Καιρος να γνωριστουμε!




elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Εχει προκύψει κατι που λιγο με αγχωνει. Αυριο φευγουμε για 3 μερες Θεσσαλονικη οπου ο γιος μου συμμετεχει σε αγωνες. Ο Λεοναρντο θα πρεπει να μεινει στο σπιτι της μαμας μου... Να τον παρω μαζι μου ειναι αδυνατον καθως το αθλημα του γιου μου ειναι πολυ χρονοβορο κ θα φαμε ολες τις μερες στο κλειστο γηπεδο. Αυτο που με αγχωνει ειναι οτι θα κανει να μας δει 3 μερες πραγμα που δεν εχει ξαναγινει κ πιστευω πως οτι εχουμε καταφερει ως τωρα (τουαλετα, εντολες κλπ) ολα θα πανε στράφι. Η μαμα μου βεβαια τον ξερει, ξερει πως τον χειριζομαστε, εχει παρει ηδη οδηγειες ομως δεν ξερω πως θα αντιδρασει ο μικρος σε ολο αυτο...
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Εγώ πάντως, θα τον έπαιρνα μαζί μου.
Αυτό είναι το βασικό πλεονέκτημα, των τόσο μικρόσωμων.
Είναι θαυμάσια ευκαιρία, για κοινωνικοποίηση σε πολλαπλά επίπεδα.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Συμφωνώ με Μαρεκο.
Τσαντούλα μεταφοράς και πάρτε τον μαζί σας, όπου και ό,τι και αν κάνετε.
Είναι η ηλικία του τέτοια που ρουφάει σαν σφουγγάρι νέες εμπειρίες και παραστάσεις. Μόνο καλό θα του κάνετε.
 


elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Συμφωνώ με Μαρεκο.
Τσαντούλα μεταφοράς και πάρτε τον μαζί σας, όπου και ό,τι και αν κάνετε.
Είναι η ηλικία του τέτοια που ρουφάει σαν σφουγγάρι νέες εμπειρίες και παραστάσεις. Μόνο καλό θα του κάνετε.
@spyv @mareco @Yorkaddict Δυστυχώς δεν ειναι ταξιδι αναψυχης, αλλιως εννοείται πως θα το ειχα εδω το ζουζουνι... Φανταστειτε σε λιγο που φτανουμε(ειμαι διαδρομη) παμε κατευθειαν στο κλειστο κ αυριο παλι για ωρες.. Δεν ξερω καν πως αντιδρα σε πολυωρο ταξιδι... Μολις μου εστειλε ο αδερφος μου βιντεο, πηδουσε σαν το κατσικακι... Τι να πω, στεναχωριεμαι πολυ αλλα πραγματικα δεν γινοταν. που θα τον πηγαινα τουαλετα φαγητο κλπ. Δεν ειναι κατι που το εχω ξανακανει, αν ηταν τυπου διακοπες θα ηταν παιχνιδακι... Ευχαριστώ πολυ παντως, οταν γυρισω θα σας πω πως πηγε!
 


elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
[QUΡε OTE="elinapol2, post: 940726, member: 21296"]@spyv @mareco @Yorkaddict Δυστυχώς δεν ειναι ταξιδι αναψυχης, αλλιως εννοείται πως θα το ειχα εδω το ζουζουνι... Φανταστειτε σε λιγο που φτανουμε(ειμαι διαδρομη) παμε κατευθειαν στο κλειστο κ αυριο παλι για ωρες.. Δεν ξερω καν πως αντιδρα σε πολυωρο ταξιδι... Μολις μου εστειλε ο αδερφος μου βιντεο, πηδουσε σαν το κατσικακι... Τι να πω, στεναχωριεμαι πολυ αλλα πραγματικα δεν γινοταν. που θα τον πηγαινα τουαλετα φαγητο κλπ. Δεν ειναι κατι που το εχω ξανακανει, αν ηταν τυπου διακοπες θα ηταν παιχνιδακι... Ευχαριστώ πολυ παντως, οταν γυρισω θα σας πω πως πηγε![/QUOTE]
Ρε παιδια τωρα μου ηρθε, ο καημενος ούτως η αλλος απαγορεύεται να βγει. 27 Ιανουαριου κανει το εμβολιο κ μετα βολτες...
 


elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Ειπα πως θα σας ενημερωσω, ολα καλα με το Λεοναρντο, βεβαια οταν με ειδε χθες δεν υπηρχε η χαρα του, πηδουσε με εγλυφε στο προσωπο δεν μπορουσα ουτε να τον κρατησω... Χθες κατουρησε μεσα 2 φορες, λεω ωχ, σημερα ομως πρωι πρωι τον εβγαλα κ τα εκανε μπαλκονι. Σημερα πιστευω θα το βρουμε... Οσο για τα υπολοιπα, δαγκωνει παρα πολυ, το ειχαμε μετριασει η αληθεια ειναι, αλλα χθες το τερματησε... Απο σημερα μπαινουμε παλι στο δικο μας προγραμμα, θα τα καταφέρουμε που θα παει...
 




elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Οταν τον πηραμε ηταν ενα μαυρο ποντικακι, αδυνατο κ ταλαιπωρημένο... Εχει αρχισει αυτη η μαγικη περιοδος που τα γιορκακια αλλαζουν χρωμα. Βλεποντας παλιες φωτο κ αυτη εδω δεν μπορεις παρα να πεις ποσο ομορφα μεγαλωνει...
 

Attachments



elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Ποσο γελασαμε... Λεω στον αντρα μου ειναι δυνατον να κοιμαται ετσι;;; Μου λεει, αφου ειναι ξεγνοιαστος...

Δεν μπορω με αυτο το τρελοσκυλο. Εχει ερθει κ εχει τρελανει και τον Μελμπερκ. Πριν παρουμε τον Λεοναρντο ο Μελμπερκ ηταν ο κλασικος γεροτεμπελης, σημερα τους αφησα για λιγο μαζι στο μπαλκονι κ τους παρακολουθουσα απο μεσα...ε δεν μπορουσα να μη γελασω για ακομη μια φορα.... 20190130_222841.jpg 20190130_145517.jpg
 


elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Σημερα πηγαμε την πρωτη μας βολτα. Στα πρωτα μετρα μυριζε πολυ, καναμε ενα βημα στα 2 λεπτα... Μετα συνειδητοποίησε οτι ειναι κ ο Μελμπερκ μαζι οποτε πηρε αερα... Αυτο ηταν! Λες κ πηγαινει βολτες χρονια... Για πρωτη φορα δεν του ειπα ουτε μεινε ουτε τιποτα, τον άφησα να συνηθισει σαμαρακι, λουρι κλπ... Απο βδομαδα ξεκιναμε εκπαιδευση στη βολτα!20190202_174022.jpg
 


elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!

Ο Λεοναρντο ΠΑΝΤΑ το βραδυ μολις νυσταξει μπαινει μεσα στο παρκο του, κλεινω το φερμουαρ κ κοιμαται ολο το βραδυ χωρις να λερωσει. Το πρωι παντα κλαιει την ωρα που θελει να κατουρισει κ ξυπναω τον ανοιγω (γυρω στις 6 με 7 το πρωι).

Προχθες ειχε παλι αγωνες ο γιος μου κ ειμασταν ολοι πτωματα κ το πρωι δεν τον ακουσα στα πρωτα κλαματα, οταν σηκωθωκα κατα τις 7 και ειχε κατουρισει ο καημενος μεσα στο παρκο. Εβαλα πλυντηριο το κρεβατι του, επλυνα το παρκο ολα καλα.
Σημερα το πρωι ξυπνησα κ χωρις να κλαψει καθολου παλι ειχε κατουρισει. Δεν τον μαλωσα γιατι δεν τον επιασα επ αυτοφορο. Χθες ηταν δικια μου η βλακια, σημερα τι συνεβη;

Τι να κανω;
 




elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Για τι πάρκο μιλάμε;
Τύπου κρειτ κλειστό ή playpen σαν και αυτο
οχι, ειμαι στη δουλεια μολις παω σπιτι θα το βγαλω φωτο. Ειναι ενα παρκο κλειστο απο παντου με πορτα με φερμουαρ. Μπαινει εκει μονο για υπνο. Καμια αλλη ωρα. Στις αρχες εβαζα κ πανα μεσα αλλα κρατιωταν ολη νυχτα κ την κατηργησα. Αυριο θα βαλω ξυπνητήρι στις 5.30 να δω αν θα τον προλαβω η αν θα εχει κανει παλι τιποτα. Το μεσημερι που κοιμηθηκε εκει κανενα δίωρο του εκλεισα παλι φερμουαρ οταν μπηκε κ ξαπλωσε κ μεχρι που ξυπνησε κ τον εβγαλα δεν εκανε κατι.
 


elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Για τι πάρκο μιλάμε;
Τύπου κρειτ κλειστό ή playpen σαν και αυτο
Για τι πάρκο μιλάμε;
Τύπου κρειτ κλειστό ή playpen σαν και αυτο
το βρηκα στη σελιδα απο το μαγαζι που το πηρα για να σου το δειξω. Αυτο ειναι
 

Attachments



Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Συνήθως βάζουμε μια πάνα στο πάρκο και στην άλλη γωνία μπαίνει η φωλιτσα το νεράκι και 1,2 παιχνιδάκια.


Δυστυχώς δεν φεύγει η μυρωδιά τόσο απλά ούτε από το πάρκο, ούτε από το σπιτάκι του. Δεν ξέρω αν δοκίμαζες αποσμινη, αλλά πολύ φοβάμαι πως από τη στιγμή που τα έκανε δύσκολα του το κόβεις.

Θα μπορούσες βέβαια να εκμεταλλευτεις αυτό το "ατύχημα" και να βάλεις πάνα μεσα στο πάρκο.
 
  • Like
Reactions: elinapol2


elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Συνήθως βάζουμε μια πάνα στο πάρκο και στην άλλη γωνία μπαίνει η φωλιτσα το νεράκι και 1,2 παιχνιδάκια.


Δυστυχώς δεν φεύγει η μυρωδιά τόσο απλά ούτε από το πάρκο, ούτε από το σπιτάκι του. Δεν ξέρω αν δοκίμαζες αποσμινη, αλλά πολύ φοβάμαι πως από τη στιγμή που τα έκανε δύσκολα του το κόβεις.

Θα μπορούσες βέβαια να εκμεταλλευτεις αυτό το "ατύχημα" και να βάλεις πάνα μεσα στο πάρκο.
το σκεφτηκα, αν βαλω πανα ξερω πως θα παει εκει αλλα πρωτον ειναι πισωγύρισμα για εμας κατι τετοιο κ δευτερον φοβαμαι μη κοψει κ καταπιει κανενα κομματι.

Θα δοκιμάσω για ακομη μια φορα χωρις πανα κ να σηκωθω νωρις αυριο. Αν δεν λειτουργησει ισως καταληξω στην πανα (με επιφύλαξη κ φοβο καταπωσης).

Απλα αναρωτιέμαι επειδη εχει δηλαδη την μυρωδιά το ξαναεκανε; Αφου ειναι ο χωρος του το κρεβατι του, δεν τα λερωνε μικροτερος, τωρα απο τη μια φορα νιώθει οκ να το κανει συνεχεια;;;

Σε ευχαριστω για ακομη μια φορα....
 




elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Υποθέτω πως την πρώτη φορά δεν άντεξε να κρατηθεί και τις επόμενες φορές απλά τον οδήγησε η μυρωδιά.
Πιθανότατα ναι...
Σημερα ξυπνησα οπως σου ειπα 5.30 κ τον προλαβα, δεν ειχε κανει τιποτα. Επιφυλάσσομαι, ελπιζω να το κρατησει. Αυριο θα σηκωθω στις 6.00 και παει λεγοντας...

Παρολα αυτα ομως θα παρω οπως ειπες αποσμινη να τα καθαρισω καλα, που τη βρισκω; Σε φαρμακειο; σουπερμαρκετ;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf