνό) δεν είναι στις λέξεις που θα πρέπει να έχεις στο μυαλό σου!Βασικά όπως είπα το προσεγγίζεις λάθος και λάθος σου που αναφέρεις πόσο θα το πάρεις!Αυτό έχει να κάνει με εσένα και τον εκτροφέα και το πόσο κοστολογεί την γέννα του ο εκτροφέας!
Εμένα με νοιάζει απλώς να μην έχει δυσπλασία. Εφόσον είναι γραμμένος στον ΚΟΕ και τηρεί τις απαιραίτητες εξατάσεις εγώ είμαι οκ. Όπως με νοιάζει επίσης και ο χαρακτήρας του σκύλου. Μπορεί να βγαίνει πρώτο στους μορφολογικούς διαγωνισμούς αλλά ποιός μου εγγειάται τον χαρακτήρα; Αν δηλαδή δεν έλεγα τιμή και άφηνα να εννοειθεί οτι κάνει ένα χιλιάρη θα έκανε καλά την δουλειά του εκροφέας;
Το οτι κάποιοι ποθλάνε σκυλιά για εμπορεύματα τόσο ακριβά δεν σημαίνει πως οι άλλοι που τα πουλάνε πιο φθηνά είναι ύποπτοι ή δεν κάνουν καλά την δουλειά τους; Μήπως απλά δεν μπορείται να δεχτείτε οτι υπάρχουν και πολύ καλά σκυλιά που δεν χρειάζεται να πληρώσεις ενα 1000 όπως κάνατε μερικοί; :rolleyes: Λέω εγώ τώρα... (Μην το πάρεις προσωπικά δεν πάει σε εσένα Στέλιο, γενικά το λέω).
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
+1000
Ξεφύλλιζα πριν λίγο τον κατάλογο του ΚΟΕ της Εκθεσης του Οκτωβρίου και είδα μόνο 5 συμμετοχές ΓΠ.
Αν σκεφτείτε πόσα εκτροφεία ΓΠ υπάρχουν, οι συμμετοχές είναι ελάχιστες.
Που είναι οι υπόλοιποι; Δεν θέλουν να κριθούν τα σκυλιά τους, οι επιλογές τους; Δεν τους ενδιαφέρει;




Εκτροφέας - έκθεση μρφολογίας - πρότυπο, είναι έννοιες συνυφασμένες.
Αυτό πρέπει να κατανοήσει ο κόσμος, όταν θέλει να αποκτήσει έναν καθαρόαιμο σκύλο.
Αλλιώς υπάρχουν χιλιάδες σκυλάκια σε καταφύγια που ψάχνουν ζεστασιά.

Αν θες καθαρόαιμο σκύλο, διαβάζεις για τη φυλή, ενημερώνεσαι, πας σε εκθέσεις, βλέπεις από κοντά εκτροφείς και σκύλους και επιλέγεις αυτόν που θα σου κάνει κλικ με βάση όλα τα παραπάνω, αυτόν που θα εμπιστευτείς για τις επιλογές του, γιατί η μέχρι τώρα πορεία του αυτό έχει δείξει.
Ωραία εγώ τον επέλεξα. Δεν θέλω καποιο απο το καταφύγιο γιατί κανένα δεν μου κάνει κλικ. Δεν είπα οτι δεν κατεβαίνει σε εκθέσεις, κατεβαίνει και παίνρει και πολύ καλές θέσεις. Απλά όχι τόσο συχνα.
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Εμένα με νοιάζει απλώς να μην έχει δυσπλασία. Εφόσον είναι γραμμένος στον ΚΟΕ και τηρεί τις απαιραίτητες εξατάσεις εγώ είμαι οκ. Όπως με νοιάζει επίσης και ο χαρακτήρας του σκύλου. Μπορεί να βγαίνει πρώτο στους μορφολογικούς διαγωνισμούς αλλά ποιός μου εγγειάται τον χαρακτήρα; Αν δηλαδή δεν έλεγα τιμή και άφηνα να εννοειθεί οτι κάνει ένα χιλιάρη θα έκανε καλά την δουλειά του εκροφέας;
Το οτι κάποιοι ποθλάνε σκυλιά για εμπορεύματα τόσο ακριβά δεν σημαίνει πως οι άλλοι που τα πουλάνε πιο φθηνά είναι ύποπτοι ή δεν κάνουν καλά την δουλειά τους; Μήπως απλά δεν μπορείται να δεχτείτε οτι υπάρχουν και πολύ καλά σκυλιά που δεν χρειάζεται να πληρώσεις ενα 1000 όπως κάνατε μερικοί; :rolleyes: Λέω εγώ τώρα... (Μην το πάρεις προσωπικά δεν πάει σε εσένα Στέλιο, γενικά το λέω).
Δεν σου ειπε κατι ο Στελιος για τον συγκεκριμενο εκτροφεα, απλα μεσα σε ολα ηθελε να σου πει να μην διαλεξεις τον εκτροφεα μονο και μονο επειδη πουλαει πιο φθηνα τα κουταβια αλλα υπαρχουν και αλλοι λογοι που περνουμε σκυλο απο εκτροφεα :) Συν οτι επειδη ειπες οτι δεν σε νοιαζουν τα χαρτια, το αν εχουν παει σε εκθεσεις κλπ κλπ. Αυτα θα επρεπε να σε νοιαζουν απο την στιγμη που θελεις εναν υγειη και ισοροποιμενο σκυλο.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU