west highland white terrier






aspa vradi

New Member
22 Νοεμβρίου 2009
3
0
ειναι η πρωτη φορα που εχω σκυλακι κ ειμαι λιγο ασχετη,μπορειτε να μου πειτε εσεισ τι τροφεσ δινεται στα west higland terrier?:p
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
kalimera..me lene aspa,exw ena skulaki west,tin lene lara k einai 1 xronwn.exei edw k 2 meres pou mou kanei emeto,dn twei tis kroketes tis ,k as tis vazw k ligo konserva mes tis kroketes alla pali dn mou tis trwei.ti na kanw me to fagito?
Aν και έχεις ανοίξει δυο θέματα σε λάθος κατηγορια πρέπει να τα ανοίξεις στα ανάλογα για υγεία και διατροφή..


kanei na tis dinw oti trow?
OXI


apo ti prokaleite o emetos ou mou kanei?mipws ftaiei h tofi tis?k staxerakia tis apo mesa ta mprostina mou exei vgalei mia dermatopa8eia k tis vazw alifoi?ti na kanw?euxaristw plu
Αυτήν την ερώτηση αρμόδιος είναι να σου το απαντήσει μονο ο κτηνίατρος σου.:)
 


matina_b

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2009
73
0
Καλησπέρα:)
Γνωρίζει κάποιος το πρότυπο φυλής??Η που θα μπορούσαμε να το βρούμε??
Δεν το βρίσκω:mad::mad::mad:
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
ΑΥΤΟ είναι το πρότυπο της φυλής!
Γενικά όλα τα πρότυπα των αναγνωρισμένων φυλών μπορείς να τα βρες στο site της FCI!
 




maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
Η σκυλιτσα δεν εχει πια διαρροια απλα τα κοπρανα της τωρα ειναι λιγο μαλακα. Εφοσον ειναι τριων μηνων, κανει να φαει γιαουρτακι? Τι λαχανικα κανει να φαει?
κάνε της και κανένα μουσακά βρε! θα το πεθάνεις στη δίαιτα το σκυλί...ακου λαχανικά και γιαούρτι..

έχει πολύ κατατοπιστικότατο θέμα στο φόρουμ.. έχουν δώσει άλλοι το λινκ, ψάξου.
 




nereid

New Member
15 Μαρτίου 2010
4
0
έχω και εγώ έναν πανέμορφο westie.
Η αλήθεια είναι ήμαστε πολύ απροετοίμαστοι όταν ξαφνικά μας τον έφερε ο πατέρας μου και δυσκολευτήκαμε αρχικά, αλλά τώρα πλέον αναρωτιόμαστε πως κ δεν είχαμε σκύλο τόσα χρόνια.
Είναι 1 έτους.
Το καλοκαίρι που ήταν 5 μηνών του κάναμε stripping μόνοι μας. Αρχικά νομίζαμε ότι θα πονέσει, αλλά τελικά ανακουφίστηκε! Έίναι πολύ αναζωογονητικό για το σκυλί.
Εμάς βέβαια έχει πρόβλημα με το στομάχι του. έχουμε πάρει τη συμβουλή πολλών γιατρών, του κάναμε θεραπείες/διατροφές κλπ αλλά πάντα επανέρχεται το πρόβλημα.΄
όταν μπορέσω θα ποστάρω φωτογραφία του καμαριού μου!
 




nereid

New Member
15 Μαρτίου 2010
4
0
Ο κτηνίατρος μας έδειξε πως και παράλληλα διαβάσαμε και κάποια βιβλία που κυκλοφορούν στην αγορά.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Κτηνίατρος και να ξέρει από stipping μου φαίνεται κάπως περίεργο.

Το να κάνει ο ίδιος ο ιδιοκτητης stripping στο σκυλί του είναι από τα πιο ωραία πράγματα γιατί δημιουργείται μεγαλύτερο δέσιμο μεταξύ ιδιοκτήτη και σκυλιού και περισσότερο αίσθημα εμπιστοσύνης με το συνεχόμενο άγγιγμα.
Όμως το stripping είναι μια τεχνική που ακόμα και σπουδαγμένοι groomers δεν την κατέχουνε καλά.
Αυτό δημιουργεί την επικινδυνότητα να πονέσει το σκυλί καθώς θέλει και εμπειρία αλλα και γνώσεις για να καταλάβουμε πρώτον ότι το σκυλί μας έχει τρίχα που να μπορεί να κάνει stripping (μερικές φορές απο κακή εκτροφή το κσύλι μπορεί να έχει μαλακή τρίχα) και δεύτερον να καταλάβουμε πως η τρίχα είναι ώριμη για να αποσπαστεί.
Εγώ θα σου πρότεινα να πας σε μια έμπειρη groomer (έχουμε εδώ μέσα) για να βελτιώσεις πιθανά λάθη και να διευρύνεις τις τεχνικές σου. :)
 




Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
στην βόλτα ήταν ένα σκυλάκι που έμοιαζε με west και λέω ημίαιμο είναι ? με κοιτάει νευριασμένος μου λέει όχι !καθαρόαιμο το έχουμε χρυσοπληρώσει απο πετ σοπ! του λεω είναι ημίαιμο η ουρά είναι μεγάλη και φουντωτή και μετα που λεει δικό σου ειναι αυτο το σιχ τσου ? για ημίαιμο μου φαίνεται γιατι είναι κάπως η ουρά του ,,, του λέω εμένα είναι απο εκτροφείο έχει και pedigree ... δλδ οκ δεν είναι ράτσα ε και ? πως κάνεις έτσι ???
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.771
στην βόλτα ήταν ένα σκυλάκι που έμοιαζε με west και λέω ημίαιμο είναι ? με κοιτάει νευριασμένος μου λέει όχι !καθαρόαιμο το έχουμε χρυσοπληρώσει απο πετ σοπ! του λεω είναι ημίαιμο η ουρά είναι μεγάλη και φουντωτή και μετα που λεει δικό σου ειναι αυτο το σιχ τσου ? για ημίαιμο μου φαίνεται γιατι είναι κάπως η ουρά του ,,, του λέω εμένα είναι απο εκτροφείο έχει και pedigree ... δλδ οκ δεν είναι ράτσα ε και ? πως κάνεις έτσι ???
Εγώ αποφεύγω τέτοια σχόλια, υπάρχουν ανεγκέφαλοι που μπορεί να πετάξουν το σκυλάκι τους αν δουν και δεν είναι καθαρόαιμο.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
αχαχαχαχα τώρα το είδα αυτό.
Βρε Λούνα στη θέση του ανθρώπου θα μου ρχόταν να σου φέρω κάτι στο κεφάλι απ' τα νεύρα μου, δε φτάνει που του πες το σκύλο ημίαιμο, του πέταξες κι ότι το δικό σου είναι καλής εκτροφής με pedigree και ιστορίες, τι περίμενες να καταλάβει απ' όλη αυτή την ιστορία? Το λάθος της αγοράς του? Ή ότι συνάντησε μια ψωνάρα στο δρόμο (σόρρυ κιόλας) που του την είπε για το σκυλί του? :p:p:p
Έβγαζε καπνούς απ' τα αυτιά αυτός μετά τη συνάντηση μαζί σου, ΚΡΙΜΑ! :p
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
η αλήθεια είναι οτι το πήρε και έφυγε και γύρισε μόνος του ! ουτε που το σκέφτηκα !! δεν το είπα με κακια ( έτσι και αλλιώς δεν θεωρώ κακό ενας σκύλος να είναι ημίαιμάκι ) και νόμιζα οτι το ήξερε κιόλας ! χαχα
και οτι το δικό μου είπα οτι είναι καθαρόαιμο επειδή ειρωνεύτηκε ... διαφορετικά ουτε που με νοιάζει !
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Καλά πολύ συνηθισμένο πράγμα για westie στην Ελλάδα ..τα περισότερα είναι γουεστοειδή..
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
το συγκεκριμένο " έβγαζε μάτι " νόμιζα οτι το ήξερε.. ακόμα και εγω η άσχετη απο ράτσες και χαρακτηριστικά το κατάλαβα